Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Half-Life 2 na Apple'ach? 1 milion USD i będzie gotowe

41 postów w tym temacie

Zaitsev

Pełnoprawny rynek gier na komputerach Apple? Brzmi kusząco, jednak jest to tak samo realne jak wstąpienie Paris Hilton do zakonu. Ostatnio pojawiła się szansa - Apple spotkało się z Valve w sprawie portu Half-Life'a 2. Niestety brak zapału z jednej strony i chciwość z drugiej uśmierciły sprawę. Znowu.

Przeczytaj cały tekst "Half-Life 2 na Apple'ach? 1 milion USD i będzie gotowe" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu od razu chciwość? deal jest prosty - valve ma coś na czym rzekomo apple zależy. zatem przedstawiają oferte - 1 milion dolców i macie port hl2 na maki. czy to dużo, czy to mało - nie nam decydować. apple ma kase i wszystko od nich zależy czy maki maja być nadal uważane za snobistyczne maszyny do pracy, czy też będzie można na nich pograć w ostatnie gry (pomijam fakt, że karty graficzne w makach to słaba klasa średnia). ale fakt, makowcom pozostaje albo używać różnego rodzaju softu wspomagającego windowsy na ich maszynkach, albo kupować konsole. co nie powinno być problemem - maki tanie nie są, więc jak już kogoś stać na maka, pewnie i na konsole troche wyciągnie ze skarpety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co roku wychodzi na wszystkie platformy taka masa gier, zeby pograc we wszystkie trzebaby trafic melona w totka i nic nie robic tylko dzien w dzien grac. zatem jesli ktos opusci nawet jedna czy dwie, teoretycznie ''wybitne'' gry, to niebo nie spadnie mu na glowe. zreszta, zawsze mozna sie do kogos z mocnym kompem wprosic i pograc w dana gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev, po części się z Tobą zgadzam. Sam jestem zdania: do pracy czy internetu - porządny, niezawodny sprzęt, czyli Jabłko (ewentualnie PC z Linuxem, ale mnie za szybko się nudziło konfigurowanie wszystkiego samemu); do grania: konsola. Taki schemat jest bardzo popularny np. w USA, gdzie sprzęt Apple''a nie odstrasza ceną tak jak w Europie, a w Polsce zwłaszcza, bo to co wyczynia SAD to ludzkie pojęcie przechodzi.

Do exclusive''ów PC only, można w ostateczności użyć jednego z nowych MacIntelów: dzięki Boot Campowi zainstalować Windę (profanacja!) i odpalić np. takiego Wiedźmina.

A o co Ci chodziło z tymi "nudnymi programami"? Programy na OS X właśnie nie są nudne. Ładne, kolorowe i bajecznie proste w obsłudze. Choćby taki Microsoft Office. Mnie zdecydowanie przyjemniej korzystało się z wersji 2004 for Mac niż nawet z 2007, którą uważam za najlepszą na PC, bo prawdę mówiąc od wersji 6.0 Wordam czy 5.0 Excela to nic poważniejszego się nie zmieniło aż do 2003 włącznie.

EDIT:
Zapomniałem dodać: Jak zwykle wyjechana fotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 13:53, mg-mat napisał:

Jak wyjdzie Wiedźmin i Hellgate:London się obudzimy o czym ty konsolowcu możesz pomarzyć:P


Nigdy nawet nie sniłem , ani nie marzyłem , aby zagrać w te gry , zbyt wiele razy zawiodłem się na pc-owych "hitach" .
Poza Starcraftem 2 na nic tam nie czekam , Wiedzmin narazie nie zachwyca , no chyba ,że jest się blacharzem i się mało w zyciu widziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet nie zdajecie sobie sprawy o czym mowicie Mac''i sa pare razy lepsze niz jaki kolwiek pc w granicach 7.000 złotych aczkolwiek zasugeruje tu Mac Pro , Mac o wartosci 2.5 tys dolarow posiadajacy 8 rdzeniowy procesor (2 x intel quad) i do tego 4 giga ramu pozatem jesli chce sie grac na mac''u wystarczy miec program firmy Code Weavers CROSSOVER umozliwia on odpalenie bajerów windows bez windows ;) gry osiagaja 100 x lepsze wyniki niz na zwyklych blaszakach nie namawiam nikogo do kupowania applowych mac''ów poczytajcie sobie w necie

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macintoshe są bardzo miłe w obsłudze, ale rzeczywiście ilość gier na nie wychodzących jest strasznie mała. choć trzeba przyznać, że Mac''owych portów doczekało się wiele hitów, w tym gry Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 13:53, mg-mat napisał:

Jak wyjdzie Wiedźmin i Hellgate:London się obudzimy o czym ty konsolowcu możesz pomarzyć:P


Jak wyjdzie Gran Turismo 5 i Metal Gear Solid 4 , pecetowcu możesz pomarzyć... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, popatrzmy. W tej chwili na swoim Maku mam zainstalowane: Neverwinter Nights, Prey, Quake 4, Doom, Baldur''s Gate 2, Unreal Tournament 2004, Civilization IV, Knights of The Old Republic i Jedi Academy. Autor artykulu jak widac ma co najwyzej blade pojecie o tym, o czym pisze, zas uwaga o "nudnych" programach moze budzic jedynie usmiech politowania. Przypomne tylko, ze to wlasnie Maki sa narzedziem pracy dla wielu (jesli nie wiekszosci) grafikow, filmowcow i muzykow, czyli ludzi kojarzonych raczej z kreatywnym podejsciem do zycia. Z jednym za to sie zgodze - jesli ktos chce miec system do grania, powinien zaopatrzyc sie w konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:52, miodus napisał:

Tja nie lepiej było mi dać ten 1 milion$ i nie byłoby żadnego problemu tylko sama korzyść dla mnie;)


I co przerobiłbyś Half-Life''a 2 tak żeby na Apple''u działał ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować