• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.10.2007 o 22:27, Manishek napisał:

Jeżeli problem był omawiany przepraszam - ale przyznaje nie czytałem wszystkich 16 stron tego
wątku.
Mój konfig:
e4300 @ 3,0 ; 2gb ram; 2900xt ; XP 32 bit
Problem to częste wywalanie do windy. Szczególnie upierdliwy jest monet gdy po wyjściu z jaskini
ide z Abigail (filmik) zawsze wywala w tym samym momencie. Nie pomaga ponowne właczenie
gry, restart komputera, przeinstalowanie gry. Co zrobi? czy to moze byc wina zarysanej plyty?

Hmm , a nie miałes problemu jak **SPOILER** palili ciało Leo? czy jak temu młodemu wiedzminowi co go zabili**SPOILER** , gdyz po wyjsciu z nia z jaskini jest .... i pełno ognia w około przez co moja karta graf tez trochę muliła i miałe mały zastój ale pociągneła . Moze to wina sterowników od Radka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 22:04, RobeN napisał:

No widzisz, z tą niestabilnością jest różnie.
Testowałem na 2 komputerach i na tym słabszym zdarzyły się 2 wypady do Windy, a na mocniejszym
ani razu...
Błąd za to pojawia się po wyjściu z gry.


Za to znalazłem inny błąd - w jaskini w walce są deformacje dźwięku, wręcz trzaski jak w starym
radiu (na słabszym kompie). W innych lokacjach na razie nie spotkałem.


jedna osoba napisała post , że to nasza - graczy sprawa jakie programy mamy zainstalowane a tworcy gry mają ją zrobić tak , żeby gra chodziła niezależnie od tego
ja dodam, że jeśli spełniam wymagania minimalne to gra powinna mi chodzić BEZ PROBLEMÓW - gra przy częstym wywalaniu to właściwie nie ma sensu- co się wczuję w grę to zaraz bum - i po grze- pozostaje pytanie - jak ona przeszła fazę beta testów???- nie chce mi się wierzyć że nagle teraz pojawiły się te problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pamiętaj, że kombinacji sprzętu są setki, a wliczając w to systemy i oprogramowanie, ich miks, a także i przede wszystkim porządek w systemie/rejestrze - to wychodzą tysiące kombinacji.
Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego - mimo beta testów, przecież musieliby prowadzić na wszystkich komputerach świata :D

Mam jednak nadzieję, że patch będzie wiązał się ze stabilnością.

To tak jak robi się Lek a i tak na różne osoby różnie działa i wywołuje różne efekty uboczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 22:58, RobeN napisał:

To tak jak robi się Lek a i tak na różne osoby różnie działa i wywołuje różne efekty uboczne
;)

Tyle, że procedura wypuszczenia farmaceutyku na rynek jest obwarowana większą ilościa warunków. A tutaj to wygląda trochę tak jakby lek, który sprawdza się na szczurach aplikowano ludziom jako świetne lekarstwo - i to nie w ramach eksperymentu, za który płaci producent, a całkiem odwrotnie. No nic, ja jeszcze nie sarkam, ale zobaczymy co będzie po piątku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie no ja dałem ten przykład taki skrajny, żeby było wiadomo o co mi chodzi.

Też liczę na sprawne i szybkie tworzenie łat - podejrzewam, że na 1.1 się nie skończy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 22:43, Solstheim napisał:

Hmm , a nie miałes problemu jak **SPOILER** palili ciało Leo? czy jak temu młodemu wiedzminowi
co go zabili**SPOILER** , gdyz po wyjsciu z nia z jaskini jest .... i pełno ognia w
około przez co moja karta graf tez trochę muliła i miałe mały zastój ale pociągneła . Moze
to wina sterowników od Radka ,


Dzieki za podsunięcie pomysłu z nowymi sterami. Zainstalowalem nowe i gra gitara - musze powiedziec ze nawet jakby troche plynniej gra chodizla...
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tam za dużych problemów z wiedźminem nie mam, tylko na viscie 32 cały czas wywalało ale słyszałem że wystarczy poprawkę zainstalować do visty, ale przerzuciłem się na xp. Jeszcze jeden probelm z ktróym się spotkałem to to że nie mgoę z tablicy ogłoszeń wziąść ogłoszenia (jak wcześnie grałem to było możliwe.) Jak na razie gra wspaniała. Bardzo przypomina fable ale ma swój klimat. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako, że nikt nie odpowiedział na mojego posta dotyczącego niedziałającego AA, czy chociaż ktoś może powiedzieć, że u niego tego problemu nie ma? Jeśli to tylko u mnie, to sam pogrzebie;p BTW dlaczego tylko dostępne w opcjach są tryby 2x i 4x aa?:s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 00:00, Tomek.czwa napisał:

Ja tam za dużych problemów z wiedźminem nie mam, tylko na viscie 32 cały czas wywalało ale
słyszałem że wystarczy poprawkę zainstalować do visty, ale przerzuciłem się na xp. Jeszcze
jeden probelm z ktróym się spotkałem to to że nie mgoę z tablicy ogłoszeń wziąść ogłoszenia
(jak wcześnie grałem to było możliwe.) Jak na razie gra wspaniała. Bardzo przypomina fable
ale ma swój klimat. Pozdro.


heh - mnie za pierwszym razem tez wywaliło jak chciałem wziąść ogłoszenie ( nawet błąd krytyczny zaliczyłem) po ponownym wejsciu do gry spokojnie wziąłem ogłoszenia , potem poszedłem do karczmy - kilka rozmów i - pulpit- heh standard sie robi- odpuszczam Wiedżmina do łatki

PS - skąd mogłem wiedzieć ( i inni) , że nie opłaca się kupować w pre-orderze tylko normlanie i poczekać aż wydadzą łatke- swoją drogą patch w dniu premiery ti chyba rzadkość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

DO WSZYSTKICH KTÓRYCH WYWALA DO VISTY !!!
Mnie wywalało co 5 minut - mślałam, że pogryzę monitor.
Dzisiaj zrobiłam:
1. Sciągnęłam wszystkie łatki visty - te zalecane, oraz tą o której pisze już na stronie pomocy,
2. przeinstalowałam grę (na szczeście sevy zostały),
3. ściągnęła się oststnia - dodana dzisiaj około południa łatka do visty ze stron Misrosoftu
4. Przed chwilą grałm 3,5 h bez jednego wywalenia przy filmikach - wcześniej wywalało co filmik... Aleprzy szóstym szybkim zapisywaniu mnie wywaliło....

No cóż - widocznie nie mozna mieć wszystkiego - albo wywala przy filmikach, albo przy sevach...
Nie zmiena to faktu, że gra jest bardzi niestabilna - przynajmniej na viście Zaliczyłam już nawet komunikat, iż to wiedźmin.exe spowodował błąd... Jeżeli to nie zostanie poprawione to będzie jak wbicie sobie gola-samobója przez CD RED - ja wczoraj w nocy miałam ochot wrzucić cały zestaw do pieca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No błedy musza został naprawione. Wlasnie doszedlem do 1 aktu. Zaliczyłem 2 błędy.

### SPOJLER###

Crash przy otwieraniu bramy przez Geralta (cut scena) i przy sporzadzaniu eliksiru dla triss czarny ekran i nie wrocil z medytacji (na dole bylo napisane update zadania i tyle).

### SPOJLER ###

Gra sie troche z dusza na ramieniu. Nie wiadomo kiedy wywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hello,
kolejny błąd (wina chyba lezy po stronie gry bo 2 osoby wczesniej tez o tym pisalo) mianowicie wywala gre do windy po cutscence z paleniem zwłok na stosie (po ekranie loadingu nastepnego obszaru, w trakcie autozapisu... albo na odwrot :P) ... w kazdym razie dwa razy w tym momencie mam drop do windy z bledem jak na zalaczonym obrazku... mam nadzieje ze piatkowy patch cos z tym zrobi bo nijak nie rusze dalej :[ pzdr

20071025013438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiedźmin się cały czas wywala. I nie mówcie, że to wina kompa, bo mam dość mocny

Wszelkie tłumaczenia, że sprawę załatwi patch, to jest jakiś śmiech na sali. Patcha się w jeden dzień nie robi. Skoro CDP wypuszcza go w dzień premiery, to znaczy, że o wszystkich problemach już dawno wiedziano i prace nad patchem trwały od dawna. A ludzi, którzy kupili w preorderze zrobiono na szaro, sprzedając niedopracowany produkt. Słowem uznano nas za betatesterów.

Wolałbym poczekać jeden dzień dłużej i dostąć w pełni dopracowany produkt, z, od razu zaimplementowanym patchem, niż teraz czekać i co trochę grę restartować

Swoją drogą, jak gra, nawet po spatchowaniu będzie robić takie numery i być tak niestabilna, no to już widzę recenzje na zachodnich serwisach.

A... i jasne jest skąd to opóźnienie w wydaniu gry na zachodzie... trzeba na polskich graczach przetestować co nie działa i jak to naprawić, żeby w USA czy UK gra działała dobrze... ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Coś mi się zdaje że Wiedźmin nie był należycie przetestowany przed wypuszczeniem go na rynek:/
Gram w Wiedzmina na Viście i (z tego co widzę) wywalanie się execa nie można zwalic na OS (dziwne że gra dostała oznaczenie "Games for Windows").
Ale do rzeczy:
Gra wywala execa dosyc często podczas robienia quick save''a.
Jakby tego było mało to przy 2GB ram potrafi się wywalic podczas scenki z wyprowadzaniem Abigail z jaskini pisząc że brakuje pamięci (o całe 4mb:P).
Następna wywiecha następuje po tym jak Abi i Geralt idą między domami i pojawia się bestia, wtedy następuje memory dump i słynny niebieski ekran po którym następuje restart kompa.
Gdyby nie te problemy to powiedziałbym że wiedźmin jest grą bardzo dobrą ale narazie jest z nim więcej problemów niż przyjemności z grania:
Jak do tej pory tylko jedna gra miała tyle błędów uniemożliwiających czerpanie pełnej przyjemności z zagłębiania się w jej fabułę i świat...Gothic 3:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przeczytałem gdzieś że można zgłaszać listę rzeczy które mogłyby zostać zmienione w następnych patchach, czy można to zgłaszać tutaj? A jeśli nie to gdzie należy coś takiego wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja widzę, że wszystko zależy od komputerów - albo od porządku w systemie/rejestrze, albo od sprzętu.
Łącznie grałem ja z bratem na zmianę jakieś 24h i wywaliło tylko raz (na testowanym słabszym kompie).

Jedyny błąd jaki wyskakuje to pojawia się po wyjściu z gry do Windows => kiedy sami kończymy i chcemy wyjść (żeby nie było, że samo wychodzi).

I powtórzę - nie chodzi o to, że było źle przetestowane.
Nikt nie jest w stanie przetestować gry w każdych warunkach, bo musiałby do beta testów wziąć wszystkie kompy na Ziemi...

Jeśli błąd został wykryty w momencie osiągnięcia statusu gold, to jak najbardziej prace mogły trwać nad łatą => powinniśmy się cieszyć, że wychodzi tak szybko (a nie jak do G3). I liczę, że kolejne łaty również będą pojawiały się w tempie znośnym/szybkim.


P.S. Literówka w dialogu Shani przy bramie: "Z niechęcią przyznaje..." a powinno być ę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.10.2007 o 03:43, RobeN napisał:

I powtórzę - nie chodzi o to, że było źle przetestowane.
Nikt nie jest w stanie przetestować gry w każdych warunkach, bo musiałby do beta testów wziąć
wszystkie kompy na Ziemi...


Hmm? Open betatesty jakie ma wiekszosc FPS? Rozwiazanie wymyslono juz dawno:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 03:43, RobeN napisał:

Ja widzę, że wszystko zależy od komputerów - albo od porządku w systemie/rejestrze, albo od
sprzętu.


Coś w tym jest ja gram co prawda (od wczoraj:)) po 3 godzinki dziennie i nic mi nie wywala, nie wiesza sie itp- śmiga aż miło :)
Kompa jakiegoś wypaśnego to nie mam :
C2D 1.8; GF 7600 GS 256 RAM; 1Gb RAM;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować