Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - kampania wyborcza kandydata spoza układu trwa!

66 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2007 o 16:51, Namaru napisał:

> > Nie szkoda Wam na to kasy?
>
> Wiecej ludzi sie dowie o grze = wiecej osob ja kupi = wiecej cdp zarobi ;)
>
> Ps. Obi-San --> Fajne wykonanie

Ale szkoda, że przy tym CDP odpycha ludzi choć trochę poważnych. Taka zabawa w wybieranie "Geralda"
ośmiesza nawet nie CDP, ale wszystkich Polaków biorących udział w wyborach. Mówiąc wprost więcej
ludzi (szczególnie tych starszych) zrazi się do gier niż do nich przekona. Jak dla mnie przez
tą akcję wyborczą stracą część dorosłych graczy. A zyskają trochę rozgłosu wśród dzieciarni
która i tak grę ztorrenci.


Akurat jestem dorosłym graczem i uważał akcję wyborczą CDP za wyśmienity pomysł. Jak się patrzy na zmagania polityków w TV, to aż żal dupsko ściska. Kolejne wybory, kolejne frustracje, a tu taka niespodzianka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 18:25, lewak napisał:

Nie wiem, czy to jest jakiś żart lub reklama, ale dla mnie to jest żenujące...


Żenujące jest zabieganie o głosy przez partie, nie ważne czy z prawa, czy lewa, a CDP świetnie podsumował w ten sposób ich całą agitację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to fajne podsumowanie cyrku z wiejskiej. Moim zdaniem wiedźmina jest za mało w telewizji ale za dużo w necie, może dlatego że codziennie jestem na gram.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:50, Nekromantik napisał:

Akurat jestem dorosłym graczem i uważał akcję wyborczą CDP za wyśmienity pomysł. Jak się patrzy
na zmagania polityków w TV, to aż żal dupsko ściska. Kolejne wybory, kolejne frustracje, a
tu taka niespodzianka :D

Ekstremalnie ściska. Ale jak widzę jak CDP się błaźni w ten sposób to ucisk nie słabnie.
Zresztą na myśli nie miałem graczy codziennych (z których połowa łyknęła by bobla z dupy, żeby Widźmina 3 min przed premierą móc odpalić), ale zwykłych zjadaczy chleba (czytaczy gazety wyborczej w tym graczy okazjonalnych) którzy spojrzą na plakat z politowaniem i go w najlepszym przypadku wyrzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-P zawsze lubi zaskakiwać :P
Zresztą sam pomysł na kampanię wyborczą jest bardzo ciekawy.
Dobry sposób na reklamę... los wam sprzyja :P
Co do prac... sam już wysłałem kilka :P
.. a wybory akurat w moje urodziny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zainteresowany do kogo ta kampania jest skierowana, bo na pewno nie do dorosłych ludzi, którzy mają zamiar udać się na wybory i mieć swój udział w przyszłości kraju. Tego typu posunięcia mogą "zaimponować" młodzieży i tylko jej (czyli ludziom bez żadnych praw wyborczych, tak na marginesie) bo u dojrzałych ludzi wzbudzą uśmiech politowania. Robienie sobie żartów z kampanii jest raczej nie na miejscu bez względu na to jak ona wygląda ze strony polityków, wszakże nie należy powielać złych pomysłów ale te dobre czyż nie?

Fakt, że Wiedźmin jest reklamowany na lewo i prawo, każdym z możliwych sposób (póki co oszczędzono telewizję, ale i ten stan zapewne długo trwać niestety nie będzie) nie sprawi że ludzie nagle pomyślą sobie "to jest dobra gra, muszę ją kupić", pewniej przyniesie efekty odwrotne jak to już wielu przede mną trafnie zauważyło.
Oczywiście to wasze pieniądze i wasz czas więc wykorzystajcie go najlepiej jak możecie, tylko żeby potem nie było wypychania gry na siłę jak to miało miejsce ze Stalkerem i "Reakcją Łańcuchową".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 00:41, Lord Joker napisał:

Jestem bardzo zainteresowany do kogo ta kampania jest skierowana[...]

Do potencjalnych kupców gry Wiedźmin, którzy są dorośli i potrafią rozróżnić kampanię wyborczą od reklamy.
Jeszcze nie słyszałem o kampanii reklamowej, która odstraszyła klientów. A czy gra będzie reklamowana w telewizji? No, jeśli to miała być jakaś większa stacja docierająca do ludu to byłby pewien przełom.
CDP chce jak najlepiej sprzedać swoje dziecko i w jak największej ilości więc czemu nie ma próbować trafić w tych co to w gry nie grają ale już proza Sapkowskiego nie jest im obca? Było nie było: to co zobaczymy w grze otrzyma pewnie (albo już ma) status oficjalnej kontynuacji, więc czemu by jej nie poznać?

Szkoda, że nie bulwersuje Cię szopka jaką oferują nam politycy, która dużo bardziej godzi w wybory jako takie (odstrasza ludzi od wycieczki do urny). Ciekawe, jaki procent w tym roku postanowi nie iść "do urn, rozumując słusznie, że lepiej pójść do knajpy." No tak - szopka wyborcza to jest ten rodzaj reklamy, która odstrasza ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko reklamowaniu produktów, bo prawda jest taka, że gry pokroju MGS''a4 czy chociażby mało lubianego przeze mnie Halo 3 sobie na to faktycznie zasłużyły, jednak tak silne reklamowanie gry, która będzie debiutem danego studia jest dość niebezpieczne. Dlaczego? Otóż jeśli około 60-70% obietnic się sprawdzi (lub więcej) to gra będzie hitem, posypią się chwalebne komentarze, a licznik zer na koncie obróci się kilka razy czyli wszystko ładnie pięknie. Jednak jeśli gra nie spełni oczekiwań, a nie czarujmy się na zachodzie Wiedźmin nie jest znany wcale i ludzie nie są aż tak zainteresowani nim jak w Polsce to błyskawicznie zacznie obrywać od wszystkich obiektywnych czasopism i serwisów wystawiając raz na zawsze bardzo złą ocenę dla ludzi, którzy go stworzyli grzebiąc tym samym ich szanse na przyszłe sukcesy. Należy pamiętać o tym, że im bardziej się kogoś nęci kiełbasą tym bardziej mu apetyt wzrasta i jak się przesadzi to się może okazać, że mu ona nie wystarczy i będzie bardzo niezadowolony. A wiadomo jakie są oczekiwania graczy na zachodzie karmionych non stop potężnymi produkcjami - im nie wystarczy, że będą mogli sobie pobiegać jakimś siwym gościem, który macha mieczem i okazjonalnie może z kimś porozmawiać tudzież jakieś zadanie wykonać - a nie czarujmy się, głównie na rynek zachodni ta gra jest przygotowana, bo chyba wszyscy wiemy jaki jest u nas w kraju stosunek do kupowania gier, to widać gołym okiem po półkach sklepowych, kiedy to pół roku po premierze nadal leży kilka/kilkanaście wydań premierowych.

Jak już napisałem, to że politycy fundują nam taki a nie inny spektakl (notabene za nasze pieniądze) to jest już zupełnie inny temat rozmowy i na pewno nie jest to rzecz godna naśladowania. Zamiast pisać genialne "Ciekawe, jaki procent w tym roku postanowi nie iść do urn, rozumując słusznie, że lepiej pójść do knajpy." lepiej ruszyć swoje cztery litery i zamiast upijać się w barze wyżalając wszem i wobec smutki jak to źle jest iść i coś z tym zrobić, bo najłatwiej jest głośno krzyczeć jak się nic nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiektywne ("Nie rozśmieszaj mnie, Hans") czasopisma? Nie ma czegoś takiego.

Czyli mamy subtelnie reklamować własne debiutanckie produkty tak, by nie urazić przypadkiem tych co to mają wątpliwości? A czy nie przyszło Ci do głowy, że reklama to jest właśnie sposób na powiedzenie: "HEJ, TU, MAMY GRĘ!"? Że jak nie zareklamujesz produktu to ten się nie sprzeda? Że dużo reklamu + jakość = duża sprzedaż natomiast mało reklamy + jakość = mała sprzedaż?
Co ma do tego debiut studia? Czy ci ludzie to licealiści robiący pierwszy program komputerowy? Jakość już widać po tym co zrobili z Aurorą więc o tą bym się nie martwił.
CDP wierzy w tą grę i chce na niej zarobić i stosuje wybraną przez siebie strategie. Nie podoba Ci się? Trudno - mnie się podoba, głównie dlatego, że z produktem mam związane spore nadzieje i jak dotąd nie widzę wskazań na to, by nadzieje się nie spełniły.

Mam ten luksus, że kampania reklamowa Wiedźmina dociera do mnie tylko i wyłącznie na moje życzenie więc może powinieneś życzyć sobie, by do Ciebie nie docierała? Wszak nie musisz tego czytać ani na to patrzeć... Z butami nikt na gramsajt Ci nie włazi.

Nie mam obaw co do tego tytułu. Za dwa miesiące zdecyduję czy postawić go obok Planscepe: Torment i Baldurs Gate czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować