Zaloguj się, aby obserwować  
cybekziom

Satanizm

237 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 20:43, Flash606 napisał:

a kto powiedział, że mohery muszą być złe? Ostatnio przeczytałem ciekawy artykuł o pewnej "moherce"
i co się okazało? A no bez żadnych oporów dawała robić sobie zdjęcia, nie miała za złe dziennikarzom,
że zajmują jej czas. I bynajmniej nie była to ekipa Naszego Dziennika.


Mi nie chodzi o to, że słucham odpowiedniego radia ani o styl ubierania się itp. Ale jedynie o zachowanie typu: "a ten to słucha metalu, to na pewno szatanista rogaty! A ten nie chodzi do kościoła, na tacę nie daje i..."

Dnia 23.10.2007 o 20:43, Flash606 napisał:

No bez przesady, bez obrazy dla ludzi, którzy słuchają techno (w nich jestem m.in. ja ;). Racja, niby jest łatwo
zrobić muzykę techno, ale trudniej zrobić już taką muzykę, aby wpadała w ucho...


Prawda. Sam niegdyś słuchałem Gigi d''Agostino (nie wiem jak i czy to się odmienia) i uważam go za mistrza, jeśli chodzi o ten typ muzyki, ale to co się teraz wyprawia na scenie techno (trance - bezmózgie powtarzanie jednego kawałka coraz szybciej i głośniej:/) to porażka. A metal rządzi, nie będę obiektywny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:08, Mogrim napisał:

Satanizm racjonalistyczny, okultystyczny... nie lubię ani jednego ani drugiego, więc na złość
tym racjonalistycznym powiem, że i tak zawsze będe was miał za czubków od rozwalania grobów.

szczerze to nie tylko satanisci rozwalaja groby...
A co do mojej opini o satanistach to praktycznie nie mam o nich zdania bo zadnego nie spotkalem(mialem szczeście?) wiec sie wypowiadac nie bede zeby nie rozpowszechniac kolejnego stereotypu itp. ktore rzadza w polsce jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po części masz racje... Normalny człowiek dla satanistów to taki, który mówi "Pentagramu moc, zawiń kupę w koc", a nienormalny to taki, który zachowuje sie zupełnie naturalnie. Nie mogę się z Tobą nie zgodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sataniści to po prostu ludzie chorzy na umyśle, niewyżyte osoby szukające okazji do porozwalania grobów na ich "mszach". Takim to mało co pomoże, bo niestety nie są pod wpływem szatana, ale własnej głupoty i niedojrzałości. A zadaniem ich kapłanów jest zapewnienie im tego stanu jak najdłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:30, reykan napisał:

Sataniści to po prostu ludzie chorzy na umyśle, niewyżyte osoby szukające okazji do porozwalania
grobów na ich "mszach". Takim to mało co pomoże, bo niestety nie są pod wpływem szatana, ale
własnej głupoty i niedojrzałości. A zadaniem ich kapłanów jest zapewnienie im tego stanu jak
najdłużej...

Twoją opinią czuję się bardzo urażony.....
Najpierw dowiedź się co to Satanizm i kim są sataniści zanim zaczniesz kogokolwiek oceniać.
Dla ułatwienia podpowiem Ci, że to co napisałeś nie ma najmniejszego związku z satanizmem :P Jeszcze raz coś takiego napiszesz i zgłoszę to do moderacji.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie satanizm to po prostu inna religia. Sataniści nic mi ani moim znajomym czy rodzinie nie zrobili i ja również nie mam zamiaru uprzykrzać im życia. Chociaż przyznam szczerzę, że gdy widzę satanistę (i mam pewność, że jest satanistą) to czuję się trochę niepewnie... Pewnie dlatego, że katolicyzm i satanizm to dwie, kompletnie przeciwne wiary i przekonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK to może inaczej. Rzeczywiście moja opinia może być trochę myląca. Nie oceniam w ten sposób ludzi słuchających Metalu czy czegoś takiego. Swoją opinię oparłem jak pisałem właśnie o ludziach którzy czynnie i zupełnie poważnie traktujących swoje obrządki. Czyli właśnie takich, co niszczą cmentarze, zabijają dla szatana, uprawiają orgie seksualne na mszach, zabijają zwierzęta w bestialski sposób itp. Bo to nie są normalne zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie telegraficznym :
-Satanizm to nie religia
-z "szatanem" jedyny związek to symbol osoby wyzwolonej, sprzeciwiającej etc.
-Satanista nie je kotów, nie podpala kościołów, nie rozkopuje grobów, nie podpala krzyży itp. to jedynie to co sobie ubzdurali ludzie którzy mylą psychicznie skrzywionych ludzi którzy sami także nie rozumiejąc na czym polega satanizm próbują się wyróżnić czymś "złym"

Chyba wystarczy na obecną chwilę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli właśnie takich, co niszczą

Dnia 27.11.2007 o 19:41, reykan napisał:

cmentarze, zabijają dla szatana, uprawiają orgie seksualne na mszach, zabijają zwierzęta w
bestialski sposób itp. Bo to nie są normalne zachowania.

W 100% się z Tobą zgadzam. Tylko że oni nie są nawet nienormalni. Oni są po prostu chorzy na łeb. Odurzają się niewiadomo czym i "dostają znaki od szatana, że mają robić to i to". Przez te zachowania, o których wspomniałeś, ja (osobiście) nie uważam ich nawet za ludzi. Dla mnie, to są po prostu zwierzęta. Tak, zwierzęta. Bo ludźmi takich kolesi po prostu nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Satanizm opierajacy się na walce z kościołem i przekręcaniu modlitw, rytuałów jest po prostu śmieszny i można go nawet nazwać ideologicznym antyklerykalizmem ;)

Satanizm filozoficzny w moim rozumieniu to nic innego jak hołd dla hedonizmu, indywidualności i prawa człowieka do każdej decyzji jaką tylko zechce podjąć, o ile nie krzywdzi tym samym drugiej osoby. To postawa dużej liczby ludzi w naszych czasach która ktoś po prostu nazwał tak a nie inaczej. Jak się pomyliłem niech ktoś z satanistów mnie poprawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:51, ^RaZZieL^ napisał:

Satanizm opierajacy się na walce z kościołem i przekręcaniu modlitw, rytuałów jest po prostu
śmieszny i można go nawet nazwać ideologicznym antyklerykalizmem ;)

Satanizm filozoficzny w moim rozumieniu to nic innego jak hołd dla hedonizmu, indywidualności
i prawa człowieka do każdej decyzji jaką tylko zechce podjąć, o ile nie krzywdzi tym samym
drugiej osoby. To postawa dużej liczby ludzi w naszych czasach która ktoś po prostu nazwał
tak a nie inaczej. Jak się pomyliłem niech ktoś z satanistów mnie poprawi ;)

Pierwszy przez Ciebie "satanizm" nie jest satanizmem tylko odchyłem mózgowym danych ludzi ;)

Zgadza się satanizm to po prostu hedonizm współczesny. Jednak droga do szczęścia nie jest ograniczona druga osobą, jeśli ktoś stoi na jego przeszkodzie należy się go pozbyć aby je osiągnąć. Ta część jest akurat do osobistej interpretacji, każdy zdrowy przy zmysłach satanista nie skrzywdzi innej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:44, WoWmen napisał:

W skrócie telegraficznym :
-Satanizm to nie religia

W pewnym sensie jest religią, gdyż w personifikuje moce natury w tzw. "zasadach życia" w które sataniści wierzą

Dnia 27.11.2007 o 19:44, WoWmen napisał:

-z "szatanem" jedyny związek to symbol osoby wyzwolonej, sprzeciwiającej etc.

Z tym się względnie zgodzę

Dnia 27.11.2007 o 19:44, WoWmen napisał:

-Satanista nie je kotów, nie podpala kościołów, nie rozkopuje grobów, nie podpala krzyży
itp. to jedynie to co sobie ubzdurali ludzie którzy mylą psychicznie skrzywionych ludzi którzy
sami także nie rozumiejąc na czym polega satanizm próbują się wyróżnić czymś "złym"

Zależy o jakim satanizmie mówisz, gdyż rodzajów satanizmu jest tyle ilu jego wyznawców. Ogólnie możemy podzielić satanizm na dwa nurt.
1. Filozoficzny- nie mający nic wspólnego z paleniem dziewic i gwałceniem kotów, czy jakoś tak:P
2. Oraz tzw. psedosatanizm- ale nazwę ta stosują głównie zwolennicy tego pierwszego nurtu

Tak jak widzisz nie masz po co się tak bulwersować bo sam do końca nie masz racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:44, WoWmen napisał:

W skrócie telegraficznym :
-Satanizm to nie religia
-z "szatanem" jedyny związek to symbol osoby wyzwolonej, sprzeciwiającej etc.
-Satanista nie je kotów, nie podpala kościołów, nie rozkopuje grobów, nie podpala krzyży
itp. to jedynie to co sobie ubzdurali ludzie którzy mylą psychicznie skrzywionych ludzi którzy
sami także nie rozumiejąc na czym polega satanizm próbują się wyróżnić czymś "złym"

Chyba wystarczy na obecną chwilę :P

nie :P a wiec co to jest w takim razie satanizm ?? jak nie to powyzej ?
a tak wogole sa to popaprancy
po co maja sie modlic do diabla jak on jest zly i tak ich jakos opeta/zabije....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:50, baraborek napisał:

W 100% się z Tobą zgadzam. Tylko że oni nie są nawet nienormalni. Oni są po prostu chorzy na
łeb. Odurzają się niewiadomo czym i "dostają znaki od szatana, że mają robić to i to". Przez
te zachowania, o których wspomniałeś, ja (osobiście) nie uważam ich nawet za ludzi. Dla mnie,
to są po prostu zwierzęta. Tak, zwierzęta. Bo ludźmi takich kolesi po prostu nazwać nie można.


Jadłeś kiedyś kota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:01, vip konius napisał:

nie :P a wiec co to jest w takim razie satanizm ?? jak nie to powyzej ?
a tak wogole sa to popaprancy
po co maja sie modlic do diabla jak on jest zly i tak ich jakos opeta/zabije....


Ja pierniczę, człowieku przez 16 lat życia nie nauczyłeś się nie wypowiadać na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia?
http://www.satan.pl/ zpraszam, chyba, że będziesz bał się wejść, bo szatan cię opęta XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:09, baraborek napisał:

Mam nadzieję, że to był tylko żart??


Nie, serio. Jadłeś kiedyś kota? Najlepiej mocno usmażonego i musztardą. Żylasty, ale smaczny :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Satanizm...o ile ten "normalny"(Założony przez LaVey''a) może być(ja nie nastawiam lewego policzka,jak ktoś mi walnie w prawy),to Kościół Seta jest śmieszny."Czasy Szatana minęły,nadeszły czasy Księcia Ciemności" i inne...ale niech se w niego wierzą.Ktoś chce wierzyć w Szatana,Seta,Allaha,Jahwe czy kogo tam-niech se wierzy.Najfajniejsze jest to,jak ludzie pojmują to sformułowanie.

Normalnie-tak naprawdę(z tego,co czytałem)to wiara w człowieka,jego możliwości i brak zależności od Boga.Wiara ta to tak naprawdę poziom bycia na poziomie zwierzęcia
Ludzie-Banda złych,brzydkich,ubranych na czarno kolesi,którzy profanują cmentarze,zabijają dziewice,noworodki i zwierzęta i następnie żłopią ich krew.No i zapomniałem o czarnych mszach...W "Tinach" piszą,żeby chronić dziecko blablabla...A wiadomo,że tak robią dresy albo chorzy umysłowo...
Najciekawsze są indeksy rzeczy,w których spisuje się to,co złe:)No i "ochrona przed satanizmem"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szatanisci , hmm no coż w szkole ma sie kilku kumpli ktorzy ze tak powiedzmy sa nimi , ale głownie robia sobie z tego jaja . Tylko takie pytanie jak ma sie szanowac takie osoby które nas nie szanuja ? wyśmiewaj sie z tego itp ? Tego w nich tylko nie rozumiem , reszt sie nie czepiam ich sprawa w co wierza

Mowię tu tylko i wylacznie o kolegach z mojej szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować