• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ok, nie jestem pewien czy tutaj powinienem napisać, ale spróbuje:

Na pudełku z grą napisane jest, że w zestawie powinna być jeszcze mapa świata. Ja takowej nie uświadczyłem.
Faktem jest to, że zamówiłem EK, więc może przyjść w osobnej paczce, ale czy nie powinna być od razu w pudełku jak jest napisane?

Poza tym jak u was z wydajnością? Ja na moim core2duo 1.86, 2 giga ramu i GF7600GT płynność "względnie" dobra. Większość lokacji w rozdzielczości 1280x960 i detale średnie jest ok. Ale filmiki potrafią bardzo często zwalniać do 10 klatek na sekundę. Poprawiło trochę wydajność wyłączenie głębi pola, ale nadal nie jest rewelacyjnie. Zmniejszenie rozdzielczości do 1024x768 też niewiele pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie już dziś nie uświadczymy pomocy technicznej :/ Wysłałem formularz ale pierwszy raz mam problem że mi nie widzi płyty więc wątpię by to wina sprzętu była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem.
Zrobiłem już dwa pierwsze zadania i jest filmik w którym następuje pożegnanie. Trris wchodzi do portalu, wczytywanie i... wywala mnie to windy że błąd i muszę kliknąć nie wysyłaj.
Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety mimo tego iz otrzymałem maila od pomocy technicznej i postąpiłem zgodnie ze wskazówkami, nic to nie dało i nadal mam problem z gra. Mianowice problem mam taki iż system żąda ode mnie oryginalnego dysku, mimo iż jest on w stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

JA MAM TAKI PROBLEM: po filmiku i walce z banda psów w jakiejś wiosce, to podchodze do tablicy ogłoszeń i geralt mówi: o tablica ogłoszeń, może znajde jakąś prace i dalej nic. Jest tylko widok ten sam i nic dalej POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 17:55, Robson47 napisał:

Dla twórców gry do wyeliminowania jest błąd wyrzucający do windowsa pomiędzy prologiem a rozdziałem
pierwszym (po rozdzieleniu wiedźminów).


Tak, ten problem zdarzył się też mnie. Być może wynika z zbyt małej pamięci wirtualnej. Spróbuję ją zwiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

aha i jeszcze jedno. Podczas wyświetlania filmów są tylko napisy i tylko szum słychać. mam komputer troche lepszy niż wymagania zalecane więc to nie wina słabego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie tez instalacja sie powiodla lecz wypisuje mi ze nie spelniam wymagan sprzetowych zajzalem na stronke jaka podali powyzej i mnie sie zgadza wszystko powinno dzialac i teraz nie wiem co jest grane :(( moze chodzi o procka AMD 64 3000+ :( juz sam nie wiem

Help pliz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzę, że pomoc techniczna zamilkła. Na 26.10, date premiery jest przewidziany już patch 1.1. Co do mojego problemu, mam nadzieje, że nie będzie konieczny format, bo nie dawno go dopiero zrobiłem. I kto wpadł na genialny pomysł i wziął tagesa do ochrony płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ehh gra się wywala już na instalce... pokazuje błąd crc raz przy pliku cutscenes.bif a raz przy dialogues.bif.

Potme mozna odpalić grę, ale podczas tego niby prologu kiedy wiozą wiedzmina do zamku, wydaje mi się, ze powinni coś gadać, bowiem gestykulują rękoma, natomiast żadnej mowy nie słyszę. Czy w prologu powinna panować cisza?? Oni cały czas milczą? Gdy mam już wkroczyć do akcji, klikam na okienko, które informuje, mnie że mam wyciągnąć miecz, ale OK nie działa. Nie mogę go zamknąć. Ahh żeby z oryginalną grą mieć takie problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 18:37, Mattaj napisał:

Ahh żeby z oryginalną grą mieć takie problemy...

Najprawdopodobniej otrzymałeś wadliwy nośnik. CD Projekt oczywiście wymienia wadliwe płytki nieodpłatnie. Choć teoretycznie możliwe jest też oczywiście, że Twój napęd albo zniszczył płytkę, albo po prostu ma problemy z jej przeczytaniem.
W takich właśnie przypadkach przydaje się plik dxdiag.txt, o który Pomoc Techniczna prosi przy każdym zgłoszeniu.
Pozdrówka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 18:29, pazdersk napisał:

Witam
dostalem plyty ale nie chce mi chodzic pisze ze mam nie orginaly dysk ?????????????????



Spróbuj odinstalować Daemona i Alcohola jeśli masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 18:49, dgfh napisał:

> Witam
> dostalem plyty ale nie chce mi chodzic pisze ze mam nie orginaly dysk ?????????????????
Spróbuj odinstalować Daemona i Alcohola jeśli masz.


Ja to zrobiłem i niestety nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować