Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponad połowa szukających googluje

91 postów w tym temacie

Dlatego Google tak wysoką przewagę nad resztą konkurentów zawdzięcza również siostrzanym serwisom, takim jak Youtube.
Mi tam się wydaje, że dlatego ma tak niską pozycję. Tylko 60%?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google to według mnie potęga, choć to i tak za mało by ją określić.
Wyobraża ktoś sobie z Was internet bez Google? Bo ja nie :P Nie wiem jak bez tej wyszukiwarki znajdywałbym większość informacji w sieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś z Was o tym wie, ale google to potężne narzędzie używane nie tylko do indeksowania witryn internetowych, ale jest także wykorzystywany przez cyberprzestępców jako narzędzie do pozyskiwania poufnych danych, np. haseł, login do kont bankowyc, poufnych danych różnych organizacji, itp. Do dziś się dziwię, że tak mało osób o tym wie. Choć z drugiej strony , google nie będzie się przecież tym chwaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to Ci checa! Tylko 60% internautów korzysta z Google? Znając życie to i tak jest tendencja wzrostowa i niedługo doczekamy się dnia, kiedy 99% ludzi na świecie będzie korzystać z Googla, a ten pozostały 1% to ludzie bez dostępu do internetu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem nagłówek newsa, to pomyślałem: "Tylko 60%? Pewnie Amerykanie zaniżają wynik swoimi Yahoo, Altavista itd." ;). No i wiele się nie pomyliłem (jakoś Chińczycy i Koreańczycy nie przyszli mi do głowy ;)).

Te wyniki świadczą o tym, że twórcom Google''a udało się opracować najdoskonalszy jak do tej pory mechanizm wyszukiwania (gdyby był zły, to nikt by z Google nie korzystał - mam na myśli świadomy wybór, więc proszę mi tu nie przytaczać przykładu produktów MS :)).

Namaru
Nie obawiaj się, jeśli będą się trzymać swojego motta ("Don''t be evil"), to raczej coś takiego nam nie grozi (jeszcze daleko im do "What does he want to own today?" ;)). A jeśli chodzi o wiarygodność informacji - mi też wywraca flakami, jak ktoś podpiera się linkami do Wikipedii (angielska wersja jeszcze ujdzie, ale polska - jak mawia pewien znany satyryk - że-na-da), ale na to nic nie poradzisz, mało komu teraz chce się weryfikować informację w oparciu o kilka niezależnych źródeł :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować