Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2007 o 16:02, Rusell napisał:

Heh, nie, nie będe się powtarzał tym bardziej że już o tym pisałem. I mam gdzies czy kolejny
fanatyk bedzie próbował ich żałosnie ratować.

Widzę, że zaczyna w tobie wrzeć... ziółka sobie zaparz, to na pewno Cię uspokoi. Btw.: to jakoś jeszcze praktycznie nigdy nie usłyszałem jakiegoś usprawiedliwienia dla danego czynu wielebnego Tuska. Wszędzie tylko agresja i nienawiść do obozu rządzącego, a to przecież PO ma być oazą spokoju i kultury... ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie som? tylko są. Po drugie przestańcie sie przezywać od DZIECIi mówie o tobie i Rusellu bo obaj macie podobny poziom intelektualny. Ta cała kłótnia na forum miedzy tym kto jest lepszy PO czyi PiS jest z waszej strony żałosna. Najlepiej nie interesujcie sie tym za bardzo bo jesteście jeszcze za młodzi i wasze przekonania i poglądy nie mają narazie żadnego znaczenia w wyborze nowego rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 15:31, Doktor14 napisał:

> Mhm ja głosować nie mogę, ale rodzice na pewno zagłosują na PiS... i dobrze.

A czemu to tak dobrze, co??? Ja też głosować nie mogę, ale moi rodzice, jak i cała rodzina
zagłosują za PO...

POzdro...



Nie widzisz jaki z Tuska krętacz? Gada, że Kaczyńscy nic nie robią i twierdzi, że jego o to oskarżyć nie można. Tutaj miał rację - o co można go oskarżyć, skoro dla Polski nic nie zrobił. Nabijacie się z Kaczyńskich, że mówią tak a nie inaczej. Słuchałem debaty i 90% wypowiedzi Tuska nie byłem w stanie zrozumieć.
Jak chcecie doprowadzić ten kraj do ruiny to życzę Wam powodzenia.
Jak było kilkanaście lat temu, kiedy wybieraliście Kwaśniewskiego? Wszyscy byli zachwyceni - autostrad nadal nie mamy. Teraz zwalacie ten problem na Kaczyńskich - jak oni mają się tym zająć, skoro Kwaśniewski z Millerem zostawili taki burdel? Najpierw trzeba zacząć od tego...
A Tusk zamiast bez sensu pierniczyć o Irlandii i ogromnych podwyżkach (z kosmosu wziętych) niech się lepiej łbem o chodnik puknie i wróci do rzeczywistości. Gadać potrafi każdy - on to robił po to, żeby odwrócić swoją uwagę. Mam nadzieję, że w końcu dobiorą mu się do tyłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:11, Bluray napisał:

Słuchałem debaty i 90% wypowiedzi
Tuska nie byłem w stanie zrozumieć.

To raczej nie jest wina Tuska... jesli wiesz co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:10, shinian napisał:

Okej odpuściłem sobie po fragmencie: "Jeszcze nie tak dawno lekarz czy pielęgniarka (albo
siostra) to było coś więcej niż tylko zawód, to było powołanie. Nie chcę twierdzić, że teraz
takich lekarzy czy sióstr już nie ma, ale jednak to, co niestety zaczyna dominować, to materialistyczne
nastawienie.
"

Lekarze składają przysięgę Sokratesa(jeśli sie mylę czy to o Sokratesa chodzi, to proszę o poprawienie), czyli przyrzekają, że dobro pacjenta będzie ZAWSZE najważniejsze. A co się ostatnio działo? Były ewakuacje szpitali, które zagrażały nawet życiu niektórych ludzi. To była zdecydowana przesada.

Dnia 15.10.2007 o 16:10, shinian napisał:

Ja od siebie mogę dorzucić, że jeszcze nie tak dawno stało się po kilka godzin w kolejce mięsnej.
W polsce panuje judymowski obraz lekarza. A rzeczywistość jest mniej kolorowa. Lekarz to człowiek
i też chce mieć zagwarantowane warunki bytowe, bez żadnego kombinowania z dyżurami etc. W naszym
kraju jest to niemożliwe. System amerykański jest dobry- dla ludzi średnio zamożnych. Problemy
pojawiają się dopiero w momencie gdy przeprowadzany jest skomplikowany, mało praktykowany zabieg-
one nie są objęte polisami.

Ale zwykłego średnio zarabiającego Polaka nie będzie stać na prywatne leczenie. W artykule pisze, że Amerykanie zarabiają średnia 8 razy więcej niż Polacy, a i tak są problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:15, Rusell napisał:

> Słuchałem debaty i 90% wypowiedzi
> Tuska nie byłem w stanie zrozumieć.
To raczej nie jest wina Tuska... jesli wiesz co mam na myśli.


Publiczność PO również była tragiczna, ale on sam gada jakby mu język przycięli - I ON CHCIAŁ BYĆ PREZYDENTEM??

Złodziej, cham, oszust...

Debata była do kitu - za mało czasu. Powinno wszystko być luźne, żeby każdy miał szansę na właściwe wypowiedzenie się :/ Kaczyński by go zjechał od lewej do prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekarze za wykonywana prace powinni dostawać 7 razy tyle co teraz, także nie dziwie sie im ze strajkują... Mają naprawdę ciężka robotę za praktycznie najniższą krajową.
To jest absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:11, Vuko Drakkainen napisał:

Po pierwsze nie som? tylko są.

Ech... tak ciężko było zrozumieć sens tamtej wypowiedzi? Czy tak trudno było wywnioskować z niej, że było to zamierzone sformułowanie? Chyba nie...

Dnia 15.10.2007 o 16:11, Vuko Drakkainen napisał:

Po drugie przestańcie sie przezywać od DZIECIi mówie o tobie
i Rusellu bo obaj macie podobny poziom intelektualny.

Zapewne ty przedstawiasz poziom godny "wykształciucha"

Dnia 15.10.2007 o 16:11, Vuko Drakkainen napisał:

Ta cała kłótnia na forum miedzy tym kto
jest lepszy PO czyi PiS jest z waszej strony żałosna.

Wybacz. Jeśli widzisz jakiś problem związany z brakiem sensownych argumentów to zapraszam do lektury moich postów z tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:22, Bluray napisał:

Debata była do kitu - za mało czasu. Powinno wszystko być luźne, żeby każdy miał szansę na
właściwe wypowiedzenie się :/ Kaczyński by go zjechał od lewej do prawej.

Hah nie macie jak już bronić swojego ojczulka Kaczynskiego? Kaczor się zbłaźnił i nic go nie tłumaczy (ty zresztą jak sam mowiłes nie zrozumiałes debaty, wiec nie wiem o czym my tu rozmawiamy).
tyle z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupoty głupoty... po pierwsze to PiS obiecywał przed ostatnimi wyborami nie PO które nie potrafiło kłamać obywatelom w oczy. Czyżby protesty lekarzy, pielegniarek i nauczycieli (obywateli którz są najbardziej nam potrzebni) były spowodowany przez rządy kwaśniewskiego? nie otóż przez Kaczorów. Zadaj sobie pytanie dlaczego za czasów gdy PiS obieło władze polacy zaczeli uciekać za pracą za granice ponieważ nie mieli podstaw nic im PiS nie dało żadnego argumentu pomocy aby w tym kraju zostali. Co do dróg - Wspaniałym pomysłem było z większenie ilości radarów na naszych khym.. drogach - pomysł PiS-u dzieki któremu mamy najwiecej radarów w europie na najgorszych w niej drogach. Ziobro chyba najbardziej bezszczelny polityk w rządzie do tego minister sprawiedliwości poaresztował wszystkich którzy mu sie niespodobali - nie moge sie doczekać az go w końcu wsadzą do paki. Koleś to jest żałosne z twojej strony dlaczego oceniasz PO które jeszcze nie pokazało na co ich stać. Jeśli wygrają wybory a tego im rzycze w tedy dopiero bedziesz mógł oceniac ich władze a nie teraz. PiS pokazał na co i stać (gówno) teraz pora na PO - otwarcie sie polaków na inne kraje miedzy innymi na Niemców których PiS wręcz nienawidził a powinni być naszymi najwiekszymi sojusznikami PO chce do tego dąrzyć. wiesz mógłbym napisać ci jeszcze od cholery argumentów ale nie chce marnować palców na takiego naiwniaka jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dodając to czy PiS miało jakąs konwencje wyborczą? bo ja widziałem tylko spoconego jak świnia gubasa z mikrofonem do tego jakiegoś łysola co spiewał iście zabawną piosenke i jeszcze jakiegoś wieśniaka co kawały opowiadał - znaczy rozumiem że to był jakiś wieczór kabaretu i do tego zaprsili polityków PiS-u do udziału w tje żenadzie bo innaczej tego sie nie da nazwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:17, Mr.Kubu napisał:

Lekarze składają przysięgę Sokratesa(...)


Eee, Hipokratesa (gwoli ścisłości, bo to akurat dla sensu Twojej wypowiedzi nie ma większego znaczenia - wiadomo po prostu co masz na myśli;). Mnie się wydaje, że we wszystkim są pewne granice. Ta sprawa ewakuacji rzeczywiście jest dosyć kontrowersyjna. Mnie się ona bynajmniej nie spodobała. Jednak trudno też oczekiwać od lekarzy, aby umierali z głodu lub pracowali przez 20 godzin na dobę ze względu na przysięgę. Są tu dwie strony medalu, a za każdą stoją mocne argumenty.

Dnia 15.10.2007 o 16:17, Mr.Kubu napisał:

Ale zwykłego średnio zarabiającego Polaka nie będzie stać na prywatne leczenie. W artykule
pisze, że Amerykanie zarabiają średnia 8 razy więcej niż Polacy, a i tak są problemy.


Nie koniecznie. Zważ, że obecnie obywatel za leczenie także płaci. I nie mówię tu o łapówkach, dopłacaniu i czym tam jeszcze. Każdy musi płacić składkę na państwową służę zdrowia. Nie wydaje mi się co prawda aby w przypadku prywatnej służby zdrowia składka ubezpieczeniowa była identyczna jak ta obowiązkuwa, jednak znacznego wywindowania cen też nie należy się spodziewać. Prywatne placóki muszą przecież na siebie zarabiać. A jak niby mają to zrobić, jak nikogo nie będzie stać na składki. Owszem, taka opieka lekarska na śiatowym poziomie stać nie będzie, ale i teraz nie stoi. Według ostatnich badań jesteśmy w ogonie Europy. Myślę, że poważnym zagrożeniem w przypadku wprowadzenia takiej reformy może być co innego. Mianowicie na jej początku może być tak, że spora część społeczeństwa składki "oleje" a dodatkowe pieniądze po prostu skonsumuje (bo przecież nie chorują więc po co płacić). I wtedy znowu okazałoby się, że Polak mądry po szkodzie.
PS. Gwoli ścisłości. Jestem za prywatyzacją większości świadczeń zdrowytnych. Jednak nie za prywatyzacją całkowitą. Wydaje mi się, że dla osób o bardzo trudnej sytuacji materialnej państwo winno fundować jakąś część przynajmniej świadczeń (większą niż pozostałym obywatelom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:11, Bluray napisał:

Nie widzisz jaki z Tuska krętacz? Gada, że Kaczyńscy nic nie robią i twierdzi, że jego o to
oskarżyć nie można. Tutaj miał rację - o co można go oskarżyć, skoro dla Polski nic nie zrobił.
Nabijacie się z Kaczyńskich, że mówią tak a nie inaczej. Słuchałem debaty i 90% wypowiedzi
Tuska nie byłem w stanie zrozumieć.
Jak chcecie doprowadzić ten kraj do ruiny to życzę Wam powodzenia.
Jak było kilkanaście lat temu, kiedy wybieraliście Kwaśniewskiego? Wszyscy byli zachwyceni
- autostrad nadal nie mamy. Teraz zwalacie ten problem na Kaczyńskich - jak oni mają się tym
zająć, skoro Kwaśniewski z Millerem zostawili taki burdel? Najpierw trzeba zacząć od tego...
A Tusk zamiast bez sensu pierniczyć o Irlandii i ogromnych podwyżkach (z kosmosu wziętych)
niech się lepiej łbem o chodnik puknie i wróci do rzeczywistości. Gadać potrafi każdy - on
to robił po to, żeby odwrócić swoją uwagę. Mam nadzieję, że w końcu dobiorą mu się do tyłka...


Jak już pisałem pan Premier ma raczej poglądy Marksistowkie a ja raczej nie życzę sobię "powtórki z 50 letniej rozrywki", jeżeli mówisz że to co się stało w Irlandii nie jest możliwe w polsce to mówię Ci że grubo się mylisz! Na początku XX wieku po odzyskaniu niepodległości sytuacja w Polsce była tragiczna, większość misat była wyniszczona przez I Wojnę Światową, panowały ogromne dysproporcje między wschodnią i zachodnią Polską a jednak w ciągu 20 lat udało się odbudować państwo, stworzyć jednolity system prawny i administracyjny oraz nadgonić pozostałe kraje Europy... To było naprawdę wielkie osiągnięcie i to wszystko w wykonaniu polaków!
Innym przykładem sęsownej polityki ( już nie w polsce ) jest Japonia, kraj w którym w krótkim czasie nastąpiła ogromna zmiana ze średniowiecznego kraju feudalnego na nowoczesne państwo! To wszystko wydarzyło się w kraju o mniejszej powieszczni niż Polska a jednak liczącego ponad 4 razy więcej ludności! W dodatku tylko 60% powierzchni tego państwa nadaje się do zamieszkania gdyż jest również obszar bardzo górzysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:27, Vuko Drakkainen napisał:

Głupoty głupoty... po pierwsze to PiS obiecywał przed ostatnimi wyborami nie PO które nie
potrafiło kłamać obywatelom w oczy. Czyżby protesty lekarzy, pielegniarek i nauczycieli (obywateli
którz są najbardziej nam potrzebni) były spowodowany przez rządy kwaśniewskiego?

Zdecydowanie tak. Kto rządził przez ostatnie lata? Teraz Kaczyńscy muszą po nich brudy sprzątać i zapewne jeszcze trochę to potrwa.

Dnia 15.10.2007 o 16:27, Vuko Drakkainen napisał:

nie otóż przez
Kaczorów.
Zadaj sobie pytanie dlaczego za czasów gdy PiS obieło władze polacy zaczeli uciekać
za pracą za granice ponieważ nie mieli podstaw nic im PiS nie dało żadnego argumentu pomocy
aby w tym kraju zostali. Co do dróg - Wspaniałym pomysłem było z większenie ilości radarów
na naszych khym.. drogach - pomysł PiS-u dzieki któremu mamy najwiecej radarów w europie na
najgorszych w niej drogach. Ziobro chyba najbardziej bezszczelny polityk w rządzie do tego
minister sprawiedliwości poaresztował wszystkich którzy mu sie niespodobali - nie moge sie
doczekać az go w końcu wsadzą do paki. Koleś to jest żałosne z twojej strony dlaczego oceniasz
PO które jeszcze nie pokazało na co ich stać.

Nie?! Omg... i ty śmiesz pouczać innych?! A kto był w UW i AWS? (nie chodzi mi o tych co teraz w PiSie są ;P)

Dnia 15.10.2007 o 16:27, Vuko Drakkainen napisał:

Jeśli wygrają wybory a tego im rzycze w tedy
dopiero bedziesz mógł oceniac ich władze a nie teraz.

Nigdy nie będziemy oceniać ich władzy. Liczę na mądrość obywateli naszego kraju.

Dnia 15.10.2007 o 16:27, Vuko Drakkainen napisał:

PiS pokazał na co i stać (gówno) \

Heh... ile masz lat.... tak z ciekawości pytam.

Dnia 15.10.2007 o 16:27, Vuko Drakkainen napisał:

teraz
pora na PO - otwarcie sie polaków na inne kraje miedzy innymi na Niemców których PiS wręcz
nienawidził a powinni być naszymi najwiekszymi sojusznikami PO chce do tego dąrzyć. wiesz mógłbym
napisać ci jeszcze od cholery argumentów ale nie chce marnować palców na takiego naiwniaka
jak ty.

Śmieszny jesteś, albo głupi lub nieuświadomiony. Innych uważasz za pachołków, z którymi nie ma sensu dyskutować, a sam prawisz taki bzdury, że normalnie szkoda gadać. Jeśli łaskaw to podaj inne, bardziej przekonujące argumenty niż ten powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:37, Mr.Kubu napisał:

Śmieszny jesteś, albo głupi lub nieuświadomiony.

Fajnie, ale ograniczaj sie może troszke, poza tym- on ma wiecej lat niz ty :/ Przynajmniej mardzej pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ty podasz argumenty świadczące o tym ze PiS jest lepszy a może nie innaczej podaj pozytywne zmiany jakie zaszły od czasy wygranej PiSu bo ja żadnych nie widze? z ciekawości to sobie sprawdź ile mam lat na moim GS bo ja niestety sie nie dowiedziałem wchodząc na twojego. Moze skomentujesz naszą sytuacje
z Szpitalami i edukacją dlaczego wszyscy uciekają za granice czyżby az tak dobrze sie im żyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:17, Mr.Kubu napisał:

Lekarze składają przysięgę Sokratesa(jeśli sie mylę czy to o Sokratesa chodzi, to proszę o
poprawienie), czyli przyrzekają, że dobro pacjenta będzie ZAWSZE najważniejsze. A co się ostatnio
działo? Były ewakuacje szpitali, które zagrażały nawet życiu niektórych ludzi. To była zdecydowana
przesada.


To była przysięga Hipokratesa i brzmiała:

Przysięgam na Apollona – lekarza, Asklepiosa , Hygieę i Panakeę, na wszystkich bogów i boginie, których wzywam na świadków, iż będę wypełniać tę przysięgę i stosować się do tego, co tu napisane, według mej najlepszej wiedzy i możliwości.

Tego, który nauczył mnie sztuki lekarskiej, będę czcić tak jak moich rodziców i będę mu dopomagać, a jeśli miałby on popaść w długi, wesprę go, a jego synów będę uważać za swoich braci i nauczę ich sztuki lekarskiej, jeśli wyrażą oni życzenie, aby ich uczyć, i to bez jakiegokolwiek wynagrodzenia czy pisemnego zobowiązania; pozwolę także uczestniczyć w zapoznawaniu się z przepisami, w wykładach i we wszystkich innych szkoleniach moim synom i synom mego nauczyciela, jak też zapisanym u mnie uczniom kształcącym się w sztuce, którzy są związani przysięgą lekarską, ale nikomu poza tym.

I będę stosować zasady nauki o życiu według najlepszej wiedzy i możliwości dla wyleczenia chorego, ale nigdy dla jego zguby lub szkody. Nigdy również nie dam nikomu lekarstwa, które sprowadza śmierć, a nawet wtedy, jeśli będę o to proszony, nie udzielę także nigdy jakiejkolwiek rady w tym względzie

Nigdy nie dam żadnej kobiecie środka dla zniszczenia kiełkującego życia. Życie me i mą sztukę zawsze zachowam czyste i nie splamione.
Nie będę również operować chorego z kamicą, a ludzi, którzy takie praktyki wykonują, będę unikać.

Jeśli wejdę do jakiegokolwiek domu, to uczynię to jedynie dla wyleczenia chorego, unikając jakiegokolwiek świadomego wyrządzenia krzywdy, a w szczególności jakiegokolwiek obcowania płciowego zarówno z osobami płci żeńskiej, jak i męskiej, zarówno z wolnymi, jak i z niewolnikami.

O tym, co widzę lub słyszę w czasie wykonywania mej praktyki, lub czego dowiaduję się poza praktyką przy kontaktach z ludźmi, a co nigdy nie powinno być podane do wiadomości innym ludziom, o tym będę milczeć w przekonaniu, iż takie rzeczy trzeba zachować w ścisłej tajemnicy
. Jeśli wiernie dochowam tej przysięgi i nie zbeszczeszczę jej, wtedy niechaj me życie i sztuka będą błogosławione i wielce szanowane zawsze i przez wszystkich ludzi; jeśli jednak miałbym tę przysięgę naruszyć i złamać, to niech mnie spotka wszystko, co przeciwne jest temu.

Od dawna nie stosuje się tego tekstu. Przeczytaj wytłuszczone fragmenty, nigdzie nie ma stawiania dobra pacjenta ponad własnym. Teraz stosuje się przysięgę lekarską: http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/komentarze/etyka/kodeks Tam również jednak nie znajdziesz fragmentu o poświęcaniu się dla wyższego celu. Twoje spojrzenie na tą kwestię zostało wyrobione przez twórczość żeromskiego.

Oczywiście istnieje fragment: "salus aegroti suprema lex esto" ale on może być rozpatrywany szerzej, strajk może prowadzić do polepszenia warunków bytowych pacjentów. A ewakuacja oddziałów? Gdyby nie ona życie ludzkie byłoby zagrożone jeszcze w większym stopniu.

Dnia 15.10.2007 o 16:17, Mr.Kubu napisał:

Ale zwykłego średnio zarabiającego Polaka nie będzie stać na prywatne leczenie. W artykule
pisze, że Amerykanie zarabiają średnia 8 razy więcej niż Polacy, a i tak są problemy.


To nie działa w ten sposób, że idziesz do szpitala, robią ci operację i płacisz 20 tysięcy $. Tam wykupuje sie polisę i systematycznie płaci składki. Nie należy zapominać również o tym, że koszty leczenia w Polsce są niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:42, Rusell napisał:

Fajnie, ale ograniczaj sie może troszke, poza tym- on ma wiecej lat niz ty :/ Przynajmniej
mardzej pisze

Fajnie, że masz jakiś kompleks mniejszości.
ale nie chce marnować palców na takiego naiwniaka jak ty.
bo ja widziałem tylko spoconego jak świnia gubasa z mikrofonem do tego jakiegoś łysola co spiewał iście zabawną piosenke
Masz tu jego "mądre" i stojące na wysokim poziomie intelektualnym wypowiedzi. Ja oceniam ludzi na forum po ich wypowiedziach, a tamten forumowicz raczej mądrością na razie nie świeci. I nie broń go ze względu na te same poglądy polityczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:44, shinian napisał:

Od dawna nie stosuje się tego tekstu. Przeczytaj wytłuszczone fragmenty, nigdzie nie ma stawiania
dobra pacjenta ponad własnym. Teraz stosuje się przysięgę lekarską: http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/komentarze/etyka/kodeks
Tam również jednak nie znajdziesz fragmentu o poświęcaniu się dla wyższego celu. Twoje spojrzenie
na tą kwestię zostało wyrobione przez twórczość żeromskiego.

Ok, ale chyba pod względem etycznym te ewakuacje nie były w porządku.

Dnia 15.10.2007 o 16:44, shinian napisał:

Oczywiście istnieje fragment: "salus aegroti suprema lex esto" ale on może być rozpatrywany
szerzej, strajk może prowadzić do polepszenia warunków bytowych pacjentów. A ewakuacja oddziałów?
Gdyby nie ona życie ludzkie byłoby zagrożone jeszcze w większym stopniu.

Nie, przecież wiadomym jest, że gdyby im dalej pomagali to zagrożenia by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować