Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

-"Demo!" -"Czego?" -"Call of Duty 4, głuptasie!"

191 postów w tym temacie

Osobiście powiem tak: dobrze by było, gdyby wszyscy twórcy gier robili tak zoptymalizowane silniki. Na moim słabym sprzęcie: Athlon XP 1700+, 2x512 DDR Swissbit, GF6600gt gra wygląda i działa bardzo dobrze. Screeny z mojego sprzętu można zassać w paczce z tego adresu: http://pajonk.w.inds.pl/CoD4.rar - pierwszy screen przedstawia ustawienia: wszystko jest tam na maxa nie da się u mnie ustawić nic powyżej - AA nie ustawiam ze względu na słaby proc. Na 100% kupię pełniaka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem demo i mocno mnie rozczarowało. Grafika jest ok (wszystko max), chociaż te poświaty wokół żołnierzy są dość dziwne. Za to sama rozgrywka to IMO porażka. Weźmy pierwszą scenę walki. W oknach domu pojawiają się jeden po drugim przeciwnicy w nieskończonej ilości, i to pojawiają się stając na wprost okna czy balkonu i sobie strzelają. A przed tym oknem stoi 5 czlonków naszego elitarnego odzdziału i strzela sobie z kolei do nich, raczej nie robiąc im krzywdy. Wygląda to jak strzelnica wojskowa z pojawiającymi się w oknach tarczami. No ok - część z nich ostrzeliwuje niewiadomo po co jakichś odległy budynek. Zero akcji, zero SI. A już przemieszczenie się naszego oddziału pomiędzy lokacjami jest szczególnie komiczne - przyuważyłem ich jak idą sobie gęsiego jeden przy drugim nawet się nie rozglądając dookoła.
Jest parę rzeczy które mi się podobaly, ale powyższe jak dla mnie dyskwalifikują tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony bardzo pozytywne zaskoczenie - nie przypuszczałem, że zobaczę jeszcze dobrą grę, która ruszy na moim kompie (dobrze zoptymalizowany silnik i bardzo ładne fajerwerki graficzne:)) i do tego będzie posiadać tak intensywną akcję.

Z drugiej strony lekkie rozczarowanie - czwartą część CoD cechują flagowe już dla tej serii i podobnych gier (vide MoH) uproszczenia, jak chociażby wspomniany ciągły respawn przeciwników (w wielu miejscach w miejsce jednego zabitego natychmiast pojawia się nowy, aż do momentu wypełnienia jakiegoś zadania) czy kompletna głupota współ-towarzyszy - stoją często bez celu gapiąc się jak inni giną, szczególnie rozwaliła mnie ich bezradność, a żołnierz beztrosko przeładowywujący broń siedząc na trupie swojego kumpla to już totalne przegięcie jak na grę w czasach, kiedy twórcy przechodza już najśmielsze oczekiwania graczy (vide genialny Bioshock).

W gruncie rzeczy jest to po prostu kolejne świetne Call of Duty, nie da się jednak ukryć że dla wielu graczy będzie to po prostu kolejna strzelanka osadzona w wojennych klimatach (chaos, mnóstwo trupów, ciągła akcja, mini-zadania do wykonania), przy której szybko nasuwa się stwierdzenie "to już było, gdzieś to widziałem". Dla kogoś kto z tego typu grami dopiero zaczyna i do tego preferuje czasy współczesne bardziej od II WŚ gra będzie strzałem w dziesiątke, dla starych wyjadaczy jednak jest to po prostu nic więcej niż tylko dobra gra.

PS. Multi może tą grę uratować, ale tylko pod warunkiem że będzie idealnym kompromisem pomiędzy poprzednimi częściami CoD, a America''s Army. Moja ocena dema: 8+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wymiata. obawiałem się przeniesienia walk w nowoczesne czasy, ale to nadal stare dobre COD. Gra dużo zyskała na tym przeniesieniu, zwiększyła się liczba broni, dostepnych taktyk itp. Ale pisze tutaj bo mam dziwny problem, na moi sprzęcie (dość leciwym jak na tą grę) nie widać tekstur żołnierzy!? Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?:D Mam 1GB ramu, Pentiuma 3GHz i Geforce 6600

20071017222404

20071017222415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem demo mi działało przez pół godziny a później ktoś mi pisał na gg i wyrzuciło mi przez to do windy. Jak chciałem zmaksymalizować wyskoczył mi błąd krytyczny. później gra się nie chce włączyć z błędem :
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<ExceptionReport Version="4">
<Application Build="28220" Command=""D:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare Demo\iw3sp.exe" -game"/>
<OperatingSystem Type="2"><Version Major="5" Minor="1" Build="2600"/></OperatingSystem>
<Exception Code="C0000005" Address="26F01616"><Module Section="0001" Offset="00000616" FileName="D:\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare Demo\miles\mssmp3.asi"/></Exception>
<Registers EAX="00000001" EBX="00000000" ECX="00000058" EDX="135197C4" ESI="FD2CF9CF" EDI="13515060" CS="001B" EIP="26F01616" SS="0023" ESP="0CFFC658" EBP="00000000" DS="0023" ES="0023" FS="003B" GS="0000" Flags="00010246"/>
<BackTrace>
</BackTrace>
</ExceptionReport>


Proszę o pomoc czy istnieje jakiś sposób by gra znowu działała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hunter 22 1,5 gb ma instalka dema a podczas instalacji u mnei pisze 3 gb wolnego miejsca na dysku skoleji tutaj piszą że 8siem ale to chyba wersja finalna bo niewyobrażam sobie żeby jakiś developer wydął demo rozpakowywujace sie 1,5 godziny czy dłużej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować