Zaloguj się, aby obserwować  
cybekziom

Satanizm

237 postów w tym temacie

Zaraz zaraz to chińczycy też są satanistami bo jedzą koty i psy ^^ xD
A tak na poważnie:Według mnie to głupota oceniać jakąś subkulturę/ideologie itd. jeśli nie spotkało sie przedstawicieli tych nurtów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 14:04, Mateusz9214 napisał:

Zaraz zaraz to chińczycy też są satanistami bo jedzą koty i psy ^^ xD
A tak na poważnie:Według mnie to głupota oceniać jakąś subkulturę/ideologie itd. jeśli
nie spotkało sie przedstawicieli tych nurtów...

Tak, tak i palą gołębie na ołtarzu ku czci i chwały Szatana ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... myślałem sobie, czemu w piekle grzesznicy się meczą. Czemu szatan nadal "pracuje" dla Boga i przyjmuję złych do siebie. Grzeszników powinien nagradzać. Ale się chyba domyślam: od ludźmi pomiata, zabawia się nimi. To miałoby sens.

Ale nie wiem tego: jeśli ktoś jest satanistą i praktykuje wszystkie modlitwy i rytuały tej...religii, to jak go przywita szatan. Na logikę to taki człowiek w piekle będzie miał raj, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:10, Don Zorro napisał:

Ale nie wiem tego: jeśli ktoś jest satanistą i praktykuje wszystkie modlitwy i rytuały
tej...religii, to jak go przywita szatan. Na logikę to taki człowiek w piekle będzie
miał raj, czy nie?

Satanizm LaVeyański polega na zaspokajaniu własnych potrzeb, a Szatan jest tylko symbolem. Jeśli to Cię kręci, możesz składać ofiary, modlić się, ale to nie jest wymagane. Można to nazwać skrajnym hedonizmem albo i ateizmem. To mój punkt widzenia i tak przynajmniej głosi Biblia Szatana La Vey''a A ten raj, to już chyba sprawa samego siebie - tak jak powiedział hans olo - własnej wyobraźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:10, Don Zorro napisał:

Hmm... myślałem sobie, czemu w piekle grzesznicy się meczą. Czemu szatan nadal "pracuje"
dla Boga i przyjmuję złych do siebie. Grzeszników powinien nagradzać. Ale się chyba domyślam:
od ludźmi pomiata, zabawia się nimi. To miałoby sens.

Ale nie wiem tego: jeśli ktoś jest satanistą i praktykuje wszystkie modlitwy i rytuały
tej...religii, to jak go przywita szatan. Na logikę to taki człowiek w piekle będzie
miał raj, czy nie?

Niektórzy twierdzą, że każdy ma taki raj jaki sobie wyobrazi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:10, Don Zorro napisał:

Hmm... myślałem sobie, czemu w piekle grzesznicy się meczą. Czemu szatan nadal "pracuje"
dla Boga i przyjmuję złych do siebie. Grzeszników powinien nagradzać. Ale się chyba domyślam:
od ludźmi pomiata, zabawia się nimi. To miałoby sens.

Ale nie wiem tego: jeśli ktoś jest satanistą i praktykuje wszystkie modlitwy i rytuały
tej...religii, to jak go przywita szatan. Na logikę to taki człowiek w piekle będzie
miał raj, czy nie?


Stawiam, że nikt ci nie odpowie na to, ale ja spróbuje. Z punktu widzenia katolików taka osoba będzie miała również w piekle przesrane, bo według najnowszych wierzeń kosciola pieklo, niebo i czysciec to stany umyslowe, duchowe. pieklo to poczucie ze jest sie na wiecznosc oddalonym od boga i czlowiek z tego powodu cierpi, bo ma juz wtedy wiedze absolutna i zaluje swoich czynow.
Z punktu widzenia satanistow nie bedzie mial ani dobrze, ani zle bo juz umrze. A npowtarzam satanizm to nie religia, to filozofia ktora nie mowi ani o istnieniu boga, ani szatana. Tam po prostu szatan jest okreslany jako "sila rzadzy ludzkich, cos co napedzajaca swiat. " A wszystkie bzdetne rytualy i zjadanie kotow, dzieci i dziewic mozecie odlozyc miedzy bajki. Z WYJĄTKIEM odłamów satanizmu, które ccza szatana osobowa i uzanaja go za egipskiego boga seta. Ale my mówimy chyba o głównym nurcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:19, Nekromantik napisał:

\m/

Gest nie ma żadnego związku z satanizmem ;))

@ Darth Master

Dnia 09.02.2009 o 15:19, Nekromantik napisał:

Stawiam, że nikt ci nie odpowie na to, ale ja spróbuje.

Myliłeś się :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:25, Don Zorro napisał:

Katolicyzmu... mówisz to przyszłego protestanta. A ja mówię o uznawaniu szatana za Boga.
Jak wtedy? Raj w piekle?

Szatan jest Bogiem, o tym mówi nawet Biblia, o ile się nie mylę. A Raj to prawdopodobnie spełnienie wszystkich marzeń takiej osoby.

@ Nekromantik
Ta, spoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:27, JaqbD napisał:

Szatan jest Bogiem, o tym mówi nawet Biblia, o ile się nie mylę. A Raj to prawdopodobnie
spełnienie wszystkich marzeń takiej osoby.

W zasadzie to aniołem, ale podobno Bóg to wszystko, więc i Szatan jest Bogiem tak jak i my. Tak to przynajmniej powinno wyglądać z punktu widzenia chrześcijanina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demon jest zły. Przez to wyrządza zło ludziom, odsuwając ich od Boga.
W jaki sposób? Okłamując nas.
Dlaczego? Z nienawiści do nas. I to pomimo iż, jemu już nic nie pomoże, to przez swoją zatwardziałość, egoizm, zwyrodniałość... kusi nadal.
Nie sądzę więc, żeby Zły ciepło traktował swoich popleczników po śmierci...

Drugą rzeczą jest sam fakt, że będą oni w Piekle. Bo czym ono jest? Brakiem obecności Boga.
Bóg jest na tyle łaskawy, że pozwala im od Siebie odejść, by możliwie zmniejszyć ich katusze.
Ktoś zapyta: Ale dlaczego nie mogą być w Bogu? Bo są źli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:39, hans olo napisał:

W zasadzie to aniołem,

Prawda, był "niosącym światło", bardzo blisko Boga, jednak chciał być z Nim na równi, a nawet wyżej więc podniósł bunt i został strącony do piekła. La Vey ciekawie określił osobę Szatana - że jest dobry, bo przez ten cały czas dawał Kościołowi zajęcie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś co zapewne już pisałem, a co nadal widzę nie dociera do niektórych. Wg Biblii nie ma czegoś takiego jak piekło. Jest to pojęcie dogmatyczne. Biblia wskazuje jedynie na istnienie stanu pustki (Szeol), do którego wysyłani są wszyscy zmarli bez wyjątku. Nie ma piekła ani raju, ani czyśćca tylko szeol. Szeol w nowotestamentowych księgach pisanych w grece został przetłumaczony na Hades, przez co zyskał sobie miano piekielnych jaskiń pełnych siarkowych oparów i takie tam. Osobiście (abstrachując od mojej postawy ateistycznej) nie uznaję NT za księgę biblijną więc nie będę się rozpisywał. Zwłaszcza, że w tym okresie propagandowa walka miedzy konserwatywnymi Żydami a Żydami heretykami była ostra i Szeol był jednym z głównych narzędzi jedni drugich prześcigali w wymyślaniu nowych wersji tego co nastąpi po pobycie w szeolu, który wg ST jest stanem wiecznym tylko po to by zwabić więcej wiernych obietnicami super luksusów po śmierci, a Mahomet to już w ogóle przegiął pałę ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:46, JaqbD napisał:

> W zasadzie to aniołem,
Prawda, był "niosącym światło", bardzo blisko Boga, jednak chciał być z Nim na równi,
a nawet wyżej więc podniósł bunt i został strącony do piekła. La Vey ciekawie określił
osobę Szatana - że jest dobry, bo przez ten cały czas dawał Kościołowi zajęcie ;))

Widzę, ze towarzysz czytał biblie pana od zwierząt.
Tak definicja szatana jest bardzo ciekawa - "najlepszy przyjaciel kościoła, bo przez te wszystkie lata dawał mu zajęcie..." I po zastanowieniu trudno się z tym nie zgodzić. Kolejnym bardzo trafnym zapiskiem jest moim zdaniem potwierdzenie, dlaczego żyjemy w erze Belzebuba...

Edit
Co do piekła to jak mówiłem, obecnie jest on uważany za stan ducha(patrz moje posty wyżej). A cała lipka z ogniem siarką i ble ble wzięła się z greckiego Hadesu w mitologi greckiej, a rozpopularyzowana została w średniowieczu, by zobrazować ciemnocie jak złe musi być piekło. Jednak wspaniali misjonarze trochę się zdziwili jak spotkali Eskimosów, którzy po tych opowieściach chcieli się tam dostać...

Edit2
Co do zawartości ST i NT się nie wypowiadam, bo wiedzę mam raczej małą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować