Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wii bez obniżki ceny

44 postów w tym temacie

I tak za drogo. Jeśli już miałbym kupować jakąś konsolę, to byłoby to PS3 lub Xbox 360. Co z tego, że kosztują sporo drożej, skoro są - według mnie - o wiele fajniejsze. Ale i tak w moim przypadku zakup konsoli to odległa przyszłość. Mam szybkiego kompa, PSP i GBA (nawet dwa) i w zupełności mi to wystarcza. Ale za 2, 3 lata może się na coś skuszę, kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na obnieżke NDS PSP i PS2 PS2 niby kosztuje tylko 500 zł ale to jest za dużo dla mnie ;p jak by tak staniała do 350 to bym się skusił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gol Galad,
a Sony i Microsoft nie mają pociągu do kasy? Wszystkie firmy mają, w końcu taki jest ich cel. Ale nie zapominajmy, że Sony i MS mają inne źródła dochodów - chociażby Windows MSa, albo telewizory Sony. Nintendo zaś zajmuje się tylko i wyłącznie rozrywką. Nie dziwmy się więc, że dopóki mogą zarabiać na Wii, to zarabiają jak najwięcej. Bo nie mają czym innym kompensować ewentualnych strat - tak jak to cały czas robią Microsoft i Sony.

Co zaś się tyczy ceny Wii w Polsce - temat ten już chyba był poruszany niejednokrotnie na forum. W Europie są wyższe podatki niż w stanach. I jeżeli konsola kosztuje w USA 250 dolarów, to w Europie, z powodu wyższych podatków, jej cena kształtuje się mniej więcej na poziomie 250 euro. A to już praktycznie 1000 zł. Inna sprawa, że niestety nie mamy oficjalnego oddziału Nintendo w Polsce, a nasz dystrybutor raczej słabo sobie radzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, liczyłem na niższą cenę wii. :/ Ale i tak nie ma co narzekać, Nintendo Wii to obecnie konsola o najmniejszej sugerowanej cenie (oczywiście nie biorę pod uwagę konsol poprzedniej generacji). Jedynym minusem nowego dzieła Nintendo jest IMO cena gier na tę konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:30, kuba9876543210 napisał:

W sklepie media-expert można kupić ps2 za 399zł, czego nie polecam. Jest to konsola mijającej
generacji.


Dokładnie - o wiele lepiej już kupić Wii - na gry nie będzie można narzekać, bo ich liczba imponuje (zobaczcie na line-up na koniec roku :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, cena Wii jest obecnie i tak na relatywnie niskim poziomie, a poza tym - co kto lubi. Ja gdybym miał przed sobą X360 i Wii, powiedzmy za tę samą cenę, bez wahania wybrałbym to drugie - to jest po prostu coś nieco innego niż większość konsol... A poza tym jak wielu już zauważyło - Nintendo z tego "żyje" i trudno się dziwić że chcą zarobić na swojej konsoli - to jest normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 11:32, Geglash napisał:

Zaraz, zaraz. Coś mi tu nie pasuje. Przecież 249 USD to coś koło 600zł przy obecnym kursie
walut, to dlaczego polscy dystrybutorzy nam to wciskają za 1000zł?

Bo z jakiegoś posranego powodu dalej stosuje się USD = Euro. Jeśli 250 Euro ~700-800 zeta, to 250 Euro ~1000. Dlatego taki rozjazd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:31, Ekzuzy napisał:

Co zaś się tyczy ceny Wii w Polsce - temat ten już chyba był poruszany niejednokrotnie na forum.
W Europie są wyższe podatki niż w stanach. I jeżeli konsola kosztuje w USA 250 dolarów, to
w Europie, z powodu wyższych podatków, jej cena kształtuje się mniej więcej na poziomie 250
euro. A to już praktycznie 1000 zł. Inna sprawa, że niestety nie mamy oficjalnego oddziału
Nintendo w Polsce, a nasz dystrybutor raczej słabo sobie radzi...

To nie podatki, tylko chciwość Lukas Toys. Wychodzą widocznie z założenia, że rodzice i tak kupią dzieciaczkom fajną zabaweczkę. I cóż tak jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 11:43, deuser napisał:

250$ a 600 złotych to to nie taka wielka różnica, wiem wiem to prawie połowa sumy ale wydać
na konsole którą chce sie mieć o te 400 zł więcej niż sie zamieża to to nie taki problem (
można iść i dorobić w 2 tygodnie roznosząc ulotki po np szkole, jak ktoś sie uczy ), jest to
jednorazowy wydatek na lata, a to już nie tak dużo.. inaczej sprawa sie ma z grami które maja
bajońskie ceny. ja np kupie PS3 dla 3 tytułów ( tyle mi wystarczy ) GT5, Tekken i coś jeszcze,
może FF może MGS, więcej nie potrzebuje do szczęścia :) ..pamiętaj że to wydatek na lata, a
jak będziesz zwlekał zbyt długo oczekując ceny takiej jak podałeś to zapewne w sprzedaży zaraz
będzie sie miała pojawić nowa konsola którą będziesz chciał mieć.. i co znów powiesz że czekam
aż stanieje do 6 stów? lepiej kupuj teraz, mniej na tym stracisz - będziesz miał więcej zabawy


Jeszcze długo nie uda mi się uzbierać 1000 zł bo niestety nie jestem zbyt dobry w oszczędzaniu, a poza tym jak dla mnie narazie ukazało się zbyt mało interesujących tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radek9 - oczywiście wyważony i poparty logicznymi argumentami komentarz, nic a nic nie trącący "flejmem" i w ogóle kultura taka że aż mi okulary murszeją brąkwią... Że tak zapytam - w czym PS2 jest lepsze od Wii, konkretnie? Bo dla mnie to generalnie w niczym - grafa taka sama jak nie gorsza, żadnych prawie ciekawych funkcji online, niewygodny kontroler (tak, nie lubię DualShocków, szybko męczą mi się na nich ręce), konsola generalnie jest przestarzała technicznie i nic nowego już się na nią nie wydaje... To moje argumenty PRZECIW PS2, o tych ZA Wii nie będę pisał, bo temat nie jest o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować