Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

A jak wam się podoba ostatni spot wyborczy PiS''u? Ten który ukazuje jaka to zła jest prywatyzacja szpitali? Ja po jego obejrzeniu definitywnie zraziłem się do PiSu. Zapewne bracia k. leczą się w szpitalu MSWiA i nie znają realiów panujących w państwowych szpitalach. Zdarza się, że nawet w wojewódzkich placówkach leczniczych nie ma odpowiedniej ilości środków jednorazowych. Ostatnio w znanej mi placówce zdarzył się ciekawy przypadek: chirurg nie mógł wykonać badania palpacyjnego klatki piersiowej bo na sali izby przyjęć nie było rękawiczek jednorazowych. Musiał biec po nie , do siebie na oddział chirurgiczny i spowrotem. Dobrze, że uraz nie był poważniejszy bo czasami granica między śmiercią a życiem jest naprawdę bardzo cienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja znam lepszy przypadek.
w sierpniu byłem z żoną w rucianym nida, no i niestety żonka spadła ze schodów, tak że w paru miejscach pościarała sobie nogi i krew leciała. zabrałem ja do ambuatorum w rucianym i tam ja opatrzyli i kazali albo zaplacić albo odkupic zurzyte bandaże i plastry.
Znacie jakiś kraj w którym płacać za ubezpieczenie zdrowotne trzeba jeszcze bulić dodatkowa kasę w państwowej ochronie zrowia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam swoje preferencje. Teraz chcę zagłosowac na PO. Po ostatniej debacie zyskali sporą przewagę względem PiSuaru, choć to i tka zależy od sondy. Jednak myśle, ze zamiast oddawać głos na LiD lepszym rozwiazaenim jest PO, gdyż PO ma większe poparcie, myślę że prędzej siedogadają z Lidem nizeli z PiSem. Więc będzie tak jak chciałem PO-LiD. Głosując na LiD osłabian elektorat PO na czym zyskałby PiSuar. A ja niechce powtóreki z przed 2 lat :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 11:46, Grzesio27pl napisał:

Znacie jakiś kraj w którym płacać za ubezpieczenie zdrowotne trzeba jeszcze bulić dodatkowa
kasę w państwowej ochronie zrowia??


Dokładnie! Paranoja! Skoro ten system jest już tak zniszczony to po co to dalej trzyamc? Jak już nie potrafią nic lepszego wymyślić to najlepszym wyjsceim est prywatyzacja! Niestety bo niestety, ale my na tym skorzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak już narzekamy na służbę zdrowia...
Jak byłem jakiś czas temu w szpitalu, to normalne było, że jedłem zupę widelcem, bo niestety ze sobą sztućców nie zabrałem, mój stroik operacyjny był łatany już w tylu miejscach, że trudno powiedzieć, czy był szyty ze skreawków materiału, czy z 1 kawałka, na początku powinienem jeździć po szpitalu wózkiem z takim dziadostwem do podtrzymywania nogi na odp. poziomie, tylko zazwyczaj nie było, ani 1 który by miał to coś, albo ani 1 w którym to coś było sprawne. Jadąc raz na naświetlanie musiałem trzymać sobie nogę sam wraz z opatrunkiem gipsowym n awysokości mniej więcej klatki piersiowej, bo nie było tego wihajstra. Oczywiście w ani 1 wózku nie działały hamulce, ale na szczęście ktoś mi z domu przyniósł kule, więc mogłem nimi hamować :) Przez ponad tydzień nie miąłem zmienianego prześcieradła, bo niestety świeże zawsze się przed dojściem do mojej sali kończyły, a w związku z tym i kilkoma innymi bonusami jedzenie z którego zazwyczaj dało się zjeść tylko śniadanie i czasami zupę, było najmniejszym problemem. Dobrze, że w ogóle można było sobie przynajmniej później kupić za prawie 300zł "gips żywicowy", bo w zwykłym to bym się chyba pochlastał.
Ale panowie z PiSu w gruncie rzeczy są socjalistami, więc nie ma się co dziwić, że chcą utrzymywać tą protezę, prywatyzacja = głód i śmierć na ulicach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 11:25, Olamagato napisał:

> Jak PiS bęcki dostanie to będziemy pić oliwę Tuska :D:D.
Podejrzewam, że PiS takie bęcki dostanie, że będzie to kolejne historyczne zaskoczenie. Jak
co każde wybory zresztą. Przed swoim domem co jakiś czas widzę podarte ulotki z Kaczyńskim
lub kimkolwiek z Prawie jak Sprawiedliwość. :)

Jeśli miałoby to być kolejne historyczne zaskoczenie, to chyba musiałby wygrać PSL ;D
P.S. Ha! PO ma we Wrocławiu 64% :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 12:54, gaax napisał:

Jeśli miałoby to być kolejne historyczne zaskoczenie, to chyba musiałby wygrać PSL ;D

Eeee, tego nikomu specjalnie nie życzę. Nie żebym miał coś do Pawlaka. :) Tyle, że to tak naprawdę więksi socjaliści niż PiS. Na plus jednak idzie to, że nie rzucają zabawkami wokół siebie i są raczej realistami.

Dnia 15.10.2007 o 12:54, gaax napisał:

P.S. Ha! PO ma we Wrocławiu 64% :]

To przegoniliście nawet Londyn... :)
Pozostaje kwestia pogody w dzień wyborów. Wielka niewiadoma. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.10.2007 o 13:29, Olamagato napisał:

Tyle, że to tak naprawdę więksi socjaliści niż PiS. /.../

Wiem. Wystarczy przypomnieć sobie wypowiedź tego Wielkiego Przedsiębiorcy, założyciela GG, na temat podatków. "Wszędzie płaci się podatki 40% a u nas są śmiesznie niskie. Potem się dziwić, że szpitale nie mają pieniędzy".

Dnia 15.10.2007 o 13:29, Olamagato napisał:

> P.S. Ha! PO ma we Wrocławiu 64% :]
To przegoniliście nawet Londyn... :)

Przed chwilą dosłownie odebrałem telefon od osoby, która wynikami jest szczególnie zainteresowana i ten właśnie człowiek powtarzał mi w kółko "Wygramy, wiem że wygramy! " ;) I kampania mimo znanych Ci mankamentów ma się nieźle - jedna z gazet poświęciła jej całą stronę, a Urabnowicz cały wpis na blogu ze dwa dni temu.

Dnia 15.10.2007 o 13:29, Olamagato napisał:

Pozostaje kwestia pogody w dzień wyborów. Wielka niewiadoma. :]

Nie straszny nam ni deszcz ni śnieg ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 11:34, shinian napisał:

A jak wam się podoba ostatni spot wyborczy PiS''u? Ten który ukazuje jaka to zła jest prywatyzacja
szpitali?

Mi się on podoba i to bardzo ;)
Z dalszej twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że jesteś za prywatyzacją szpitali... jakby to powiedzieć - to nie jest dobre rozwiązanie, szczególnie w Polsce. Ale lepiej, aby wytłumaczył to wam ktoś bardziej kompetentny w tych sprawach. (Artykuł u dołu posta)

kordzio1 - rozwaliłeś mnie tym:

Dnia 15.10.2007 o 11:34, shinian napisał:

Ale panowie z PiSu w gruncie rzeczy są socjalistami

W poniższym artykule również jest co niecona ten temat. Jesteś kolejną osobą, dzięki której mam prawo uważać, że duuża część zwolenników PO, LiD itp. powtarza tylko puste hasła, niezastanawiając się nad ich znaczeniem. Tak trzymać! xDD

http://www.polskiejutro.com/art.php?p=11480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 15:25, Bluray napisał:

Mhm ja głosować nie mogę, ale rodzice na pewno zagłosują na PiS... i dobrze.


A czemu to tak dobrze, co??? Ja też głosować nie mogę, ale moi rodzice, jak i cała rodzina zagłosują za PO...

POzdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 15:25, Bluray napisał:

Mhm ja głosować nie mogę, ale rodzice na pewno zagłosują na PiS... i dobrze.

Dobrze to może tylko z jednego powodu-Religa zapewne dalej byłby ministrem zdrowia, poza tym nie widzę powodów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 19:03, Rusell napisał:

BTW Prosze państwa- widać teraz jacy ludzie popierają PiS :D :D :D . Ludzie potrafiący
w sytuacji podbramkowej tylko rzucić przekleństwo. Nic więcej

Przeczytałem sobie waszą wymianę zdań i niestety muszę powiedzieć, że twoja wypowiedź świadczy tylko o kulturze niektórych zwolenników PO, LiD itp. w tym przypadku twojej. Zachowałeś się jak ostatni cham, prostak itp

A tu trochę prawdy, która była już przedstawiana na tym forum o panu Donaldzie. Wersja filmowa ^^

http://pl.youtube.com/watch?v=G_sDfDV461s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiam nad poglądami pana Premiera i doszedłem do wniosku że jego obsesja na punkcie jakiegoś układu bogaczy, który manipuluje Polską jest bardzo zbliżona do poglądów Karola Marksa o "zwalczjących się kastach", chyba wszyscy w takim rozrachunku mogą zrozumieć że wyzywanie kogoś od postkomunistów przez pana Kaczyńskiego jest tylko przykrywką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 15:41, Mr.Kubu napisał:

Zachowałeś się
jak ostatni cham, prostak itp

Mhm fajnie, czekam na cyctat xD

Dnia 15.10.2007 o 15:41, Mr.Kubu napisał:


A tu trochę prawdy, która była już przedstawiana na tym forum o panu Donaldzie. Wersja filmowa
^^

Proponuje następnym razem wrzucić 70-godzinny filmik z występkami kaczora...
Mówiłem- mniejsze zło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 15:50, Rusell napisał:

Mhm fajnie, czekam na cyctat xD

Proszę bardzo: No, a babcie przekazują swoja tępą wiedze swoim wnukom, i wlasnie dlatego mamy teraz w rządzie te dwie kaczki.. Nieładnie obrażać innych, oj nieładnie. ;p

Dnia 15.10.2007 o 15:50, Rusell napisał:

Proponuje następnym razem wrzucić 70-godzinny filmik z występkami kaczora...
Mówiłem- mniejsze zło

Taktyka PO: "Te argumenty som gupieje, lepiej popatrzcie co to za Kaczory gupie som! Dowód? Ha! Ale z nich brzydale..."

Wpierw przedstaw jakiś SENSOWNY argument. Tylko nie powtarzaj, że już było to mówione miliard razy, ponieważ praktycznie wszystko co było tu do przeczytania na temat Kaczyńskich jest w zasadzie do obronienia.

Dnia 15.10.2007 o 15:50, Rusell napisał:

BTW co do filmiku... hasło "nie głosuj na PO" mnie rozbawiło ...
Pozwól dziecko, ze ludzie sami wybiora kto ma nimi rządzić.

To była wskazówka POPARTA dowodami, a nie mówienie bzdurnych haseł, DZIECKO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 15:58, Mr.Kubu napisał:

Proszę bardzo: No, a babcie przekazują swoja tępą wiedze swoim wnukom, i wlasnie dlatego
mamy teraz w rządzie te dwie kaczki.
. Nieładnie obrażać innych, oj nieładnie. ;p

No, nieładnie, tym bardziej że wciąż uogólniałem nie atakując żadnej konkretnej osoby...

Dnia 15.10.2007 o 15:58, Mr.Kubu napisał:

Wpierw przedstaw jakiś SENSOWNY argument. Tylko nie powtarzaj, że już było to mówione miliard
razy, ponieważ praktycznie wszystko co było tu do przeczytania na temat Kaczyńskich jest w
zasadzie do obronienia.

Heh, nie, nie będe się powtarzał tym bardziej że już o tym pisałem. I mam gdzies czy kolejny fanatyk bedzie próbował ich żałosnie ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 15:24, Mr.Kubu napisał:


Okej odpuściłem sobie po fragmencie: "Jeszcze nie tak dawno lekarz czy pielęgniarka (albo siostra) to było coś więcej niż tylko zawód, to było powołanie. Nie chcę twierdzić, że teraz takich lekarzy czy sióstr już nie ma, ale jednak to, co niestety zaczyna dominować, to materialistyczne nastawienie."

Ja od siebie mogę dorzucić, że jeszcze nie tak dawno stało się po kilka godzin w kolejce mięsnej. W polsce panuje judymowski obraz lekarza. A rzeczywistość jest mniej kolorowa. Lekarz to człowiek i też chce mieć zagwarantowane warunki bytowe, bez żadnego kombinowania z dyżurami etc. W naszym kraju jest to niemożliwe. System amerykański jest dobry- dla ludzi średnio zamożnych. Problemy pojawiają się dopiero w momencie gdy przeprowadzany jest skomplikowany, mało praktykowany zabieg- one nie są objęte polisami. W pozostałych przypadkach sprawdza się wyśmienicie. Pieniądze na służbę zdrowia to jedna kwestia, druga to zarobki. Na mojej uczelni lwia część absolwentów ma zapewnione praktyki zagraniczne. Poważnie się zastanawiają czy zaprzątać sobie głowe LEP''em czy odrazu wyjeżdżać z kraju. Zostaje mniejszość, w większości repetenci u których nigdy nie chciałbym się leczyć. Tacy ludzie jednak będą niedługo leczyć uboższe warstwy społeczeństwa. To dopiero będzie tragedia. Jedyne co mnie napawa optymizmem, to że już to nie będzie mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować