Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA wchłonęło studia BioWare i Pandemic

109 postów w tym temacie

,,Polityka EA w tej materii jest znana. Wszystkie gry na wszystko.''''

Jak ja lubie takie delikatnie mówiąc stwierdzenia dalekie od prawdy, a gdzie niby gry konsolowe takie jak Black, Burnout i jeszcze kilka innych tytułów na PC. Chyba autor chciał napisać: Wszystkie gry na wszystkie konsole albo Prawie wszystkie gry na prawie wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ode mnie ;-) Do autora newsa.

Wszystkie gry na wszystko. Nawet rurę do odkurzacza.

No tak, dla przykladu Battlefield: Bad Company, Army of Two, Hellgate: London, Crysis. Hmmm, nic mi nie wiadomo o konwersji na rure do odkurzacza ;-) A ogolnie te gierki wychodza na jedna, maks dwie platformy ;-) Jasne, mamy gry takie, jak FIFA, NFS, Harry Potter itp., ale wiesz - taka jest specyfika gatunku, ktory reprezetuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez EA zarobiło u mnie kolejnego minusa. Zamiast przejmować bardzo dobra studia to niech sama takie założy albo nich weźmie się do roboty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 12:47, nazgul47 napisał:

Świetnie :P


Doskonałe podsumowanie :) Zgadzam sie w 100% :] albo raczej :[ bo to tragiczna wizja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 12:56, Blizzard Beast napisał:

Nie ma to jak beznadziejne komentarze. Dzięki EA przynajmniej będą mieli kasę na swoje gry,
a gry odpowiednią promocję


A moze do tej pory nie mieli kasy i dobrej promocji ?? Pewnie o NWN czy Kotor mało kto słyszał :) ?
Niestety to smutne że BioWare zostało przejęte przez taką firmę jak EA. Ostatnio notują same wpadki. Właściwie to nawet nie ostatnio, tylko całkiem spory kawałek czasu. O seriach sportowych nie ma co nawet wspominać. Jedynie NHL jakoś ratuje honor. Goodfather - zmarnowali licencje, gra mocno średnia, NFS Carbon - według wielu najgorsza część, ostatnio MOH - pare godzin grania. Dodam że jakiś gość z EA skrytykował ostatnio długie i skomplikowane gry, pewnie dlatego Crysis oferuje tylko niecałe 10h grania. Cóż co prawda to więcej niż MOH który podobno da się przejśc w 5h, ale to małe pocieszenie jak na taką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:21, Jared napisał:

Przez EA zarobiło u mnie kolejnego minusa. Zamiast przejmować bardzo dobra studia to niech
sama takie założy albo nich weźmie się do roboty!!!



zgadzam sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebat1: o to mi chodzilo wlasnie ;-)

EA zalicza same wpadki? Hmm, a Crysis, Hellgate: London, Need for Speed: ProStreet, Command and Conquer 3 i powstajacy Gniew Kane''a, a Warhammer On-line, Battlefield: Bad Company i Army of Two? Nom, chyba niezupelnie jest z tymi wpadkami tak, jak mowisz.

Tym bardziej, ze EA to nie jedno, a wiele studiow. Mariaz EA z BioWare oznacza, ze BioWare miec bedzie wiecej funduszy na nowe gry, ktore - i jestem tego pewien - wstrzasna nami jak KOTOR, czy powstajacy Mass Effect i wiele, wiele innych ich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Kolejne wielkie studio przejęte przez EA. Bu, czego teraz się doczekamy? Serii tasiemców. RPGów na modułę "komercha ponad wszystko". Ludzie wolą jak jest więcej akcji? Spoko, EA wymusi na BioWare produkcję cRPGie, gdzie zamiast wpaniałej interakcji z NPCami (znak rozpoznawczy cRPGów z BioWare) jedyne co w grze zostanie to czysta sieczka. Choć to może tylko moja czarna wizja. BTW, czy to znaczy, że Dragon Age będzie teraz dystrybutowany przez Electronic Arts? Jeżeli tak, to beznadzieja. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie, tylko nie BioWare :/ Do tej pory robili świetne RPGi, a teraz pewnie będą to gry, w które będzie mógł zagrać gracz i jego mama :/ Do tego w Polsce będzie je wydawać EA Polska, więc będzie drogo i byle jak. Dobrze, że mój komp przestał się nadawać do gier, przynajmniej nie będę musiał (jako fan cRPG) w to grać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EATomek... Strasznie bronisz EA :) Rozumiem, że możesz mieć swoje zdanie... ale zauważ też to, że wiele gier wydawanych przez duże korporacje to po prostu gnioty... Nie mówię tego, dlatego że nie lubię EA... jakoś mi nie wadzi... Chodzi o to, że EA jako właściciel BioWare może chcieć przyśpieszyć premierę np. Mass Effect, co oznaczałoby znaczne zmniejszenie jakości gry... "Pracowałem" przy wielu grach (chodzi mi o betatestowanie <otwartych i zamkniętych testów gier>). Mogę więc stwierdzić, że takie wchłonięcie firmy to pogoń za kasą... oznacza to przyśpieszenie premiery, by nachapać się jak najwięcej :) Wolę opóźnianie premiery, by dopracować grę do premiery (tutaj nie zawsze, bo muszę przypomnieć sprawę G3, który jest niedopracowany, że ja nie mogę :/ A optymalizacja <dobra optymalizacja> zwiększyłaby wartość gry...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:59, SSj2- napisał:

EATomek... Strasznie bronisz EA :) Rozumiem, że możesz mieć swoje zdanie... ale zauważ też
to, że wiele gier wydawanych przez duże korporacje to po prostu gnioty... Nie mówię tego, dlatego
że nie lubię EA... jakoś mi nie wadzi... Chodzi o to, że EA jako właściciel BioWare może chcieć
przyśpieszyć premierę np. Mass Effect, co oznaczałoby znaczne zmniejszenie jakości gry... "Pracowałem"
przy wielu grach (chodzi mi o betatestowanie <otwartych i zamkniętych testów gier>).
Mogę więc stwierdzić, że takie wchłonięcie firmy to pogoń za kasą... oznacza to przyśpieszenie
premiery, by nachapać się jak najwięcej :) Wolę opóźnianie premiery, by dopracować grę do premiery
(tutaj nie zawsze, bo muszę przypomnieć sprawę G3, który jest niedopracowany, że ja nie mogę
:/ A optymalizacja <dobra optymalizacja> zwiększyłaby wartość gry...)


Powiem tak: ja nie wierze osobiscie w to, by EA przyspieszalo prace nad Mass Effect. Wiesz, EA naprawde zalezy na tym, by gry byly bardzo dobre. A taki mariaz oznacza dla BioWare dodatkowe fundusze, co przelozyc moze sie tylko na jeszcze wyzsza jakos ich gier i na bardziej komfortowa prace.

I jak mowilem wczesniej. Ja naprawde nie mowie tego tylko jako przedstawiciel EA. Ja naprawde tez jestem graczem i jestem pelen optymizmu, jesli chodzi o wspolprace Electronic Arts z BioWare :-) Bedzie dobrze - na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRZEJELI BIOWARE??!!!O ja nie mogę żle będzie dla wyjadaczy RPG:/Mam nadzieję że już chociaż Mass Effect nie będzie przez Elektroników dopieszczany nie mówiąc o tym że Bioware chciało go wypuścić na PC jak powiedział sam Zeschuk "...Nie było jeszcze gry BioWare która nie ukazałaby się na PC".Niestety EA ma odmienną politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 12:00, Shifty007 napisał:

> > NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
> >
> > Nie Bioware! A co z Kotorem 3? :(
>
> możesz być spokojny, teraz będzie tych Kotorów, oj będzie. Kotor 2008, Kotor 2009,Kotor
2100.
> co roku będziesz miał nowego


Za jedyne 139,90. :>


A dupa, bo na szczęście prawa do Kotora ma Lucasarts!:D

@gumiś

Dnia 12.10.2007 o 12:00, Shifty007 napisał:

Żeby tylko ekipa BioWare nie podporządkowała się całkowicie EA, bo wtedy będziemy mieli pogrzeb
twórcy najlepszych RPGó.

A Obsidian to pies?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:13, EATomek napisał:

jesli chodzi o wspolprace Electronic Arts z BioWare :-) Bedzie dobrze - na pewno!


O ile część ekipy BioWare nie opuści szeregów i nie założy nowego studia... Bo i takie przypadki w branży też się zdarzały...
Z drugiej strony, moim skromnym zdaniem to BioWare ostatnio jakby cały czas robi tą samą grę osadzając ją tylko w innych realiach... Może właśnie teraz po konsolidacji z EA coś drgnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować