Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek-blitek

O.S.T.R

32 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2009 o 19:59, Fucio napisał:

Na ogół słucham amerykanów. Polscy rap to dla mnie bełkot o tym samym... ale ostry jest
inny. Reszta polskiego rapu jest o tym, jak fajnie jest zapalić zioło z kumplem, jak
bardzo zła policja im szkodzi i ogólnie jak bardzo im źle. Rzadko słucham ostrego, ale
jego da się słuchać. Ma coś, czego nie mają inni. Wiedzę o muzyce.


Odkopuje stary temat, ale... Nie zgodzę się do określenia '''' Reszta ''''. Adam rzecz jasna tworzy wspaniałą muzykę lecz nie jest jedynym, który ma pojęcie o muzyce, konkretnie muzyki Rap. Do tego grona zaliczyłbym obecnie Eldo, dawniej PFK a nawet w ostatnim czasie prężnie rozwijających się muzycznie chłopaków z Pięć Dwa Dębiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 19:59, Fucio napisał:

Na ogół słucham amerykanów. Polscy rap to dla mnie bełkot o tym samym... ale ostry jest
inny. Reszta polskiego rapu jest o tym, jak fajnie jest zapalić zioło z kumplem, jak
bardzo zła policja im szkodzi i ogólnie jak bardzo im źle. Rzadko słucham ostrego, ale
jego da się słuchać. Ma coś, czego nie mają inni. Wiedzę o muzyce.


a amerykański to co ? niej jest bełkotem, bo nawijają w innym języku ? fuck the police w amerykańskim rapie istnieje już ho-ho i inne tego typu je*anie policji, o jaraniu i tym co wymieniłeś również. prawdziwy rap w ameryce zginął za drobnymi wyjątkami...

a co do Ostrego to niczego nowego nie powiem, ukłony w jego stronę, że przez całe 11 płyt trzyma klasę. jeśli ktoś nie zna POE(Projekt Ostry Emade) w co wątpię, ale jeśli to polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, Polski rap. Jakże cudowny temat. Jakże cudownie żenujący.
Coś takiego, że Pięć Dwa Dębiec jest dobre, nie może mi po prostu przejść przez głowę. Toć to syf, w którym to zamiast przecinków używa się wulgaryzmów.
Dlatego Ostry jest kozak. Bo umie nagrać naprawdę wykokszoną nutę bez wulgaryzmów lub w ilości 1 -2. No i ma naprawdę wykozaczone teksty :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:28, Baluk25 napisał:

Ta, Polski rap. Jakże cudowny temat. Jakże cudownie żenujący.
Coś takiego, że Pięć Dwa Dębiec jest dobre, nie może mi po prostu przejść przez głowę.
Toć to syf, w którym to zamiast przecinków używa się wulgaryzmów.
Dlatego Ostry jest kozak. Bo umie nagrać naprawdę wykokszoną nutę bez wulgaryzmów lub
w ilości 1 -2. No i ma naprawdę wykozaczone teksty :D.

Lol, czy myślałeś choć przez chwilę o tym co piszesz? 52, słuchałeś ich kiedyś? Śmiem wątpić. A co do wulgaryzmów to najpierw radzę spojrzeć na samego siebie, bo sam walisz (albo waliłeś, nie czytam już Twoich wpisów) wulgaryzmami na każdy kroku żeby być fajnym. *_*

Do OSTRego nic nie mam, wręcz przeciwnie. Jego muzyka jest bardzo dobra, ale nie przesadzajmy, że w Polsce brakuje dobrych raperów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadasz na posta z przed roku. Jestem młody i przez ten czas moje poglądy i gusta muzyczne mogły się zmienić tysiąc razy. I oczywiście się zmieniły... Trochę dojrzałem.
Nie sposób mi się z tobą nie zgodzić, że rap w Ameryce zginął śmiercią naturalną. Prawdę mówiąc nie mam zbyt wiele do powiedzenia w temacie hip hopu, bo dawno go już nie słucham. Nowe gwiazdy pokroju Soulja Boy tak mnie przytłaczały, że nawróciłem się na metal...
Prawdę mówiąc w tamtym poście napisałem, coś co jest nieprawdą. Napisałem, że reszta polskiego rapu jest o tym, jak fajnie jest zapalić zioło z kumplem, jak bardzo zła policja im szkodzi i ogólnie jak bardzo im źle.
To nie prawda, ale napisałem tak, bo ten typ polskiego rapu najbardziej rzucał mi się w oczy. Tak jak napisał MSPRISON, jest paru dobrych wykonawców. Ale szlag mnie trafia jak słyszę z ust kolegi z klasy "zaje*cie, zapal ze mną liście, je*@ć policję."
Teraz dochodzę do wniosku, że w każdym stylu muzycznym są zarówno świetni artyści, jak i za$#biści inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:28, Baluk25 napisał:

Ta, Polski rap. Jakże cudowny temat. Jakże cudownie żenujący.
Coś takiego, że Pięć Dwa Dębiec jest dobre, nie może mi po prostu przejść przez głowę.
Toć to syf, w którym to zamiast przecinków używa się wulgaryzmów.
Dlatego Ostry jest kozak. Bo umie nagrać naprawdę wykokszoną nutę bez wulgaryzmów lub
w ilości 1 -2. No i ma naprawdę wykozaczone teksty :D.


bez wulgaryzmów ? stary, Ostry potrafi pociągnąć taką wiązanką w kawałkach, że aż szczena opada ;)

Fucio
Oooo... za cholere nie zauważyłem daty przy poście Oo


a co do JP to polecam - http://www.youtube.com/watch?v=aIyEIYHhiCs :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:28, Baluk25 napisał:

Ta, Polski rap. Jakże cudowny temat. Jakże cudownie żenujący.
Coś takiego, że Pięć Dwa Dębiec jest dobre, nie może mi po prostu przejść przez głowę.
Toć to syf, w którym to zamiast przecinków używa się wulgaryzmów.
Dlatego Ostry jest kozak. Bo umie nagrać naprawdę wykokszoną nutę bez wulgaryzmów lub
w ilości 1 -2. No i ma naprawdę wykozaczone teksty :D.

Przesłuchaj ich ostatnią płytę, to Ci szczena opadnie... Lubię słuchać Adama lecz nie wmówisz mi, iż i On nie używa wulgaryzmów w swoich utworach, nawet jeśli te wulgaryzmy używane są w jakimkolwiek kontekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisze gdzieś o sobie? Piszę, że 52 dębiec ssie. Tak, słuchałem i ssie. Nie tyle co oni a ich teksty.

MSPRISON: Słuchałem. Używa, ale nie w takich ilościach jak to robi Firma, HG tudzież inne syfy zwane potocznie zespołami lub, o zgrozo, raperami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie zgadzam z baluk25 w 100 %. Nie chodzi o to ze Adam nie przeklina w swoich utworach,on gdy to robi to robi to z wyczuciem,tam gdzie podkresli to charakter utworu. Ktos tam wczesniej napisal ze Adam nie jest jedynym dobrym raperem w Polsce. Słusznie jest Eldo, ktory ma bardzo podobne teksty, takie o zyciu,ale dla mnie sa ta w tym momencie dwaj raperzy ktorych moge sluchac( z wiekszym naciskiem na ostrego on IMO jest genialny). Nie mowie tutaj o podziemiu bo juz dluzszy czas sie podziemiem nie interesuje. A to co robi teraz firma dla mnie to jest troche zenujace,ich glowny problem to to ze istnieje gdzies policja ktora im nic nie robi, a oni sa nieszczesliwi bo nikt nie traktuje ich jak bogow,ktorymi we wlasnym mniemaniu sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:28, Baluk25 napisał:

Toć to syf, w którym to zamiast przecinków używa się wulgaryzmów.


Rozumiem gdybyś napisał to jakiś czas temu, a w szczególności przed wydaniem T.R.I.P. (najnowszej płyty 52), ale teraz? Przesłuchaj najnowszej płyty to zobaczysz, że każdy kiedyś dorośleje i łapie się na pisaniu poważniejszych tekstów. A wulgaryzmów na tej płycie prawie nie ma.

Dnia 06.04.2010 o 09:28, Baluk25 napisał:

Dlatego Ostry jest kozak. Bo umie nagrać naprawdę wykokszoną nutę bez wulgaryzmów lub w ilości 1 -2. No i >ma naprawdę wykozaczone teksty :D.


I tutaj się mylisz. Ostry czasem strzela ku*wami i innymi ch**ami jak z karabinu. Mimo to dobrze się go słucha.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione piosenki o.s.t.r

1. Odzyskamy hip-hop
2. Zamach na ostrego
3. 1980
4. Pij mleko :D
5.Kochana Polsko
6.Rap po godzinach
7.You may die

Kolejność nie ma znaczenia , nie mam swojej ulubionej bo ulubiona to chyba każda jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować