Zaloguj się, aby obserwować  
YOUlia

Leworęczni gramowicze - łączcie się!

306 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2007 o 12:30, mała16 napisał:

A co do różnicy między leworęcznością a blondynkami...
Różnicy między blondynkami a brunetkami tak na dobrą sprawę nie ma
A różnica miedzy osobą praworęczną a leworęczną jest i to spora. Uwierz mi, wiem co mówie :)


Masz rację. Różnice między prawo- a leworęcznymi są, i to bardzo duże. Ten temat powstał po prostu, by osoby lewoskrętne (prawoskrętne też) wypowiedziały się w tej sprawie i porozmawiały z innymi "mańkutami" (tfu!). I widzę, że temat wielu osobom się spodobał. :) Gdyby faktycznie powstał podobny temat o blondynkach, to nie miałoby to sensu, bo przecież blondynki aż tak od reszty się nie różnią. No i jest ich dosyć dużo.

@syriusz.b

Dużo z tego co mówisz o po prostu przyzwyczajenie. Ja nie potrafię się posługiwać myszką i klawiaturą dla leworęcznych, choć mam znajomego, który zwykłą myszkę trzyma lewą ręką. W sporcie robię wszystko lewą ręką, rysuję też lewą i niestety nie za dobrze mi to wychodzi... ręka drży przy malowaniu farbami i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem Rzezim i jestem leworęczny:-)

Gdy robie zakupy i płace za pomocą karty to czasem moja leworęczność mi przeszkadza, gdyż większość długopisów w sklepach jest dla praworęcznych;-).

Jeśli chodzi o myszkę to używam jej "normalnie" czyli prawą ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<----------------------Zwię się i jestem leworęczny częściowo ;)

Piszę prawą ręką; lewą też potrafię ale wtedy piszę znacznie wolniej.
Myszką operuję prawą ręką, a widelec, nóż lub łeżkę- prawą lub lewą (nie ma to dla mnie znaczenia :)

P.S Ciekawe ile jest na forum gram.pl leworęcznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 16:15, Rzezim napisał:

Jestem Rzezim i jestem leworęczny:-)

Gdy robie zakupy i płace za pomocą karty to czasem moja leworęczność mi przeszkadza, gdyż większość
długopisów w sklepach jest dla praworęcznych;-).

Jeśli chodzi o myszkę to używam jej "normalnie" czyli prawą ręką.


Hehe, i mod leworęczny, to zawsze jakieś wsparcie dla nas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, odpowiedni temat dla mnie ^^. Także jestem leworęczny i to we wszystkim prócz piłki nożnej...toż to jestem prawo nożny ^^. Jednak wszystkie inne czynności wykonuję lewą ręką, a rodzice bez skutków starali się, bym pisał prawą, i jadł prawą itd. Ale jako uparte dziecko robiłem na opak i tak oto jestem leworęczny. Pamiętam jak narysowałem pierwszy samochód prawą i lewą ręką...lewą ręką to było już normalnie ferrari, a jak chciałem to samo auteczko narysować prawą...to wyszło jak...ekhem...to co mają chłopaki :D. Ponadto każdy się ze mnie śmieje, bo jako jedyny w szkole jestem leworęczny (ponoć był kiedyś tam jakiś leworęczny, ale dawno wyszedł z gimnazjum :P) i jak już powiem komuś, że jestem "leworąk" to wielkie gały i przez 10 min. stoi zdziwiony bo zobaczył jedynego w szkole "leworąka" :D. Pamiętam takie śmieszne zdarzenie...rzucałem sobie kamykami do tyłu prawą ręką...i postanowiłem rzucić lewą...no i jak to pechowy Mariusz, musiałem sobie rzucić do oka xD.

Pozdrawiam wszystkich leworęcznych ludziów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem leworęczny (częściowo, bo np. na teblicy, to lewą sadze straszne kulfony:P), ale się tego nie wsztydzę. pomyślcie sobie ile było prawdziwych leworęcznych mózgów na tym świecie np. leonardo da vinci, arystoteles, einstein, bonaparte, gates, no i oczywiście mój faworyt - osama bin laden :P (SERIO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podobno leworęczni krócej żyją... heh sam to nie jestem leworęczny i niekiedy staram się coś robić lewą ręką to kiepsko mi to wychodzi... lepiej już w piłkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:30, zabijaciel napisał:

dla mnie nie ma różnicy którą nogą kopnę piłkę - i tak zawsze jest gol :D

Lol , haksior :D Ja osobiście nie mogę wiele zdziałac lewa noga, np na TKD moja lewa noga ssie hardo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem leworęczny. Co prawda prawą posługuje się w większości przypadków równie dobrze( kiedyś przez miesiąc nie mogłem użwyać lewej to musiałem się nauczyć wykonywać niektóre czynności prawą ręką) ale pisać moge tylko lewą(prawą wogle mi nie idzie) i mam szybrze odruchy na lewą ręke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 16:15, Rzezim napisał:

Jestem Rzezim i jestem leworęczny:-)

Jestem Madzia i też jestem leworeczna XD

Dnia 21.10.2007 o 16:15, Rzezim napisał:

Gdy robie zakupy i płace za pomocą karty to czasem moja leworęczność mi przeszkadza, gdyż większość
długopisów w sklepach jest dla praworęcznych;-).

Mnie akurat długopisy w ogóle nie przeszkadzają. Nożyczki też nie. Tylko piórem nie mogę pisać i szybko mi się ręka męczy. Koszmarnie szybko. Prawą umiem troszkę pisać, ale bardzo wolno i brzydko.

Dnia 21.10.2007 o 16:15, Rzezim napisał:

Jeśli chodzi o myszkę to używam jej "normalnie" czyli prawą ręką.

To akurat też mam :) xD

A ostatnio zauważyłam, ze niezamierzenie piszę niektóre litery "lustrzane". I mylę d z b. Co innego jak zamierzę i piszę całość lustrzane... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem całkowicie (oprócz myszki, musiałem się przyzwyczaić bo brat jest "prawy" i bym musiał cały czas przestawiać) leworęczny. Mnie tam też próbowali wszystko do prawej wciskać, ale nie za bardzo. Jak zobaczyli, że i tak cały czas sobie przestawiam długopis, widelec itp to mi dali spokój. Może dlatego że mój tata też jest leworęczny:). A co do grania w piłkę, to nie ma różnicy którą nogą, i tak nie trafie:P W sportach raczej dobry nie jestem, podobno praworęczni mają rozwiniętą lepiej tą półkulę mózgu, która odpowiada za sport. Więc można powiedzieć, że jestem cały "lewy" i u mnie w szkole jakoś to nikomu nie przeszkadza. U mnie w klasie trafiły się chyba jeszcze 2 leworęczne osoby, co ciekawe. A co do jakości pisma to się może lepiej wypowiadać nie będę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 18:29, mała16 napisał:

Mnie akurat długopisy w ogóle nie przeszkadzają. Nożyczki też nie. Tylko piórem nie mogę pisać
i szybko mi się ręka męczy. Koszmarnie szybko. Prawą umiem troszkę pisać, ale bardzo wolno
i brzydko.


Z tymi długopisami dla praworęcznych to oczywiście był żart. Chociaż nie do końca. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość ludzi pisze prawą ręką to powoduje, że kulka w długopisie przyzwyczajona jest to innego kąta niż w przypadku gdy pisząca osoba jest leworęczna.(Jakolwiek absurdalnie by to nie brzmiało) Dlatego też czasem nie pisze mi długopis, którym normalnie pisała przed chwilą osoba praworęczna.

-> Adamido

Nie wiem czy wsparcie. Bo degraduje i banuje prawo ręką;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:35, Rzezim napisał:

Dlatego też czasem nie pisze mi długopis, którym normalnie pisała przed
chwilą osoba praworęczna.

Ja mam problem z odczytaniem swojego pisma. Szczególnie jak nie jestem skoncentrowana i pojawiają sie "lustrzane" litery. Nie mówiąc już o tym, że malowanie mi totalnie nie idzie :P

Dnia 22.10.2007 o 19:35, Rzezim napisał:

Nie wiem czy wsparcie. Bo degraduje i banuje prawo ręką;-)

Taa... parę kliknięć myszką, czyż nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:43, mała16 napisał:

Ja mam problem z odczytaniem swojego pisma. Szczególnie jak nie jestem skoncentrowana i pojawiają
sie "lustrzane" litery. Nie mówiąc już o tym, że malowanie mi totalnie nie idzie :P


Mi też. O farbach nie ma mowy, pastele jeszcze ujdą

Dnia 22.10.2007 o 19:43, mała16 napisał:

> Nie wiem czy wsparcie. Bo degraduje i banuje prawo ręką;-)
Taa... parę kliknięć myszką, czyż nie? :)

Dokładnie, ludzie się nie obrażą jak ich zbanujesz niezgodnie ze swoją naturą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:43, mała16 napisał:

Ja mam problem z odczytaniem swojego pisma. Szczególnie jak nie jestem skoncentrowana i pojawiają
sie "lustrzane" litery. Nie mówiąc już o tym, że malowanie mi totalnie nie idzie :P


Heh...ja z rozczytaniem swojego pisma nie mam problemów ,ale jest jedynie rozczytalne przeze mnie (no...cyferki inni może rozczytają xD).A takie pytanie....czy macie jakąś plastykę w tym LO w Krakowie ,czy co??

Dnia 22.10.2007 o 19:43, mała16 napisał:

> Nie wiem czy wsparcie. Bo degraduje i banuje prawo ręką;-)
Taa... parę kliknięć myszką, czyż nie? :)


Prawą ,czy lewą to nie ma różnicy...efekt ten sam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah... Jeśli mogę się dołączyć ^^. Nie wiem dlaczego ale w le parkour jestem leworęczny, wszystko robie lewą stroną gdy moi kumple robią prawą xD. Normalnie wszystko robie prawą ręką/nogą :P dziwne... wie ktoś może dlaczego akurat w tej dziedzinie jestem ''lewostronny'' ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak robiłeś na początku i taki się przyzwyczaiłeś? Kwestia psychicznych zwyczajów - je zmienić.

edit: sory nie mam na myśli że twoje zwyczaje są chore psychiczne tylko że idą z psychiki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ma w rodzinie trzech ludzi którzy piszą lewą ręką no i oczywiście posługują się sztućcami inną ręką niż praworęczni.
Osobiście mi to nie przeszkadza wszystko jedno którą ręką się pisze czy je.
Wisi mi to, ale najbardziej nie lubię tego jak ktoś osobie leworęcznej każe np. jeść prawą ręką bo mnie sz.... trafia i to na miejscu gdzie osobie której to przeszkadza zawsze się dostanie wiązankę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować