Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramowe wydanie Wiedźmina - pierwsze zdjęcia!

1852 postów w tym temacie

nie wiem czy ktos zauwazyl na swojej grze ze pudelko od sciezki dzwiekowej rozni sie od pokazanego na obrazku bo ona jest czerwonawe a moje czarna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś prowadzi spis wtop CDProjektu przy okazji Wiedźmina to można dołożyć dwie kolejne:
1) Tego, kto wymyślił przyklejanie folii klejem na wierzchu kartonowego opakowania DVD-boxów i instrukcji (w EK), jakbym dorwał... Zrywałem tę cholerną folię najdelikatniej jak się da, ale i tak przy okazji na obrzeżach "nadgryzłem" sobie pudełko i teraz to już się nadaje tylko do schowania w dużym boxie EK (który, mam nadzieję, w podobną folię nie będzie owinięty!).
2) Koszmarny błąd edytorski! Popatrzcie na bok pudełka. Tam gdzie widzicie DVD-boxy i instrukcje. Nadruk powinien układać się w logo Wiedźmina... Ale ktoś zawalił na poziomie składania tekstu i poradnik oraz instrukcja zupełnie się nie zgrywają z resztą logo... Gratulacje.
Wiem, że może czepiam się szczegółów, ale wyświechtane powiedzenie mówi, że to w nich tkwi diaboł. :) Poza tym ja na takie właśnie detale jestem badzo uczulony. Bo one świadczą o profesjonalizmie twórców. O ile z mocno przyklejoną folią producenci zapewne nie mieli nic do czynienia, to ludzie z dtp odpowiedzialni za przygotowanie książeczek powinni się wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bricabrac

No człowieku... jakie bzdury? Ja tu po prostu napisałem swoją opinie...
Menu tej gry jest mało rozbudowane, a co do kamery spodziewałem się czegoś lepszego... a że jest ich kilka do wyboru to wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 23:51, Aroslaw napisał:

Kiedy wysunąłem opakowanie DVD z grą wydało mi się jakieś dziwne... a to dlatego, że dawno
nie trzymałem w ręku takiego opakowania. Obecnie płyty są pakowane w jakieś grubsze te opakowania
jak np. Gothic3, AoE3 czy Painkiller. Tak czy inaczej źle to nie wypadło.

No nie wiem... jest troche lepiej, bo i tak całe opakowanie zbiorcze jest wielkie :)

Dnia 23.10.2007 o 23:51, Aroslaw napisał:

Co do samej gry włączam! Patrze! Menu?- słabe... no tak ogólnie pozmieniałem parę opcji i zacząłem
grać!

E... dlaczego słabe?? Jakieś argumenty

Dnia 23.10.2007 o 23:51, Aroslaw napisał:

Gierka dobra, grafika w miarę na przyzwoitym poziomie. Na pewno lepiej zoptymalizowana gra
od Gothica3 gra działa płynnie.

Ja tam zaliczyłem 3 wywalenia... ale komp był "zmęczony" :P

Dnia 23.10.2007 o 23:51, Aroslaw napisał:

Kamera TPP- no sorry spodziewałem się czegoś lepszego...

Nie wiem, używam izocośtam:)

Dnia 23.10.2007 o 23:51, Aroslaw napisał:

System walki- po 3 godzinach gry do tej pory nie wiem na czym polega :/ Klikałem bez sensu
i tak doszedłem do I Rozdziału...

To sie klika na gośćia i sie trzyma na nim do wykonania ciosu, po uderzeniu klikasz i trzymasz jeszcze raz, najlepiej nacisnąć w momęcie pojawienia się płonącego miecza:) Trzeba było czytać co Ci piszą:P

Dnia 23.10.2007 o 23:51, Aroslaw napisał:

Długi czas zapisywania gry, długie ładowanie się nowych obszarów (no chodzi mi o zmianę lokacji
i że się taki obrazek pokazuje :P) no wczytywanie gry podobnie- no to wygląda prawie tak samo
jak w G3...

No wczytuje się długo, lecz to względem ogromu gry jest pikuś:)

Dnia 23.10.2007 o 23:51, Aroslaw napisał:

Tak czy inaczej pierwszy rzut oka dobry. Tyle, że aby czerpać pełną przyjemność z gry trzeba
ją dobrze opanować!

O tak! Ja już chyba w miare opanowałem... co prawda nie wychodzi mi walka po wypiciu "zamieci" ani po pijaku, ale to trzeba potrenować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pudełeczko fajne, ale po co te głupie taśmy/naklejki ochronne? Czy da się je jakoś normalnie zerwać?
No nic... u mnie w tych miejscach po odklejeniu widać taki inny odcień.
Dla osób, które kupiły EK takie szczegóły są bardzo ważne.

Nie twierdze, że menu gry jest brzydkie tylko chodzi mi o to, że jest mało rozbudowane i nie nadaje takiego klimatu jak chociażby menu w Gothic3.

No mi raz errora wywaliło przy wczytywaniu kolejnego etapu gry :P Ale to wina mojego kompa.

No nic pobawię się jeszcze tymi kamerkami być możne znajdę jakieś optymalne dla mnie ustawienie.

Tak czy inaczej gra jest warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 08:32, KuBa-078 napisał:

Jaka jest cena wiedźmina bo nw sklepie gram.pl są 2 ceny 79.90 i 89.90 ???


Jesli jest u ciebie TESCO, to przejdź się tam 27ego. W ich ulotce widziałem Wiedźmina za 79.99 zł wyjdzie ci taniej niż w sklepie gram.pl - bo bez kosztów przesyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje opcja "odpowiedz:")

Dnia 24.10.2007 o 08:27, Aroslaw napisał:

No pudełeczko fajne, ale po co te głupie taśmy/naklejki ochronne? Czy da się je jakoś normalnie
zerwać?
No nic... u mnie w tych miejscach po odklejeniu widać taki inny odcień.
Dla osób, które kupiły EK takie szczegóły są bardzo ważne.

Mi akurt udało sie zerwać tak, by nie było uszkodzeń, i tak CDP dało mało tasiem bo tylko jedą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 08:46, castlerock napisał:

> Jaka jest cena wiedźmina bo nw sklepie gram.pl są 2 ceny 79.90 i 89.90 ???
>

Jesli jest u ciebie TESCO, to przejdź się tam 27ego. W ich ulotce widziałem Wiedźmina za 79.99
zł wyjdzie ci taniej niż w sklepie gram.pl - bo bez kosztów przesyłki


Tak, oczywiście, tylko musisz się tam teleportowac bez kosztów dojazdu, stania w korkach i straty czasu.
A co do pudełka z przylepiona folia ochronna , to ostrzegałem. U mnie przy zdejmowaniu folii rozwarstwiło sie jeszcze pudełko w jednym miejscu. Tak jak pisałem wczesniej, czar EK prysł po takiej dostawie. Do tego te paskudne, cienkie i tandetne pudełka dvd po 20gr za sztuke, a można było zrobic taki ładny digipack, taki był w ek NWN2, cud miód.
Mam nadzieje że artbook i duże pudło z nr kolekcjonerki przyćmi wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gra się całkiem ciekawie na początku ale... o palpitacje serca przyprawiła mnie notka (redme) że gra NIE OBSŁUGUJE Athlonów XP... normalnie zabić za takie numery mógłbym... na szczęści gierka chodzi całkiem znośnie na Bartku M3200+, tyle że nie ma prawie żadnych różnic w szybkości gry na ustawieniach średnich i wysokich (rozdzielczość 1024) a karty typu 7600GT radzą sobie całkiem dobrze. Inna sprawa że czasami na twarzach są dziwne bugi grafy nawet przy aizox16 i alias. x2. (Szczególnie u Triss)
Co do dostawy to miałem gierkę koło 12 i sobie na mnie czekała, jestem bardzo zadowolony.... szczególnie z tego że na Athlonach XP chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 08:04, Aroslaw napisał:

@bricabrac

No człowieku... jakie bzdury? Ja tu po prostu napisałem swoją opinie...
Menu tej gry jest mało rozbudowane, a co do kamery spodziewałem się czegoś lepszego... a że
jest ich kilka do wyboru to wiem :/


Bardzo dobrze !!, każdy ma prawo wygłaszać swoją konstryktywną opinię.

A co do kamery, mogli zrobić taką jak była w SpellForce 2. Full 360 na pełnym lansie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 08:58, karolj napisał:

> > Jaka jest cena wiedźmina bo nw sklepie gram.pl są 2 ceny 79.90 i 89.90 ???
> >
>
> Jesli jest u ciebie TESCO, to przejdź się tam 27ego. W ich ulotce widziałem Wiedźmina
za 79.99
> zł wyjdzie ci taniej niż w sklepie gram.pl - bo bez kosztów przesyłki

Tak, oczywiście, tylko musisz się tam teleportowac bez kosztów dojazdu, stania w korkach i
straty czasu.


chyba oczywistym jest, że swój post adresowałem do tych, którzy do tesco mają blisko. ja np. mam ok. 300 m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei gram z Wieśka na laptopie z Intel Core Duo 1,66 ,2GB RAM i z GeForce Go 7300! Muszę przyznać że obawiałem się trochę takiej konfrontacji, jednak moje obawy były bezpodstawne!! Witcher śmiga aż miło i to na prawie najwyższych detalach (tj. bez paru efektów ale to już nie problem). W przeciwieństwie do niektórych komentarzy, gra nigdy nie wywaliła mi się do windowsa. Jedynie po zamknięciu programu wyskakuje jakiś błąd pliku witcher.exe! A tak swoją drogą to ja na produkcji od Redów się nie zawiodłem. Miała być ciekawa, rozbudowana fabuła - jest, miał być efektowny i złożony system walki - jest, również grafika trzyma poziom. Tylko trochę mi szkoda że to już po wszystkim, teraz tylko czekać na patche i na The Witcher 2! Nie mam najmniejszych obaw że kiedyś nadejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera... moja paczka EK od wczoraj krąży po sortowniach... Zadzwoniłem dzisiaj do firmy kurierskiej i otrzymałem odpowiedź, że wysyłka jest wstrzymana przez nadawcę (WTF???) i że dzisiaj pójdzie dalej normalnie. Chyba że dosłali dodatki i chcą wysłać wszystko razem. Ale myślę, że powinni uprzedzić że zatrzymają paczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 09:28, Keldorn The Great napisał:

Ja z kolei gram z Wieśka na laptopie z Intel Core Duo 1,66 ,2GB RAM i z GeForce Go 7300! Muszę
przyznać że obawiałem się trochę takiej konfrontacji, jednak moje obawy były bezpodstawne!!
Witcher śmiga aż miło i to na prawie najwyższych detalach (tj. bez paru efektów ale to już
nie problem). W przeciwieństwie do niektórych komentarzy, gra nigdy nie wywaliła mi się do
windowsa. Jedynie po zamknięciu programu wyskakuje jakiś błąd pliku witcher.exe! A tak swoją
drogą to ja na produkcji od Redów się nie zawiodłem. Miała być ciekawa, rozbudowana fabuła
- jest, miał być efektowny i złożony system walki - jest, również grafika trzyma poziom. Tylko
trochę mi szkoda że to już po wszystkim, teraz tylko czekać na patche i na The Witcher 2!
Nie mam najmniejszych obaw że kiedyś nadejdzie...



Mam podobną konfiguracje laptoka, tylko procek 2x 1,73 i 1,5 GB ramu. Na Wieśka sie nie napalam bo i tak lipa bedzie u mnie :D

Ja do Tesco mam 1km- but 20 min, autobanem chwila strachu, mimo wszystko i tak wole MM albo Saturn, Empik też odwiedze w poszukiwaniach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyjecie przesylki 23/10/2007 03:09:43 Przesyłka wchodząca do sortowni TOR
wydanie kurierowi 23/10/2007 09:33:43 Przesyłka wychodząca z sortowni TOR
zwrot przesylki 23/10/2007 18:00:00 Przesyłka wchodząca do sortowni TOR
nic sie nie dzieje 24/10/2007 09:31:00 Przechowanie paczki w magazynie TOR

Normalnie kpiny..
Dzwonilem do DPD nie moga dojechac z paczka bo CD Projekt wydal pismo ze wzgledu na bajzel w centrali ze nalezy wstrzymac wszystkie paczki do odwolania.. (paczka lezy juz 24h w sortowni)..
Smiech na sali.. Takie rzeczy to tylko u nas sa mozliwe..
Fajne mi zamowienie przedpremierowe, predzej nastepnym razem w sklepie kupie..
Zacznijcie szanowac klientow a nie ze kpiny sobie robicie (z FM''em 07 bylo to samo)..

pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu EK sprawdziłem czy są wszystkie elementy wydania podstawowego i cóż nie posiadam mapy.Teraz mam pytanie czy inny nabywcy EK posiadają taką mapę czy trzeba na nią poczekac az doślą resztę dodatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować