Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"S" daje sobie spokój ze wsteczną kompatybilnością

95 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2007 o 21:24, TNukem napisał:

Człowieczku, czy ty myślisz, że Sony robi dla Polaków to wszystko? W USA, czy krajach Europy
Zach. (wiem, byłem, widziałem ;]) nie ma czegoś takiego jak sprzedaż konsol z drugiej ręki...
Głównie dlatego, że ludzie nie mają problemów finansowych i wolą zapakować sprzęt na strych,
niż sprzedać w internecie... :) Skąd wziąłem to 80%? Przeptytałem dziesięciu znajomych którzy
mają PS3 lub zamierzają kupić i zapytałem czy sprzedadzą PS2 jak będą mieć trójkę... Większość,
koło 8 osób właśnie powiedziało, że nie :)) :)) :))


Przykro mi, ale żyję w Polsce i patrzę na to [oraz komentuję] jak lepiej by było Polakom, a nie ludziom ze Stanów Zjednoczonych, to nie mów mi o tym, jak żyją ludzie w Stanach.
Zresztą jakbyś miał jakiś problem, a ktoś by Ci powiedział, że ludzie w USA nie mają tego problemu to masz się tym nie przejmować, to byś stwierdził, że faktycznie - masz ten problem gdzieś? No chyba nie.
Ja robię dokładnie tak samo.
No i swoją drogą - zawsze są ludzie, którzy kupują nową konsolę i chcieli by również pograć w stare, legendarne tytuły. Mając kompatybilność nie mają problemów, nie mając jej - muszą kupować inną konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 21:33, Choinix napisał:

> Dziecko - wejdź na dowolny serwis, który recenzjonował PS3 od środka, albo załatw archiwalny

> nr PSX Extreme, czy NEO+. Cały układ PS3 to moduł PS3 z płytą główną z Cell i RSX, oraz
przylutowany
> UKŁAD Z PS2, który także działa, gdy PS3 jest uruchomiony - chyba logiczne, że się szybciej

> nagrzewa, od PS3 bez takiego "gadżetu" ???

Na jakiej podstawie zwracasz się do mnie "dziecko"? Nie jestem Twoim kolegą, znajomym, co więcej
nie znasz mnie, więc nie masz prawa się w ten sposób do mnie zwracać. Obraża mnie to niezależnie
od tego, czy masz 10 czy 120 lat.
Skoro jesteś taki dorosły i wykształcony to nie uważasz, że super extra spec-technicy z Sony
nie mogli by po prostu zrobić uruchamiania układu PS2 tylko wtedy, kiedy byłby potrzeby?
Z miejsca Ci mówię, że jeżeli chcesz napisać, że jest to niemożliwe... to w ogóle nie odpisuj,
bo szkoda mi czasu na czytanie bezsensownych rzeczy.


Przepraszam, jeśli słowo "dziecko" Cię uraziło. Nie miałem złych intencji, jest to charakter symboliczny na Twoje chaotyczne pismo. Oczywiście, że jest to możliwe, w technice wszystko jest możliwe, ale tak jak mówię - PS3 już od premiery miał w swojej budowie kilka rzeczy do poprawy - wyłączenie poszczególnych płyt głownych (PS2 i PS3) gdy nie używane, oraz jednej soczewki lasera - w PS3 są trzy, przez co wrasta ryzyko awarii 3x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 21:36, Choinix napisał:

> Człowieczku, czy ty myślisz, że Sony robi dla Polaków to wszystko? W USA, czy krajach
Europy
> Zach. (wiem, byłem, widziałem ;]) nie ma czegoś takiego jak sprzedaż konsol z drugiej
ręki...
> Głównie dlatego, że ludzie nie mają problemów finansowych i wolą zapakować sprzęt na strych,

> niż sprzedać w internecie... :) Skąd wziąłem to 80%? Przeptytałem dziesięciu znajomych
którzy
> mają PS3 lub zamierzają kupić i zapytałem czy sprzedadzą PS2 jak będą mieć trójkę... Większość,

> koło 8 osób właśnie powiedziało, że nie :)) :)) :))

Przykro mi, ale żyję w Polsce i patrzę na to [oraz komentuję] jak lepiej by było Polakom, a
nie ludziom ze Stanów Zjednoczonych, to nie mów mi o tym, jak żyją ludzie w Stanach.
Zresztą jakbyś miał jakiś problem, a ktoś by Ci powiedział, że ludzie w USA nie mają tego problemu
to masz się tym nie przejmować, to byś stwierdził, że faktycznie - masz ten problem gdzieś?
No chyba nie.
Ja robię dokładnie tak samo.
No i swoją drogą - zawsze są ludzie, którzy kupują nową konsolę i chcieli by również pograć
w stare, legendarne tytuły. Mając kompatybilność nie mają problemów, nie mając jej - muszą
kupować inną konsolę.


Zgadzam się w 100% z Tobą, jednak realia są inne... Sony patrzy tylko na USA, Azję i bogate kraje Europy - tj. Niemcy, Hiszpanię, UK, Francję i Włochy... Dlatego także potępiam tę politykę, a to co pisałem post wyżej to fakty oraz usasadnienie... Manią w USA jest rozwalanie niepotrzebnego sprzętu - np PS2, gdy już ktoś kupił PS3, bo w Polsce nie ma miejsca na takie zachowania - i to karygodne zachowanie niedojrzałych, marnujących pieniądze amerykanów potępiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 22:13, M1k3 napisał:

Chamska próba pozbycia się zalegających ps2 ~~


A z tym bym polemizował. Nie wiem jak ostatnio, ale jakieś 2 czy 3 miesiące temu PS2 sprzedawało się wszędzie zdecydowanie lepiej niż PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie boli to, że nie mam nawet PS2, a chętnie bym sobie pociął na tej konsol w jakieś hiciory. Mam PSX... i naprawdę świetnie się na niej bawiłem, PS2 dla mnie to mistrzostwo... A PS3, cóż, na razie mam opinię dobrą, ale na jeszcze lepszą trzeba będzie sobie jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2007 o 22:15, Klimos napisał:

A z tym bym polemizował. Nie wiem jak ostatnio, ale jakieś 2 czy 3 miesiące temu PS2 sprzedawało
się wszędzie zdecydowanie lepiej niż PS3...


Ale na pewno nie kupię bajki, że wsteczna kompatybilność przekracza możliwości ps3 :D Z tymi bebechami co w niej siedzą to nawet zwykły komputerowy emulator by dobrze działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 17:45, ziptofaf napisał:

Zły pomysł - Sony właśnie straciło pewnie kilkudziesięciu tysięcy możliwych nabywców.Ale cóż, ich kasa.


A powiedz mi, ilu z tych ''kilkudziesieciu tysięcy mozliwych klientow'' kupuje PS3 tylko po to, aby zagrac w starsze gry? Ludzie, ktorzy kupujac PS3 stykaja sie z konsola Sony po raz pierwszy, raczej nie beda zainteresowani graniem w starsze gry. Beda woleli nowosci, a tych na pewno nie zabraknie w najblizszym czasie.
Ci natomiast, ktorzy beda chcieli grac w stare, dobre tytuly, a marke PlayStation juz znaja, z pewnoscia posiadaja juz PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 22:27, M1k3 napisał:

Ale na pewno nie kupię bajki, że wsteczna kompatybilność przekracza możliwości ps3 :D Z tymi
bebechami co w niej siedzą to nawet zwykły komputerowy emulator by dobrze działał.

Wstaw sobie, że nie ma takiego emulatora PS2, który by działał bez wsparcia bebechów z tego sprzętu. Myślisz, że nie próbowano przez ostatnie siedem lat stworzyć czegoś takiego? Próbowano. Jedyny działający emulator jest zaimplementowany w PS3 ale nadal korzysta ze wsparcia układów z PS2 - najpierw był to zarówno procesor EE oraz układ graficzny PS2 a potem już sam układ graficzny. Teraz PS3 pozbawia się tego elementu i ewentualny emulator trzeba by napisać od nowa. Zgodnie z aktualnym oświadczeniem Sony nie będzie się w to bawić, nie zleci tego innej firmie a działania zapaleńców są, delikatnie mówiąc, ograniczone jeśli chodzi o tworzenie softu na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 00:29, hallas napisał:

> Ale na pewno nie kupię bajki, że wsteczna kompatybilność przekracza możliwości ps3 :D
Z tymi
> bebechami co w niej siedzą to nawet zwykły komputerowy emulator by dobrze działał.
Wstaw sobie, że nie ma takiego emulatora PS2, który by działał bez wsparcia bebechów z tego
sprzętu.


Nie przekracza, za to możliwość emulacji gier PS2 znacznie przekracza możliwości... no własnie, chyba programistów, bo nie wmówicie mi, że współczesny PeCet nie dałby rady z emulacją PS2! Tymbardziej, że wiele lat temu nie było większych problemów ze stworzeniem w pełni działającego emulatora PSOne (ePSXe między innymi, który wg mnie działa całkowicie bez zarzutu, mało tego nie trzeba przerabiać aby grać w gry NTSC, no i ma możliwośc quicksave/quickload;)), a od jakiegoś czasu istnieje - niestety tylko częściowo działający i to z dużym oporem - emulator PS2 o nazwie PCSX2 (niestety jest mało wygodny i słabo rozbudowany,a wiele gier na nim po prostu nie działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w mocy obliczeniowe a w 128 bitowych instrukcjach. Jak zapewne wiesz aktualnie większość komputerów osobistych działa w systemie 32 bitowym a 64 bitowa Vista nadal raczkuje. Programistom z Sony udało się emulować te instrukcje na Cellu ale nadal potrzebowali wsparcia układu graficznego PS2 (nie pytaj się mnie, czemu). Wychodzi na to, że 128 bitowe sztuczki są strasznie trudne do powielenia w OS pracującym na 32 bitach.
To samo się tyczy emulacji GameCube - strasznie trudno udawać ten sprzęt gdyż ma nietypową architekturę.

Nie wyciągaj analogii bazując na przykładzie PSX oraz N64, które udało się emulować prawie idealnie ponieważ co konsola to inna architektura a nie to samo co wcześniej z potężniejszym procesorem, kartą graficzną i większą ilością RAM.
Nie ma również (a przynajmniej nie słyszałem o tym) sprawnego emulatora Xboxa choć sprzęt ten to w dużej mierze PC spakowany w małe pudełko. Widać tu też są jakieś przeszkody.

Warto też by ludzie, którzy chcą się wypowiadać o emulacji przeczytali, np. na Wiki, czym w istocie jest emulacja, czym się różni od symulacji i czym jest wirtualna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować