Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioShock i Halo 3 to nie gry nowej generacji?

64 postów w tym temacie

No to pojechał po bandzie :P
Dla mnie to też nie gry nowej generacji ;P

[EDIT] Żeby uniknąć wideł i maczet, wycofuję się ze zdania powyżej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepsi

David Braben, szef Frontier Development, wydał dość osobliwą opinię na temat BioShocka i Halo 3. Choć obie produkcje przypadły mu do gustu, stwierdził, że nie są to gry nowej generacji. Takim tytułem może być z kolei Outsider.

Przeczytaj cały tekst "BioShock i Halo 3 to nie gry nowej generacji?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 11:39, SwenG napisał:

Zdefiniujmy najpierw pojęcie "nowa generacja" ;)


Własnie. Co oznacza to słowo?? Dla mnie nie ma czegoś takiego jak gry nowej generacji, Gry sa bardzo dobre i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, facet ma po części rację.
Pewnie, obydwie gry mają obłędną oprawę. Ale w warstwie rozgrywki nie prezentują sobą absolutnie nic nowego.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że to świetne i wciągające tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ten człowiek ma rację. H3 pod względem rozgrywki nie jest jakimś krokiem na przód, w stosunku nawet do H2, więc popieram. Co do Bioshocka zaś - nie grałem, nie wypowiadam się. Ale co Halo3 zgadzam się na całej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie zauważył, on po prostu chce abysmy nie grali w konkuretów jego gry!!I po to jest ten tekst!!(No i po reklame jego gry).Ostatnio tak samo zrobił Peter Molyneux w związku z Fable 2 (kiedyś było napisane na gram.pl) też potempiał inne gry np: Obliviona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalosc. Promocja swojej gry poprzez krytyke innych xD
Halo 3 jakos nie za bardzo mnie zadzwiilo... no ot kolejna czesc halo... nie ostatnia i nie pierwsza...
A co do Bioshocka to sie tu nie zgodze, gralem, gram i grac w niego bede bo jest naprawde miodny. Zastasowano duzo wczesniej nie uzywanych rozwiazan, rozgrywka no nie jest next-genowa bo w koncu to fps wiec co tu mozna wprowadzic nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że patrząc na wszelkie publikacje, wypowiedzi i posty na forach to właściwie nextgenowa rozgrywka istnieje tylko na currentgenowym sprzęcie. Mam na myśli Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 11:39, SwenG napisał:

Zdefiniujmy najpierw pojęcie "nowa generacja" ;)


No właśnie chyba jest ono za bardzo wykorzystywane i nikt nie wiem co to oznacza. Po prostu to brzmi ql :P. Konsole się ocenia tak samo. Każdy mówi to konsola nowej generacji a tamta nie. Ale zapytamy już dlaczego? i nie ma argumentów by swoją ocenę podtrzymać. To samo gry.. co czyni grę aby można było ją określić mianem nowej generacji? uważam że nic. błędne określenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy, że grafika jest super i już siekrzyczy, że to gra nowej generacji. Nawet jeśli oprócz grafiki nie oferuje nic nowego ... Company of Heroes ma na pewno next genową grafikę jeśli chodzi o gatunek strategii, ale sama rozgrywka to rozbudowane i zmodyfikowane Dawn of War. Prawdziwy next gen był Homeworld, bo oferował faktycznie 3 wymiary starć i to było coś nowego wtedy. Podobno kolejna gra Relic w świecie Warhammera 40k (ale nie chodzi o Soulstorm, tylko o jeszcze kolejną, być może DoW 2) ma być "next gen" - już się zaczynam bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To hasło Next Gen przypomina mi hasła propagandowe, bo co ono znaczy? dla mnie używanie tego słowa bazuje tylko i wyłącznie na skojarzeniach, są lu powstają gry next gen, tylko nikt do końca nie wie, na czym polega gra nowej generacji... no cóż, w sumie to dobre hasło reklamowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:29, Kafar napisał:

Konsole się ocenia tak samo. Każdy mówi to konsola nowej generacji a tamta
nie. Ale zapytamy już dlaczego? i nie ma argumentów by swoją ocenę podtrzymać.

bo różnica między np. PS3, a PS2 jest OGROMNA ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO czy nikt tego nie rozumie?!!! Gościu chce sobie zrobić reklamę, jeżdżąc po tak świetnych tytułach( BioShock- a Wczoraj dostałem i szczęki szykam do dziś( Może jest pod biurkiem?)) A dlaczego jeździ po tak wyśmienitych tytułach? Myślę że po prostu nie zrobi tak świetnej gry, więc obrzydza konkurencę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gry nowej generacji to takie które oprócz nie wiarygodnej oprawy graficznej i dźwiękowej oferują również całkowitą swobodę rozgrywki a każde poczynania gracza wpływają bezpośrednio na dalszy przebieg wydarzeń itp. Dzisiaj kiedy wychodzi jakaś nowa gra która działa na DX 10 i wymaga potwornego sprzętu nazywana jest grą nowej generacji chociaż w większości jest to nie prawda. Wydaje mi się, że na prawdziwe nex geny poczekamy jeszcze trochę, chociaż gdyby zmieszać kilka tytułów np. swobodę z Assassin Ceeda''a, grafikę w Crisisa i dynamicznie zmieniającą się fabułę z jakiegoś RPG (The Witcher?) uzyskalibyśmy całkiem niezła nex genową gre. Ot takie moje małe zdanie...
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do konsol - nowa generacja to zupełnie nowy, dużo silniejszy hardware i nowe technologie gwarantujące power sprzętowy :P Weźmy obrazowo PS2 i PS3 - PS3 jest około 50* razy silniejsze od PS2 (tak na oko). To jest NOWA GENERACJA.

edit: musiałem dopisać wyjaśnienie :P

*Cell jest około 50x silniejszy od Emotion Engine, to samo dotyczy GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nie do końca masz racje.. bo nowa generacja może oznaczać nowy sposób prowadzenia rozgrywki oraz innowacyjność w tej materii. Więc można tu wskazać np. Wii. Określenie to jest strasznie nie sprecyzowany i każdy go rozumie tak jak mu wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować