Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czego potrzeba na "dziesiątkę"?

57 postów w tym temacie

dla mnie dziesiątka zawsze oznacza iż gra jest napewno warta uwagi zeby chociaz wiedziec o niej podstawowe informacje, co wcale nie oznacza ze musze ja miec czy zagrac..
jak np ostatnio w CDA Test Drive Unlimited dostal 10/10 no i okej poczytalem, zagralem w demko i starczy
ale dla mnie ta gra doskonałą nie jest napewno, ale to kwesita gustu.
podsumowując, 10/10 oznacza dla mnie info ze warto tytuł poznać.A żeby "nie zostać wprowadzonym w błąd"
wystarczy przeczytać recenzję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak ani H3 ani BS nie zasługują na 10. Gry na "zczyt tego, co można osiągnąć w tym momencie"jak dl amnie zasługują na 9. 10 jest dla takich którę pokażą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widze 10/10 to od razu biore sie za czytanie recenzji. Jesli uznam, ze ta gra mi odpowiada, ze powinna spelnic moje oczekiwania i mnie po prostu wciagnac, zaczynam zastanawiac sie nad jej kupnem. Oczywiscie zawsze trzeba wziasc poprawke na to, ze recenzent jest fanem tego typu gier i one mu sie prawie wszystkie podobaja. Ale w niektorych czasopismach ( np. CD Action) 10/10 zdarza sie naprawde rzadko i dostaja ja tylko naprawde wybitne gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście rzadko patrze na oceny gier...uważam, że autor recenzji ocenia gre według własnego odczucia, jesli gra mu się spodoba to daje jej wysoką ocene, co wcale nie znaczy, ze tytul musi być wybitny skoro dostał 9/10 lub 10/10, nam ta gra wcale nie musi się spodobac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś gra zostanie zjechana przez krytyków to znaczy, że faktycznie coś jest z nią nie tak. Granica 6/10 jest jednak wystarczająca żeby sie zainteresować tytułem. Z drugiej strony np. gdyby Bioshock, miał i nawet 150/100 punktów, to i tak bym się nim nie zainteresował, bo nie cierpię takich gier. Wszystko zależy od własnego gustu,tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 08:58, pawbuk napisał:

Ale w niektorych czasopismach ( np. CD Action)
10/10 zdarza sie naprawde rzadko i dostaja ja tylko naprawde wybitne gry


Tutaj raz się wygłupili - dając 10 Monsters Inc. Teraz o grze nikt nie pamięta, a i wtedy ocenę dostała podobno głównie ze względu na przerywniki, chociaż nie były niczym innym jak wycinkami z filmu.

10 powinny dostawać gry naprawdę wyprzedzające swój czas. Takie, że zagra się za 5 lat i wciąż będzie bawić, bez myślenia "a opcji x to mi tutaj brakuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 09:18, Bambusek napisał:

> Ale w niektorych czasopismach ( np. CD Action)
> 10/10 zdarza sie naprawde rzadko i dostaja ja tylko naprawde wybitne gry

Tutaj raz się wygłupili - dając 10 Monsters Inc. Teraz o grze nikt nie pamięta, a i wtedy ocenę
dostała podobno głównie ze względu na przerywniki, chociaż nie były niczym innym jak wycinkami
z filmu.

10 powinny dostawać gry naprawdę wyprzedzające swój czas. Takie, że zagra się za 5 lat i wciąż
będzie bawić, bez myślenia "a opcji x to mi tutaj brakuje".


dokładnie, takie gry które zasłużenie dostały 10/10 to " unreal ", " Age of Empires 2 ", " System Shock 2 ", "GTA : VC " ( ale to jest tylko moje zdanie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 09:38, e.t napisał:

Bioshock to gra idealna.


Dla Ciebie może idealna, ale dla innych już niekoniecznie,,,ja uważam, że Bioshock jest naprawde znakomitym tytułem, ale na 10/10 nie zasłużył ( i nie dostał:P ). Może zapowiadana druga część będzie idealna xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyna gra , która ociera się o perfekcję to zdecydowanie Metal Gear Solid 3: Subsistance , myślę , że wiekszość z tych , którzy przeszli ta grę podziela moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 10:13, juke napisał:

W CDA Oblivion dostał 10/10, ale ta gra jest równa perfekcji. Zasługuje.

ale "dziesiątką" dla TDU i Monsters to się ośmieszyli i już wiem, żeby nie patrzeć na oceny, które dają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 10:13, juke napisał:

W CDA Oblivion dostał 10/10, ale ta gra jest równa perfekcji. Zasługuje.


Taa perfekcyjny przykład, jak perfekcyjnie okroić perfekcyjnego rpga jakim był morrowind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie potrzebują ocen, nawet gier. Oczywiście jest to skala porównawcza wskazująca to co w danym momencie stanowi swego rodzaju ''grę doskonałą.'' Dla mnie jest to przekłamanie - w każdym tytule można znaleźć jakąś wadę, wystarczy dobrze poszukać. Wiele z tych rzeczy jest pomijanych w chwili wydawania oceny 10/10, by wskazać to jak dobry jest produkt na tle innych jemu współczesnych - aby pokazać że rzeczywiście się wyróżnia. Dla mnie zbliżenie się do 10 bezwzględnej (zbliżenie, nie jej osiągnięcie) zaczyna się po latach, gdy gra nadal jest uznawana za wyjątkową i należy do kanonu - Doom, Unreal, Fallout, Baldur''s Gate, Planescape: Torment, Freespace etc.

@ M1k3
> Taa perfekcyjny przykład, jak perfekcyjnie okroić perfekcyjnego rpga jakim był morrowind.
Dobry przykład, bo można na nim pokazać, że gdzie trzy osoby są tam już trzy różne 10. Dla juke jest to Oblivion, dla ciebie Morrowind, a dla mnie żadna z powyższych nie zasługuje na miano perfekcyjnej gry, lub choćby perfekcyjnego cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 10:17, M1k3 napisał:

Taa perfekcyjny przykład, jak perfekcyjnie okroić perfekcyjnego rpga jakim był morrowind.

Tylko że każdemu się podoba co innego w grze, a Oblivion to zupełnie inny klimat od Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 10:24, juke napisał:

> Taa perfekcyjny przykład, jak perfekcyjnie okroić perfekcyjnego rpga jakim był morrowind.

Tylko że każdemu się podoba co innego w grze, a Oblivion to zupełnie inny klimat od Morrowinda.



Dla mnie perfekcyjny RPG który zasłuzył na 10 ( a żaden ni otrzymał ) to Star Wars : Knights of the Old Republic, Fallout i Planascape Torment. Te gry wciągneły mnie bez reszty i uważam, że są idealnym przykładem doskonałego RPG-a. Ale jest to tylko moje zdanie i każdy będzie uważał inaczej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować