Zaloguj się, aby obserwować  
Loonatyk

Prasa o grach komputerowych...

194 postów w tym temacie

1)Sorki, ale nigdzie nie napisałem że kupuję CDA tylko dla pełnych wersji. BA!! Napisałem nawet "te 100 stron więcej na b.dobrym papierze i tyle odlotowego klimatu co ma CDA a nie ma inne pismo w branży". Z tej wypowiedzi jasno wynika, że klimat mają świetny. Zacytowałeś po prostu zły kawałek tekstu w którym podałem tylko jeden z argumentów.
2) Komercyjne są, wybacz, wszystkie pisma. Zrozumcie ludzie!! Czasopisma np. o grach powstają nie tylko dla tego, abyście mieli co czytać! Ludzie w nich chcą jakoś zarobić. Nie-komercyjne pismo to takie, które albo dostajesz za darmo(vide metropol,DD) albo płacisz ten 1 zł za gazetkę w szkole- która nie jest po to aby przynosić dochody ale po to, abyś mógł poczytać o szkole(a ta złotówka pokryje koszty druku).
3) Jeśli uważasz, że gry stanowią o statucie czasopisma to powiedz:dlaczego druga edycja Top Secret upadła?? Dali przecież m.in. Thief?? Zła gra?? A dlaczego drugie wydanie GameStar upadło?? Dali przecież m.in. Ghost Recon a nawet film Diuna na dvd. Dali Arcanum. Super gierki. Ale upadli...wiesz dlaczego?? Porównaj np. dział z listami takiego CDA z np. GameStar''em czy dowolnym innym pismem(oprócz Click!). Widzisz różnicę? CDA nie boi się krytyki a w innych są listy typu "jesteście wspaniali, świetnie piszecie itp.". Można dodać: Tylko czemu upadacie po 4 numerach :P
4) Zabrzmi to po "CDActionowsku" ale to są czasopisma, nie gazety:D
5) Nie uważam, że CDA przetrwało tylko dzięki full wersjom. Na początku było to cienkie pisemko( w rozumowaniu- objętościowo) z CD z jakimiś arcadówkami i innymi mniej czy bardziej ciekawymi programami. CDA zainwestowało w siebie, nie wiedząc, czy to się opłaci. Czeba odwagi, bez niej nic nie ma.
6) Teraz CDA kosztuje naprawdę nieduże pieniądze, każdy praktycznie może raz na miesiąc tyle wydać(oprócz studentów :P).
7) Nie. Funkcją czasopisma o grach nie jest dawanie pełnych wersji gier. Ale bez tego czytelnik traci sporo. Zrozum, że płyty to dodatkowa zachęta oraz szansa na pogranie dla tych mniej zamożnych. A CDA daje takie gry, które stoją na najwyższym światowym poziomie czyli dzięki niemu KAŻDY może zagrać w świetną gierkę.
P.S Proszę, nie wyrywaj zdań z kontekstu bo to zmienia treść listu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDA kosztuje naprawdę niewielkie pieniądze w porównaniu do tego , co dają . Mam numery z 2000 roku i co tam jest ? Pozwolę sobie omówić numer kwietniowy z 2000 roku - 3 CD , 1 pełna wersja ( Plane Crazy ) za 19 zł 99 gr . A dzisiaj ? 1 DVD ( dwuwarstwowy ) , 4 pełne wersje , 164 strony za 14zł z groszami . Moim zdaniem bez porównania lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale upadli...wiesz dlaczego?? Porównaj np. dział z listami takiego

Dnia 30.10.2005 o 23:52, Lampek napisał:

CDA z np. GameStar''em czy dowolnym innym pismem(oprócz Click!). Widzisz różnicę? CDA nie boi się krytyki a w innych są
listy typu "jesteście wspaniali, świetnie piszecie itp.". Można dodać: Tylko czemu upadacie po 4 numerach :P


Może zacznij od tego, że przez te 4 numery trudno jest cokolwiek osiągnąć?

Czy forum CDP było takie jakie jest teraz od początku? Czy klimat tworzył się w tydzień, a może miesiąc - a może miesiącami ???
Tak sam z AR w CDA, tak samo kupa innych rzeczy nabiera klimatu wraz z czasem i ludźmi, którzy je odwiedzają, działają.

W GS''ie już dochodzilo do kilku ciekawych tematów (zdjecia Malwiny :]) oraz jakiejś tam polemiki.

Z kolei w CDA nigdy nie przedstawiają prawdziwej krytyki, bo zawsze zlewają ją śmiechem (chyba, że jest to krytyka konstruktywna z którą mogą po części się zgodzić). Ale trzeba dodać, że pismo tworzone jest nie po to, aby wytykać sobie osobiste i redakcyjne błędy, a żeby bawić gawiedź.

Omawianie stosowności elementu krytyki w listach do redakcji nie ma zbyt dużego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2005 o 00:55, Backside napisał:

Porównaj np. dział z listami takiego ble,ble,ble(...)


Uważam, że to jest jeden z powodów dla których CDA utrzymało się na rynku, co zaznaczyłem przez "np.". Dla mnie inne powody to np. ciekawe recenzje(i ich zawsze ten sam, wysoki poziom), super bonusy na płytach, dobre pełne wersje gier, profesjonalnie napisane działy w piśmie(np. o sprzęcie), dział na luzie. Jasne, to wszystko przychodziło z czasem ale dlaczego inne pisma zawczasu nie postarały się o jakieś zmiany? Ja czytałem Top Secret(co prawda mały byłem) i nawet mi się podobał, ale nigdy nie równałbym go z CDA. To zupełnie inna klasa.
Pisząc o piśmie, które upadło w 4 numerach miałem na myśli reaktywację wspomnianego TS''a. Dlaczego upadł tak szybko? Czyżby wierni fani się od niego odwrócili? A może był po prostu słaby...
GS uważam, miał na pewno więcej czasu na zwrócenie na siebie uwagi. Potem przerwa...znowu jest przez 2-3 numery(nie wiem dokładnie) i znika na dobre. Ale dlaczego upadł GS. Dawali dobre CD, mieli dużo stron, recenzje i zapowiedzi najnowszych gierek ale...za dużo kosztowali. 19.90(pewnie na początku było 15 zł, już nie pamiętam) to przedział cenowy zarezerwowany dla pism które mają już swój specyficzny charakter i klimat. Myślę, że właśnie ceną się GS zastrzelił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coż...na dzień disiejszy CD-Action z swoim nakładem 200k i masa reklam ma najwieksze fundusze przez co ejst niezaprzeczalnie najlepszy(w Polsce).Narazie moim zdaniem(chyba poprze mnie takze jakies 90% graczy) CDA jest najlepsze...I jescze przez jakis czas sie to niezmieni :):):):):):):):)
Ps.Pozdrowienia dla ekipy CDA :P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez jestesm fanem CDA juz od ladnych paru lat. Z nie istniejacych pism fajny byl SecretService (jeszcze w czasach Amigi) i Reset. Ale jedynym pismem na siatowym poziomie bylo jest i mam nadzieje ze bedzie CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wyróżniam się tutaj za bardzo.Ja równierz uważam, że CDA jest najlepsze, a czytałem już wiele pism traktujących o grach.
BTW mam jeszcze pierwszy numer CDA!!! I drugi i trzeci też :D. Pamiętam, że z tyłu okładki któregoś numeru była reklama Quake''a I, kosztował (Quake) tylko 360 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh - ja już nie kupuję żadnych czasopism o grach. Z prasy komp. kupuję ewentualnie Chipa.

A czy któś pamięta jeszcze SS? Albo jeszcze lepiej Gamblera - od momentu jak przestali wydawać (wieki już temu) przestałem cokolwiek kupować. Czasem CDA u kogos przejrzę i tyle.

czekam na odp. na temat Gamblera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 17:06, Martimat napisał:

heh - ja już nie kupuję żadnych czasopism o grach. Z prasy komp. kupuję ewentualnie Chipa.

A czy któś pamięta jeszcze SS? Albo jeszcze lepiej Gamblera - od momentu jak przestali wydawać
(wieki już temu) przestałem cokolwiek kupować. Czasem CDA u kogos przejrzę i tyle.

czekam na odp. na temat Gamblera :D


A pamiętacie Top Secret - ten najstarszy - to był czad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować