Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Zombie, zywe trupy, umarlaki w filmach, ksiazkach i grach

167 postów w tym temacie

Kilka osób podało jako przykład filmy 28 dni później i jego kontynuację.
Przyznam, że oglądając ten film miałem wątpliwości gdyż "zarażeni" nie byli moim zdaniem martwi. Wirus dokonywał u nich mutacji ale nie pamiętam w tym filmie stwierdzenia, że są to żywe trupy. Już w "Jestem legendą" pojawia się wątek leczenia wirusa. Filmy z serii 28 dosyć mi się podobały. Film ze Smithem już mniej, nie potrafię stwierdzić dlaczego.
Do czego jednak zmierzam: w latach 80-tych powstał film "Sygnał ostrzegawczy" podejmujący tematykę wirusów powodujących bezmyślną agresję. Na mnie zrobił duże wrażenie wówczas. Czy tak byłoby dzisiaj? Nie wiem. Pamiętam jednak, że postawiono na warstwę psychologiczną pokazując ludzi osaczonych w poddanym kwarantannie laboratorium. "Zombiaki" nie były gnijącymi truchłami ale kolegami, przyjaciółmi, których należało wyleczyć-uratować. A bać też było się czego.

Co do żywych trupów to moim ulubionym jest narrator z "Opowieści z krypty" no i oczywiście "Frankenstein" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 20:24, benjiro napisał:

Kilka osób podało jako przykład filmy 28 dni później i jego kontynuację.
Przyznam, że oglądając ten film miałem wątpliwości gdyż "zarażeni" nie byli moim zdaniem
martwi. Wirus dokonywał u nich mutacji ale nie pamiętam w tym filmie stwierdzenia, że
są to żywe trupy. Już w "Jestem legendą" pojawia się wątek leczenia wirusa. Filmy z serii
28 dosyć mi się podobały. Film ze Smithem już mniej, nie potrafię stwierdzić dlaczego.

Do czego jednak zmierzam: w latach 80-tych powstał film "Sygnał ostrzegawczy" podejmujący
tematykę wirusów powodujących bezmyślną agresję. Na mnie zrobił duże wrażenie wówczas.
Czy tak byłoby dzisiaj? Nie wiem. Pamiętam jednak, że postawiono na warstwę psychologiczną
pokazując ludzi osaczonych w poddanym kwarantannie laboratorium. "Zombiaki" nie były
gnijącymi truchłami ale kolegami, przyjaciółmi, których należało wyleczyć-uratować. A
bać też było się czego.

Co do żywych trupów to moim ulubionym jest narrator z "Opowieści z krypty" no i oczywiście
"Frankenstein" ;-)


Gdzie teraz lecą "Opowieści z krypty"? Pamiętam, jak oglądałem to dawno temu, ale jednak troche mnie to śmieszyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2009 o 20:26, Obelix93 napisał:


Gdzie teraz lecą "Opowieści z krypty"? Pamiętam, jak oglądałem to dawno temu, ale jednak
troche mnie to śmieszyło :P


Przykro mi ale nie wiem, od roku nie płacę za kablówkę. Też mnie śmieszyło; podałem ten przykład dla żartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Skoro mowa o serii ''28'' to warto wspomniec o grze Left 4 dead, która bardzo oddaje klimat tych filmów, nie będac jednoczesnie plagiatem, nawet jest lepsza od filmów. Zrealizowana w filmowy sposób, tTm też mamy do czynienia z wirusem, który przemienia ale tam zarażeni są jednak martwi, sądząc ze są nieco nadgnili ;) polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W l4d przed premierą podobno była fabuła całkiem ciekawa, ale że głupie 12sto latki wolą nawalać w zombiaki1111 to trza było wywalić fabułę, żeby się sprzedało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 03:51, lama123 napisał:

W l4d przed premierą podobno była fabuła całkiem ciekawa, ale że głupie 12sto latki wolą
nawalać w zombiaki1111 to trza było wywalić fabułę, żeby się sprzedało :)

No właśnie, ja bym wolał fabułę niż napieranie do zombie ile wlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 18:15, Rumcajs52 napisał:

Laaame ;D

Zombiaki są oklepane. Ja tam wole legendarne... SZKIELETORY! :]

Szkieletory przynajmniej walczyć umieją, a nie idą pół godziny do ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nieco odgrzebałem ten wątek ale to nawet apropo. ;)

Jest wiele flashowych gier poświęconych zombie. Na szczególną uwagę zasługują Last Stand (1 i 2) oraz Endless Zombie Rampage (1 i 2). Zwłaszcza drugie części obu gier. Najlepszą chyba grą o zombie jest Dead Frontier Online. Gra jest w tej chwili w fazie bety ale już całkiem grywalna. Można też znaleźć dema: Dead Frontier Night One/Two/Three.

Jako ciekawostkę, myślę, że warto przypomnieć, że Myth też opowiada o inwazji zombie, tylko że w innych realiach.

I na zakończenie - film, gry, literatura, a gdzie muzyka. Fanom zombie warto polecić twórczość Misfits, zwłaszcza Scream i Helena.

http://www.youtube.com/watch?v=_8SPnl3qcso
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=24247585

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja temtyke cholernie lubię.
Uważam że ma potencjał na genialną grę... coś na kształt usprawnionego Dead Rising na x360.
Wyobraźcie sobie taki wielki sandboxowy świat, szukanie ocalonych np jako inny ocalony [powiedzmy do wyboru kilka postaci standardowe archetypy, policjant, pielęgniarka, strazak, zwykły gosc itp], szukanie bezpiecznej kryjówki.. do tego porządna mocna fabuła......

Osobiście cholernie marzy mi się gra na licencji komiksu The Walking Dead, nota bene świetna sprawa z mocną psychologicznie potraktowaną fabułą [grupa ocalałych vs kompletnie nowy świat, na jaw wychodząca mroczna natura człowieka, balansowanie na granicy normalności, definiowanie tego co w nowym świecie jest normalne a co nie jak również co jest moralnie poprawne]
Gdyby ktoś strzelił na tej licencji porządna grę z odpowiednią konwencją [dla mnie było by to tpp + sanboxowe środowisko + dobrze reżyserowana i pokazana fabuła np cut-scenkami tej klasy co gta4 posiadało, tak żeby wszystko trzymało sie kupy i było filmowo-widowiskowe]


Drugie moje pobozne marzenie to dobre mmo w klimatach zombie-apokalipsy, świat podzielony np na safe zones [takie jak np Fiddlers Green z filmu Land of the Dead] gracze o róznych profesjach [tu pole do popisu jest ogromne], do tego np misje zespołowe - szukanie i ratowanie ocalałych, zdobywanie zapasów, współpraca celem przetrwania....
Zombie mmo mógł by byc czymś naprawdę mocnym [lub totalną chałą jak by się za to zabrali jacyś partacze]

Pomarzyć dobra rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 21:42, Graszcz napisał:

Można gdzieś obecnie dostać Zombie Survival Maxa Brooksa? Ani na allegro nie ma, ani
w sklepach internetowych


Swoja kupilem w Empiku. Moze bys wyszedl z domu ee? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 00:42, Astmol napisał:

Swoja kupilem w Empiku. Moze bys wyszedl z domu ee? :D

myślisz, że nie sprawdzałem? zarówno w internetowym, jak i stacjonarnym empiku tego nie ma. nigdzie tego nie ma. nawet na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa jest oczywista. Ktos na gorze zauwazyl ta ksiazke i musial poinformowac odpowiednie wladze, ktore doszly do wniosku, ze dalsza jej dystrybucja moze prowadzic do niewygodnych pytan skierowanych do rzadu oraz zbyt wysokiego poziomu swiadomosci opinii publicznej w temacie wirusa Solanum i prawdziwej natury zywych trupow. Prawdopodobnie wiec ksiazka zostala wycofana ze sprzedazy. Nie wiem co gorsze - swiadomosc, ze problem istnienia zywych trupow jest realny a Zombie Survival jest podrecznikiem, ktory faktycznie moze uratowac wielu ludziom zycie, czy tez masy ludzi nieswiadomych zagrozenia plynacego ze strony tej straszliwej plagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w krakowskich empikach jest - półki się od nich nie uginają, ale znajdziesz pojedyncze egzemplarze. chociaż chyba trochę Ci będzie daleko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 15:35, Graszcz napisał:

mamy przesrane.

brb, inwazja żywych trupów


Z tego co kojarze, w empikach jest mozliwosc zamowienia czegos jesli nie ma aktualnie na polkach. Proponuje zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 15:54, Astmol napisał:

Z tego co kojarze, w empikach jest mozliwosc zamowienia czegos jesli nie ma aktualnie
na polkach. Proponuje zapytac.

Tak. można se w internetowym empiku zamówić coś z odbiorem w salonie empik. tylko że http://www.empik.com/zombie-survival-ksiazka,2970393,p PRODUKT NIEDOSTĘPNY

krakowskie buce, wam to dobrze. kupcie mi :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować