Zaloguj się, aby obserwować  
Kawel

Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

5802 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2009 o 23:43, Alfneo18 napisał:

AC wymiata ! Ach ta piękna grafa i fabuła ! Pozostawiła za sobą PoP-a . Ciekawe kiedy
wyjdzie kontynuacja ...


No cóż...Fabuła jakaś super oryginalna nie jest, ale jest bardzo dobra. Grafika może nie jest piękna, ale na pewno nie odstaje od naszych czasów i może chodzić z wysoko podniesioną głową.

Nie mniej, rozumiem twój zachwyt bo sam byłem zachwycony tą grą na początku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachwycony na początku również byłem. Potem gdy w każdym mieście zmieniały się praktycznie tylko nasze ofiary, a my wykonywaliśmy w kółko te same nudne śledztwa było już trochę nużąco. Nie mniej jednak ukończyłem AC z przyjemnością i czekam na kontynuacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt nudne to trochę było, ale udało mi się znaleźć sposób na nude. Spróbowałem każdy nowy cel eliminować inaczej i każdą nową misję przechodzić innym sposobem co szybko wyprowadziło mnie z nudy. Nie wiem jak wy jednak bardzo lubiłem eliminację "bossów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 16:46, V2_jikol napisał:

Fakt nudne to trochę było, ale udało mi się znaleźć sposób na nude. Spróbowałem każdy
nowy cel eliminować inaczej i każdą nową misję przechodzić innym sposobem co szybko wyprowadziło
mnie z nudy. Nie wiem jak wy jednak bardzo lubiłem eliminację "bossów".

No bo dzięki eliminacji bossów ta gra jest taka grywalna. Myślę, że wszystkim się to najbardziej podobało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 15:39, V2_jikol napisał:

Ta gra ma też niebanalną i wciągającą fabułę,


Która jest także jej minusem. Dlatego że każda misja to to samo. Odkryć wieże, "rozwiązać" trzy zagadki i zabić boss-a. I tak w kółko aż limit misji się wyczerpie. Gra jest fantastyczna przez pierwsze kilka godzin, później zaczyna się robić monotonna i nuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2009 o 15:43, PsyhoSpider napisał:


Która jest także jej minusem. Dlatego że każda misja to to samo. Odkryć wieże, "rozwiązać"
trzy zagadki i zabić boss-a. I tak w kółko aż limit misji się wyczerpie. Gra jest fantastyczna
przez pierwsze kilka godzin, później zaczyna się robić monotonna i nuży.


Tak, ale mi te "pierwsze kilka godzin" wystarczyły na jej przejście, oczywiście nie zbierałem jakichś tam flag itd.
Dlatego chętnie sięgnąłem po grę 2 raz ale wtedy... chyba sami wiecie co. Ta gra jest świetna dla ludzi przechodzących gry tylko 1 raz. Dla innych też aż taka zła nie jest, przynajmniej się zaciekawiłem przez "te kilka godzin".
A, tak poza tym wiecie coś może o AC2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 15:54, V2_jikol napisał:


>
> Która jest także jej minusem. Dlatego że każda misja to to samo. Odkryć wieże, "rozwiązać"

> trzy zagadki i zabić boss-a. I tak w kółko aż limit misji się wyczerpie. Gra jest
fantastyczna
> przez pierwsze kilka godzin, później zaczyna się robić monotonna i nuży.

Tak, ale mi te "pierwsze kilka godzin" wystarczyły na jej przejście, oczywiście nie zbierałem
jakichś tam flag itd.
Dlatego chętnie sięgnąłem po grę 2 raz ale wtedy... chyba sami wiecie co. Ta gra jest
świetna dla ludzi przechodzących gry tylko 1 raz. Dla innych też aż taka zła nie jest,
przynajmniej się zaciekawiłem przez "te kilka godzin".
A, tak poza tym wiecie coś może o AC2 ?

http://www.gram.pl/news_8gjjJ,63_Assassins_Creed_2_jest_teaser.html
Coś na temat AC2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 19:26, Czempion9 napisał:

>
> >
> > Która jest także jej minusem. Dlatego że każda misja to to samo. Odkryć wieże,
"rozwiązać"
>
> > trzy zagadki i zabić boss-a. I tak w kółko aż limit misji się wyczerpie. Gra
jest
> fantastyczna
> > przez pierwsze kilka godzin, później zaczyna się robić monotonna i nuży.
>
> Tak, ale mi te "pierwsze kilka godzin" wystarczyły na jej przejście, oczywiście
nie zbierałem
> jakichś tam flag itd.
> Dlatego chętnie sięgnąłem po grę 2 raz ale wtedy... chyba sami wiecie co. Ta gra
jest
> świetna dla ludzi przechodzących gry tylko 1 raz. Dla innych też aż taka zła nie
jest,
> przynajmniej się zaciekawiłem przez "te kilka godzin".
> A, tak poza tym wiecie coś może o AC2 ?
http://www.gram.pl/news_8gjjJ,63_Assassins_Creed_2_jest_teaser.html
Coś na temat AC2 :)


Thanks, ale już zauważyłem. A i widzicie jak twórce AC2 mnie lubią, chce coś o nim wiedzieć a tu prosze teaser dają xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2009 o 19:26, Czempion9 napisał:


no ciekawie ciekawie. Mi tak się troche skojarzyło z far cry2 :) Człowiek człowiek witruwiański, miejmy nadzieję że gra będzie bardzo postawiona na realizm poruszania się, obrażeń i walki. Fajnie by było móc złamać ręke czy coś:)
A te skrzydła też mi się z FC2 skojarzyły bo może będziemy mogli polatać na czymś podobnym jak paralotnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AC jest grą nielogiczną, nudną i przekombinowaną. Dlaczego nie da się zaatakować wroga jak gada? Dlaczego nasz "niewidoczny" assasyn nosi ostrza na wierzchu? Dlaczego w całym tym żelastwie może udawać mnicha?! Dlaczego strażnicy atakują pojedynczo? I dlaczego są nadgorliwi? Dlaczego nie da się zabić celu rzucając sztyletem? I po co komu ten cholerny animus? 5/10 za zmarnowany potencjał. Grafika to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:00, Matysz napisał:

Dlaczego nie da się zaatakować wroga jak gada?

Rozwiń.

Dnia 07.04.2009 o 22:00, Matysz napisał:

Dlaczego nasz "niewidoczny" assasyn nosi ostrza na wierzchu?

Bo pod płaszczem byłoby mu niewygodnie...

Dnia 07.04.2009 o 22:00, Matysz napisał:

Dlaczego w całym tym żelastwie może udawać mnicha?!

Żeby Ci nie było zbyt trudno przejść gry...

Dnia 07.04.2009 o 22:00, Matysz napisał:

Dlaczego strażnicy atakują pojedynczo? I dlaczego są nadgorliwi?

Stróże zwykle są nadgorliwi, a atakują pojedynczo, bo nie grupowo... I żeby nie było tak trudno. Poza tym, chyba zbyt daleko nie zaszedłeś, skoro atakował Cię tylko jeden na raz...

Dnia 07.04.2009 o 22:00, Matysz napisał:

Dlaczego nie da się zabić celu rzucając sztyletem?

Bo gra byłaby zbyt łatwa, miałbyś z tego przyjemność ? Poza tym Altair zawsze ucina sobie miłą pogawędkę z ofiarą i jest z nią w kontakcie. Nie wspominam, że boss zwykle powinien być trudniejszy do ubicia.

Dnia 07.04.2009 o 22:00, Matysz napisał:

I po co komu ten cholerny animus?

Żebyś miał pytanie. Mi on nie przeszkadza, a jak ukończysz grę to wiele smaczków czeka na odkrycie (i nie mówię tu o flagach w grze czy zabijanych templariuszach).

EDIT: Źle zrozumiałem. Jeżeli chodzi Ci, że nie da się zabić bossa nożem, to napisałem wyżej. A jeżeli, że dowolnego celu, to chyba na niego nie nacelowałeś (klawisz "F"). Ja ich często nożami wykańczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:05, Gumisiek2 napisał:

> Dlaczego nie da się zaatakować wroga jak gada?
Rozwiń.
> Dlaczego nasz "niewidoczny" assasyn nosi ostrza na wierzchu?
Bo pod płaszczem byłoby mu niewygodnie...
> Dlaczego w całym tym żelastwie może udawać mnicha?!
Żeby Ci nie było zbyt trudno przejść gry...
> Dlaczego strażnicy atakują pojedynczo? I dlaczego są nadgorliwi?
Stróże zwykle są nadgorliwi, a atakują pojedynczo, bo nie grupowo... I żeby nie było
tak trudno. Poza tym, chyba zbyt daleko nie zaszedłeś, skoro atakował Cię tylko jeden
na raz...
> Dlaczego nie da się zabić celu rzucając sztyletem?
Bo gra byłaby zbyt łatwa, miałbyś z tego przyjemność ? Poza tym Altair zawsze ucina sobie
miłą pogawędkę z ofiarą i jest z nią w kontakcie. Nie wspominam, że boss zwykle powinien
być trudniejszy do ubicia.
> I po co komu ten cholerny animus?
Żebyś miał pytanie. Mi on nie przeszkadza, a jak ukończysz grę to wiele smaczków czeka
na odkrycie (i nie mówię tu o flagach w grze czy zabijanych templariuszach).

EDIT: Źle zrozumiałem. Jeżeli chodzi Ci, że nie da się zabić bossa nożem, to napisałem
wyżej. A jeżeli, że dowolnego celu, to chyba na niego nie nacelowałeś (klawisz "F").
Ja ich często nożami wykańczałem.

............

1) jak boss gada coś be sensu to wtedy nagle odbierane są nam funkcje "ruchliwe" i musimy stać i patrzeć na tę niemotę. Przed zabójstwem. Irytujące.
2)Tja, niewygodnie. Lepiej pokazywać całemu światu jaki to on kozak, co się właściwie zgadza z jego charakterem, ale tylko na początku gry.
3,4,5) Przeszedłem całą grę. Casuali ułatwiających graczowi rozrywkę nieznoszę, szczególnie jeśli są nielogiczne.
6) Animus... Ile to było? 5 czy 6 okienek zanim wyjdę z gry? Interfejs tej gry też jest do bani, grałem na padzie więc konsolowe korzenie niby nie powinny mi przeszkadzać, ale... przeszkadzały. I te wkurzające pseudo-wzory chemiczne. Dla mnie animus to irytujący dodatek, a C.D.N. to poprostu najgorszy koniec dla takiej gry. I to całe gadanie o rzeczywisctości... teorie spiskowe...

Kupując AC spodziewałem się dobrej gry akcji, gdzie po szczegółowym planowaniu zamachu następuje atak z ukrycia i ucieczka. A dostałem monotonne misje, niemożliwość ataku z zaskoczenia (patrz powyższe powody i kilka innych) i wkurzającą ucieczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie ostatnio: jedynym poważnym minusem AC jest monotonia - pierwsze godziny powalają, ale potem faktycznie robi się trochę monotonnie śledztwo - zabójstwo - śledztwo - zabójstwo itd. Więc wpadła mi do głowy pewna złota myśl: jaki byłby Assassin, gdyby był... RPG''iem? Rozbudowany, mniej monotonny wątek główny, masa misji pobocznych, kupa rzeczy do robienia poza głównym wątkiem, możliwość eksploatacji otwartego świata gry, możliwość wyborów, które wpływają na przebieg misji bądź charakter postaci. Plus zdobywanie doświadczenia, zakup nowego sprzętu, niezbędnego do kolejnych misji... Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, witam. Otóż mam mały prozaiczny problem. Po zakończeniu gry i wyjściu z Aniumsa do menu gry nie mogę wyjść do windowsa. Muszę sobie radzić poprzez menażer zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować