Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Transfery EA oczami analityków

72 postów w tym temacie

Jestem ciekaw, co na temat tego newsa powie EATomek - trudno niestety być optymistą, gdy o grach mówi się jak o produkcji papieru czy wyciskaniu soku - po prostu czynność, która ma dać dochód i nic więcej się nie liczy. NIC. No ale jeśli ktoś tu sobie gola strzelił, to wyłącznie samo BioWare. Nieustająco przypomina mi się tu historia Sierry, której przejęcie z rąk Williamsów, było jej gwoździem do trumny i końcem legendy. Kropką definitywnie zamykającą pewną erę w historii pecetowej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Master-Blaster EA ogolnie znane jest z tego ze przejmuja niezalezne studia, nie dla ludzi i tworcow gier ale dla praw do tytulow. Nastepnie wydaja marne kontynuacje i w koncu zamykaja studia gdy nie mozna z nich wiecej kasy juz wydusic. Przyklad Westwooda sam przytoczyles. Zapomniales napisac co stalo sie z: Origin i Bullfrog oraz posrednio z Looking Glass Studios.
W skrocie wyglada to tak, ze drenuja nabyte firmy. W wymienionych przypadkach uzdolnieni pracownicy opuszczali te studia krotko po przejeciu, ze wzgledy na polityke jaka u nich EA uprawialo, od nierealnych terminow produkcji po ciecia kosztow. EA nastawione jest na szybki zysk, nie na budowanie zaufania graczy czy renomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw jeszcze jedno mnie ciekawi w tej sprawie:P Dotad dystrybutorem gier Bioware byl tradycyjnie CDProject. Ale Mass Effect bedzie zapewne ostatnim wydanym przez nich tytulem, nastepne beda wydawane przez EA Polska:) Zatem zapewne zaboli to przejecie CDProjekt finansowo:) Myle sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 18:39, Janol napisał:

Czy nie zaszkodą to już nie był bym taki pewien przecież każdy wie jak gry wypuszcza EA-taśmowo.
Poza tym to CDP nie będzie już dystrybutorem ich gier tylko ea polska


Co do wypuszczania taśmowo gier przez EA to nie mam żadnych obaw bo BioWare i Pandemic Studio zadbają o ich wysoki poziom. Gorzej z faktem że CDP nie będzie dystrybutorem bo polskie wersje dużo na tym stracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:24, FiN napisał:

Oczywiśćie wczesniej Bioware nie chciał zarobić na swoich grach, no nie?
I tak, mylisz się. Przejęcie Bioware przez EA zaszło jak zwykle w takich sprawach za zgodą
obydwu stron.
Przeciez Bioware by nie przeszedł gdyby im się to nie opłacało (napewno były zawarte jakies
umowy i gwarancje po obydwu stronach).


Obawiam się, że BioWare niewiele miało do powiedzenia w sprawie przejęcia. EA wykupuje właściciela właściciela BioWare/Pandemic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NwN zamieniać w MMO RPG? Po co? Na razie NWN jest nazywanym mini MMORPG. Bzdury. Cieszę się ,że istnieją jeszcze twórcy NWN2 ( cholera zapomniałem nazwy) szkoda ,że BioWare jest. No cóż cPRG mają możliwości dodawania wielu dodatków. Ech... Przynajmniej exkluzyf dla x360 będzie szybciej na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate jako gra MMO?! Błagam nie!!! To byłoby straszne. Neverwinter Nights jako MMO? To już bardziej możliwe, ale jednak nie chciałbym tego zobaczyć. BTW, czy czasem praw do gier na bazie D&D nie posiada Atari? Jeżeli tak to można czuć się bezpiecznie. Żadne Baldury, czy Neverwintery nie będą mieć znaczka EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 19:48, Xzwart napisał:

Oplacilo w jakim sensie? Ze niby paru czlonkow zarzadu kupi sobie nowe jachty i rezydencje?
Bo tak to rozumiem. A moze to tworcy gier decyduja o takich transakcjach? Moze tworcy Baldurs
Gate chcieli tworzyc nowy dodatek do Simsow? Z mojego punktu widzenia Bioware jako firma nie
ma do zyskania absolutnie nic z bycia wlasnoscia EA. Przez moj punkt widzenia rozumiem tworzenie
gier cRPG. Bioware nie bylo w zadnych tarapatach finansowych, w najblizszym miesiacu wydaja
tytul ktory zarobi setki milionow.
Jedyna strona jaka zyska na tej tranzakcji to EA, nie gracze i nie Bioware.

Oczywiscie, Bioware nic nie zyska, przeciez dlatego OBYDWIE firmy doszły do porozumienia by tylko EA zyskało. A oczywiscie nie bedzie robić tez lepszych gier jesli EA zafunduje im szkolenia dla pracownikow, wyższe płace, lepsza stanowiska pracy itd. itd. Gratuluje logiki.
I powiedz mi co maja tworcy BG do simsow? Simsami zajmuje sie zupelnie inny oddzial.
A o tym czy Bioware miało klopoty finansowe czy nie to akurat nie jest takie oczywiste. W koncu nie musza się dzielić sie fakturami z nikim.

Aha, rozbawilo mnie to zdanie
Ze niby paru czlonkow zarzadu kupi sobie nowe jachty i rezydencje?
Wyobraz sobie że nie każdy zyje w Polsce i nie dla każdego cnotą jest bycie biednym. Jesli stac ich na to, to who cares? Myslisz ze na tej transakcji tylko oni zarobia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 21:36, Dominika napisał:

Obawiam się, że BioWare niewiele miało do powiedzenia w sprawie przejęcia. EA wykupuje właściciela
właściciela BioWare/Pandemic.

No tak, bo przeciez studia za 800 mln. kupuje się jak ziemniaki na targu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FiN patrz na moje kolejne posty. Jest tam napisane co zyskaly studia ktore zostaly przez EA wchloniete poprzednio. Oczywiscie mozesz naiwnie wierzyc w te twoje szkolenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak od razu zróbcie z każdej gry mmo ... ;/ Seria gier bardzo dobra , seria w posiadaniu EA "Żrób MMO ! Sprzedajmy jak najwięcej ! Jakość nie ważna ! Każdy poleci na markę ! " :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:12, Xzwart napisał:

FiN patrz na moje kolejne posty. Jest tam napisane co zyskaly studia ktore zostaly przez EA
wchloniete poprzednio. Oczywiscie mozesz naiwnie wierzyc w te twoje szkolenia:)


I sugerujesz się przykładami sprzed kilku lat? Wiesz ile to czasu w tej branży?
Jak na ironie, nie zauważasz że przejeli Crytek i dali im możliwości do stworzenia najlepszego enginu (tak, tu sa i beda lokowane pieniadze EA przy tworzeniu kolejnych gier Bioware, a nie w jacht i wille) oraz wypromowali ich w swiecie, nie zauwazasz że dali czas Wrightowi na robienie Spore (premiera przesuwana pare razy, a gra wcale kasowa moze nie byc) i nie zauwazasz jak dali paru osobom z Blizzarda mozliwośc założenia Flagship Studio i robienia Hellgate:L?

Oczywiscie ty mozesz naiwnie wierzyc w te twoje idiotyczne, nic nieznaczace, nie majace pokrycia w rzeczywistosci teorie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie konwersja Mass Effect na PC, to w przyszłym roku będę musiał wydać na nią 140 zł (a od CDP za tyle bym kupił Edycję Kolekcjonerską). Tak samo z Dragon Age...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej co mnie martwi w tym to cena i jakoś produkcji, cho bardziej jakość bo na pewno nie będzie mnie stać na grę która kosztować będzie 129 zł. A jakością nie będzie nawet dorównywać NwN1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten news trochę wprowadza w błąd. Nie licząc silników gier, Bioware praktycznie nie posiada żadnych praw do serii Baldur''s Gate i Neverwinter Nights. Nawet do Knights of the Old Republic ma tylko częściowe. Tak naprawdę jedyne produkty będące w pełni własnością Bioware, to Jade Empire, Mass Effect i Dragon Age. Także te pomysły z przekształceniem BG i NWN w MMO nie mają praktycznie szans na zrealizowanie. W każdym razie nie przez EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować