• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.10.2007 o 20:52, milekp napisał:

A oto mój problem, proszę pomóżcie.

Na płytce z grą poszukaj pliku vcredist_x86.exe - spróbuj zainstalować go ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 20:11, irenasaniuta napisał:

> Start -> uruchom -> wpisujesz dxdiag i wciskasz Enter

jeszcze ci troche pomarudze czy możesz mnie poprowadzić bo nie wiem jak załączyć takowy raport
DXDIAG.
prosze pomóż.


W dxdiag (czyli Narzedziu diagnostycznym directx) na dole masz przycisk "Zapisz wszystkie informacje...". Klikasz, czekasz na raport i zapisujesz go w .txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no tak, ale jeszcze nas poinformowano, że dostaniemy to co na zdjęciu bez rękawa, czyli mapkę też :)
Na pudełku nawet pisze, że powinna się znajdować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 21:01, de Wett napisał:

> A oto mój problem, proszę pomóżcie.
Na płytce z grą poszukaj pliku vcredist_x86.exe - spróbuj zainstalować go ręcznie.

Niestety, przy instalacji tego pliku wywala mi ten sam komunikat, czyli: Command line option syntax error. Type Command /? for Help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ponawiam własne pytanie ... ah, już minęły dwie strony od mojego postu ...

"Witam, mój post to jednocześnie zapytanie czy gra Wiedźmin będzie mi chodzić. Otóż po przeczytaniu tej wiadomości:

"Gra nie działa z następującymi procesorami: seria AMD Duron, AMD Athlon XP od 2400+ do 3200+, AMD Sempron od 2400+ do 2800+ oraz seria INTEL Celeron."

Zastanawiam się czy gra mi "ruszy" na moim komputerze, a oto jego konfiguracja:

CPU: Intel Celeron, 2.53 GHz,
Video: NVIDIA GeForce 6800 GS/XT
Memory: 1280MB

Proszę o odpowiedź,

pozdrawiam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 17:53, stanlee napisał:

Niestety mimo tego iz otrzymałem maila od pomocy technicznej i postąpiłem zgodnie ze wskazówkami,
nic to nie dało i nadal mam problem z gra. Mianowice problem mam taki iż system żąda ode mnie
oryginalnego dysku, mimo iż jest on w stacji.


Wydaje mi się, iż powinieneś usunąć wszelkie programy "emulujące" wirtualne napędy. Typu "Daemon Tools", "Power ISO" i tym podobne,

pozdrawiam

P.S

Przepraszam bardzo, za jeden post pod drugim, lecz nie jestem w stanie usunąć któregoś z nich lub je złączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 21:09, stanlee napisał:

A wiesz może co zrobić z tym problemem http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070&pid=96.

Nie jestem z pomocy technicznej, także nie wiem jak wyglądało Twoje zgłoszenie. Wiem że są problemy kompatybilności Tagesa z niektórymi napędami. Może wkleisz dxdiaga? Przynajmniej najważniejsze fragmenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 21:08, tuna napisał:

Na pudełku nawet pisze, że powinna się znajdować :)

Jednak jej nie ma czyli przyślą potem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 21:10, milekp napisał:

Niestety, przy instalacji tego pliku wywala mi ten sam komunikat, czyli: Command line option
syntax error. Type Command /? for Help :(


Nie bardzo wiem co w tej sytuacji Ci poradzić - Redisty to software Microsoftu, a nie nasz. Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z ich instalacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra, bez żadnej przyczyny, bez żadnego komunikatu o błędzie co jakiś czas wywala się do Windy. Po prostu "program wiedźmin przestał działać" - łatkę do Visty ściągnąłem, stery do wszystkiego też są najnowsze... ciekawe co się dzieje

Konfig
E6400+4gb PDP Value+Vista Home Premium+ 8800 gtx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 21:12, de Wett napisał:

Nie jestem z pomocy technicznej, także nie wiem jak wyglądało Twoje zgłoszenie. Wiem że są
problemy kompatybilności Tagesa z niektórymi napędami. Może wkleisz dxdiaga? Przynajmniej najważniejsze
fragmenty?


Dobra, na moim gs masz DXdiaga, przed instalacją sterów do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 21:20, AQ22 napisał:

Sama ironia czy coś więcej? :P Nie jestem pewien co masz na myśli.

Skąd. Piszę serio.

Stanlee: Poddaję się - muszą to zobaczyć więksi spece ode mnie. Obawiam się że dopiero jutro, buuuu... :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 21:24, de Wett napisał:

> Sama ironia czy coś więcej? :P Nie jestem pewien co masz na myśli.
Skąd. Piszę serio.

A skoro tak to czekam, znowu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No coz, gra dotarla, i wszystko co sie dzialo do momentu dostania go w lapki jestem w stanie zrozumiec, ale nie tego, ze w mojej dlugiej historii uzytkowania gier po raz pierwszy sie zdarzylo, iz gra nie chciala ruszyc z oryginalnej plytki - juz wspomnany wczesniej problem z odczytem oryginalnosci plyty, spowodowany zabezpieczeniem Tages. Powiem krotko, powstrzymujac nieparlamentarny slowotok, to jedno z najbardziej prymitywnych i uciazliwszych zabezpieczen dla uczciwych uzytkownikow. Z racji posiadania ogromnej kolekcji gier wypracowalam system pozwalajacy na ich bezpieczne przechowywanie, ktory sprowadza sie do robienia i uzywania ich obrazow/kopii zapasowych i niestety, by moc grac w wiedzmina, ja, uczciwa uzytkowniczka, mimo odinstalowywania, czyszczenia rejestru zostalam potraktowana jako zlodziejka i na zagranie w wiedzmina poczekam sobie na wyjscie "cukierka" podmieniajacego exe, a tymczasem skladam wyrazy ubolewania - sto razy wole zwykla internetowa aktywacje i najbardziej wymyslne zabezpieczenia w stylu Gothica 3, niz takie g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować