Zaloguj się, aby obserwować  
cybekziom

Satanizm

237 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

> czymże jest rozmowa o satanizmie bez rozmów o Biblii?
>
Wszystkim :) Przecież satanizm, nie jest religią i wychodzi często z założenia, ze Boga
nie ma, żyje sie chwilą a jak sie umrze to jest koniec...
On nawiązuje tylko do chrześcijaństwa i ukazuje jego błędy i nielogiczności.

Woot? Moze coś z sensem poproszę? Przecież sam sobie zaprzeczasz.

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

Radykał -->Kościół używa elementów apokryfów o ile się nie mylę w Biblii nie
jest napisane że Jezus wjechał do Jerozolimy na osiołku, a każdy wie że wjechał (pewności

Z kim i o czym chcesz rozmawiać?
http://www.biblegateway.com/passage/?book_id=47&chapter=21&version=12

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

co do treści biblii nie mam więc popraw jeśli jest zawarty fragment o osiołku). A nie
słyszałeś jak Jezus zrobił jako dziecko gołębia z gliny i go ożywił, tego też w Bibli
nie ma a jednak ja o tym słyszałem...

Tak i zrobił to samolubnie, by uniknąć kary za wykonywanie prac w szabacie. Dlatego proponuję cofnąć się do tego co napisałem o apokryfach.

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

Co do Prawa które Jezus dał Piotrowi to czy Piotr ustalał księgi wchodzące w skład współczesnej
Biblii, NT? Chyba nie, a przypominam, że same treści ksiąg były modyfikowane jeszcze
w średniowieczu, więc o oryginalnych treściach możecie zapomnieć. A jakie było podejście
do religii w wiekach mroku każdy wie, zmieniano tak, by było na korzyść...

Nie wiem jak Radykał, ale mnie tego nie mów. Dla mnie sprawa oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:23, hans olo napisał:

> Wszystkim :) Przecież satanizm, nie jest religią i wychodzi często z założenia,
ze Boga
> nie ma, żyje sie chwilą a jak sie umrze to jest koniec...
> On nawiązuje tylko do chrześcijaństwa i ukazuje jego błędy i nielogiczności.
>

Dobra głupio wyszło, ale satanizm po prostu naśmiewa się z religii, i okazuje jej nie logikę, a sm religia nie jest. Tak w 3 słowach się opisać nie da...

Dnia 10.02.2009 o 17:23, hans olo napisał:

Woot? Moze coś z sensem poproszę? Przecież sam sobie zaprzeczasz.
> Radykał -->Kościół używa elementów apokryfów o ile się nie mylę w Biblii
nie
> jest napisane że Jezus wjechał do Jerozolimy na osiołku, a każdy wie że wjechał
(pewności
Z kim i o czym chcesz rozmawiać?
http://www.biblegateway.com/passage/?book_id=47&chapter=21&version=12

Mówiłem, nie posiadam takiej wiedzy by z głowy mówić co jest w Biblii, a czego nie ma, zwłaszcza, że dawno sie tym nie zajmowałem, dlatego przepraszam za błąd ale wiem że z osiołkiem cos było...
Może w Biblii nie ma zapisane że Maryja z Józefem podróżowali na ośle do Egiptu, chyba tak, ale uprzedzam, że znowu mogę się mylić...

Dnia 10.02.2009 o 17:23, hans olo napisał:

Nie wiem jak Radykał, ale mnie tego nie mów. Dla mnie sprawa oczywista.

Więc sam powinieneś rozumieć, że trudno powiedzieć, by księgi wchodzące w skład Pisma świętego były tymi właściwymi, zresztą apokryfów większości treści nie znamy, bo kiedyś były niszczone, tak jak choćby sławna Ewangelia według Jezusa, która miałaby niby mówić o tym, że księża mają żyć w całkowitym ubóstwie. O ile się nie mylę to w seminarium kiedyś o niej uczono i jak się spytasz jakiegoś starszego księdza to powinien coś na ten temat wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:44, Darth Master napisał:

Dobra głupio wyszło, ale satanizm po prostu naśmiewa się z religii, i okazuje jej nie
logikę, a sm religia nie jest. Tak w 3 słowach się opisać nie da...

No ale dlaczego wyklucza to rozmowę o Biblii? Jeś;li Satanizm bierze pod lupę chrześcijaństwo, a nawet wszelkie religie, to nie można wykluczyć tego jakze ważnego w tej kwestii "materiału dowodowego".

Dnia 10.02.2009 o 17:44, Darth Master napisał:

Mówiłem, nie posiadam takiej wiedzy by z głowy mówić co jest w Biblii, a czego nie ma,

No to sprawdzić przecież można :P

Dnia 10.02.2009 o 17:44, Darth Master napisał:

zwłaszcza, że dawno sie tym nie zajmowałem, dlatego przepraszam za błąd ale wiem że z
osiołkiem cos było...
Może w Biblii nie ma zapisane że Maryja z Józefem podróżowali na ośle do Egiptu, chyba
tak, ale uprzedzam, że znowu mogę się mylić...

też jest

Dnia 10.02.2009 o 17:44, Darth Master napisał:

Więc sam powinieneś rozumieć, że trudno powiedzieć, by księgi wchodzące w skład Pisma
świętego były tymi właściwymi, zresztą apokryfów większości treści nie znamy, bo kiedyś
były niszczone, tak jak choćby sławna Ewangelia według Jezusa, która miałaby niby mówić
o tym, że księża mają żyć w całkowitym ubóstwie. O ile się nie mylę to w seminarium kiedyś
o niej uczono i jak się spytasz jakiegoś starszego księdza to powinien coś na ten temat
wiedzieć...

Problematyka jest nieco bardziej złożona. Zniekształceniami dużo bardziej dotknięty jest NT niż ST. A jako że początek dyskucji dotyczył demonów to w NT nie ma czego szukać. Z resztą zgubiłem się już generalnie co do Twojego stanowiska. Rzucasz raz tym raz tym na stół, ale nie określasz się konkretnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 18:05, hans olo napisał:

Problematyka jest nieco bardziej złożona. Zniekształceniami dużo bardziej dotknięty jest
NT niż ST. A jako że początek dyskucji dotyczył demonów to w NT nie ma czego szukać.
Z resztą zgubiłem się już generalnie co do Twojego stanowiska. Rzucasz raz tym raz tym
na stół, ale nie określasz się konkretnie :P

Rzucam raz tym raz tym, bo nie posiadam swojego stanowiska w tej sprawie, staram się być obiektywny, nie oceniam kto ma racje, a kto nie, mówię co wiem i jeśli komuś pomóc to staram się to robić.
Jedyne w czym wyrażam zdanie to fragmenty ideologii, nigdy nie całość, bo uważam, że prawda i tak będzie leżała po środku...

Np.
Trudno się nie zgodzić z LaVeyem, że kościół się pogubił w pewnym momencie bo przecież jest napisane "nie zabijaj", a kapelani wojskowi błogosławią broń...

PS. Inna sprawą jest, że w oryginale było "nie morduj", a zabijać, a mordować to dwie rożne rzeczy jeśli przypatrzymy się tym słowom z bliska uwzględniając ich budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 18:28, Darth Master napisał:

Trudno się nie zgodzić z LaVeyem, że kościół się pogubił w pewnym momencie bo przecież
jest napisane "nie zabijaj", a kapelani wojskowi błogosławią broń...

Czyli przystają na zabijanie. Na to w sumie wychodzi. Sami działają wbrew przykazaniom
Ja satanizm widzę trochę inaczej niż niektórzy. Dla mnie jest to lustrzane odbicie katolicyzmu. Katolicy wierzą, że Bóg jest wszechmogący itp. itd., a szatan jest sprawcą wszelkiego zła.A szatanisci na odwrót: Boga postrzegają jako tego złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 18:37, michciu1 napisał:

Dla mnie jest to lustrzane odbicie katolicyzmu.
Katolicy wierzą, że Bóg jest wszechmogący itp. itd., a szatan jest sprawcą wszelkiego
zła.A szatanisci na odwrót: Boga postrzegają jako tego złego

Ale nie uważają szatana za wszechmogącego. Więcej, nie wierzą nawet w szatana/Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

Radykał -->Kościół używa elementów apokryfów

Nie używa.

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

o ile się nie mylę w Biblii nie
jest napisane że Jezus wjechał do Jerozolimy na osiołku, a każdy wie że wjechał (pewności
co do treści biblii nie mam więc popraw jeśli jest zawarty fragment o osiołku).

Jest tak napisane, hans olo podał już cytat.

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

A nie
słyszałeś jak Jezus zrobił jako dziecko gołębia z gliny i go ożywił, tego też w Bibli
nie ma a jednak ja o tym słyszałem...

LoL. To, że o tym słyszałeś nie oznacza, że Kościół korzysta z apokryfów. Ja w książce Jacka Piekary przeczytałem, że Jezus zszedł z krzyża i wybił pół Jerozolimy, co nie oznacza, że Kościół zgadza się z treścią tej książki...

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

Co do Prawa które Jezus dał Piotrowi to czy Piotr ustalał księgi wchodzące w skład współczesnej
Biblii, NT?

Jezus obiecał, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła, którego opoką został Piotr. Większość apokryfów nie jest wiarygodna, bo datowana jest na zbyt późny okres (np. 3-4 wiek), a na przykład najstarsze zapiski ewangelii Marka pochodzą już z 68 roku.

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

Chyba nie, a przypominam, że same treści ksiąg były modyfikowane jeszcze
w średniowieczu, więc o oryginalnych treściach możecie zapomnieć. A jakie było podejście
do religii w wiekach mroku każdy wie, zmieniano tak, by było na korzyść...

Udowodnij.

michciu1

Dnia 10.02.2009 o 17:06, Darth Master napisał:

Czyli przystają na zabijanie. Na to w sumie wychodzi. Sami działają wbrew przykazaniom

Bzdura. Biblia dopuszcza sprawiedliwą wojnę, karę śmierci w kilku wypadkach, zabójstwo w obronie własnej. Zakazuje mordowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W błędzie jesteś wielkim co do wieku apokryfów. Apokryfy znalezione w Qumran tak jak i pozostałe księgi mają od ok 1900 do ponad 2100 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 21:23, hans olo napisał:

W błędzie jesteś wielkim co do wieku apokryfów. Apokryfy znalezione w Qumran tak jak
i pozostałe księgi mają od ok 1900 do ponad 2100 lat.

Mam na myśli apokryfy Nowego Testamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 21:10, Radykał napisał:

> Chyba nie, a przypominam, że same treści ksiąg były modyfikowane jeszcze
> w średniowieczu, więc o oryginalnych treściach możecie zapomnieć. A jakie było podejście

> do religii w wiekach mroku każdy wie, zmieniano tak, by było na korzyść...
Udowodnij.

Wystarczy, ze sobie poczytasz o soborach na początku średniowiecza. mam książkę w domu o tym, ale i tak pewnie nie uwierzysz w każdym razie poszukaj a znajdziesz jak ci zależy...

Dnia 10.02.2009 o 21:10, Radykał napisał:

Bzdura. Biblia dopuszcza sprawiedliwą wojnę, karę śmierci w kilku wypadkach, zabójstwo
w obronie własnej. Zakazuje mordowania.

Właśnie problem jest w tym ze ST o tym mówi, a nowy temu przeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2009 o 14:08, Darth Master napisał:

Wystarczy, ze sobie poczytasz o soborach na początku średniowiecza. mam książkę w domu
o tym, ale i tak pewnie nie uwierzysz w każdym razie poszukaj a znajdziesz jak ci zależy...

Czytałem. I wiem tylko o jednej zmianie, którą możnaby nazwać fałszerstwem. Jednak wspomina o tym nawet przypis z BT:
1 J 5, 7 - Wiersz 7 jest uzupełniony w Wlg: "W niebie Ojciec, Słowo i Duch Święty, a Ci Trzej są jednością. I trzej są, którzy dają świadectwo na ziemi". Słów tych (tzw. Comma Johanneum) brak w najstarszych rkp gr. i w najstarszych przekładach. Nie spotykamy ich również w ważniejszych kodeksach Wlg. Prawdopodobnie stanowiły one marginesową glosę, później w niektórych kodeksach włączoną do tekstu.

Dnia 11.02.2009 o 14:08, Darth Master napisał:

Właśnie problem jest w tym ze ST o tym mówi, a nowy temu przeczy...

Nie przeczy. Jezus kazał stosować się do nakazów Starego Testamentu, a apostołom polecił nawet nosić miecze.
"1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze2 Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą3, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią" Mt, 23, 1 - 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 17:11, Peter44 napisał:

Dziś na cmenterzu w mijej miejcowości zdewastowano groby i ciała porozżucano.
Myślę że to sataniści.

Eee tam odrazu sataniści. Może zwykli wandale, albo nekrofile jacyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 17:15, RohenS napisał:

Eee tam odrazu sataniści. Może zwykli wandale, albo nekrofile jacyś.


Tyle że to nie pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować