Zaloguj się, aby obserwować  
PtaQ15

Liceum vs.Technikum - co lepsze czyli podpowiedzi dla gimnazjalistów.

263 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2007 o 22:43, TTBoS napisał:

Heh ja chodzę do Liceum tylko po to bym mieć papierek ;] bo zawód sie później wyrobi, lecz
tak naprawdę już od kilku lat robie na mój przyszły zawód przez kilka lat opanowałem php, mysql,
c++, html, css a do tego dochodzi oprawa graficzna i tak naprawdę w przyszłości mogę wybrać
jakiś dział i w tym kierunku się szkolić, kto wie może jeszcze grafika wektorowa itd. i po
2letniej tułaczce można znaleźć prace np w takim CDP Red, jako grafik 3D itd. Bądź programista.
A liceum po to bym zrobić wykształcenie średnie a następnie wyższe i wtedy się zobaczy czy
studia czy już praca.
Więc jak ktoś już wcześniej się zajmował swoimi przyszłymi zawodami nie ma zbytniego znaczenia
gdzie chodzi tylko by mieć ten papierek ;].


*Brzydki wyraz* pomysł. Fajnie, że robisz na swój zawód i masz ambicje, ale to właśnie na studiach werbuje się najlepszych i wcale nie oznacza to od razu CDP-R I nie mówię tego bez pokrycia. Mój kuzyn od strony ojca to łepski chłopak. Ogólnie to on bardziej zajmował się oprogramowaniem (pascal). Na 3 roku studiów dostał propozycje pracy. Teraz kończy swoje studia w Niemczech zarabiając od roku niezłą kasę. Więc moim zdaniem takie gadanie; może studia może praca to nie za bardzo.
W tym przypadku liceum >> studia >> out frome poland xD

Przepraszam strasznie (ale ograniczalność edycji i moje rozgarnięcie)

Dnia 19.10.2007 o 22:43, TTBoS napisał:

Kolejna sprawa jeśli wiecie, że chcecie być np. informatykiem albo kucharzem.
To idziecie do takiego technikum, a potem na studia.

miałem tu na myśli ewentualne studia
jeszcze raz przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 22:51, Madoxx napisał:

*Brzydki wyraz* pomysł. Fajnie, że robisz na swój zawód i masz ambicje, ale to właśnie na studiach
werbuje się najlepszych i wcale nie oznacza to od razu CDP-R I nie mówię tego bez pokrycia.
Mój kuzyn od strony ojca to łepski chłopak. Ogólnie to on bardziej zajmował się oprogramowaniem
(pascal). Na 3 roku studiów dostał propozycje pracy. Teraz kończy swoje studia w Niemczech
zarabiając od roku niezłą kasę. Więc moim zdaniem takie gadanie; może studia może praca to
nie za bardzo.
W tym przypadku liceum >> studia >> out frome poland xD

Przepraszam strasznie (ale ograniczalność edycji i moje rozgarnięcie)
> Kolejna sprawa jeśli wiecie, że chcecie być np. informatykiem albo kucharzem.
> To idziecie do takiego technikum, a potem na studia.
miałem tu na myśli ewentualne studia
jeszcze raz przepraszam


Jeśli chodzi o studnia nie napisałem gdzie ale bym studiował tam gdzie siostra czyli usa ;] i tam bym pewnie szukał pracy ale jak napisałem bez panierka ukończenia liceum/matura nie wyjedzie i bez dobrej znajomości j.angielskiego bo miej więcej na to patrzy konsul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w technikum:-p napewno nie trzeba tyle sie uczyc co w liceum... no i masz pozniej jakis tytul (czy jak to sie zwie) np technik... a po liceum co masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 23:02, RedSqll napisał:

Jestem w technikum:-p napewno nie trzeba tyle sie uczyc co w liceum... no i masz pozniej jakis
tytul (czy jak to sie zwie) np technik... a po liceum co masz?


Bleee.....technikum jest dobre ,bo jak kończysz masz odrazu zawód i nie musisz się martwić o pracę :P.Jak idziesz do LO musisz być przygotowany odrazu na studia ,ale jak skończysz studia masz więcej dróg do wybrania ;).Ja się uczę w LO i nie jest tak strasznie jak mówią (narazie xD):P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I gdzie te drogi prowadza? Za granice? Po zawodowie mozna sobie pojechac tylko zakuc angielski zeby zrozumieli "Ja zbierac truskawka a ty mi placic euro tak?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 23:00, TTBoS napisał:

Jeśli chodzi o studnia nie napisałem gdzie ale bym studiował tam gdzie siostra czyli usa ;]
i tam bym pewnie szukał pracy ale jak napisałem bez panierka ukończenia liceum/matura nie wyjedzie
i bez dobrej znajomości j.angielskiego bo miej więcej na to patrzy konsul.


To jakoś źle się zrozumielim :P Ja wyszedłem z założenia... że nie muszę się wysilać (w końcu zostaje w kraju). I tak wylądowałem w technikum :D Mało ambitne co? :P Na pewno mniej ambitne niż Twój plan :D

@RedSqll

Dnia 19.10.2007 o 23:00, TTBoS napisał:

I gdzie te drogi prowadza? Za granice?


to zależy po co? :P

Dnia 19.10.2007 o 23:00, TTBoS napisał:

Po zawodowie mozna sobie pojechac tylko zakuc angielski zeby zrozumieli
"Ja zbierac truskawka a ty mi placic euro tak?"


na pewno nie :P ale pozwiedzać, pozwiedzał bym :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 22:16, El Cascador napisał:

> Ja wybrałem LO bo wiedziałem że w technikum bym mógł polec z przedmiotów zawodowych.
Ja chyba polegnę...a oprócz tego z matmy.


W takim wypadku rozglądnij sie za LO w którym jest lajtowy nauczyciel/ka z matmy i będzie git :) Ja mam bardzo miłą panią od matematyki trochę zawieszona ale jest okey :D
Dobrze wybierz LO bo jak źle wybierzesz to później trza się męczyc albo odpuścic ja odpusciłem w pierwszym LO do jakiego chodziłem i jestem teraz repetantem .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jestem w 3 klasie gimnazjum.Jeszcze nie wiem czo wybrać: liceum czy technikum.Znajomi radzą mi liceum, ponieważ dobrze się uczę.Jeszcze jedna sprawa jak już liceum to z rozszerzeniem np: mat-inf (czy coś w tym stylu :D) czy ogólniak lepiej wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:39, Sebaal napisał:

Ja teraz jestem w 3 klasie gimnazjum.Jeszcze nie wiem czo wybrać: liceum czy technikum.Znajomi
radzą mi liceum, ponieważ dobrze się uczę.Jeszcze jedna sprawa jak już liceum to z rozszerzeniem
np: mat-inf (czy coś w tym stylu :D) czy ogólniak lepiej wybrać.


Najlepiej wybierz profil - przedmioty, które Cię interesują... Chyba, że wiesz co chcesz robić później - tzn. na jakie studia iść - wtedy wybierz tak, żeby Cię dobrze do matury z potrzebnych przedmiotów przygotowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzę do liceum profilowanego choć zgłaszałem pamieru do ogulno kształcącego. Lepsze jest technikum albo liceum profilowane od zwykłego luceum bo tu po ukończeniu szkoły masz już zawód np: geodeta. A tak po liceum idziesz na studia dopiero ucząc się zawodu.Gduby się nie chciału już uczyć, albo matury się nie zdało to można startować do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w LO uczą też na przykład pisać i używać polskiej ortografii ; )
uważam, iż LO jest lepsze, bo możesz jeszcze diametralnie zmienić swój kierunek i nadal może Ci się powieźć, a po technikum to już raczej ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli wiesz co będziesz chciał po technikum studiować (zwłaszcza kierunki ścisłe), to na pewno będziesz lepiej przygotowany niż po liceum. Kumpel studiuje fizykę na UMCS - ma w grupie gościa, który skończył technikum bodajże elektroniczne - i ma większe pojęcie o fizyce czy matematyce niż osoby po liceum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, tu masz całkowitą racje. ale jak dla mnie w tym momencie lepsze jest LO. coś tam wiem co bym chciał robić, ale jak tak patrze, to wcale się do tego nie nadaję i wciąż zmieniają mi się plany. a jakbym był teraz w technikum, to miałbym troszku problem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:31, Arclight napisał:

Ale jeśli wiesz co będziesz chciał po technikum studiować (zwłaszcza kierunki ścisłe), to na
pewno będziesz lepiej przygotowany niż po liceum. Kumpel studiuje fizykę na UMCS - ma w grupie
gościa, który skończył technikum bodajże elektroniczne - i ma większe pojęcie o fizyce czy
matematyce niż osoby po liceum...


Nie można generalizować - ja po zwykłym ogólniaku mam większe pojęcie o matematyce niż 3/4 mojego roku - więc wszystko zależy od nauczyciela... Kolega z klasy, który w LO jechał na 2 i 3 - teraz udziela korków z matmy i fizy kolegom z politechniki...
Tak więc nigdy nie wiadomo kto będzie lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem taką prawdę co do tych poziomów nauczania :)
Poziom nauczania w 95 % szkół jest taki sam gdyż nauczyciele mają taki sam plan nauczania we wszystkich szkołach :)
I jeżeli chcesz to możesz nauczyc się tego wszystkiego co w innej szkole wystarczyc chciec.
A jeżeli sie nie chce to sie wybiera taką szkołę co do twoich chęci nauczyciele nie ingerują.

Podsumowanie chcesz sie uczyc to wiedzę pochłoniesz w każdej szkole.
Nie chce ci się uczyc to idziesz do szkoły gdzie wiesz że nauczyciele mniej wymagają z niektórych przedmiotów.
Chyba że chciał byś nabyc sporo wiedzy ale nie chce ci się to wtedy idziesz do wymagającej szkoły i tam już dostaniesz mobilizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę do technikum i jestem w 3 klasie i powiem wam że w technikum jest lepiej bo odrazu ma sie zawód jeśli oczywiście zd sie egzamin zawodowy a po liceum tylko matura jest . Chociaż myślałem że jak pójdę do technikum to bedzie mniej nauki ale tak nie jest ja też mam dużo nauki tak jak jest w liceum .Osobiście polecam jednak technikum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:09, mattex napisał:

Ja chodzę do technikum i jestem w 3 klasie i powiem wam że w technikum jest lepiej bo odrazu
ma sie zawód jeśli oczywiście zd sie egzamin zawodowy a po liceum tylko matura jest.

Aż matura :) Mi bardziej teraz zależy na maturze niż na egzaminie zawodowym, ponieważ nie widzę siebie na studiach o swoim aktualnym profilu. Wyłożyłbym się po roku.

Dnia 21.10.2007 o 22:09, mattex napisał:

Chociaż myślałem że jak pójdę do technikum to bedzie mniej nauki ale tak nie jest ja też mam dużo
nauki tak jak jest w liceum.

Zgadzam się z Tobą. Mamy tyle samo nauki co w liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Mam pytanie, co można robić (jakie szkoły potem, jaka praca) po szkole ekonomicznej z tytułem Technika Ekonomii. Proszę o szybką i konkretną odpowiedź, możecie też zarzucić jakimiś linkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować