Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2007 o 23:57, Dux napisał:

Jeśli chcemy utrzymać model kształcenia prawników z aplikacją to patroni wydają się być jak
najbardziej potrzebni. Przynajmniej na razie studia prawnicze nie uczą praktycznego radzenia
sobie z problemami prawnymi, czy występowania jako pełnomocnicy przed instytucjami pańswtowymi.
To nabywa się na aplikacji i w zasadzie przede wszystkim dzięki właśnie patronom.

Tyle, że patron patronowi nierówny... A znam i kilku patronów po wyrokach skazujących :( Po prostu nie uważam dotychczasowego modelu nabywania praktyki za skuteczny.

Dnia 16.10.2007 o 23:57, Dux napisał:

Można też wprowadzić model amerykański, bez aplikacji, a jedynie egzaminy po studiach.

O! I to jest rozwiązanie bliskie memu sercu :) - do tego (w duzym skrócie) sprawadzała sie reforma zapoczatkowana przez PiS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 20:04, Dux napisał:

Być może i było w tym coś prawdy
parę lat wcześniej (ja tego nie wiem), ale mówienie dziś, że korporacje są zamknięte i przyjmują
swoich to bzdura do kwadratu i kompromitacja jeśli chodzi o znajomość tematu (to ostatnie tak
ogólnie, bo u Was tego nie wyczytałem:).


Hmm... Chyba raczje są pozornie otwarte. U mnie na roku jak rozmawiałęm z ludźmi i mówiłem, ze chciałbym zostać notariuszem to wszystkei osoby pytały: 1. czy mam kogos w rodzinie, 2. ewentualnie jakieś znajomości, 3. czy mam "aż" tyle kasy by komuś zapłacić za "przywilej" praktyk i aplikacji w danym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuję właśnie z młodym prawnikiem, który zdał egzamin na aplikację notarialną, ale nie ma gdzie odbywać praktyki. Zwodziło go chyba z 6 notariuszy, ale żaden się nie zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 08:26, gaax napisał:

Pracuję właśnie z młodym prawnikiem, który zdał egzamin na aplikację notarialną, ale nie ma
gdzie odbywać praktyki. Zwodziło go chyba z 6 notariuszy, ale żaden się nie zdecydował.


Z tego co ja słyszałem to oni chcą - $$. do tego nie jest to byle jaki pieniadz. Póki ktoś sieza to na poważnie nie zabierze to ciagle będzeimy w tym samym punkcie. Popatrz w Angli na jednego noptariusza przypada 500 mieszkańców, w Polsce 5000 jak nie wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 10:07, Mc Verti napisał:

Na rozładowanie emocji...


http://pl.youtube.com/watch?v=saqI3tjHzCU

:))


Rozumiem, że nie podałeś tego na serio. Powiem tylko tyle, iż może pewne grupy ludzi, którzy bez przerwy najeżdżają na PiS to będzie śmieszyć. Jeśli taki jest poziom krytycyzmu wobec Kaczyńskich, to tym bardziej żal mi zwolenników opozycji. To nie jest śmieszne, to jest żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do mnie zawitał jakiś promotor PO. Mój tata jest lekarzem, więc zostawił mu, sporo plakatów, ulotek i kilkadziesiąt wizytówek, żeby porozdawał i porozwieszał w pracy...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 10:07, Mc Verti napisał:

/ ciach... /


Szczerze mówiąc żałosne... No, ale co może wiedzieć o Polsce i Polskiej polityce banda murzynów, którzy myślą, że "Poland" to miejsce gdzieś w Ameryce Południowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Po i jest spoko. PiS powinno zrezygnować z polityki, ponieważ nic nie zrobiło porządnego dla polski tylko tak gada że coś zrobi ale nie zrobi. A jeszcze jak oglądam te spoty reklamowe partii szczególnie PiS to śmiać mi sie chce. Kto jest za PiS jest pacanem, niech bracia kaczyńskie niech spadają gdzie pieprz rośnie i dadzą innym porządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:00, gesio napisał:

Jestem za Po i jest spoko. PiS powinno zrezygnować z polityki, ponieważ nic nie zrobiło porządnego
dla polski tylko tak gada że coś zrobi ale nie zrobi. A jeszcze jak oglądam te spoty reklamowe
partii szczególnie PiS to śmiać mi sie chce. Kto jest za PiS jest pacanem, niech bracia kaczyńskie
niech spadają gdzie pieprz rośnie i dadzą innym porządzić.


Ach, normalnie chyba powinienem się zapaść pod ziemię bo jestem za PiS! Ale pacan ze mnie! Twoje słowa są święte więc chyba nie mam co dyskutować.
Ech... mi zwyczajnie nie chce się odpowiadać na tego typu zaczepki. Powiem Tobie jedno, dopóki nie nauczysz się sensownie i kulturalnie wypowiadać, do szkoły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:28, .Sabina. napisał:

Mam Pytanie: Dlaczego jesteś za PiS? Co Ci się w nich podoba?

"Dlaczego jesteś za PiS?" Chmmm... długo by wymieniać, może powiem tak, każdy ma swoje poglądy na pewne sprawy, własną ideologię i chciałby aby państwem rządziły osoby, które posiadają przynajmniej zbliżone. PiS jest ugrupowaniem, które mi odpowiada pod tym względem. Proste! Nic dodać, nic ująć! Ty popierasz swoją partię, dokładnie z tego samego powodu. Jeśli chodzi natomiast o szczegóły, to tutaj można się spierać. Nie chcę jednak rozpoczynać tego, co tak naprawdę zostało już tutaj, w tym temacie dawno rozpoczęte. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:31, gesio napisał:

Kozak sie znalazł, sam do szkoły idź i sie za bardzo nie wymądrzaj jak kaczyńskie.


No pewnie! Kozak, beduin i do tego jeszcze bakłażan!
chaps! mniam... zjadam twoje posty i zapominam.
Twoje posty dla mnie nie istnieją. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem 80% dla PO, ale to niezbyt duże zaskoczenie przy moich liberalnych poglądach. PiS miał u mnie 15% więc jednak z czymś się z Kaczyńskimi zgadzam, cholera nie wiem tylko z czym ;)

A tak poważnie to wszyscy głosujcie na Samoobrone, Lepper wodzem narodu jest! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HaHaHa!!! Mi wyszło po 63% dla PiS, Samoobrony i LPR xD Potem PSL, PPR, LiD i na końcu PO :D Chmmm... ale i tak pozostanę przy swoim PiSie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować