Zaloguj się, aby obserwować  
Kawel

Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

5802 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2008 o 09:56, trutututu napisał:

/.../

Napisałem że jeszcze kilka, ale dobra zakończmy już temat bugów, bo już nie mogę, a z
resztą może aż tyle bugów nie ma, ale niedopracowana jest, np. znikający miecz w płachcie
(nie wiem jak to nazwać... o szacie)

Fakt jest to bug, jednak 90% takich zgłoszeń przez testerów jest raczej ignorowane i niepożądane, czemu ? Jest to błachostka, której zmiana mogła by popsuć więcej niż naprawić, dlatego lepiej zostawić w spokoju, a nie oszukujmy się, w grach są większe problemy niż przenikające się przedmioty (tego typu rzeczy uświadczysz praktycznie w każdej grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 09:39, Skwarek pl napisał:

Jak już kiedyś wspomniałem to są subtelne różnice, polecam poczytać opisy pod screenami,
tam opisują różnice które mogą umknąć ludzkim oczom.

jasne, np. różnice 10 klatek :D
a tak serio, nie od dziś wiadomo że DX10 to jedna wielka ściema, ot brak ograniczenia polyglonó na scene co by się twórcom lepiej gry tworzyło i wsio.
Te wszystkie niby wodotryski w wersji DX10 przeróżnych gier dało by się spokojnie uzyskać pod starym dobrym DX9
Jeśli zaś chodzi o subtelne różnice nie widoczne gołym okiem... mam pytanie, skoro czegoś nie widać i nie wpływa to w znaczący sposób na popawę grywalności to kiego mam grzmocić przy 20 klatkach i jedyne co zobaczyć w asku to przycinanie obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 23:03, MTSMAFIOSO napisał:

A misje możesz wykonywać JESZCZE RAZ, wchodząc do animusa i wybierając rozdział (czyli
1 zleceń)
Co do tego komputera w sali konferencyjnej - Chyba nie da się tam dostać...

Oczywiście że się da, w komputerze niezbyt przyjaznego pana doktora znajdujemy smacznego e-maila w którym to piękne dziewczę zwane Lucy podaje mu cd-key do drzwi bo w nocy zmieniali kody :P
(albo to doktorek Lucy tego maila wysłał.. nie pamiętam już ale na 100% u niego w odbiorczej, nadawczej lub skasowanych to znajdsziesz)

Ecko09
Multipróbkowanie to Antyaliasing
Post efekty dają np. blura przy bieganiu/skakaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 12:07, Dark SMG napisał:

jasne, np. różnice 10 klatek :D

Jeżeli masz mocnego kompa to nawet tego spadku (o ile wogóle istnieje, bo jak sam możesz zobaczyć, dużej różnicy w tych testach między dx9 a 10 nie ma na Win Vista) nie zauważysz.

Dnia 02.05.2008 o 12:07, Dark SMG napisał:

a tak serio, nie od dziś wiadomo że DX10 to jedna wielka ściema, ot brak ograniczenia
polyglonó na scene co by się twórcom lepiej gry tworzyło i wsio.

Nie było mnie przy tworzeniu dx''a, wiedzy teoretycznej zaawansowanej na tyle, aby powiedzieć coś na ten temat nie posiadam, także...

Dnia 02.05.2008 o 12:07, Dark SMG napisał:

Te wszystkie niby wodotryski w wersji DX10 przeróżnych gier dało by się spokojnie uzyskać
pod starym dobrym DX9

Nie zaprzeczam, ale też nie popieram. Pytanie czy faktycznie tak jest trzeba by skierować do twórców.

Dnia 02.05.2008 o 12:07, Dark SMG napisał:

Jeśli zaś chodzi o subtelne różnice nie widoczne gołym okiem... mam pytanie, skoro czegoś
nie widać i nie wpływa to w znaczący sposób na popawę grywalności to kiego mam grzmocić
przy 20 klatkach i jedyne co zobaczyć w asku to przycinanie obrazu?

Może źle to ująłem, zamiast "niewidoczne gołym okiem" wstaw "niewidoczne niewprawnym okiem" a jak już wcześniej wspomniałem, jak masz mocnego kompa to grzechem byłoby grać na dx9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 12:32, Skwarek pl napisał:

U doktora znajdujesz hasło do kompa, u Lucy kod do konferencyjnej.


A co jeśli nie mogę się dostać do komputera doktorka? (hasło?)
Przeczytałem wszystkie e-maile u Lucy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 12:59, MTSMAFIOSO napisał:

> U doktora znajdujesz hasło do kompa, u Lucy kod do konferencyjnej.

A co jeśli nie mogę się dostać do komputera doktorka? (hasło?)
Przeczytałem wszystkie e-maile u Lucy...


Do komputera doktora możesz się dostać za pomocą specjalnego klucza, który powinieneś mu ukraść podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2008 o 23:03, MTSMAFIOSO napisał:

Co do tego komputera w sali konferencyjnej - Chyba nie da się tam dostać...


Da się: hasło do sali zdobywa sięz kompa doktorka Vidica.

Co do bugów: omg wielkie mi halo, gra jest naprawdę dopracowana, te bugi co nam pokazałeś to albo z piratów, bet, albo z xboxa. Na PC gra jest naprawdę dobra, miałem tylko dwa bugi w trakcie całej gry, raz jak skoczyłem na ścianę,Altair złapał się, poczym wypadł poza mapę (zakończyło się to śmiercią) oraz gdy strażnik nie umiał po drabinie zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do bugów: omg wielkie mi halo, gra jest naprawdę dopracowana, te bugi co nam pokazałeś
> to albo z piratów, bet, albo z xboxa. Na PC gra jest naprawdę dobra, miałem tylko dwa
> bugi w trakcie całej gry, raz jak skoczyłem na ścianę,Altair złapał się, poczym wypadł
> poza mapę (zakończyło się to śmiercią) oraz gdy strażnik nie umiał po drabinie zejść.

JA miałem więcej bugów, przenikanie przez obiekty (rzadko), wpadanie Altaira do zamkniętego budynku (często), po tym już nie dało się wyjść, czekała tylko śmierć. Było jeszcze kilka innych bugów ale teraz już ich nie pamiętam, ale ogólnie jak na tak wielką grę, AC ma bardzo mało błędów.

20080502133930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:50, dambialko napisał:

> Czepiasz się w tym momencie...
Nie czepiam się tylko mówię , że jest fajna polonizajca..


Yeah, sure... :/ Widziałem co napisałeś, nie ściemniaj...

Dnia 01.05.2008 o 21:50, dambialko napisał:

"Chryste" w Akre mówił mieszczan.


Chryste to teraz ja krzyczę, z przerażenia nad poziomem czytania ze zrozumieniem w naszym kraju. o.O
Nie obchodzi mnie gdzie TY to słyszałeś. Napisałem, że JA raz albo dwa usłyszałem "Chryste" w Damaszku, co może być błędem gry albo niedopatrzeniem programistów, a co wydało mi się nawet zabawne...

P.S. No, chyba że taki był Ubisoftu zamiar. :> Jakby nie było, muzułmanie w Chrystusa jako proroka też wierzą, a nawet jeden z minaretów meczetu Umajjadów (to ten wielki, w bogatej dzielni - BTW bardzo fajnie że odwzorowali największe zabytki tamtych czasów :) jest Jemu poświęcony i ma swą własną legendę...dobra, doszukuję się... ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 14:16, Dexter McAaron napisał:

P.S. No, chyba że taki był Ubisoftu zamiar. :> Jakby nie było, muzułmanie w Chrystusa
jako proroka też wierzą, a nawet jeden z minaretów meczetu Umajjadów (to ten wielki,
w bogatej dzielni - BTW bardzo fajnie że odwzorowali największe zabytki tamtych czasów
:) jest Jemu poświęcony i ma swą własną legendę...dobra, doszukuję się... ^^''


mam wersję ENG i nigdy, przenigdy, nie słyszałem w ŻADNYM mieście "christ....." a dość dużo skaczę i zniewalam tłum "sztuczkami" ;-) więc to raczej wina polskiego tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:46, seles napisał:

wydawało mi się że mają bliznę, na górnej wardze, Desmond napewno i Altair chyba też...


Mają bliznę i praktycznie identyczne rysy. Stąd taka moje małe podejrzenie, że Animus obrazuje przodka postacią użytkownika - czyli skoro Desmond odgrywa wspomnienia Altaira, Altair wygląda jak Desmond.

Okej...wiem, trochę zamieszałem. ^^'' No i moja teoria ma jeden słaby punkt - czemu w takim razie różnią im się głosy??

wszyscytg --> all right, w takim razie tę jedną słabość polonizacji... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 14:16, Dexter McAaron napisał:

Nie obchodzi mnie gdzie TY to słyszałeś. Napisałem, że JA raz albo dwa usłyszałem "Chryste"
w Damaszku, co może być błędem gry albo niedopatrzeniem programistów, a co wydało mi
się nawet zabawne...

pewnie niedopatrzenie, pewnie dali randomizacje tekstów mieszkańców

Dnia 02.05.2008 o 14:16, Dexter McAaron napisał:

P.S. No, chyba że taki był Ubisoftu zamiar. :> Jakby nie było, muzułmanie w Chrystusa
jako proroka też wierzą, a nawet jeden z minaretów meczetu Umajjadów (to ten wielki,
w bogatej dzielni - BTW bardzo fajnie że odwzorowali największe zabytki tamtych czasów
:) jest Jemu poświęcny i ma swą własną legendę...dobra, doszukuję się... ^^''

chyba ich przeceniasz ;] ale może..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 13:51, Kraju92 napisał:

JA miałem więcej bugów, przenikanie przez obiekty (rzadko), wpadanie Altaira do zamkniętego

Heh nieźle:P u mnie największym, zauważalnym błędem jest to[patrz screen] czasami praca kamery i sterowanie - ale to mają chyba wszyscy.
Dorwałem się do komputera doktora:) sądziłem ,że znajdę tam bardziej interesujące informacje:P

ps: taki pościg to ja rozumiem:)

20080502164350

20080502165505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 13:51, Kraju92 napisał:

wpadanie Altaira do zamkniętego
budynku (często), po tym już nie dało się wyjść, czekała tylko śmierć. Było jeszcze kilka
innych bugów ale teraz już ich nie pamiętam, ale ogólnie jak na tak wielką grę, AC ma
bardzo mało błędów.

u mnie raz wpadł do takiej klatki co stoją na ulicach...i wiszą w nich jakieś coś i nie mógł wyjść. Zawieszenie w powietrzu postaci np nad krzesłem, zdarza sie w wielu grach...w AC i tak rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 17:28, seles napisał:

u mnie raz wpadł do takiej klatki co stoją na ulicach...i wiszą w nich jakieś coś i nie
mógł wyjść. Zawieszenie w powietrzu postaci np nad krzesłem, zdarza sie w wielu grach...w
AC i tak rzadko


Gra jest ogromna, a błędów jest mało. Ubisoft zrobił świetną grę, z bardzo małą ilością błędów graficznych, oby więcej takich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 16:55, Forgotten napisał:

ps: taki pościg to ja rozumiem:)


Ja nie lubię uciekać z kamerą pościgową, jakoś przeszkadza mi to, poza tym jakoś mało okazji do tego miałem bo często szybko uciekałem, a poem suiup na dach ;] Ale ogólnie ucieczki są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 01:46, Dark SMG napisał:

chwilka w google i trafiony zatopiony: http://www.tweakguides.com/AC_7.html

polecam na przyszłość szukanie, po to jest google :)


Thx :)

Dnia 02.05.2008 o 01:46, Dark SMG napisał:

jak dla mnie różnicy brak :]


Pewnie że widać różnice. Na DX10 są mocniejsze kolory i wszystko jest bardziej wyraziste. Ten pierwszy obrazek jest na DX9 a drugi na DX10.

20080502184221

20080502184233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Odpaliłem dzisiaj pierwszy raz Assassin''s Crreed na moim komputerze i wszystko jest OK jeżeli chodzi o grafikę i płynność gry na średnich detalach, [b]ale mam problem z dźwiękiem? t.z.n efekty otoczenia i muzyka jest w miarę OK ale polskie teksty mówione nie działają, czasami słychać tylko pojedynczą kwestię. ( dźwięk jest taki jakby brakowało jednej ścieżki )
Czy ktoś z was spotkał się z tym problemem? Co zrobić żeby ten dźwięk i dialogi były OK?
Moj komputer to
Athlon 64 2800+ ( program testowy miał obiekcje do procesora co do Ghz ? Może to jest problem?)
1776 RAM
ATI RADEON 1950 Pro
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, gdyż nie wiem jaka jest przyczyna tych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 18:51, Danoo napisał:

Witam
Odpaliłem dzisiaj pierwszy raz Assassin''s Crreed na moim komputerze i wszystko jest
OK jeżeli chodzi o grafikę i płynność gry na średnich detalach, [b]ale mam problem
z dźwiękiem? t.z.n efekty otoczenia i muzyka jest w miarę OK ale polskie teksty mówione
nie działają, czasami słychać tylko pojedynczą kwestię. ( dźwięk jest taki jakby brakowało
jednej ścieżki )

Czy ktoś z was spotkał się z tym problemem? Co zrobić żeby ten dźwięk i dialogi były
OK?
Moj komputer to
Athlon 64 2800+ ( program testowy miał obiekcje do procesora co do Ghz ? Może to jest
problem?)

1776 RAM
ATI RADEON 1950 Pro
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, gdyż nie wiem jaka jest przyczyna tych problemów.

U mnie kwestie polskie były ciche i urywane, ale była to wina słuchawek i potem było dobrze :D.
Procek też miałem za słaby ale gra działała normalnie. Może posprawdzaj sprzęt, sterowniki, podłączenie sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować