Zaloguj się, aby obserwować  
PtaQ15

Liceum vs.Technikum - co lepsze czyli podpowiedzi dla gimnazjalistów.

263 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2007 o 22:34, Warrior Within napisał:

> Yyy, to ja chyba nie chodzę do technikum. Getto? Kibole? Tępaki? Grzana z tego będzie
jak to
> powiem w szkole. Bynajmniej w Opolu tak nie jest. Nie przesadzaj panie kolego, owszem
zdarzają
> się tacy, ale to jest zdecydowana mniejszość.
To chyba niewiele techników widzialeś, większość z nich to włąśnie takie getta. Nawet jak ktoś
do nich trafia to w większości przypadków schodzi na psy. Większość z uczących się tam ma jeden
cel: zdać i zostać obserwatorem swojego życia.

Mówisz takie bzdury ze aż boli mnie głowa :P Większość mojej klasy chce po tym technikum (informatyczne) udać się do politechniki zdać ją i spełniać zwoje marzenia oczywiście taki sam scenariuszu może spotkać kogoś kto chodził do Liceum ale powtarzam to po raz kolejny TECHNIKUM UCZY PRAKTYCZNEJ WIEDZY. Znam ludzi co po liceum "matematyczno-informatycznym" którzy dużo mówią a nie potrafią karty graficznej podłączyć. xD


Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 15:49, Tal441 napisał:

Ja jak przyjdzie czas to pójdę do technikum, ponieważ nie jestem mocny w nauce, a w liceum
jest trudniej i potem trzeba jeszcze na studia iść. A po technikum można iść albo nie.



No nie powiedzial bym ze w liceum jest trudniej.W technikum nie dosc ze musisz sie uczyc zwyklych przedmiotow to jeszcze do zawodu,pozatym razem z matura piszesz test zawodowy ktory sklada sie z paru czesci wiec uczysz sie na mautre i ten test.Godzin tez jest wiecej wiec łatwiej napewno nie jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 22:31, El Cascador napisał:

Yyy, to ja chyba nie chodzę do technikum. Getto? Kibole? Tępaki? Grzana z tego będzie jak to
powiem w szkole. Bynajmniej w Opolu tak nie jest. Nie przesadzaj panie kolego, owszem zdarzają
się tacy, ale to jest zdecydowana mniejszość.


Możliwe, ale na które technikum bym nie spojrzał tak jest.
Przynajmniej w Krakowie.
Więc swój osąd uzależniam od spostrzeżeń, które poczyniłem, i rzecz jasna nie jest to wiarygodny osąd, lecz mi wystarcza.
Wiem też, że ta połowa ludzi, którzy chodzili ze mną do gimnazjum, a podpadali pod kiboli nagle sie gdzieś rozprysła po technikach, a ja sam w moim LO widzę naprawdę fajnych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy co kto chce robić... Dla jednych technikum może być lepszą opcją, dla innych liceum. Technikum jest dobre dla osób, które chcą od razu mieć fach bądź też nie są pewne czy chcą iść na studia )ewentualnie nie ma takiego kierunku na studiach). Liceum z kolei jest zupełnie inne - tutaj stawia się na zupełnie inny rodzaj wiedzy.
Technikum - generalnie poziom przedmiotów "normalnych" jest dużo niższy niż w liceum (znam kilka osób chodzących do technikum jak i nauczycieli uczących tam), dużo trudniej jest praktycznie samemu przygotować się do matury (szczególnie jeśli ktoś nie ma samozaparcia) ponieważ materiał jest bardziej rozbity niż w LO.
Dla chcących iść później na studia to praktycznie nie ma żadnej różnicy - na jednych przedmiotach będą brylowali ludzie po LO a na innych po technikum - wtedy robi różnicę "stracony" rok. A bywa, że ludzie po LO łatwiej potrafią się dostosować do warunków panujących na studiach...
Ale nie możne uogólniać - każdy jest inny, każdy wybierze to co dla niego najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 16:41, cedricek napisał:


> Yyy, to ja chyba nie chodzę do technikum. Getto? Kibole? Tępaki? Grzana z tego będzie
jak to
> powiem w szkole. Bynajmniej w Opolu tak nie jest. Nie przesadzaj panie kolego, owszem
zdarzają
> się tacy, ale to jest zdecydowana mniejszość.

Możliwe, ale na które technikum bym nie spojrzał tak jest.
Przynajmniej w Krakowie.
Więc swój osąd uzależniam od spostrzeżeń, które poczyniłem, i rzecz jasna nie jest to wiarygodny
osąd, lecz mi wystarcza.
Wiem też, że ta połowa ludzi, którzy chodzili ze mną do gimnazjum, a podpadali pod kiboli nagle
sie gdzieś rozprysła po technikach, a ja sam w moim LO widzę naprawdę fajnych ludzi...


Jeżeli uważasz technikum za miejsce dla "kiboli" to co z "zawodówką" ??? (Może miejsce dla bandytów) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w technikum samochodowym i nie narzekam. Po technikum można zrobić maturę ale nie trzeba a po liceum no to trzeba... W liceum nie nabywa się wiedzy praktycznej
Ale to zależy jak komu pasuje.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh... tak dziękuję wszystkim za komplementy. Kibol? Tępak? Do tego chodzę do getta? Przepraszam bardzo, ale poczułem się "troszeczkę" urażony. Chodzę do technikum (jakoś się tego nie wstydzę...) i naprawdę, w jakiś cudowny, magiczny, a może nawet paranormalny (duchy?) jakoś nie widzę, aby w mojej szkole było getto? No chyba, że ktoś tu myli pojęcia... nasze technikum nie trzyma na krótkiej smyczy uczniów jak w LO. Sprawa palenia, możesz palić pode jednym warunkiem, masz 18 lat i wychodzisz ze szkoły w specjalnie wyodrębniony "sektor" za szkołą, w wielu, co ja mówię w paraktycznie w każdym LO np. takie palenie jest zabronione (co naprawdę niektórych denerwuje, bo ktoś dajmy na to jest już uzależniony i bez fajek nie da rady usiedzieć tych 8 godzin w szkole, to tym bardziej uczyć mu się nie będzie chciało). Dobra nie o tym miało być.

Co do ludzi, jasne zgadzam się. Różni ludzie chodzą do różnych szkół, ale kiboli to jakoś ciężko wypatrzeć u mnie w szkole... może są na wagarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2007 o 16:55, PtaQ15 napisał:

Jeżeli uważasz technikum za miejsce dla "kiboli" to co z "zawodówką" ??? (Może miejsce dla
bandytów) xD


nie uważam technikum, ani zawodówki, za miejsce dla kiboli, czy bandytów. Mówie tylko jak to wygląda...
Przynajmniej w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 22:38, El Cascador napisał:

> > kilka osób z dysortografią (PtaQ15 nie piszę, że ty jesteś), które w nauce
rodzą sobie

> Nie jestem "dysortografem" ale na szczęście błąd został poprawiony za co dziękuję :)
Żeby nie było niejasności :)

P.S.Do jakiego miasta chodzisz do technikum?

Sorki że nie odpisywałem chodzę do technikum w Piotrkowie Trybunalskim a ty??

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie to po technikum łatwiej jest znalezc prace i sie wiecej wie przed studiowaniem na politechnice. sam jestem po liceum i studiuje na polibudzie i wiem ze tym z technikum jest łatwiej, bo np. mieli juz rys. techniczny i inne praktycznie rzeczy a nie sama teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie liceum ogólnokształcące lepiej przygotowywuje do matury,bo taką samą wagę przykłada do wszystkich przedmiotów.Technikum natomiast przygotowywuje cię do konkretnego zawodu.Tak przynajmniej myślę,jeśli jest inaczej poprawcie mnie;)Obecnie chodzę do 2 klasy gimnazjum i mam zamiar iść do technikum informatycznego,bo interesują mnie komputery,jak pewnie wszystkich forumowiczów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 19:41, Kuboo PL napisał:

Według mnie liceum ogólnokształcące lepiej przygotowywuje do matury,bo taką samą wagę przykłada
do wszystkich przedmiotów.Technikum natomiast przygotowywuje cię do konkretnego zawodu.Tak
przynajmniej myślę,jeśli jest inaczej poprawcie mnie;)Obecnie chodzę do 2 klasy gimnazjum i
mam zamiar iść do technikum informatycznego,bo interesują mnie komputery,jak pewnie wszystkich
forumowiczów:)

Serdecznie zapraszam na ten profil jak zobaczysz liczbę przedmiotów to poczujesz się jak w niebie xD

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 15:49, Tal441 napisał:

Ja jak przyjdzie czas to pójdę do technikum, ponieważ nie jestem mocny w nauce, a w liceum
jest trudniej i potem trzeba jeszcze na studia iść. A po technikum można iść albo nie.

Nie, po LO nie trzeba iść na studia. To zależy od twojej nieprzymuszonej woli, ale warto wybrać LO właśnie ze względu na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 19:47, squeglee napisał:

> Ja jak przyjdzie czas to pójdę do technikum, ponieważ nie jestem mocny w nauce, a w liceum

> jest trudniej i potem trzeba jeszcze na studia iść. A po technikum można iść albo nie.

Nie, po LO nie trzeba iść na studia. To zależy od twojej nieprzymuszonej woli, ale warto wybrać
LO właśnie ze względu na studia.


Forumowicz źle to określił. Jestem pewny, że chodziło mu o to, że po LO aby mieć jakikolwiek wyrobiony papierkowo zawód musisz iść na studia, po technikum już masz papierek i nie trzeba :). I całkowicie się z tym zgadzam.
Ja się zastanawiałem co będzie, jak nie zdam matury... teraz po miesiącu siedzenia w pierwszej klasie, patrząc na swoje oceny zastanawiam się, czy zdam w ogóle do następnej klasy ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem teraz w liceach jest duzo wyższy poziom niz w technikach. Wystarczy sprawdzic ile osob w skai kraju zdaje mature z tecnhików a ile z liceum. Takie moje zdanie. Po LO masz wiele mozliwosci, idziesz na profil ktory lubisz np mat-inf, potem ci latwiej na studiach. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 22:13, radek9 napisał:

Ja chodzę do liceum i nie narzekam :) Trzeba po prostu się uczyć.


Ja do technikum i też nie narzekam. Ale chodzi o to by tu doradzić.


Osobiście uważam, że powinieneś zastanowić się gimnazjalisto/tko czy chcesz iść na studia dzienne czy po liceum/technikum masz zamiar iść do pracy (ewentualnie zaoczne).

Jeśli macie ambicję pójść na studia to proponuje liceum. Dlaczego? Przygotuje was bardzo dobrze na dalszą naukę.

Jeśli nie jesteście pewni czy chcecie iść na studia i/lub nie czujecie się na siłach iść na dzienne to zapraszam do technikum. Dlaczego? Jeśli skończycie technikum macie zawód. Co daje wam pierwszeństwo(teoretycznie) przed tymi co skończyli liceum i idą do pracy. Kolejna sprawa jeśli wiecie, że chcecie być np. informatykiem albo kucharzem. To idziecie do takiego technikum, a potem na studia. Będzie wam (również teoretycznie) łatwiej się dostać, a przynajmniej powinno być łatwiej na samych studiach

@ Szoszosz

Dnia 19.10.2007 o 22:13, radek9 napisał:

Moim zdaniem teraz w liceach jest duzo wyższy poziom niz w technikach. Wystarczy sprawdzic
ile osob w skai kraju zdaje mature z tecnhików a ile z liceum. Takie moje zdanie. Po LO masz
wiele mozliwosci, idziesz na profil ktory lubisz np mat-inf, potem ci latwiej na studiach.
Pozdro.


No dobra a co jak nie masz zamiaru iść na studia? Zgadzam się, że liceum dobrze przygotuje do studiów, ale tylko w teorii. Jeśli idziesz na studia taneczne (lol są takie?) to chyba łatwiej będzie Ci jak jesteś po takim technikum?

No ale co osoba to inne zdanie, a to wam gimnazjalistą/tką pozostawiamy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ja chodzę do Liceum tylko po to bym mieć papierek ;] bo zawód sie później wyrobi, lecz tak naprawdę już od kilku lat robie na mój przyszły zawód przez kilka lat opanowałem php, mysql, c++, html, css a do tego dochodzi oprawa graficzna i tak naprawdę w przyszłości mogę wybrać jakiś dział i w tym kierunku się szkolić, kto wie może jeszcze grafika wektorowa itd. i po 2letniej tułaczce można znaleźć prace np w takim CDP Red, jako grafik 3D itd. Bądź programista.
A liceum po to bym zrobić wykształcenie średnie a następnie wyższe i wtedy się zobaczy czy studia czy już praca.
Więc jak ktoś już wcześniej się zajmował swoimi przyszłymi zawodami nie ma zbytniego znaczenia gdzie chodzi tylko by mieć ten papierek ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować