Zaloguj się, aby obserwować  
Kawel

Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

5802 postów w tym temacie

Macie jakiś przepis na walkę? Jak napisałem wcześniej jestem przy 1 zabójstwie i Altair uderza mieczem a przeciwnicy z łatwością blokują ciosy. Nawet strażnicy dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:00, trutututu napisał:

A ja sobie dostałem teraz rękawiczki z metalowymi "nakostkami" i mam pytanie: Czy w ogóle
to cos robi czy tylko dla ozdoby?


Dzięki temu dostajesz nową zdolność - łapanie się krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:04, songohanssj2 napisał:

Macie jakiś przepis na walkę? Jak napisałem wcześniej jestem przy 1 zabójstwie i Altair
uderza mieczem a przeciwnicy z łatwością blokują ciosy. Nawet strażnicy dają radę.


Na początku walki są trochę trudniejsze bo nie ma uwielbianej przez tłumy "kontry", ja stosowałem metodę: naciśnij i przytrzymaj klawisz ataku po czym Altair wykona silny atak (chociaż nie pamiętam czy na początku gry mamy ten sposób walki), ale jeżeli tak to go zastosuj, w końcu przeciwnicy padną, a jak nie masz to cały czas klikaj w klawisz ataku, w końcu kogoś zabijesz. Zostaje jeszcze ucieczka która również jest dobrym sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:07, Kraju92 napisał:

Na początku walki są trochę trudniejsze bo nie ma uwielbianej przez tłumy "kontry", ja
stosowałem metodę: naciśnij i przytrzymaj klawisz ataku po czym Altair wykona silny atak
(chociaż nie pamiętam czy na początku gry mamy ten sposób walki), ale jeżeli tak to go
zastosuj, w końcu przeciwnicy padną, a jak nie masz to cały czas klikaj w klawisz ataku,
w końcu kogoś zabijesz. Zostaje jeszcze ucieczka która również jest dobrym sposobem.

No dobra. Co mam robić jak już ucieknę.
Mocnego uderzenia jeszcze nie ma bo już próbowałem to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:07, Outlander-pro napisał:

> A ja sobie dostałem teraz rękawiczki z metalowymi "nakostkami" i mam pytanie: Czy
w ogóle
> to cos robi czy tylko dla ozdoby?

Dzięki temu dostajesz nową zdolność - łapanie się krawędzi.


Ale przeciez to zawsze się dało łapać za krawędź, więc o co chosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:04, songohanssj2 napisał:

Macie jakiś przepis na walkę? Jak napisałem wcześniej jestem przy 1 zabójstwie i Altair
uderza mieczem a przeciwnicy z łatwością blokują ciosy. Nawet strażnicy dają radę.


Imo najlepiej robić kombo, bardzo dobre na słabszych przeciwników, mocniejsi w późniejszej fazie gry kontrują to, ale na razie nie masz się czego bać:
po prostu klikasz raz, Altair wyprowadza cios i w momencie gdy miecze się stykają (gdy przeciwnik blokuje cios) klikasz jeszcze raz, przeciwnik blokuje, ale już słabiej i znowu w momencie zetknięcie się stali klikasz a Altair efektownie wykańcza przeciwnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:09, Outlander-pro napisał:

Imo najlepiej robić kombo, bardzo dobre na słabszych przeciwników, mocniejsi w późniejszej
fazie gry kontrują to, ale na razie nie masz się czego bać:
po prostu klikasz raz, Altair wyprowadza cios i w momencie gdy miecze się stykają (gdy
przeciwnik blokuje cios) klikasz jeszcze raz, przeciwnik blokuje, ale już słabiej i znowu
w momencie zetknięcie się stali klikasz a Altair efektownie wykańcza przeciwnika :)

Dobrym sposobem jest walka na dachu podczas zabójstwa? Czy lepiej walczyć na otwartej przestrzeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:08, songohanssj2 napisał:

No dobra. Co mam robić jak już ucieknę.
Mocnego uderzenia jeszcze nie ma bo już próbowałem to robić.


Jak uciekniesz w zwykłych misjach to robisz dalsze misje.
A w czasie zabójstwa to zaplanuj jak najlepiej wykorzystać dachy by można zabić jak najwięcej przeciwników. Polecam metodę popychania przeciwników, lub gdy widzisz że jakiś wchodzi na górę to go strąć, używając ataku, jeżeli będziesz miał szczęście to zgon na miejscu.

Na otwartej przestrzeni masz to że każdy przeciwnik może Cię zepchnąć z dachu i zginiesz, ale jeżeli potrafisz już dobrze walczyć w AC, to walka na dachach jest lepsza i prostsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z AC. Na wstępie mój komp. GeForce 9800 GTX 512 MB, Core 2 Quad 2,4 Ghz, 2 GB RAM-u. A w czym problem? Gdy normalnie gram zdarzają się momenty, gdy gra wiesza się, nie chce ruszyć, a ekran zaczyna falować. Myślałem, że to wina mojego starego CRT, ale monitor zmieniłem na LCD (i tak trzeba było...) i problem jest cały czas. Co jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2008 o 17:09, trutututu napisał:

> Dzięki temu dostajesz nową zdolność - łapanie się krawędzi.

Ale przeciez to zawsze się dało łapać za krawędź, więc o co chosi?


Jeśli spadasz, albo wykonujesz daleki skok, możesz kliknąć shift a Altair złapie się czego sięda by nie spaść.

@songohanssj2
Można wykonać mocny cios o samego początku gry - wystarczy kliknąć i przytrzmyać LPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:14, Full Wypas napisał:

Mam problem z AC. Na wstępie mój komp. GeForce 9800 GTX 512 MB, Core 2 Quad 2,4 Ghz,
2 GB RAM-u. A w czym problem? Gdy normalnie gram zdarzają się momenty, gdy gra wiesza
się, nie chce ruszyć, a ekran zaczyna falować. Myślałem, że to wina mojego starego CRT,
ale monitor zmieniłem na LCD (i tak trzeba było...) i problem jest cały czas. Co jest
przyczyną?


Masz wyłączonego antywirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2008 o 17:12, songohanssj2 napisał:

Dobrym sposobem jest walka na dachu podczas zabójstwa? Czy lepiej walczyć na otwartej
przestrzeni?


Ee głównego zabójstwa ? Z reguły cele nie są na dachach. Poza tym najlepiej ubić cel ukrytym ostrzem, niż bawić sięw walkę na miecze, bo z reguły cele uciekają jeśli rozpocznie się walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:14, Full Wypas napisał:

Mam problem z AC. Na wstępie mój komp. GeForce 9800 GTX 512 MB, Core 2 Quad 2,4 Ghz,
2 GB RAM-u.

może się sprzet przegrzewa? lub słaby zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:18, Outlander-pro napisał:


> Dobrym sposobem jest walka na dachu podczas zabójstwa? Czy lepiej walczyć na otwartej

> przestrzeni?

Ee głównego zabójstwa ? Z reguły cele nie są na dachach. Poza tym najlepiej ubić cel
ukrytym ostrzem, niż bawić sięw walkę na miecze, bo z reguły cele uciekają jeśli rozpocznie
się walka.


Ewentualnie można użyć noży do rzucania, lecz na cel mało skutecznie to działa, ale na zwykłych strażników, działa wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:14, Full Wypas napisał:

Mam problem z AC. Na wstępie mój komp. GeForce 9800 GTX 512 MB, Core 2 Quad 2,4 Ghz,
2 GB RAM-u. A w czym problem? Gdy normalnie gram zdarzają się momenty, gdy gra wiesza
się, nie chce ruszyć, a ekran zaczyna falować. Myślałem, że to wina mojego starego CRT,
ale monitor zmieniłem na LCD (i tak trzeba było...) i problem jest cały czas. Co jest
przyczyną?


Tak jak pisała Paladynka problemem może być Antivirus, który w tej chwili mógł ściągać aktualizacje. Drugim powodem może być stary Windows.

P.S. Na taki sprzęt masz mało ramu. Dokup kolejne 2GB a problem przejdzie na 90%.

P.S.2 A podkręcałeś jakąś część komputera ( np. procesor ) przed formatem? I po wgrywaniu nowej winda, zostałeś na tych ustawieniach w biosie po oc?

Edit: Podaj jaki masz zasilacz. Do takiej konfiguracji powinieneś mieć ~650-720W

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:19, Full Wypas napisał:


> Masz wyłączonego antywirusa?
Hmm, nie. A co ma antywirus do gry?


Nie mam, co prawda AC, ale mnie kasperczak Wiedźmina stopował i wyglądało to podobnie jak u Ciebie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2008 o 17:23, Manix69 napisał:


Tak jak pisała Paladynka problemem może być Antivirus, który w tej chwili mógł ściągać
aktualizacje. Drugim powodem może być stary Windows.

Mam Avasta i wątpię, by ściągał aktualizacje co jakieś 30 minut. A Winda to XP.

Dnia 28.04.2008 o 17:23, Manix69 napisał:

P.S. Na taki sprzęt masz mało ramu. Dokup kolejne 2GB a problem przejdzie na 90%.

P.S.2 A podkręcałeś jakąś część komputera ( np. procesor ) przed formatem? I po wgrywaniu
nowej winda, zostałeś na tych ustawieniach w biosie po oc?

Nic nie podkręcałem, kompa mam od 3 tygodni, jeszcze świerzy.

Dnia 28.04.2008 o 17:23, Manix69 napisał:

Pozdro!

Jednak bardzo wygląda to na jakiś problem z monitorem- gdy gra się wiesza widać takie latające paski, jakbym oglądał ekran przez kamerę, jak czasami widać w wiadomościach. Tylko, że po wymianie monitora nic się nie zmieniło. Tak więc kompletnie nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:24, Paladynka napisał:

>
> > Masz wyłączonego antywirusa?
> Hmm, nie. A co ma antywirus do gry?

Nie mam, co prawda AC, ale mnie kasperczak Wiedźmina stopował i wyglądało to podobnie
jak u Ciebie. Pozdrawiam :)

Ja mam Avasta, jak już wspomniałem, a Wiedźmina mi nie stopował ;P
Manix- rzeczywiście, to może być coś. Zasilacz 550 Watów, specjalnie na nim oszczędziłem, by jak najbardziej zmniejszyć koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować