Zaloguj się, aby obserwować  
Loonatyk

Prasa o grach komputerowych...

194 postów w tym temacie

no pamiętam - ma kilka numerów gdzieś w pudle w piwnicy :D

a idąc jeszcze dalej - był bajtek hyhyhy

o - właśnie - reset był jajcarski - ale to było pismo tez o wielu innych rzeczach, a cześć ekipy była z SS; gulash chyba (ten od mordobic) o ile mnie pamięć nie myli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:54, Martimat napisał:

no pamiętam - ma kilka numerów gdzieś w pudle w piwnicy :D

a idąc jeszcze dalej - był bajtek hyhyhy

o - właśnie - reset był jajcarski - ale to było pismo tez o wielu innych rzeczach, a cześć
ekipy była z SS; gulash chyba (ten od mordobic) o ile mnie pamięć nie myli


a pamiętasz kopalnego i sir haszaka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:54, Martimat napisał:

no pamiętam - ma kilka numerów gdzieś w pudle w piwnicy :D

a idąc jeszcze dalej - był bajtek hyhyhy

o - właśnie - reset był jajcarski - ale to było pismo tez o wielu innych rzeczach, a cześć
ekipy była z SS; gulash chyba (ten od mordobic) o ile mnie pamięć nie myli


mam jeszcze parę starych nr`ow - to jest odlot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja tez w okolicach nr 3 potem 10 (ss) i nawet jakis tam poradnik/ksiązke którą wydali (było ich killka - kompendium wiedzy czy jakoś tak); kopalny sir haszak - tak! nie pamietam w czym sie specjalizowali ale ksywki sa bardzo pamietne :D tam tez byle niezle i z jajem (takim sensownym) pisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDA i wszystko jasne xD
Jeszcze czytam Neo+ i PSXEXTREME (mam PSP i PC) :)
Jeszcze lubię GameRanking (publicystyka, tanie to i fajnie się czyta :) )
No i kiedyś czytałem PLAY! ale teraz na psy zeszło. Czytałem też CLICK! ale jak zmienili redakcję to mi się rzygać chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tilko cd-action. Kiedyś eksperymentowałem z kśgry, ale są za sztywni. A poza tym czytam PSXextreme o konsolach ale my tu nie o tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby tu zaglądające mają zapewne duże rozeznanie w prasie o grach. Mam pytanie: czy ktoś mógłby mi polecić profesjonalne, fachowe pismo skierowane do graczy o trochę większym stażu? Po polsku, albo po angielsku, oczywiście dostępne w naszym kraju za normalne pieniądze. Od razu zaznaczam, że zalety w rodzaju stosu płyt z grami, książeczek, nalepek dołączonych "za darmo" mnie nie interesują. Szukam czegoś na wysokim poziomie, pisma o profilu zbliżonego do (niestety) nieistniejących już pism pokroju Świat Gier Komputerowych czy Reset. Cenie dobre recenzje, artykuły okołogrowe, sensowne felietony, poradniki. Nie ma sensu skupiać się na newsach, bo tu mamy potęgę Internetu, nie potrzebne wydają mi się także testy sprzętu - testujący zazwyczaj albo się na nim nie zna, albo ma za mało miejsca na publikację wnikliwej analizy.

Padnie pewnie odpowiedź CDA, ale zupełnie nie podoba mi się kierunek, w jakim zmierza to pismo. Kilka lat temu było znośnie, ale obecnie nie należę do grupy docelowej tego magazynu. Razi mnie zwłaszcza poziom merytoryczny, który ogólnie nadal jest wysoki, ale miejscami drastycznie spada do poziomu tekstów sprawiających wrażenie całkowicie amatorskich. I do tego ten język... Oczywiście to moje subiektywne odczucia, nie mam zamiaru podważać tu znaczenia CDA ani jego pozycji na rynku. Nie mam także ochoty na dyskusję na ten temat, bo nie po to pisałem ten post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej stary - my w innym "topiku" wspominamy właśnie pisma, których juz nie ma - i nic nam nie jest ich w stanie zastąpić (nawet gdybyśmy chcieli, nic nie możemy znaleźć). A zagraniczne - hmmm - cięzko dostac i "nie za rosądne pieniądze" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 00:39, Martimat napisał:

ej stary - my w innym "topiku" wspominamy właśnie pisma, których juz nie ma - i nic nam nie
jest ich w stanie zastąpić (nawet gdybyśmy chcieli, nic nie możemy znaleźć). A zagraniczne
- hmmm - cięzko dostac i "nie za rosądne pieniądze" :)


Widziałem temat, może kiedyś wpadnę na kawę. A co do Dawnych Wielkich Pism to niestety miały inną filozofię i dlatego upadły. Tęsknie, ale aż taki sentymentalny nie jestem, by negować jakość nowych pism. Mam po prostu sprecyzowane wymagania. Przeglądam te nasz Clicki, Playe i tak dalej, i nic dla siebie nie widzę. To rzeczywiście dziwne, ale dla mnie naprawdę NIC nie ma. Pozostanie czytanie serwisów w Internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mnie tez o to chodzi. sentymentalny to może i jestem, ale coś dobrego, pod mój gust to bym kupował; obecnie tylko chipa kupuje - tak z przyzwyczajenia; a i tak benchmarki i newsy&pomoc jest w sieci. soft zresztą też. tak czy inaczej dobrze coś papierowego czasem poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie wkurza mnie to, że na polskim rynku prasy o grach nie można znaleźć niczego w miarę taniego, bo bez pełniaków, ale z dużą ilością stron. Jest niestety odwrotnie. Pod tym względem "królują" PLAY i CD-ACTION. Jedno i drugie jest cholernie drogie (jak na czasopismo), ale ma kilka płyt CD w każdym numerze (no i CDA jest też w wersji DVD). Coraz więcej płyt i reklam, coraz mniej stron i tekstu. Niedługo PLAY będzie tylko samą okładką na kilkanaście płyt. Oczywiście 2/3 tej okładki będą reklamą. Nieco lepsze pod tym względem jest CDA, które przy zbliżonej cenie i liczbie pełniaków oferuje znacznie więcej stron. Jednak i w tym musi być jakiś sęk, bo jakieś 1/3 CDA to reklamy. Moim marzeniem jest, aby np. CD-ACTION sprzedawano w 3 wersjach: z CD, DVD i bez płytek, ale w niższej cenie. Bo tylko czasami interesują mnie pełniaki. Ja chcę po prostu poczytać.
Bardzo bym chciał, by na polskim rynku prasy o grach pojawiło się nowe czasopismo, do którego NIGDY nie dodawali by płyt, ale dzięki temu miałoby dużo stron przy niewygórowanej cenie. Najlepiej, by stworzyła je ekipa PLAYA, bo oni mają najlepsze teksty i genialne poczucie humoru. No i gdyby nie było tyle reklam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDA jest moim zdaniem najlepsze.
- Teksty inteligentne i zabawne (i na wiele tematów);
- Oprawa kolorowa i pozbawiona monotonii (jaka jest np. w KŚ Gry), ale niedająca po oczach;
- Najczęściej (bardzo) dobre pełne wersje gier (np. ostatnio BOS i Codename: Panzers; wcześniej Guilty Gear XX i Tony Hawk);
- AR (pozdro dla Smugglera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-Action – polski magazyn poświęcony tematyce gier komputerowych. Czasopismo wprawdzie ukazuje się w cyklu miesięcznym, jednak w rezultacie corocznie wychodzi na rynek trzynaście numerów, w tym jeden specjalny. Każdy numer zawiera około 148 stron. Od grudnia 2006 roku wydawany tylko z 1 dwuwarstwową płytą DVD.


CD-ACTION ządzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś może PC Format PC word komputer chip enter..to są w miare takie czasopisma ,których potrzebujesz...w nie których numerach są bardzo fachowe porady do trudnych problemów..nie wiem czy o to CI chodziło ale mam nadzieje że tak...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to CDA jest najlepsze,jest brubee dodają fajne gierki i czasami mają fajne dodatki do gazetki...Podoba mi sie też to co znajduje się na płytce w dziale bonus..można się pośmiac ;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Polecam GameRanking!!!Stara ekipa Clicka!Skupienie się na recenzjach,podoba mi sie w ich recenzjach to że skupiaja sie na samej grze tzn.klimat,grywalność a kwestie techniczną zostawiaja na 2,3 planie :) POLECAM! I to za marne grosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram, choć nie zawsze kupuję , częściej wybieram CDA jednak. Cieszę się chociaż , że Frogerrowi (mój guru : > ) i reszcie chłopaków się powiodło i dalej robią swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować