Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Halo 3 powodem mniejszych zysków branży filmowej?

28 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Październik nie będzie dobrym miesiącem dla amerykańskich filmowców - do kin w Stanach wybiera się znacznie mniej ludzi, niż przewidywano. Część analityków tej branży twierdzi, że to wina… premiery gry Halo 3.

Przeczytaj cały tekst "Halo 3 powodem mniejszych zysków branży filmowej?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ci niespodzianka. :P IMO Halo 3 nie miało tak wielkiego wpływu na spadek sprzedaży biletów do kina. Zapewne to fakt, że niektóre filmy tego okresu nie są takimi hiciorami. Chociaż kto wie? Wyobraźcie sobie czasy, kiedy wszystkie gry będą reklamowane w taki sposób, że kino upadnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 14:38, Zgred39 napisał:

Pierwszy


Zabieram sie za czytanie
odwiedzcie mojego gramsajta

Zaraz będzie ban.

A co do newsa - każdy swoje reklamuje. A Amerykanie, jak Amerykanie - wciąż siedzą w domu przed konsolą lub oglądają filmy, wcinając chipsy i pijąc hektolitry coli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez przesady taka "kupa" jak Halo 3 niema większego wpływu na branże filomwą wiem bo sam mam Halo na xpudło i każdy rasowy gracz wam powie, że to przeciętna, przereklamowana gra nic nowego niewprowadzająca do tego gatunku (tylko maniacy tej seryi coś w niej widzą) w tą gre można dziargnąć ale bez znacznego podniecania się ... respekt i szacunek oczywiście dla wszystkich graczy :) trzymajcie sie pędzla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kino nie upadnie. Byli, są i będą zwolennicy rozrywki, w której nie musisz brać udziału. Ja na przykład kocham gry, ale zawsze jak mam okazję jechać do kina (żeby być na premierze filmu równolegle z z całą Polską, muszę jechać 75km do Poznania, w moim mieście kino to śmiech na sali) to wybieram to drugie. Gry nie zając, nie uciekną ze sklepu, a na film, tak jak już mówiłem, nie zawsze mam okazję jechać. A tak nawiązując do Halo 3 - ciekawe czy znowu będą wydawać na PC kilka lat po X360 i gra znów będzie mierna. Bo po co M$ wydawał tego Halo 2 na PC to ja nie wiem. Nie lepiej było zostawić go exclusivem na X360 i zatrzymać tą wyśmienitą sławę grze? Teraz właściciele PC będą mówić na Halo że głupie itd., a gdyby nie grali to by nie mówili bo by nie wiedzieli jaka ta gra jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, jasne... zaraz napiszą że ewentualne polepszenie się gospodarki USA to też zasługa Halo 3. W takim razie jakim cudem w Chinach, gdzie bardzo dużo społeczeństwa spędza mnóstwo czasu grając w gry, wciąż istnieją kina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 15:38, Darkstar181 napisał:

Taa, jasne... zaraz napiszą że ewentualne polepszenie się gospodarki USA to też zasługa Halo
3. W takim razie jakim cudem w Chinach, gdzie bardzo dużo społeczeństwa spędza mnóstwo czasu
grając w gry, wciąż istnieją kina?


A kto powiedział, że w USA kina nie istnieją? >>
Po prostu chwilowy spadek nastąpił, co nie oznacza, że kilka są całkowicie puste.
---
Według mnie to akurat czysty zbieg okoliczności - w końcu raz trafiają się gorsze, raz lepsze weekendy kinowe ;d. Chociaż pewnie z częścią osób było tak, że młucili w Halo 3, to nie szli do kina, jednak raczej nie było to znaczne grono kinowych odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy raz słyszę, żeby gra była przyczyną porażki filmów. Ale z drugiej strony myślę (tak jak mój poprzednik), że to po prostu zwykły zbieg okoliczności...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakto nie będzie części czwartej, ja wam mówie że będzie część piąta i szósta..itd aż sie znudzi.. hmm, czy sie znudzi? tego to już wam nie powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwe Boll się zemści!!! ;P
ale tak na poważnie to ja myślę że to WoW ich trzyma mocniej niż Halo3 - nie żeby przez to tak mało ludzi szło do kin ale zmniejszało tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować