• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem zainstalowałem gre, wszystko ok, lecz gdy probuje ja uruchomic wyskakuje blad o nieoryginalnym dvd...
Nie mam zadnych wirtualnych napedow, sterowniki wszystkie najnowsze, i teraz nieewiem co mam zrobic... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest to kwestia zabezpieczenia Tages w takim wypadku skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy do Pomocy Technicznej.
Obowiązkowo załącz proszę raport DXDIAG.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki sam problem jak Binui, chciałem skorzystać z formularza, ale mam pewien problem z zamieszczeniem dxdiag - raport mam zapisany na dysku (w formacie txt oczywiście), ale kiedy próbuję go dodać do formularza pojawia się komunikat: "Błędny typ pliku!". Próbowałem kilka razy i cały czas to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gre zainstalowałem i próbnie odpaliłem. Wszystko jest OK. Zarejestrowałem grę wykorzystując klucz rejestracji elektronicznej podany na Karcie Rej. Elektr.natomiast na odwrocie instrukcji znajduje się klucz rejestracji CD Projekt RED. Podczas instalacji nie był wykorzystywany. Do czego służy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem grę jednak kiedy wciskam uruchom program nie wczytuje sie nic .Nawet nie ma myszki z klepsydrą która wiemy co oznacza .wgrałem directX 9.0.c i nic problem powtarza ie w kółko .Morze mam zasłabłego kompa ?:/
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z informacji jakie posiadam na dzień dzisiejszy na stronie CD Projekt RED, także będzie opcja rejestracji gry.
Aczkolwiek jeśli chcesz dostać jakieś bardziej szczegółowe informacje na jej temat, musisz jeszcze poczekać aż RED udostępni proces rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 12:54, Akashi napisał:

Sprawdź czy plik nazywa się dokładnie "dxdiag.txt" jeśli ma inne rozszerzenie strona
nie przyjmie raportu

Oczywiście że tak - otworzyłem dxdiag, wybrałem "Zapisz wszystkie informacje", zapisałem plik na pulpicie i nic w jego nazwie nie zmieniałem. Ma dokładnie taką nazwę, można go otworzyć notatnikiem i nie wiem dlaczego formularz nie chce go pobrać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech... proponowałbym zwrócić uwagę a post przypięty tam masz link do wymagań sprzętowych gry, jeżeli jakieś urządzenie nie spełnia minimalnych wymagań, wówczas faktycznie może pojawić się taki komunikat, jeżeli natomiast wszystkie parametry są przynajmniej takie jak w minimalnych należałoby się z nami skontaktować ponieważ może to być kwestia sterowników czy uszkodzonych plików directX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wklej w takim wypadku zawartość raportu dxdiag w okno zgłoszenia.

miradokusv nie rejestracja jest opcjonalna, i w żadnym stopniu nie wpływa na uruchomienie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety post zostanie usunięty jak mówiłem,.... w sprawach zamówień trzeba kontaktować się ze sklepem gram.pl
e-mailowo: zamowienia@gram.pl lub telefonicznie (022) 519-69-68
Informacje o kontakcie ze sklepem ma Pan także na zakładce pomoc w sklepie.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesli chodzi o jakis raport to przy wlancaniu gry jak mówilem nie pojawia sie zupelnie nic .Jednak reinstaluje gre i morze podczas tego jakis wystapi gdzyz gra sie dziwnie w 10 min aintalowala za pierwym razem .Jak cos sie pojawi to sie zgłosze z problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Drodzy użytkownicy jak pisałem jest to temat Pomocy Technicznej CD Projekt, a nie temat ogólny czy temat sklepu gram.pl.

Proponowałbym przeczytać przyczepiony post tam jest informacja na temat wymagań gry oraz kwestie iż w tym temacie poruszamy tylko i wyłącznie kwestie techniczne, a nie sklepowe czy inne.

Skontaktuj się z obsługą sklepu gram.pl (info w powyższym moim poście)

Posty wszystkie które pojawiły się w między czasie nie związane z Pomocą techniczną zostały usunięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam e ie wtryniam panom w poty ale mam owy raport który wystąpił podczas instalacji :''''Command line option yntax error .Type Command /?for Help''''
PS: To chyba sprawa przetowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prześlij proszę wszystko z dxdiagiem do nas za pomocą formularza oki?
na forum ciężko będzie rozwiązać ten problem bez szczegółowej informacji na temat twojego kompa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tez mam pytanie... czy w przypadku nie osiagania minimalnych wymagan gry w ogole nie mozna jej uruchomic?
niestety moja karta graficzna minimalnych wymagan nie spelnia... mialem jednak nadzieje, ze moz gra uruchomi sie chociaz na bardzo minimalnych ustawieniach ;) ale coz wiadomo czyja matka jest nadzieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam prośbę, a mianowicie, czy mógłbyś mi powiedzieć Akashi czy Wiedźmin będzie działał na 512 ram i GeForce 6200 256 ram Turbo Cache. Bo nie wiem czy był sens zamawiania go w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z prób jakie były przeprowadzane... nie ma szans na dzień dzisiejszy.. wymagany jest shader 2.0 i tej kwestii nie da się przeskoczyć.

Łeber jak powyżej nie ma szans niestety. Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czuje ie jak upierdliwiec ale chce to załatwic .Czy mugłbym proic o ''''poprowadzenie mnie za raczke ''''. Jak mam to zrobic ?
Postaram sie ,zeby to bylo moje otatnie pytanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować