Zaloguj się, aby obserwować  
Czarek-k

Seriale - Quiz

226 postów w tym temacie

Mam zastrzeżenia do zasad. Są zbyt ograniczające. Dlaczego np. nie mogę zadać zagadki tekstowej? Dlaczego aż dwa zdjęcia? Co jeśli zadającemu chodzi wyłącznie o jedno konkretne? I dlaczego odpowiedzią może być jedynie tytul serialu? I dlaczego koniecznie musza być sceny z tego serialu, nie mogę np zrobić rebusu?
Oczywiście nie oczekuję odpowiedzi. Oczekuję raczej oswobodzenia z tych ograniczeń :).
A oryginalny tytul to Desperate housewives.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaki by byl tu bałagan? Raz już tak w jednym Quizie zrobiłem i ludzie sie kłócili i zadawali podchwytliwe pytania. Od tamtego tamatu robie regulaminy w quizach.

a tutaj fotki(ostatatnia to podpowiedź):

20071031230349

20071031230402

20071031230417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:04, czarek.k napisał:

A wiesz jaki by byl tu bałagan? Raz już tak w jednym Quizie zrobiłem i ludzie sie kłócili i
zadawali podchwytliwe pytania. Od tamtego tamatu robie regulaminy w quizach.

a tutaj fotki(ostatatnia to podpowiedź):

No ja nie mówie, że regulamin ma zniknąć. Ale banowanie podchwytliwych pytań to tak jakby składanie broni :P, na tym polega sztuka by nie było banalnie

Smallville

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:09, hans olo napisał:

> A wiesz jaki by byl tu bałagan? Raz już tak w jednym Quizie zrobiłem i ludzie sie kłócili
i
> zadawali podchwytliwe pytania. Od tamtego tamatu robie regulaminy w quizach.
>
> a tutaj fotki(ostatatnia to podpowiedź):
>
No ja nie mówie, że regulamin ma zniknąć. Ale banowanie podchwytliwych pytań to tak jakby składanie
broni :P, na tym polega sztuka by nie było banalnie

Smallville

To może Ty napisz nowy regulamin?

Tak hans olo +1 zadajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:20, hans olo napisał:

Serial znany i lubiany, często nagradzany ale spodziewam się raczej że nie będzie łatwo :)

A regulamin to już nie dzisiaj, ale mogę cos zaproponować.

Może jakaś podpowiedz?

Czekam na regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:20, hans olo napisał:

Serial znany i lubiany, często nagradzany ale spodziewam się raczej że nie będzie łatwo :)


Stawiam ze to Indiana Jones? ;)
Jeżeli zgadłem to oddaje pytanko

czarek -> Nie samymi podpowiedziami Quiz żyje, pomyślec tez trzeba. A pozatym podchwytliwe pytania to jest kryterium które utrzymuje Quiz, no jeżeli wolisz pytania typu "ile to jest 2+2" to ja sie nie wtrącam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 16:01, wip_01 napisał:

> Serial znany i lubiany, często nagradzany ale spodziewam się raczej że nie będzie łatwo
:)

Stawiam ze to Indiana Jones? ;)
Jeżeli zgadłem to oddaje pytanko

czarek -> Nie samymi podpowiedziami Quiz żyje, pomyślec tez trzeba. A pozatym podchwytliwe
pytania to jest kryterium które utrzymuje Quiz, no jeżeli wolisz pytania typu "ile to jest
2+2" to ja sie nie wtrącam.

Postać odgadłeś, ale serial ma trochę inny tytuł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

> Serial znany i lubiany, często nagradzany ale spodziewam się raczej że nie będzie łatwo
:)

"Kroniki młodego Indiany Jonesa"?


Tak Ostry3000 +1

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Każde pytanie musi mieć przynajmniej dwa obrazki
-Obrazek musi być fotką z serialu.
-Fotka może przedstawiać jakąś scenę z serialu, jakąś chwile(np. jakiegoś trupa który pojawia się w serialu czy > rozmowe dwóch bohaterów), jakiś przedmiot w serialu lub jakiś krajobraz.

Powyższe proponuję poprostu wywalić. Bo jak wspomniałem pytania będą nudne i wtórne. Zamiast tego proponuję sprecyzowć ważniejsze kwestie takie jak to, by pytania nie były zbyt rozbudowane jek to sie często zdażało w "jaka to broń". Tzn albo pytasz o tytuł, albo o aktora nigdy o jedno i drugie. Pytania mogą być tekstowe, w formie rebusu lub zwyczajnie obrazkowe zagadki. Zdjęcia nie muszą byc z serialu, bo mozna np. zrobić serię obrazków skojarzeniowych np: aktor z jednego serialu plus zdjecie z innego serialu lub filmu daje nam skojarzenie z innym serialem. Myślę, że taka różnorodność sporo dobrego by wniosła do quizu.

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Do pytań można dodać podpowiedz.

może być :)

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Pytanie zadaje osoba, która odgadła jaki był poprzedni serial.

Pytanie zadaje osoba, która poprzednio zdobyla punkt, osoba ta moze zrezygnować z tego prawa na rzecz konkretnej osoby lub pierwszej, która zada następne pytanie

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Każda dobra odpowiedz ma być potwierdzona. Np.: Czarek.k +1 zadajesz.

ok

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Jeśli padło więcej dobrych odpowiedzi, to następne pytanie zadaje osoba która pierwsza dobrze
odpowiedziała.
-Jeśli w ciągu 12 godz. Nikt dobrze nie odpowie na zagatke, zagatka zostaje oddana czyli ktoś inny może ja
zadać.

Dajmy 24 godziny i będzie ok

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Jeśli w ciagu 12 godz. Nikt nie zada zagadke, zostaje ona oddana.

Dajmy 48
Powyższe dwa poprostu za bardzo wyczerpywałyby umysłowo :)

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Nie podawać fotek które zostały podane wcześniej.

Powiedziałbym raczej: jeśli ktoś odkryje, że pytanie już było, to zadający wymyśla następne

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-W nazwie obrazka ma nie znajdować się nazwa serialu.

ok

Dnia 01.11.2007 o 22:30, ostry3000 napisał:

-Jeśli zauważycie, że ktoś nie przestrzega najważniejszych zasad, zgłaszajcie do moderatorów!

ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy regulamin:
-Można zadać pytanie lub zagadke. W pytaniu pyta się co to za serial i dodaje fotke z serialu. W zagadce pyta sie o jaki serial chodzi i dodaje obrazki które kojarzą się/mają cos wspulnego z serialem.
-Do pytań mozna dodać podpowiedz.
-Jeśli padło więcej dobrych odpowiedzi, pytanie/zagadke zadaje osoba ktora pierwsza dobrze odpowiedziała.
-Jeśli w ciągu 24 godz. nikt dobrze nie odpowiedział lub pytanie/zagadke nie została zadana, zostaje oddana.
-Jeśli ktoś odkryje że fotki lub zagadki już były to zadający musi zadać pytanie/zagadkę jeszcze raz(ale oczywiście o coś innego).
-W nazwie obrazka ma nie znajdować się nazwa serialu.
-Jeśli zauwazycie że ktoś nie przestrzega zasad, zgłaszajcie moderatorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować