• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.10.2007 o 13:05, Akashi napisał:

Ponieważ pobierasz 600kb plik weryfikujący jaki masz model laptopa.... trzeba pobrać 25MB sterownik
przykladowy link: http://ati.amd.com/online/mobilecatalyst/ do catalysta mobility 7.10 - wystarczy
tylko poszukać a znajdziecie :)

Dzięki za info, ale chyba jednak pozostanę przy Omegach. Żadnych problemów nie czynią, a przyzwyczaiłem się już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ten sposób z linka działa ja go nie dostałem ale zauwazylem ze byl update postu Akashiego ,no i sie pobawiłem ,wszystkich rejestrów nie miałem ,cześć sie nie dała usunąć ale działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 15:07, Rastaw napisał:

ten sposób z linka działa ja go nie dostałem ale zauwazylem ze byl update postu Akashiego ,no
i sie pobawiłem ,wszystkich rejestrów nie miałem ,cześć sie nie dała usunąć ale działa


pierwsza dobra wiadomosc dzisiejszego dnia :) sprobuje w domu wieczorem i dam znac czy zezarlo czy nie zezarlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 10:24, Akashi napisał:

Niestety ale jak wiesz napędy wirtualne w większości zmieniają informacje o fizycznych napędach
przez co nie można prawidłowo zweryfikować płyty (lub jak wolisz uszkadzają wpisy dotyczące
napędu cd-DVD)przy nowszych wersjach programów alcochol takie problemy nie występują więc jeśli
posiadasz oryginale oprogramowanie alcohol za darmo możesz pobrać aktualizację.


No nie sorry, ale czy dopuszczasz mozliwosc istnienia bezplatnych, okrojonych wersji Alcohola (a warto wiedziec, ze poczatkowo byl w ogole za darmo), bez mozliwosci aktualizacji do Pro? Juz nie wspomne, ze darmowa wersja Daemon w pelni spelnia swoja funkcje. Kurcze, dla mnie to jest skandaliczne traktowanie klienta, ktory potrzebuje takich a nie innych programow i nie bedzie stawial czystego systemu dla jednej gry, tylko dlatego ze zostal potraktowany z zalozenia jak zlodziej... W zwiazku z powyzszym, dla mnie standardowe odpowiedzi z Pomocy Technicznej sa tylko kpina :( Naprawde bardzo zawiodlam sie na amatorskiej (widac, ze brak doswiadczenia) ekipie odpowiedzialnej za zabezpieczenia (a takze za skandaliczne opakowanie EK, ale to juz inna historia) i zaluje, ze wybiliscie Atari pomysl z internetowa aktywacja (a to bedzie predzej czy pozniej ogolnym standardem - na szerokim swiecie juz jest to norma), a tymczasem pozostaje mi cieszyc sie Bioshockiem, by zapomniec o niesmaku a propos CD-Projectu, ktore z tego co widze, ani mysli cos naprawde zrobic z dosc powszechnym problemem z komunikatem o braku "oryginalnej plyty" :(
Ludze sie jeszcze, ze po swiatowej premierze samo Atari sie za to zabierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

po 1. była to odpowiedz z konkretnym programem jaki zgłosił nam użytkownik - taki test został przeprowadzony a odpowiedz otrzymał dotyczącą swojego programu, nie ma darmowych wersji alcochola tylko triall w kwestii wyjaśnienia.
po 2. Atari nalegało na te zabezpieczenie właśnie. O czym zapewne już czytałeś w informacjach zamieszczanych podczas tworzenia gry. to także Atarii uczestniczyło w testach zabezpieczenia Tages
po 3. kilka postów wcześniej była kwestia takich programów poruszana
po 4. w twoim zgłoszeniu widnieją modyfikacje w informacjach o systemie wywołane poprzez 2 programy tworzące napędy wirtualnej lub ukrywające fizyczne napędy. jeżeli rozwiązanie pierwsze przesłane przez nas Ci nie pomogło należałoby odpisać załączając nowy raport dxdiag utworzony po zastosowaniu się do zaleceń...

jak pisałem wcześniej na forum nie będziemy nigdy podawać bardziej zaawansowanych rozwiązań ze względu na to że ktoś nie doczyta posta poprzednika z opisem jego konfiguracji czy programów i na ślepo będzie stosował rozwiązanie nie przeznaczone dla posiadanego komputera.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam procka AMD Athlon 3000+ 1,8GHz. Czy to on może być powodem wyłaczania się gry na średnich i dużych ustawienieach graficznych? Na najniższych wszystko jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakby co daję o sobie jeszcze raz znać;).
Ten sam problem co milekp, syntax error przy instalacji vcredist_x86.exe, zainstalowałem znaleziony w googlach plik o tej samej nazwie, poszło bez problemu, ale nadal ten sam problem: przez launchera pusto, przez witcher.exe nie można uruchomić programu z powodu złej konf. czy coś...

Czekać na odpowiedź z pomocy technicznej, to czekam, ale czy jest już może znane jakieś rozwiązanie? Chciałbym już dziś pograć;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 15:22, Akashi napisał:

po 1.(..) nie ma darmowych wersji alcochola
tylko triall w kwestii wyjaśnienia.


Na chwila obecna taka wersja, o ktorej piszę jest Alcohol 52%, nb. dostepny w linku podanym przez gram.pl w rzeczonej juz poradzie.

Dnia 25.10.2007 o 15:22, Akashi napisał:

po 2. Atari nalegało na te zabezpieczenie właśnie. O czym zapewne już czytałeś w informacjach
zamieszczanych podczas tworzenia gry. to także Atarii uczestniczyło w testach zabezpieczenia
Tages


Owszem, nalegalo na zabezpieczenie, ale to tylko dlatego, ze szanowne CD-Project nie chcialo internetowej aktywacji (czym sie zreszta tamze chwali, choc wg mnie, w obecnej sytuacji nie ma czym).

dalej <cut>

W tym wszystkim chodzi mi o to, ze nie chce i nie moge rezygnowac z dotychczas uzywanych programow, ale kto wie, moze sie przymusze :)
Niemniej podtrzymuje to, co wczesniej pisalam.

Tez pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyślij nam odpowiedz i napisz dokładnie jakiej wersji i jakich programów używasz może w takim wypadku także wystarszą proste kroki ale by coś więcej powiedzieć musimy miec te informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:03, Piotrbov napisał:

Po pierwsze ja szukałem samej nazwy pliku tekstowego, a po drugie, nie mam czegoś takiego jak
Ustawienia Lokalne.


folder Ustawienia Lokalne jest domyslnie folderem ukrytym wiec jesli nie masz ustawionego wyswietlania folderow ukrytych w windowsie to go nie zobaczysz.

aby wyswietlac foldery ukryte:
otworz sobie Moj Komputer, Narzedzia -> Opcje Folderow -> zakladka Widok i tam zaznacz "Pokaz ukryte pliki i foldery"

a propo wyszukiwania, jesli nie zaznaczyles aby szukal w folderach ukrytych to nie znajdzie Ci tego pliku nawet jesli on istnieje w Ustawieniach Lokalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak z ciekawości....
Jak jest z kompatybilnością na Linuxa???
Jestem szczęśliwym użytkownikiem linuxa a trochę mi szkoda że w Wiedźmina nie zagram.... Być może doczekamy się w nowej wersji wine/cededze ("emulator" gier na linuxy i inne platformy) możliwości uruchomienia Witchera ale z wersji natywnej bym się bardziej ucieszył.... I wbrew pozorom sporo ludzi ma Linuxy w Polsce i nie tylko a chętnie zagrali by w tą gierkę na swoim ulubionym systemie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pod koniec instalacji wyświetla się okno z błędem transferu składnika: nie można odnaleźć pliku register.exe. Instalacja zostaje przerwana a wszystkie do tej pory skopiowane pliki zostają usunięte i nie można dokończyć instalacji. Jak można rozwiązać ten problem ?

20071025161102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W formularzu zgłoszeniowym do pomocy techniczej jest specjalne miejsce na wskazanie raportu dxdiag, chyba ze poprosilismy cie e-mailowo o dxidaga wówczas w odpowiedzi na e-maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myśle że to najodpowiedniejszy temat żeby zapytać- mam radeona 9550 sm2.0 i nie wiem czy jest sens kupywać wiedźmina, bo niewiem czy bedzie działał. Tak więc czy na tej karcie jest możliwa gra?(nie mowie już o płynnej ale z przycinkami)? Bardzo bym prosił o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować