Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Następca Internetu coraz szybszy

141 postów w tym temacie

Tak dla ścisłości i dla tych co nie wiedzą :P

Od daaawna istnieje projekt PIONIER, ma on za zadanie stworzenie infrastruktury podobnej do Internet2 tylko w polsce :P

Spytajcie byle studenta w akademiku jak mu się ściąga z internetu :P

Dla głodnych wiedzy na ten temat: www.pol34.pl

Krótko: większość miast w Polsce jest połączona 10Gb/s (gigabit/sek).
Oczywiście to projekt uczelniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2012, no jasne XP
Hehe, 10GB/s, kurcze to coś! :DDDD Ja mam 1MB/s, ale coś takiego też chętnie bym przyjął.
Jakiej szerokości są te kable? W normach Typowej Niemieckiej Autosrtady (TNA)? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, aż za dystrybucję takiego neta weźmie się Tepsa he he he >:)
Co do transferu: powiem jedno - zabójczy! Ale na sto procent tylko nieliczne komputery na świecie mogą sobie pozwolić na przesyłanie tak dużych ilości danych w maksymalnej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 19:51, Liqid napisał:

2012, no jasne XP
Hehe, 10GB/s, kurcze to coś! :DDDD Ja mam 1MB/s, ale coś takiego też chętnie bym przyjął.
Jakiej szerokości są te kable? W normach Typowej Niemieckiej Autosrtady (TNA)? ;)

Zwykły światłowód wielomodowy - kilka milimetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 09:07, hans olo napisał:

Zwykły światłowód wielomodowy - kilka milimetrów.

To wiem, widziałem taki, ot zwykły kabelek. Ale 100GB... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież nasza polska sieć szkieletowa (POLPAK) działa na światłowodach po kilkaset Mbps do kilka Gbps. Takich prędkości nie dostarcza się indywidualnym odbiorcom (za wyjątkiem firm telekomunikacyjnych), raczej używa się do łączenia poszczególnych punktów koncentracji celem zwiększenia przepustowości całej sieci.
Co to oznacza dla nas? Otóż to, że będą dostępne szybsze (rzędu kilku-kilkunastu Mbps) łącza dla większości osób, powinny zniknąć przeciążenia sieci szkieletowej (wiem że neo na to narzeka ostatnio), w miastach powinny zostać udostępnione łącza symetryczne o normalnej prędkości (ponad 1MB/s) dla zwykłych ludzi w ludzkiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 11:28, Asm0x64 napisał:

No ale przecież nasza polska sieć szkieletowa (POLPAK) działa na światłowodach po kilkaset
Mbps do kilka Gbps. Takich prędkości nie dostarcza się indywidualnym odbiorcom (za wyjątkiem
firm telekomunikacyjnych), raczej używa się do łączenia poszczególnych punktów koncentracji
celem zwiększenia przepustowości całej sieci.
Co to oznacza dla nas? Otóż to, że będą dostępne szybsze (rzędu kilku-kilkunastu Mbps) łącza
dla większości osób, powinny zniknąć przeciążenia sieci szkieletowej (wiem że neo na to narzeka
ostatnio), w miastach powinny zostać udostępnione łącza symetryczne o normalnej prędkości (ponad
1MB/s) dla zwykłych ludzi w ludzkiej cenie.

Nie ma czegoś takiego jak łącze symetryczne. Są łącza synchroniczne. I coraz częściej pojawiają się w ofercie np. Airbytes (1M/1M jest cenowo podobnydo konkurencj 1M/0,25 M)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 12:50, hans olo napisał:

Nie ma czegoś takiego jak łącze symetryczne. Są łącza synchroniczne. I coraz częściej pojawiają
się w ofercie np. Airbytes (1M/1M jest cenowo podobnydo konkurencj 1M/0,25 M)


jest coś takiego jak łącza symetryczne :) To są właśnie łącza o takiej samej prędkości wysyłania/odbierania (np. 1mbit/1Mbit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 14:04, lothar-mb napisał:

jest coś takiego jak łącza symetryczne :) To są właśnie łącza o takiej samej prędkości wysyłania/odbierania
(np. 1mbit/1Mbit)

Co najwyżej na podwórku możesz tak to nazywać. Taka nazwa nie ma żadnego uzasadnienia technicznego. Zrównanie up i down wynika z synchronizacji warstwy transportu informacji zastosowanej w technologii SDH. Jakieś jeszcze pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie predkosci pojawia sie u was w domu jak ktos wymysli dyski lub cos innego do domowego uzytku na czym bedzie mopzna zapisywac dane z taka predkoscia a tym bardziej je wysylac. Zejdzcie na ziemie ile czasu zajmuje wam zapisanie plyty DVD albo skopiowanie na dysk twardy?? Pomyslcie troche zanimi bedziecie gadac brednie ,ze wy chcecie taki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 15:54, hans olo napisał:

> jest coś takiego jak łącza symetryczne :) To są właśnie łącza o takiej samej prędkości
wysyłania/odbierania
> (np. 1mbit/1Mbit)
Co najwyżej na podwórku możesz tak to nazywać. Taka nazwa nie ma żadnego uzasadnienia technicznego.
Zrównanie up i down wynika z synchronizacji warstwy transportu informacji zastosowanej
w technologii SDH. Jakieś jeszcze pytania?


cytat: "łącze symetryczne to takie łącze, w którym max przepustowość tx/rx ma takie same wartości czyli np. 128/128 , 256/256 itd.
łącze asymetryczne to takie łącze , w którym rx i tx mają wartości różne
czyli np 128/32 , 128/ 64 , 256/64 itd"


drugi cytat: "Asymmetric Digital Subscriber Line, ADSL (ang. asymetryczna cyfrowa linia abonencka), to technika umożliwiająca asymetryczny dostęp do Internetu i będąca odmianą DSL"

Symetria lub asymetria jest w tym przypadku odniesieneim do predkości wysyłania/odbioru.
Jak widzisz istnieje taka nazwa (i nie na podwórku tylko poparta źródłami)

Dnia 18.10.2007 o 15:54, hans olo napisał:

Co najwyżej na podwórku możesz tak to nazywać.

Daruj sobie wycieczki osobiste ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować