Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Scenarzyści gier wideo zostaną nagrodzeni

69 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2007 o 17:13, MisticGohan_MODED napisał:

Diablo , MGS , F.E.A.R i Half-Life :]
to moje typy :]


Przecież diablo ma fabułę na poziomie IE z brakiem blokady na pop-upy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biożyg będzie mistrzem, to można już powiedzieć ;) Fabuła w tej grze jest po prostu świetna! Baldury czy inne są do bani, przynajmniej dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 17:00, EmperorKaligula napisał:

Taki Gothic zjadłby wszystkich.

hahahhahaha padłem :) wiele starszych i nowszych gier ma lepszy scenariusz niz G1/G2/G3 - a
bez dobrego scenariusza ciezko stworzyc klimat. Klimat w gothicu ? no nie wiem, ja go nie uswiadczylem,
bo gra jest nudna, dialogi dretwe jak cholera a zwrotow akcji to nie uswiadczymy wcale :/


Po tym co piszesz wnioskuję, że albo:
a)nie grałeś w żadnego gothica i nie wiesz o czym piszesz
b)grałeś w g3, który faktycznie klimat miał słaby
c)masz inną definicję klimatu niż normalna osoba lub w ogóle nie potrafisz go odczuć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry, sam nieraz się zastanawiałem kim są ci ludzie którzy tworzą fabułę, a i niejednokrotnie cały świat gry.
Swoją drogą ja bym zagłosował na Tetrisa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saga HL , Advent Rising(po prostu fabuła na serio wymiata, chociaż kontynuację zawieszono ;( ), Fallout(wszystkie :D), Baldur Gate(też wszystkie...), KotOR, wszystkie Final Fantasy, wszystkie MGS, fabuła w Warcraft''ach, G1 i G2(można jeszcze zaliczyć G3...), trylogia Thief''a i normalnie wszystkie gry od BioWare. xD

Może jeszcze dołożę coś więcej. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się obudzili dopiero :/ Niestety gier z dobrą fabułą ostatnio można zliczyć na palcach jednej ręki (jeśli w ogóle jakaś fabuła istnieje).

Jedynym wyjściem jest dopuszczenie do nominacji starszych gier, inaczej klapa.
Mówię głównie o PC, na konsolach pewnie sytuacja wygląda inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 18:30, Spector 109948 napisał:

To się obudzili dopiero :/ Niestety gier z dobrą fabułą ostatnio można zliczyć na palcach jednej
ręki (jeśli w ogóle jakaś fabuła istnieje).

Dokładnie. Skończy się na tym że nagrody będą zdobywać "głośne" gry, gdzie tak naprawdę niewiele jej jest (np.Crysis).
Trzeba było to zrobić 10 lat temu, a nie teraz, gdy i tak kładzie się nacisk praktycznie tylko na grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki artykuł o tych nagrodach w PSX Extreme. Shadow of the Colossus mimo iż ma bardzo prosty scenariusz wybija się na tym tle ponad wiele innych produkcji z górnej półki. Chodzi o romach, epickość, a nie filmowość typu Star Warsy i Max Payne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować