Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe logo PlayStation - odcinek 2, "prawda"

44 postów w tym temacie

Zaitsev

Na początku tego miesiąca w sieci pojawił się projekt logo. Po cechach charakterystycznych wiadomo było, że chodzi o PlayStation, ale czy Sony naprawdę chodziło o zmianę tradycyjnego znaczka z "P" i "S"? Teraz wiadomo, że nie.

Przeczytaj cały tekst "Nowe logo PlayStation - odcinek 2, "prawda"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeeee co to jest :| Logo to znak firmowy on się kojarzy nie powinno się go zmieniać tym bardziej, że to Sony ! PSX, PS2, PS3 to jest marka. Zmiana = błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) naprawdę chodziło o zmianę tradycyjnego znaczka z "P" i "S"" - hehe, czyżby ostatnie wybory odbijały się echem na gram.pl ;) A samo logo jak było słabe tak jest nadal słabe i niewielkie zabiegi kosmetyczne tego nie zmieniły i zmienić raczej nie mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy takie słabe... odnosi sie do PS przez kształty przycisków na padzie, ale rzecyzwiście słabo oddaje charakter ''sieciowości''. Natomiast sam design to rzecz gustu - mnie nie grzeje, nie ziębi i nie wiem skąd aż taka jego krytyka. Gorszym rzeczom pozwalano i będzie się pozwalać istnieć, a nawet sie zachwycać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 11:56, bombel1981 napisał:

"(...) naprawdę chodziło o zmianę tradycyjnego znaczka z "P" i "S"" - hehe, czyżby ostatnie
wybory odbijały się echem na gram.pl ;) A samo logo jak było słabe tak jest nadal słabe i niewielkie
zabiegi kosmetyczne tego nie zmieniły i zmienić raczej nie mogą.

Zbieg okoliczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie tam osobiscie to logo podoba. Ladne, proste, bez zbednych bajerow i brak przerostu formy nad trescia.
Ale coz, to pewnie juz takie "zboczenie zawodowe"...

Zaitsev: mam wrazenie, ze naprawde nie lubisz Sony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 11:58, Kafar napisał:

Ważne by to logo nie znajdowało się na produktach :P a tworzyć to oni sobie mogą co chcą :P

Przecież to jest (nowe) logo usługi sieciowej - pisze jak byk: "playstation network", gdyby zmienili wiadome logo całej marki playstation to seppuku murowane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 11:59, Graffis napisał:

Czy ja wiem czy takie słabe... odnosi sie do PS przez kształty przycisków na padzie, ale rzecyzwiście
słabo oddaje charakter ''sieciowości''. Natomiast sam design to rzecz gustu - mnie nie grzeje,
nie ziębi i nie wiem skąd aż taka jego krytyka. Gorszym rzeczom pozwalano i będzie się pozwalać
istnieć, a nawet sie zachwycać ;)

Dlaczego słabo? Domyślam się, że kula wewnątrz symbolizuje kulę ziemską. Fakt gdyby dali lekkie uwypuklenie kształtu kontynentów na tej kuli to skojarzenie było by szybsze, ale logo straciło by na uniwersalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 12:51, Namaru napisał:

Dlaczego słabo? Domyślam się, że kula wewnątrz symbolizuje kulę ziemską. Fakt gdyby dali lekkie
uwypuklenie kształtu kontynentów na tej kuli to skojarzenie było by szybsze, ale logo straciło
by na uniwersalności.

I w takim układzie te znaczki niby oplatają kulę ziemską? Można i tak, to prawda. Trzeba chyba poczekać na to, czy to logo stanie sie czymś o uniwersalnym znaczeniu. Jeśli tak to mamy nowe oznaczenie sieciowości, jeśli zaś nie to pomysł okaże się chybiony. Ja chyba jednak postawie na to pierwsze. design jest wystarczająco modern, by się podobać - mimo dość negatywnych odczuć polskich odbiorców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować