Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

SOLDIER OF FORTUNE PAYBACK - temat ogólny gry

59 postów w tym temacie

Znamy oficjalną datę wydania – to 13 listopada tego roku (oby trzynastka nie była pechowa). Potwierdziły się tym samym plotki sprzed kilku dni z serwisu Kotaku dotyczące premiery gry.

Zacznijmy od wątku fabularnego. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się organizacja znana pod nazwą The Shop, w której postać gracza (Thomas Mason) zajmuje „stanowisko” zabójcy na zlecenie. Wbrew pozorom jednak, jesteśmy tym „dobrym”, którego zadaniem jest powstrzymanie ekstremistów planujących pogrążyć świat w globalnym konflikcie. Tam, gdzie oficjalne działania militarne są z góry skazane na niepowodzenie, posyłany jest właśnie gracz. Misje, w których przyjdzie nam brać udział, niejednokrotnie wymagać będą wykorzystania wszelkich dostępnych środków i umiejętności naszego „herosa”, akcja toczy się bowiem w najbardziej „zapalnych” rejonach – Środkowym Wschodzie, Afryce, Azji czy Europie Wschodniej. Oczywiście misje polegać będą nie tylko na niszczeniu „wszystkiego co się rusza” - od czasu do czasu przyjdzie nam urządzić zasadzkę na wroga, uratować dyplomatę czy zinfiltrować wrogą organizację.

Przejdźmy teraz do „mięsnej” części gry, czyli co pod względem technicznym Soldier of Fortune Payback nam zaoferuje (oczywiście według twórców, na weryfikację zapowiedzi przyjdzie nam poczekać do 13 listopada). Po pierwsze, realistyczny system modelowania, dzięki któremu możliwe jest bardzo szczegółowe przedstawienie zniszczeń obiektów oraz trafień naszych oponentów. Oznacza to, iż przeciwnik zupełnie inaczej reagować będzie kiedy oberwie przykładowo w nogę, a inaczej kiedy trafimy go w głowę (no tutaj reakcja może być tylko jedna). Nie bez znaczenia będzie również rodzaj broni, co przełoży się na siłę strzału.

Po drugie, jeśli już jesteśmy przy broniach, ich arsenał będzie naprawdę imponujący. Twórcy przygotowali ponad 30 rodzajów środków potrzebnych do eksterminacji wroga, w tym karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, wyrzutnie rakiet, dodatkowe oprzyrządowanie czy futurystyczne prototypy. Ten zestaw w zupełności powinien wystarczyć do eliminacji przeciwników, których według zapowiedzi pojawi się ponad 15 typów – terroryści, powstańcy, zwykli „mięśniacy” czy też żołnierze regularnych armii.

Oprócz misji dla jednego gracza, Soldier of Fortune Payback zapewni także rozrywkę w sieci. Do wyboru będziemy mieli takie tryby jak death match, team death match, elimination, team elimination, capture the flag czy demolition. Twórcy obiecują, iż specjalnie dla trybu wieloosobowego zaprojektowano dodatkowe mapy. I to na razie wszystko co wiadomo o najnowszej odsłonie Soldier of Fortune. Reszta – juz za nieco ponad miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ach....jak ja dobrze pamiętam te nieprzespane noce z grą Soldier of Fortune 2 :P. Mam nadzieje, ze to samo spotka mnie przy trzeciej części :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoF byl unikalny i zapadl w pamieci tylko dzieki systemowi trafien. Jesli w 3 czesci bedzie mozna mniej to obawiam sie, ze bedzie kolejna klapa tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się zajefajnie,mam nadzieję że wróci ten elektryczny karabin (jak zwał tak zwał) który można nieźle wydymać kobitki ( jak się je podpiecze to puchną i pękaja xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 17:06, MLODY2K6 napisał:

Znamy oficjalną datę wydania (...)


Jesteś redaktorem pewnego serwisu, czy to u ciebie normalne, że kopiujesz czyjeś teksty i wklejasz bez podania źródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać jednak ta 13 pechowa. Dlaczego? Podobno nowa część SoF jest budżetową produkcją.
Ale budżetowy produkt nie oznacza koniecznie gniota. Ale jak to zwią poczekamy zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jestem sceptycznie nastawiony do tej gry. O ile bardzo lubię jedynkę i dwójkę (i czasem do nich wracam) to "Payback" wygląda mi jak zwykła budżetówka korzystająca tylko z zacnego tytułu wspaniałych poprzedniczek. Nie ma tu nic co kojarzyłoby się z wcześniejszymi częściami.
Po pierwsze inny bohater... Nie obraziłbym się gdybyśmy mogli znów pokierować poczynaniami Johna. Jeśli nie jego to chociaż jakiegoś z jego kolegów, którzy też pojawili się w pisemku ( http://www.sofmag.com/news/index.html ). Tak mamy zupełnie fikcyjną postać.
Po drugie, znak rozpoznawczy serii i chyba jedna z rzeczy za które tak naprawdę została zapamiętana - realistyczny model zadawanych obrażeń. W "Spłacie", choć całkiem fajny, będzie rag-doll, ale to mamy teraz w prawie każdej grze. Jak dla mnie nowy SoF to nic szczególnego, ostatnio będzie mnóstwo premier o wiele lepszych gier (a przynajmniej lepiej się zapowiadających :P), więc nie wiem czy kupię tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, zaciekawiło mnie to. SoF2 miażdżył pod każdym względem, więc oczekiwania są spore, ale czas jakiś temu czytałem że SoF3 ma być tylko prezentacją silnika,a nie jakąś super mega hiper produkcją. No nic - zobaczy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1-wszy SoF urzekł mie , o dziwo, nie dzięki kilogramami juchy czy fruwającymi koścmi, a dzięki świetnemu klimatowi, lokacjom........miał to coś, czego często brakuje innym FPS-om. Dwójka w niewytłumaczalny dla mnie sposób tą magię straciła. Mam nadzieję, że trójeczka ponownie go "odzyska" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwazam ze kazda czesc SOF byla super. Niezapomniane metro i kosowo w pierwszej czesci ale takze jungla i japonia w 2 czesci. O SOF 3 prawie nic nie bylo wiadomo. póltora tygodnia temu pojawil sie w sieci plakat z zamiesczonymi screenami i napisam comming to november. Na poczatku pomyallem ze to jakis fake bo przeciez taka gra nie moze miec cichej premiery i byc bez zapowiedzi. Okazalo sie to zaskoczeniem tak milym jak konwersja GEARS OF WAR z XBOX-a na PC-ty twoiorzona przez polska ekipe. Ja osobiscie nie moge porownac SOF do CRYSISA czy innych poniewaz to nie ta pulka. W kazdym razie mam nadzieje ze bedzie mi sie w niego gralo tak dobvrze jak w poprzednie czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uhm

gumowe ludki bawiace sie w wojne w moim komputerze? na tych screenach mamy zelki a nie postacie z gry - sugeruje zapoznac sie ze screenami chociazbyze stalkera - tam sa prawdziwe postacie a nie gumowate karykatury

ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 22:08, hammerfall87 napisał:

Ta gra bedzie arcydziełem dla mnie niemoge się doczekać kurcze :)

Hehe, arcydziełem :) Ja bym nie powiedział tak o Crysisie (chociaż...), a co dopiero o SoF3 ;D No cóż - zobaczy się :) Arcydziełem bez wątpienia był SoF1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie. Może będzie to relaksująca nawalanka i niezłym silnikiem i modelem uszkodzeń ciał przeciwników. Pewnie będzie jeszcze kosztować jeszcze 20zł i wyda je CI. Najpierw muszę pograć w jakieś demko i wtedy może i bym kupi to. Cóż, po ciuchu liczę na SoF 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować