• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Elav

Aktywacja zamówienia gry Wiedźmin

Pytanie

No właśnie i tutaj problem... Już tłumaczę:

Na początku chciałbym się przywitać z szanownymi użytkownikami forum i gronem moderatorskim. To mój pierwzy temat. Proszę o wyrozumiałość. Staram się nie łamać regulaminu, ale jeśli to robię wystarczy na spokojnie powiedzieć :)

No tak dziś rano (przed chwileczką) otrzymałem maila od sklep.gram.pl z prośba o potwierdzenie zakupu preordera gry "The Witcher" (prośba o potwierdzenie na 5 dni przed wysyłką). Ja już niezwykle ucieszony tym faktem z uśmiechem radości na ustach klikam w link, przenosi mnie do strony sklep i wyświetla mi się komunikat:

" Potwierdzenie zamówienia

Twoje zamówienie nie może zostać potwierdzone ponieważ jeden z produktów jest niedostępny."


No więc napisałem przez formularz kontaktowy do obsługi technicznej. Ale chciałbym się dowiedzieć JUZ teraz o co chodzi. Może wy drodzy userzy tego forum macie jakieś pojęcie w tych sprawach. Serdeczie proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Elav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

106 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.10.2007 o 05:38, Elav napisał:

Na początku chciałbym się przywitać z szanownymi użytkownikami forum i gronem moderatorskim.

A witam :)

Dnia 12.10.2007 o 05:38, Elav napisał:

Twoje zamówienie nie może zostać potwierdzone ponieważ jeden z produktów jest niedostępny."

Czy w zamówieniu znajdują sie inne produkty? Jeśli tak, to właśnie one mogą być dostępne dopiero za jakiś czas. W tej sytuacji najlepiej poczekać aż odpowie ci gram.pl i da znać, czy kasę trzeba już przelewać czy jeszcze nie (ewentualnie potwierdzać zamówienie). Jeśli nie to może być to zwykły błąd serwera, który zostanie usunięty gdy tylko ekipa gram.pl przeczyta twoje zgłoszenie. Mi wczoraj skasowało zamówienie, ale jeden telefon wszystko załatwił :)

A co do tematu to wszelkie problemy związane z zamówieniami pasują chyba tu, czyli do tematu o samym sklepie gram.pl: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=10202#u_1680

EDIT:
Krótkie 'śledztwo' doprowadziło mnie do tematu o samej grze Wiedźmin, gdzie już kilka osób zauważyło podobny problem. Oto link: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851#u_5478

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam tak samo. Poza "Wiedźminem" zamówiłem jeszcze "Hellgate", ale co z tego? Czy to znaczy, że nie będę mógł potwierdzić zamówienia na "Wiedźmina" bo coś tam znowu w sklepie szwankuje i nie przewidziano opcji, że w zamówieniach może się znajdować więcej niż jedna pozycja? Podejrzewam, że problem z potwierdzeniem może mieć więcej osób, dlatego wpisuję się w osobnym temacie założonym przez mojego poprzednika. Może pracownicy CD Projektu szybciej zauważą tę kwestie i ją załatwią? Po pracy spróbuję jeszcze raz. mam nadzieję, że nie będę musiał korespondować ze sklepem, wolałbym to załatwić jednym kliknięciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 06:15, Tengu napisał:

Ja mam tak samo. Poza "Wiedźminem" zamówiłem jeszcze "Hellgate", ale co z tego?

Problem czasem polega na tym, że daty premier gier są zupełnie różne, a gram.pl chce to wysłać jedną paczką. W takich wypadkach chyba płaci się lub potwierdza zamówienie na 5 dni przed premierą najwcześniej wydawanej gry. Jak ktoś trafnie zauważył w temacie o Wiedźminie, jeszcze nie mamy 5 dni przed premierą, stąd dziwne, że maile rozchodzą sie już do ludzi. Jak teraz zauważam, też mam na problem. A skoro już tylu osób to dotyczy to wypada poczekać na jakieś oficjalne info lub memo ze strony sklepu chyba. Powinno się wkrótce pojawić mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam to samo, przeczytalem ten temat i zaciekawiony wszedlem na swoją poczte, otrzymałem ten sam e-mail. Potwierdzielm go i ten sam bład/niedopatrzenie/ pojawil się u mnie.
Twoje zamówienie nie może zostać potwierdzone ponieważ jeden z produktów jest niedostępny.

A zamówilem tylko wiedźmina, nic pozanim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 06:39, feniksipopiół napisał:

Ja mam to samo, przeczytalem ten temat i zaciekawiony wszedlem na swoją poczte, otrzymałem
ten sam e-mail. Potwierdzielm go i ten sam bład/niedopatrzenie/ pojawil się u mnie.
Twoje zamówienie nie może zostać potwierdzone ponieważ jeden z produktów jest niedostępny.

A zamówilem tylko wiedźmina, nic pozanim.


Ktoś już wysłał maila w tej sprawie do CDP, miejmy nadzieję, że wszystko się wyjaśni. Ja też zamawiałem tylko Wiedźmina (no, i Half-Lifea 2 mam w Liście Życzeń :P) i również dzisiaj o 1 w nocy dostałem list aktywacyjny (swoją drogą to chamstwo, wysyłać listy o tej godzinie! :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

> > Ja mam tak samo. Poza "Wiedźminem" zamówiłem jeszcze "Hellgate", ale co z tego?
> Problem czasem polega na tym, że daty premier gier są zupełnie różne, a gram.pl chce to wysłać
> jedną paczką. W takich wypadkach chyba płaci się lub potwierdza zamówienie na 5 dni przed premierą
> najwcześniej wydawanej gry. Jak ktoś trafnie zauważył w temacie o Wiedźminie, jeszcze nie mamy
> 5 dni przed premierą, stąd dziwne, że maile rozchodzą sie już do ludzi. Jak teraz zauważam,
> też mam na problem. A skoro już tylu osób to dotyczy to wypada poczekać na jakieś oficjalne
> info lub memo ze strony sklepu chyba. Powinno się wkrótce pojawić mam nadzieję.
>

Zrzoumiałbym gdyby chodziło o kilka gier... Ale ja mam na zamówieniu tylko Wiedźmina

Hum tu chodzi o 5 DNI PRZED WYSYŁKA! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę zmodyfikować tych poprzednich :(

Jak zauważyłem to jest jedyny temat o tym problemie! Więc, żeby byył porządek piszcie wszystko tutaj :)

A teraz czekam, aż ktoś z obsługi technicznej, tudzież moderatorów zauważy ten topic i zostaniemy doinformowani lub dostanę ostrzeżeni ;x Ale wszyło na jaw, żę gram.pl poraz kolejny nie jest przygotowany do rozprowadzania Wiedźmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm jak na moje oko to ktoś obsługujący "wielkiego spamo-rozsyłacza e-maili wiedźmińskich" palnął literówkę.
26-5 = 21
Czyli maile powinny zostać wysłane 21 pazdziernika.Dzis mamy dzień 12 tegoż miesiaca,co oznacza ze komus przestawily sie cyferki przy wpisywaniu :)
Przynajmniej ja to tak rozumuje,moze ktos zauwazyl to przede mna,nie sledze watku "wiedzminskiego" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 07:31, skaybay napisał:

Hmm jak na moje oko to ktoś obsługujący "wielkiego spamo-rozsyłacza e-maili wiedźmińskich"
palnął literówkę.
26-5 = 21
Czyli maile powinny zostać wysłane 21 pazdziernika.Dzis mamy dzień 12 tegoż miesiaca,co oznacza
ze komus przestawily sie cyferki przy wpisywaniu :)
Przynajmniej ja to tak rozumuje,moze ktos zauwazyl to przede mna,nie sledze watku "wiedzminskiego"
:)


Pozwolę sobie się nie zgodzić, ponieważ data potwierdzenia powinna być taka: 23 (data wysyłki pre-orderów)-5 = 18 października :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 07:31, skaybay napisał:

Hmm jak na moje oko to ktoś obsługujący "wielkiego spamo-rozsyłacza e-maili wiedźmińskich"
palnął literówkę.
26-5 = 21
Czyli maile powinny zostać wysłane 21 pazdziernika.Dzis mamy dzień 12 tegoż miesiaca,co oznacza
ze komus przestawily sie cyferki przy wpisywaniu :)
Przynajmniej ja to tak rozumuje,moze ktos zauwazyl to przede mna,nie sledze watku "wiedzminskiego"
:)



Eee? Widać, że nie śledzisz! Owszem oficjalna premira jest 26 pażdziernika, ale osoby zamawiające przesyłkę kurierem grę otrzymaja 24 października. A przesyłka ma być najpóźniej 23go, więc wiadoo, że większość muszą kilka dni wcześniej posłąć. Trochę logiki :)

Pozdrawiam,
Elav

EDIT:
Ubiegliście mnie :) Ale na serio teraz zastanówcie się co wy byście zrobili gdybyście musieli w jedeb dzien posałć prawie tysiąć wiedźminów? (tysiąc to liczba przykładowa). ja bym to rozsyłał po kilka dni ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja tu dodaje kolejne zażalenie:) oprócz wiedźmina zamówiłem jeszcze smycz ale ona jest dostępna więc nie wiem w czym problem może to tylko błąd serwera zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 07:51, VonVarka napisał:

A ja tu dodaje kolejne zażalenie:) oprócz wiedźmina zamówiłem jeszcze smycz ale ona jest dostępna
więc nie wiem w czym problem może to tylko błąd serwera zobaczymy


Dokładnie tak to wygląda. Swoją drogą, na forum też jest od cholery błędów bazy w tym momencie. Np po napisaniu postu czy przy wejściu na statystyki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 08:19, Długi18 napisał:

też mam tylko wiedźmina zamówionego i też nie moge potwierdzić zamówienia..miejmy nadzieje,
że się wyjasni :P



Przynajmiej powinny być jakieś ofcjalne przeprosiny za ten stres :) Cieszę się tylko, żę to nie mój odosobniony rpzyadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 07:36, Elav napisał:

EDIT:
Ubiegliście mnie :) Ale na serio teraz zastanówcie się co wy byście zrobili gdybyście musieli w jedeb dzien
posałć prawie tysiąć wiedźminów? (tysiąc to liczba przykładowa). ja bym to rozsyłał po kilka dni ;x


Tysiąc to rzeczywiście tylko przykładowa liczba.Samej Edycji Kolekcjonerskiej jest dwa razy tyle i myślę, że spokoniej drugie tyle zamówiono w pre-orderze zwykłej edycji. Zatem w ciągu jednego-dwóch dni pracownicy CDP muszą popakować nie 1 tysiąc, a ze 4-5 tysięcy pudełek w paczki i wszystko to jeszcze wysłać. Respect :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I malo tego - bo my tylko o Wiedzminie rozmawiamy... Ale fakt - to juz nie pierwszy taki przypadek... Ja mialem wczesniej problemy z zamowieniem HoM&M V...

Zdziwilem sie troche, ze nie moge zaplacic (pomijajac juz wyprzedzenie czasowe :))... Keep waiting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 08:35, Elav napisał:

> też mam tylko wiedźmina zamówionego i też nie moge potwierdzić zamówienia..miejmy nadzieje,

> że się wyjasni :P


Przynajmiej powinny być jakieś ofcjalne przeprosiny za ten stres :) Cieszę się tylko, żę to
nie mój odosobniony rpzyadek


Proponuję zachować spokój tym bardziej, że jest dopiero 8:40 i pracownicy CDP pewnie jeszcze śnią o 100.000 sprzedanych egzemplarzy Wiedźmina w samej Polsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować