Zaloguj się, aby obserwować  
cybekziom

Satanizm

237 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2007 o 20:00, Lord Otis napisał:

Tak jak widzisz nie masz po co się tak bulwersować bo sam do końca nie masz racji.

Mam bo istnieje tylko jeden rodzaj, jak sam napisałeś drugi to "pseudosatanizm". Tak samo moga być "pseudokatolicy" którzy jedźą chomiki i gwalcą zwierzeta, to że się tak sami nazywają nie znaczy że są katolikami :P

@ Vip Konius
przeczytaj parę postów wyżej. Jeśli nadal nie zrozumiałeś że to jest nurt filozoficzny który nie ma z wymienionymi przez Ciebie zwierzęceniami to niestety nic Ci już nie pomoże w dewiacji religijnej (śmiem mniemać żeś Katolik).
Nie mam zamiaru Cię urazić tym postem ale może tak zrozumiesz.

@ ReNeG4De
Odpowiedź na medal :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:08, ReNeG4De napisał:

> nie :P a wiec co to jest w takim razie satanizm ?? jak nie to powyzej ?
> a tak wogole sa to popaprancy
> po co maja sie modlic do diabla jak on jest zly i tak ich jakos opeta/zabije....

Ja pierniczę, człowieku przez 16 lat życia nie nauczyłeś się nie wypowiadać na tematy, o których
nie masz zielonego pojęcia?
http://www.satan.pl/ zpraszam, chyba, że będziesz bał się wejść, bo szatan cię opęta XD

lol boje sie ?? xD hahaha
U pseudosatanistów główną rolę odgrywa niszczenie cmentarzy i czarne msze z ofiarami z dziewic, dzieci lub zwierząt zabijanymi bądź gwałconymi ku rzekomej czci Szatana, a w rzeczywistości dla podziwu grupy (rówieśniczej, koleżeńskiej itp.).
zrodlo http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm
aha i torche filmow juz sie nagladalem w szkole o satanistach... wiec co nieco wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:12, WoWmen napisał:

> Tak jak widzisz nie masz po co się tak bulwersować bo sam do końca nie masz racji.
Mam bo istnieje tylko jeden rodzaj, jak sam napisałeś drugi to "pseudosatanizm". Tak samo moga
być "pseudokatolicy" którzy jedźą chomiki i gwalcą zwierzeta, to że się tak sami nazywają nie
znaczy że są katolikami :P

Nie wybieraj z kontekstu tego co Ci pasuję. napisałem że głównie psedoatanizmem nazywają go Ci filozoficzni wyznawcy satanizmu.
Zresztą mam właśnie w rękach książkę Czesława Cekirki, gdzie dużo surowiej niż ja podchodzi do tematu. twierdzi iż filozoficzni sataniści śą jedynie promilem w satanizmie. I nie rozdziela satanizmu na filozoficzny i psedusatanizm jak zresztą większość badaczy tematu. Ciebie natomiast zapraszam do lektury byś mógł się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:14, vip konius napisał:

U pseudosatanistów główną rolę odgrywa niszczenie cmentarzy i czarne msze z ofiarami z dziewic,
dzieci lub zwierząt zabijanymi bądź gwałconymi ku rzekomej czci Szatana, a w rzeczywistości
dla podziwu grupy (rówieśniczej, koleżeńskiej itp.).

Zrozumiesz wreszcie że pseudosatanista to nie satanista ? Wcześniej opisałem na przykładzie katolika(lub wstaw tu każdą inną religię, filozofię życia).

Dnia 27.11.2007 o 20:14, vip konius napisał:

aha i torche filmow juz sie nagladalem w szkole o satanistach... wiec co nieco wiem....

Porażające źródło wiedzy. Śmieszny jesteś naprawdę a równocześnie obrażasz innych.

Bez urazy dla każdego katolika(to tyko przykład, wcale tak nie twierdzę): Ja też widziałem kilka filmów i to w dodatku w 100% zgodnych z rzeczywistością o Krzyżowcach jak w imię swojego boga : mordowali, gwałcili i niszczyli dobytki narodów. Wiesz co jest jeszcze lepsze? Pseudosataniści zabili może maksymalnie 1000 osób powiedzmy a katolicy? no zgaduj...hmmmm nie wiem czy w milionach czy w miliardach to liczyć :P

ps. Coś mi edit nie działa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:23, WoWmen napisał:

> U pseudosatanistów główną rolę odgrywa niszczenie cmentarzy i czarne msze z ofiarami
z dziewic,
> dzieci lub zwierząt zabijanymi bądź gwałconymi ku rzekomej czci Szatana, a w rzeczywistości

> dla podziwu grupy (rówieśniczej, koleżeńskiej itp.).
Zrozumiesz wreszcie że pseudosatanista to nie satanista ? Wcześniej opisałem na przykładzie
katolika(lub wstaw tu każdą inną religię, filozofię życia).

> aha i torche filmow juz sie nagladalem w szkole o satanistach... wiec co nieco wiem....

Porażające źródło wiedzy. Śmieszny jesteś naprawdę a równocześnie obrażasz innych.

Bez urazy dla każdego katolika(to tyko przykład, wcale tak nie twierdzę): Ja też widziałem
kilka filmów i to w dodatku w 100% zgodnych z rzeczywistością o Krzyżowcach jak w imię swojego
boga : mordowali, gwałcili i niszczyli dobytki narodów. Wiesz co jest jeszcze lepsze? Pseudosataniści
zabili może maksymalnie 1000 osób powiedzmy a katolicy? no zgaduj...hmmmm nie wiem czy w milionach
czy w miliardach to liczyć :P

ps. Coś mi edit nie działa :(


E no, nie przesadzaj nie w miliardach, zresztą to nie było w imię Boga tylko w imię mamony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:14, vip konius napisał:

U pseudosatanistów główną rolę odgrywa niszczenie cmentarzy i czarne msze z ofiarami z dziewic,
dzieci lub zwierząt zabijanymi bądź gwałconymi ku rzekomej czci Szatana, a w rzeczywistości
dla podziwu grupy (rówieśniczej, koleżeńskiej itp.).
zrodlo http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm


Ano, pseudosatanistów. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :)

Dnia 27.11.2007 o 20:14, vip konius napisał:

aha i torche filmow juz sie nagladalem w szkole o satanistach... wiec co nieco wiem....


Oj, chłopie. Te filmy są kręcone w większości przez chrześcijan i do tego mających o satanizmie takie pojęcie, jak chociażby słynny pan Ryszard Nowak ;-D Nie widziałem jeszcze rzetelnego filmu o satanizmie. A już na pewno nie na lekcjach religii, na których miałem wątpliwą przyjemność oglądania tych pseudoedukacyjnych pierdół o szatanie opętującym poprzez karty tarota, płyty z metalem, zabijaniu kotów, aby uzyskać potężne moce itd. (kiedy jeszcze na nie chodziłem) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:23, WoWmen napisał:

> U pseudosatanistów główną rolę odgrywa niszczenie cmentarzy i czarne msze z ofiarami
z dziewic,
> dzieci lub zwierząt zabijanymi bądź gwałconymi ku rzekomej czci Szatana, a w rzeczywistości

> dla podziwu grupy (rówieśniczej, koleżeńskiej itp.).
Zrozumiesz wreszcie że pseudosatanista to nie satanista ? Wcześniej opisałem na przykładzie
katolika(lub wstaw tu każdą inną religię, filozofię życia).

no dobra tu masz racje... ale wlasnie pseudo satanisci sa uwaznaie za satanistow (zwyklych) jezeli chodzi o ludzi nie wtajemniczonych....

Dnia 27.11.2007 o 20:23, WoWmen napisał:

> aha i torche filmow juz sie nagladalem w szkole o satanistach... wiec co nieco wiem....

Porażające źródło wiedzy. Śmieszny jesteś naprawdę a równocześnie obrażasz innych.

sam jest smieszny worze

Dnia 27.11.2007 o 20:23, WoWmen napisał:

Bez urazy dla każdego katolika(to tyko przykład, wcale tak nie twierdzę): Ja też widziałem
kilka filmów i to w dodatku w 100% zgodnych z rzeczywistością o Krzyżowcach jak w imię swojego
boga : mordowali, gwałcili i niszczyli dobytki narodów. Wiesz co jest jeszcze lepsze? Pseudosataniści
zabili może maksymalnie 1000 osób powiedzmy a katolicy? no zgaduj...hmmmm nie wiem czy w milionach
czy w miliardach to liczyć :P

hmmm mmoze to byli pseudo katolicy ? moze dowiedz sie wiecej o katolikach a dopiero pozniej sie wypowiadaj....
w bibli jest napisane ze Bog bedize mial falszywych "misjonarzy" np ksiadz pedofil...
i tak samo radio maryja, mecherowe berety to zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:18, Lord Otis napisał:

Nie wybieraj z kontekstu tego co Ci pasuję. napisałem że głównie psedoatanizmem nazywają go
Ci filozoficzni wyznawcy satanizmu.
Zresztą mam właśnie w rękach książkę Czesława Cekirki, gdzie dużo surowiej niż ja podchodzi
do tematu. twierdzi iż filozoficzni sataniści śą jedynie promilem w satanizmie. I nie rozdziela
satanizmu na filozoficzny i psedusatanizm jak zresztą większość badaczy tematu. Ciebie natomiast
zapraszam do lektury byś mógł się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Hmm co wyrwałem z kontekstu?
Widać że rozmowa będzie jałowa ponieważ ślepo wierzysz w to co jest wpajane współczesnym ludziom.
Powiem krótko, po co mam czytać coś co jest napisane przez kogoś kto ma podobny ślepy punkt widzenia jak Ty?
Szufladkowanie patologii z czymś innym jest dość dziwne.

To tak jak przypisać jakiś odłam chrześcijaństwa który praktykuje bestialstwa i nazywa siebie chrześcijaninami do prawdziwego chrześcijaństwa i uogólniać całą wiarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:30, vip konius napisał:

sam jest smieszny worze

Może się to obyć bez obrażania innych osób?

Dnia 27.11.2007 o 20:30, vip konius napisał:

hmmm mmoze to byli pseudo katolicy ? moze dowiedz sie wiecej o katolikach a dopiero pozniej
sie wypowiadaj....
w bibli jest napisane ze Bog bedize mial falszywych "misjonarzy" np ksiadz pedofil...
i tak samo radio maryja, mecherowe berety to zal.pl

Czyli jednak rozumiesz to o czym mówilem gdy "zaatakowałem" Twoją religię. Teraz odnieś identyczny argument w stosunku do satanizmu. "Pseudostaniści" to też tacy fałszywi misjonarze którzy jedynie się podszywają. Teraz już chyba musisz zrozumieć moje przesłanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg, co za wątek :).

Jestem w szoku, że ludzie wysilili się na takie rozwinięcie teorii satanizmu. A przecież to jakiś totalny zwid - jak można afiszować się z poglądami, których etymologia sięga postaci będącej czystej alegorią zła w większości kultur :). Imo wstyd dla wykształconego, kulturalnego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:38, WoWmen napisał:

> sam jest smieszny worze
Może się to obyć bez obrażania innych osób?
> hmmm mmoze to byli pseudo katolicy ? moze dowiedz sie wiecej o katolikach a dopiero pozniej

no moze ale Ty pierwszy napisales ze jestem smieszny.... wiec ja tez cos napisalem od siebie...

Dnia 27.11.2007 o 20:38, WoWmen napisał:

> sie wypowiadaj....
> w bibli jest napisane ze Bog bedize mial falszywych "misjonarzy" np ksiadz pedofil...

> i tak samo radio maryja, mecherowe berety to zal.pl
Czyli jednak rozumiesz to o czym mówilem gdy "zaatakowałem" Twoją religię. Teraz odnieś identyczny
argument w stosunku do satanizmu. "Pseudostaniści" to też tacy fałszywi misjonarze którzy jedynie
się podszywają. Teraz już chyba musisz zrozumieć moje przesłanie :P

no w sumie rozumiem...
tylko jeszcze jedno... po co byc satanista jezeli mozna zostac opetany a nik chyba by tego nie chcial co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Satanizm to tylko odbicie lustrzane wiary w Boga.
Jeśli Chrześcijanie głoszą rzeczy ogólnie uznawane za dobre to ludzie musieli wymyślić coś odmiennego dla zachowania równowagi - powstał Satanizm który jest wiarą w Diabła(?) i oddawanie mu czci tak jak Chrześcijanie robią to Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:42, hate mastah napisał:

Satanizm to tylko odbicie lustrzane wiary w Boga.
Jeśli Chrześcijanie głoszą rzeczy ogólnie uznawane za dobre to ludzie musieli wymyślić coś
odmiennego dla zachowania równowagi - powstał Satanizm który jest wiarą w Diabła(?) i oddawanie
mu czci tak jak Chrześcijanie robią to Bogu.


Trochę bez sensu - dla równowagi ludzie wymyślali osobne systemy w których funkcjonował zarówno bóg dobra jak i zła (jeszcze przed chrześcijanami w Persji - potem w bodajże III wieku zostało to przeniesione na grunt śródziemnomorski pod nazwą manicheizmu, sekty rzecz jasna).
I to miało jakiś tam sens, w aspekcie logicznym.


Natomiast kultywowanie wyłącznie osoby odzwierciedlającej samo zło? Brzmi nie tyle dziwacznie co jak dewiacja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:42, vip konius napisał:

tylko jeszcze jedno... po co byc satanista jezeli mozna zostac opetany a nik chyba by tego
nie chcial co nie ?


Cała twoja wiedza (a raczej niewiedza) opiera się na robionych przez grupę ludzi nie mających pojęcia o temacie filmach przeznaczonych do indoktrynacji dzieci na lekcjach katolicyzmu. Powołując się na nie po prostu stajesz się śmieszny. Jeszcze raz gorąco zachęcam do przejrzenia strony z linka powyżej, zanim palniesz następną głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Satanizm jest sektą, kościołem szatana tak dla Twojej wiadomości. A z szatanem to ma to związek taki, że sataniści ustawiaja go sobie zamiast Boga na władce świata. Dodatkowo ich doktryna spisana w Czarnej Biblii głosi chęc zemsty, na pierwszym miejscu stawia rzeczy materialne i zaspokojenie fizyczne czy emocjonalne. Nie no masz racje, poza tym, że mają własnego Boga, własną Biblię, mszę, obrządki itp. to nie jest religia (mniejsza z tym jak chora i nienormalna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2007 o 20:42, vip konius napisał:

no moze ale Ty pierwszy napisales ze jestem smieszny.... wiec ja tez cos napisalem od siebie...

Źle mnie zrozumiałeś. Odnosiło się to do tego na jakich argumantach opierałeś swą tezę. Nigdy nie mam intencji obrażać kogokolwiek. Za nieporozumienie przepraszam.

Dnia 27.11.2007 o 20:42, vip konius napisał:

no w sumie rozumiem...
tylko jeszcze jedno... po co byc satanista jezeli mozna zostac opetany a nik chyba by tego
nie chcial co nie ?

Sataniści nie wierzą w opętanie ;) Biorąc rzecz z kąta widzenia osoby wierzącej : Osoba która nie czyni zła ani nie ma w swoich zamiarach żadnych nikczemnych rzeczy nie jest podatna na opętanie. Kierując się rozumiem nie zejdzie na złą drogę która może do tego doprowadzić. Troszkę zawiłe ale nie umiem tego lepiej wytłumaczyć ;)
"Pseudosataniści" są bardziej na to podatni patrząc z tego punktu widzenia.

@hate mastah
Proszę Cię, przeczytaj wcześniej napisane przeze mnie posty a następnie jeśli chcesz się wypowiedź. Nieznając całkowicie satanizmu nie powinieneś się na jego temat wypowiadać oceniając jaki jest.


ps. A teraz jeśli pozwolicie ucieknę na jakiś czas do "formowej mafii", ponieważ edycja się rozpoczęła a ja jak na chwilę obecną jedynie tu piszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT:Edit jakoś nie chcę mi działać :s gdy dodam edita nie pokazuje się w poście :(

Reakan dziękuję, że chcesz coś mi uświadomić ale niestety nie skorzystam z Twojej tezy, ponieważ jest lekko mówiąc wyssana z palca i podparta na dość słabych, wręcz miernych argumentach.

Kolejny raz proszę o nie obrażanie nurtu filozoficznego oraz osób które za nim podążają. Jeśli się do tego nie zastosujesz będę zmuszony to zgłosić do moderacji bo o ile mi wiadomo zakazane jest obrażanie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:48, Backside napisał:


Trochę bez sensu - dla równowagi ludzie wymyślali osobne systemy w których funkcjonował zarówno
bóg dobra jak i zła (jeszcze przed chrześcijanami w Persji - potem w bodajże III wieku zostało
to przeniesione na grunt śródziemnomorski pod nazwą manicheizmu, sekty rzecz jasna).
I to miało jakiś tam sens, w aspekcie logicznym.

>

Każda religia czy mitologia miała tych dobrych i tych złych. Dualizm to wynik naszej natury, w każdym człowieku są zarówno, rzeczy dobre jak i złe. Sztuką jest jednak dostrzec to, że dobro nie może istnieć bez zła, tak jak i zło nie może istnieć bez dobra. Uzupełniają się, są po prostu sobie potrzebne.

A bogowie każdej wiary, muszą mieć elementy ludzkie, bo w końcu w opini wielu to ludzie właśnie ich stworzyli. Skoro więc są ludzie dobrzy i źli są dobre i złe uczynki - bogowie muszą być tacy sami. Dlatego, żeby człowiek czy to dobry czy zły mógł wybrać do kogo będzie się modlił i komu służył. ;)

Dnia 27.11.2007 o 20:48, Backside napisał:


Natomiast kultywowanie wyłącznie osoby odzwierciedlającej samo zło? Brzmi nie tyle dziwacznie
co jak dewiacja :]


Dlaczego? Skoro są ludzie dobrzy którzy wierzą w dobrych bogów, mogą być też ludzie źli wierzący w złych bogów. I dla ludzi dobrych - zło to dewiacja, tak jak dla złych dobro ;)

Satanizm filozoficzny, to tak naprawde ateizm nazwany tak a nie inaczej ponieważ zawiera pewnien zbiór poglądów wyznawanych przez osoby niewierzące. Wszystkie odmiany opierajace się na negowaniu kościoła czarnych mszach czy rytualnych samobójstwach, paleniu dziewic - to skutek religi tyle, że złej i wiary człowieka w coś czego nie może sam sobie wytłumaczyć, czegoś w co wierzy. Tak samo wygląda wiara w dobrych "właściwych" bogów tyle, że ta nikogo w obrządkach w dzisiejszych czasach nie krzywdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 21:00, WoWmen napisał:

Kierując się rozumiem nie zejdzie na złą drogę która może do tego doprowadzić. Troszkę
zawiłe ale nie umiem tego lepiej wytłumaczyć ;)


I właśnie to jest iluzja jaką przygotował sam ojciec satanizmu, której apogeum osiągnięto w XVIII w., - przekonanie o tym, że rozum ludzki jest zdolny do wybrania optymalnych odpowiedzi na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować