Zaloguj się, aby obserwować  
PtaQ15

Liceum vs.Technikum - co lepsze czyli podpowiedzi dla gimnazjalistów.

263 postów w tym temacie

Jeśli masz możliwość to radziłabym załatwienie sobie korepetycji z dobrym nauczycielem - który podciągnie cie z matmy/ewentualnie powtórzy wszystkie tematy żeby nadrobić zaległości... Bo niestety informatyka bez matmy nie istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz rację z tym stereotypem... jest taki ale zaczyna się od niego odchodzić. W Wa-wie zaczynają wyrastać technika, w ktorych poziom zaczyna się podnosić... a licea idą na dno. Przynajmniej moje. Niedawno byliśmy na 13 miejscu w wa-wie, a w tym roku... szkoda gadać... 70% niezdanej matury próbnej z polskiego. Mowi samo za siebie, nie? jaka to szkoła mowil nie będe. wystarczy jej antyreklamy w rankingach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Kończę w tym roku gimnazjum i chciałem się dowiedzieć czy może ktoś chodzi lub ukończył technikum ortopedyczne ? Chciałem się dowiedzieć na czym polega nauka w tym technikum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 07:26, Qrski napisał:

napewno technikum jest leprze:P


jezeli po technikum wszyscy tak dobrze pisza to ja dziekuje.
zreszta i tak sie do LO wybieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 07:41, krak2610 napisał:

> napewno technikum jest leprze:P

jezeli po technikum wszyscy tak dobrze pisza to ja dziekuje.
zreszta i tak sie do LO wybieram

Sorry koleś ale i tak ma gale z polaka a jeszcze ma dysortografie prawie co 3 osoba ja ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 07:42, Qrski napisał:

> > napewno technikum jest leprze:P
>
> jezeli po technikum wszyscy tak dobrze pisza to ja dziekuje.
> zreszta i tak sie do LO wybieram
Sorry koleś ale i tak ma gale z polaka a jeszcze ma dysortografie prawie co 3 osoba ja ma :D


spokok spoko rozumiem .
ale i tak nie ide do technikum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 07:50, krak2610 napisał:

> > > napewno technikum jest leprze:P
> >
> > jezeli po technikum wszyscy tak dobrze pisza to ja dziekuje.
> > zreszta i tak sie do LO wybieram
> Sorry koleś ale i tak ma gale z polaka a jeszcze ma dysortografie prawie co 3 osoba ja
ma :D

spokok spoko rozumiem .
ale i tak nie ide do technikum :D

w technikum trudniej niż w liceum :D ja bym woła iść do technikum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i to niemały... Uczę się b. dobrze, ale nie powiem, aby mnie ciągnęło do liceum... Interesuję się informatyką/grafiką komputerową i to właśnie w tym kierunku chciałbym się dalej uczyć. Teraz pojawia się pytanie - czy poradzę sobie na maturze? Czy dostanę się na studia? Wiem, że wiele zależy ode mnie, ale poziom nauczania też przecież jest ważny.

Czy ktoś z okolic Poznania zna jakieś dobre technikum? Chodzi mi po głowie głównie Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica, ale poza informacjami na stronie internetowej nie słyszałem o nim żadnych informacji.


Drugim wyjściem jest liceum z rozszerzoną historią, lecz na razie bardziej interesuję się technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro interesuje Cię informatyka/grafika, warto celować w profile klas w szkole średniej uwzględniające przedmioty potrzebne do matury i studiów. Czyli w tym wypadku matematyka, fizyka, informatyka. Dodatkowym atutem technikum wydają się też być podstawy rysunku, ale chodziłem do LO i nie jestem pewien, czy coś takiego w technikach właśnie istnieje. Klasa w LO z rozszerzoną historią przy takich zainteresowaniach? Nie ma sensu: jeśli już, celuj w klasy o profilu mat-inf-fiz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc...

Otóż. Kończę gimnazjum. Prawdopodobnie z ocenami celującymi z matematyki i fizyki. Informatyką mało się interesuję. Mieszkam w Niepołomicach, 30 km od Krakowa i jakieś 20 od Wieliczki. Jest w moim mieście liceum, ale jakoś... nie satysfakcjonowałoby mnie ono. Po liceum chciałbym studiować, właśnie w zakresie matematyki i fizyki. Czy ktoś z własnego doświadczenia mógłby doradzić mi dobrą szkołę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 17:32, Jaki Ganh1 napisał:

Jak się porządnie wyuczysz, w dodatku jak masz do tego smykałkę nie jest tak trudno,
tylko gorzej z ze znalezieniem pracy w Polsce ^^



czemu tak sadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 17:10, Lukasz924 napisał:

a ja ide do technikum elektronicznego. podobno ma byc duzo zwiazane z komputerami, informatyka.
czy na takim profilu trudno jest zdac mature i test zawodowy???


Matura jest taka sama jak wszędzie tyle test zawodowy jest inny to znaczy jest z tego profilu jakiego jest to technikum czyli z przedmiotów zawodowych tzw. dawniej Obrona Pracy Dyplomowej. Wcale nie jest to takie trudne do matury musisz się przygotować tak ja w liceum czy w technikum o innym profilu aniżeli ten w tym technikum. Co do testu zawodowego to jeśli znasz się na tym czego się uczysz i z przedmiotów zawodowych jesteś dobry to taki test nie jest trudny. Ja o swojego testu zawodowego (Obrony Pracy Dyplomowej) się nie uczyłem i obroniłem ją (zdałem) na ocenę bardzo dobrą. Zaś maturę pisałem jeszcze starą ale również się do niej nie uczyłem, po prostu nie chciało mi się jakoś wolałem posiedzieć na necie, mimo tego również ją zdałem. Więc czy trudno jest zdać maturę czy test zawodowy to zależy od nas, naszych chęci i samo zaparcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 17:55, wdowiakm napisał:

> a ja ide do technikum elektronicznego. podobno ma byc duzo zwiazane z komputerami,
informatyka.
> czy na takim profilu trudno jest zdac mature i test zawodowy???

Matura jest taka sama jak wszędzie tyle test zawodowy jest inny to znaczy jest z tego
profilu jakiego jest to technikum czyli z przedmiotów zawodowych tzw. dawniej Obrona
Pracy Dyplomowej. Wcale nie jest to takie trudne do matury musisz się przygotować tak
ja w liceum czy w technikum o innym profilu aniżeli ten w tym technikum. Co do testu
zawodowego to jeśli znasz się na tym czego się uczysz i z przedmiotów zawodowych jesteś
dobry to taki test nie jest trudny. Ja o swojego testu zawodowego (Obrony Pracy Dyplomowej)
się nie uczyłem i obroniłem ją (zdałem) na ocenę bardzo dobrą. Zaś maturę pisałem jeszcze
starą ale również się do niej nie uczyłem, po prostu nie chciało mi się jakoś wolałem
posiedzieć na necie, mimo tego również ją zdałem. Więc czy trudno jest zdać maturę czy
test zawodowy to zależy od nas, naszych chęci i samo zaparcia ;)



a jak wyglada taki test zawodowy?? czym to sie je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 18:24, Lukasz924 napisał:

a jak wyglada taki test zawodowy?? czym to sie je


Ja pisałem pracę dyplomową i broniłem ją to znaczy była komisja chyba 5 członków którzy zadawali mi pytania na temat tejże pracy. Pytali co się w niej znajduje a ja musiałem odpowiedzieć najlepiej własnymi zdaniami. A nie wiem na ile różni się ten test zawodowy ale myślę, że przebiega identycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę Technikum , dlatego też po gimnazjum właśnie tam się wybrałem . Jak dla mnie Technikum jest o wiele lepsze i gwarantuje lepszą przyszłość , ponieważ między innymi po 4 latach nauki i zdania matury już można znaleźć bardzo łatwo pracę i to z godziwymi zarobkami , przy czym jak ktoś pójdzie do Liceum , to w wieku 20 lat ma dopiero jeden rok studiów za sobą a z pracą raczej ciężko ze średnim wykształceniem bez nauczonego zawodu . Jak by tego było mało , w przypadku kiedy skończy się Technikum i zda się maturę , po 3 i pół roku studiów ma się już tytuł Inżyniera , a to naprawdę wiele znaczy . Więc jak dla mnie odpowiedź jest prosta , TECHNIKUM jest lepszym wyborem . Oczywiście to moje zdanie i nie wszyscy mogą się ze mną zgodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować