Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Halo w kościele

60 postów w tym temacie

Jak komuś zależy na ściągnięciu ludzi do kościoła, a nie Kościoła, to plan nawet niezły. Ale podejrzewam, że są lepsze miejsca do grania niż świątynia.
A jeżeli przypadkiem chodzi im o pogłębienie wiary,to raczej nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że nie mam nic przeciwko graniu, ale w co grają i gdzie. Tak wiem, gry to nie real ale czy inni o tym wiedzą? Kościół to źródło pewnych dogmatów, uczące takiej, a nie innej postawy do ludzi, a nie "burdel" pozwalający w murach swoich świątyń grać w gry gdzie krew sika po całym ekranie, flaki wypruwa się co drugiemu przeciwnikowi, a resztę odsyła do piachu za pomocą serii z automatu. Niby jak ludzie mają to odbierać? Teraz jak jakiś amerykański bachor wpadnie do szkoły rozp... pół klasy i grona pedagogicznego, a kiedy go skują powie na swoją obronę, że to Kościół mu pozwolił i robi to w imię wiary? W świetle tego co tam się wyrabia i bez takich praktyk powyższe nie jest takie nieprawdopodobne. Biorąc pod uwagę to co z dzieciakami wyrabia się i w naszych szkołach kto wie może i do którejś z nich zawita kiedyś taki zwyczaj sezonowego wybijania uczniów z klasy przez ich rówieśników. Nie ma to jak bezstresowe wychowanie i pozwalanie na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 16:10, Gol Galad napisał:

Nawet fajnie by było, gdyby się u nas przyjęło...
Ale tam - niemożliwe.....
Księża po prostu uważają gry za "samo zło"...


Zapominasz tu o aspekcie czysto ekonomicznym - najpierw księża musieliby znaleźć pieniądze na porządny telewizor HD, Xboxa 360 i Halo 3, a to mimo wszystko swoje kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z pewnością ten ruch jest kontrowersyjny, ale ważne, że działa i przynosi efekty."
Ale bzdura... za dużo kopii Halo3 zostało w magazynach CDP?
Tak, działa...jeśli chodzi o chodzenia do kościoła. Ale nie jest to na pewno łażenie ze względu na religie.

Ja się ustosunkuje do wypowiedzi Jamesa Tonkowicha. Niech w kościele dadzą wódkę do picia parę filmów XXX do obejrzenia. Wtedy autor newsa też by napisał "pomysł kontrowersyjny, ale skuteczny" ?
Ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem sam zniesmaczony taką "promocją"...
...a tak przy okazji dziwne, że w meczetach czy synagogach nie propagują w ten sposób wiary. Przecież wyznawców judaizmu czy islamu jest sporo w USA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym Wam to przeszkadza... Ludzie przychodzą pograć, posłuchają jakiegoś kazanka. Myślę, że w tym chodzi o to żeby spróbować ich przekonać do wiary, a jak się nie uda to i tak będzie fajnie W przerwach między halo usłyszą coś co ich wciągnie i może zaczną przychodzić nie tylko żeby pograć :) Cóż, cel uświęca środki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 16:21, zawcia napisał:

Nie wiem w czym Wam to przeszkadza... Ludzie przychodzą pograć, posłuchają jakiegoś kazanka.
Myślę, że w tym chodzi o to żeby spróbować ich przekonać do wiary, a jak się nie uda to i tak
będzie fajnie W przerwach między halo usłyszą coś co ich wciągnie i może zaczną przychodzić
nie tylko żeby pograć :) Cóż, cel uświęca środki :D


Jaki cel? Od kiedy to Kościół promuje zabijanie, choćby i nawet wirtualne? (Pomijając całkiem krwawą jego historię ;-])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 16:21, zawcia napisał:

Ludzie przychodzą pograć

Od tego są kafejki internetowe.

Dnia 08.10.2007 o 16:21, zawcia napisał:

Myślę, że w tym chodzi o to żeby spróbować ich przekonać do wiary

Ja myślę że słowo "przekupstwo" byłoby bardzo na miejscu.
>a jak się nie uda to i tak

Dnia 08.10.2007 o 16:21, zawcia napisał:

będzie fajnie W przerwach między halo usłyszą coś co ich wciągnie i może zaczną przychodzić
nie tylko żeby pograć :) Cóż, cel uświęca środki :D

Taa... ja dziękuje za takich wiernych. Ciekawe co będzie, jak jak proboszcz zadecyduje że czas najwyższy skończyć z graniem w Halo. Pewnie wierni uznają że lepiej pomodlić się w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 15:52, vincent16 napisał:

Polacy!!Wezcie w końcu przykład z Amerykanów :P


zly pomysl.

po 1 w polsce zdecydowana wiekszosc to katolicy. A kosciol katolicki nie pozwala na takie "dziwactwa"
po 2 w polsce konsola kosztuje majatek, malo ktora parafie byloby na nia stac xD
po 3 w polsce jest... polska? Nie bedziemy jak amerykanie, otyli, grubi* i bezmyslni xD

* czy otyli i grubi to nie to samo? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kościół protestancki - więc mnie to nie dziwi. Jest ponad 100 wyznań/odłamów protestanckich, z czego większość raczej nie ma za dużo wspólnego z ideą chrześcijańską...a tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować