Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Transfery EA oczami analityków

72 postów w tym temacie

Fakt że BG i NvN nie są grami które konsolowcy by łyknęli, ale przecież BioWare się na tych grach nie kończy! Takie np. KotOR czy Jade Empire na konsole były, i chyba odniosły tam nie mały sukces. Poza tym niedawno był nius o tym że BioWare robi RPGa z Soniciem na DSa, więc myślę że EA może być spokojna o sprawę ''BioWare i rynek konsolowy''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur jako MMORPG?? Oby nigdy nie sprofanowano tak tej znakomitej serii. Inna sprawa, że takie przejęcie, znając EA i ich politykę sequeli daje pewną nadzieję (która jak mi się niesłusznie widać wydawało dawno już we mnie umarła...). Nadzieję, że pojawi się BG3. Ale póki co to tylko moje luźne dywagacje i marzenia niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 18:25, Sebat1 napisał:

Transfery EA na pewno nie zaszkodzą a czy przyniosą zyski dla graczy to się okaże w przyszłości.

Czy nie zaszkodą to już nie był bym taki pewien przecież każdy wie jak gry wypuszcza EA-taśmowo. Poza tym to CDP nie będzie już dystrybutorem ich gier tylko ea polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 18:45, Ecko09 napisał:

Czemu mi sie to nie podoba...? Jeszcze te Pandemic coś bym zniósł (pierwsze słysze o tym),
ale nie BioWare :/


OMG... pierwsze słyszysz o Pandemic Studios?!
Wywalili od siebie takie hity jak Full Spectrum Warrior, Star Warsy Battlefronty, Army Men... Eh. ;d

Co do mnie... nie obchodzi mnie jak do tego dążą i kto do tego dąży, byle wydane gry były warte uwagi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oczywiscie zla wiadomosc. Tak jak w artykule jest napisane, EA bedzie chcialo zwrotu inwestycji. Zatem beda wywierac presje na Bioware zeby tworzyli gry dla "mas". A wyjdzie z tego papka na miare Obliviona... Mam nadzieje ze sie myle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:01, Xzwart napisał:

Dla mnie to oczywiscie zla wiadomosc. Tak jak w artykule jest napisane, EA bedzie chcialo zwrotu
inwestycji. Zatem beda wywierac presje na Bioware zeby tworzyli gry dla "mas". A wyjdzie z
tego papka na miare Obliviona... Mam nadzieje ze sie myle...

Oczywiśćie wczesniej Bioware nie chciał zarobić na swoich grach, no nie?
I tak, mylisz się. Przejęcie Bioware przez EA zaszło jak zwykle w takich sprawach za zgodą obydwu stron.
Przeciez Bioware by nie przeszedł gdyby im się to nie opłacało (napewno były zawarte jakies umowy i gwarancje po obydwu stronach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:24, FiN napisał:

Oczywiśćie wczesniej Bioware nie chciał zarobić na swoich grach, no nie?
I tak, mylisz się. Przejęcie Bioware przez EA zaszło jak zwykle w takich sprawach za zgodą
obydwu stron.
Przeciez Bioware by nie przeszedł gdyby im się to nie opłacało (napewno były zawarte jakies
umowy i gwarancje po obydwu stronach).

Oplacilo w jakim sensie? Ze niby paru czlonkow zarzadu kupi sobie nowe jachty i rezydencje? Bo tak to rozumiem. A moze to tworcy gier decyduja o takich transakcjach? Moze tworcy Baldurs Gate chcieli tworzyc nowy dodatek do Simsow? Z mojego punktu widzenia Bioware jako firma nie ma do zyskania absolutnie nic z bycia wlasnoscia EA. Przez moj punkt widzenia rozumiem tworzenie gier cRPG. Bioware nie bylo w zadnych tarapatach finansowych, w najblizszym miesiacu wydaja tytul ktory zarobi setki milionow.
Jedyna strona jaka zyska na tej tranzakcji to EA, nie gracze i nie Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z tobą Bioware nic nie zyska oprócz wymogów i ograniczeń miejmy nadzieję, że ekipa po mass efect ucieknie i założy własne studio czyli bioware pod inną nazwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony boję się dojenia tych obu firm - EA pokazało że potrafi wypuszczać taśmowo gry o miernej jakości. Z drugiej strony np. wykupienie Westwood''a i późniejsze jego zamknięcie (w zasadzie wchłonięcie pracowników do samego EA jako marki) nie spowodowało nic złego. Gry które wypuszczała ta część EA - C&C: Generals, Bitwa o Śródziemie I i II i obecnie C&C3 są wysoko ocenianie zarówno przez prasę jak i przez samych graczy. EA bardziej psuje własne marki niż cudze. Zakupienie Cryteca nie zmieniło faktu, że studio wydaje grę na razie wyłącznie na PCty i miało tyle czasu ile chciało. Zakładam, że oba studia (Bioware i Pandemic) mają taką renomę, że mogę sobie pozwalać na dyktowanie warunków. Zresztą chyba EA nie jest na tyle głupie by wywalać 800 mln $ tylko po to by zniszczyć renomę dwóch rewelacyjnych studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować