• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ja mam taki problem, trochę podobny do tych, które były już tutaj opisane ale ciut inny. Chodzi o to, że po wczytaniu samego początku (okolice Wyzimy), gra wyłącza mi kompa i robi restart systemu. Samo granie jest możliwe ale dosłownie przez kilka sekund, potem następuje restart. "Wiedźmina" instalowałem zaraz po formacie, mam wszystkie aktualizacje i najnowsze sterowniki.

Mój komp to:
Celeron 2,4GHz
Radeon 9600 Pro 256MB
1GB pamięci
Windows XP Home + SP2

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to super sprzęt i że o Radeonie 9600 była już mowa, ale chodzi o to, że u mnie przez te kilka sekund MOŻNA grać, no i na minimalnych ustawieniach nie ma żadnych przycinek, wszystko idzie płynnie (gdy czyta lektor) i nagle restart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:03, Akashi napisał:

Wyślij nam odpowiedz i napisz dokładnie jakiej wersji i jakich programów używasz może w takim
wypadku także wystarszą proste kroki ale by coś więcej powiedzieć musimy miec te informacje.


Nie ma potrzeby - zdecydowałam się na kompleksowe odinstalowanie emulatorów (czegóż dla Wiedźmina się nie robi, tudzież z desperacji i zazdrości, że inni grają, a ja nie mogę :) ) i zastosowałam się do zaleceń ze strony:

http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1838

Po nowym zainstalowaniu gra spokojnie ruszyła. Dobrze, że podaliście tak dokładne rozwiązanie problemu, nie każdy ma czas na żmudne grzebanie w rejestrze, nie każdy jest też specem od komputerów, ale szkoda, że w ogóle była taka potrzeba...

Wracam dalej delektować się grą (wspaniałe intro!) z nadzieją, że już nie będę musiała więcej odwiedzać tego wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 15:28, Jarrefan napisał:

Mam procka AMD Athlon 3000+ 1,8GHz. Czy to on może być powodem wyłaczania się gry na średnich
i dużych ustawienieach graficznych? Na najniższych wszystko jest ok!

I niestety tak pozostaw !!!.
Jak poczytasz w UWAGACH , to gra nie powinna działać na tym procesorze.
Ale ja mam ten sam procesor, 1Gb Ram , 6600GT i gra idzie na minimum.
Wyżej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Expertem nie jestem ale obstawiałbym kartę graficzną. W starszym kompie miałem podobnie kiedy karta nie wyrabiała restertowało mi kompa. Po wymianie karty wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak wlanczalem gram.pl to mi wyskoczyla strona z wiedzminnem i pisalo wejdz to dalem wejdz i cos tam pisalo ale przez przypadek wylonczylem co tam pisalo bo niewiem czsy cos wygralem czy co?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem Wiedźmina a mój komp to : Intel Pentium 4 2,7 GHz, 512 RAM i Radeon x300/x550 z 256 MB oraz Win XP SP2. Gra nawet na najniższych detalach tnie mi się niemiłosiernie a wczytywanie lokacji zajmuje ok.5 min. Co mam zrobić? Może problem tkwi w niaktualnych sterownikach? Prosiłbym o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie Wiedźmin działa bez zastrzeżeń.Ciekawostka pojawia się przy wychodzeniu z gry.Za każdym razem , gdy zamykam Wiedźmina ,odpala mi się Windows Media Center.Ma ktoś pomysły , z czym jest to związane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 17:53, Spinner13 napisał:

Witam, ja również mam problem ze stabilnością gry pod Windows Viste 32 bit. Co jakiś czas podczas
oglądania filmików/przerywników z gry - program wraca do systemu i w tym momencie również kończy
się moja rozgrywka. Konfiguracja mojego systemu to: Intel core2 duo 2Ghz 4MB, nVidia 8600GT
256MB TC, 2048MB RAM
. Gra płynnie chodzi mi w maxymalnych detalach nawet przy rozdzielczości
1440*900 (LCD panorama). Zastanawiam się czy ten błąd poprawi łatka 1.1, która jutro będzie
możliwa do pobrania? Na koniec chciałbym jeszcze uzyskać odpowiedź czy błąd ten występuję tylko
w przypadku Visty w wersji 32 bit, czy również dotyczy on tej 64 bit ? Proszę o szybką odpowiedź
na wszystkie pytania i z góry dziękuję za pomoc.


Ja też mam ten sam problem co ty na maks detalach na cfg: Intel P.D820 2.8Ghz, 8600GE HP 512MB 1ns, OCZ DDR2 SOE 1GB 800 na systemie VISTA 32bit Ultimate gra co jakiś czas sie wyłącza i wychodzi widoczny pulpit :) mam nadzieje że gra zostanie przetestowana na ten system i zostanie usunięty ten problem w jutrzejszym patchu. Jednak czekam na odpowiedź z waszej strony CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 19:08, Wojtas11111 napisał:

Kupiłem Wiedźmina a mój komp to : Intel Pentium 4 2,7 GHz, 512 RAM i Radeon x300/x550 z
256 MB oraz Win XP SP2
. Gra nawet na najniższych detalach tnie mi się niemiłosiernie a
wczytywanie lokacji zajmuje ok.5 min. Co mam zrobić? Może problem tkwi w niaktualnych
sterownikach? Prosiłbym o pomoc.


Problem tkwi w malej ilosc pamieci RAM (wymagane minimum to 1 GB). Karta graficzna tez na granicy.
Mozesz sproboowac uruchoomiic komputer z wylaczonymi wszystkimi zbednymi uslugami (w pomocy technicznej na gram sa poradniki jak to zrobic), wylaczyc wszytkie programy dzialajace w tle (GG, antywirusa, firewall itp) i moze troche pomoze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 19:14, gpodoba napisał:

> Witam, ja również mam problem ze stabilnością gry pod Windows Viste 32 bit. Co jakiś czas
podczas
> oglądania filmików/przerywników z gry - program wraca do systemu i w tym momencie również
kończy
> się moja rozgrywka. Konfiguracja mojego systemu to: Intel core2 duo 2Ghz 4MB, nVidia
8600GT
> 256MB TC, 2048MB RAM
. Gra płynnie chodzi mi w maxymalnych detalach nawet przy rozdzielczości

> 1440*900 (LCD panorama). Zastanawiam się czy ten błąd poprawi łatka 1.1, która jutro będzie

> możliwa do pobrania? Na koniec chciałbym jeszcze uzyskać odpowiedź czy błąd ten występuję
tylko
> w przypadku Visty w wersji 32 bit, czy również dotyczy on tej 64 bit ? Proszę o szybką
odpowiedź
> na wszystkie pytania i z góry dziękuję za pomoc.

Ja też mam ten sam problem co ty na maks detalach na cfg: Intel P.D820 2.8Ghz, 8600GE HP 512MB
1ns, OCZ DDR2 SOE 1GB 800 na systemie VISTA 32bit Ultimate gra co jakiś czas sie wyłącza
i wychodzi widoczny pulpit :) mam nadzieje że gra zostanie przetestowana na ten system i zostanie
usunięty ten problem w jutrzejszym patchu. Jednak czekam na odpowiedź z waszej strony
CD Projekt


Miałam to samo i oto jakie rozwiązanie okazało się skuteczne:
1. Musisz mieć zainstalowane wszystkie krytyczne łatki do Visty z Microsoftu (naprawdę wszystkie).
2. musisz mieć zainstalowaną łatkę opcjonalną KB 940105 - pisze o tym w dziele pomocy,
3. wyłącz wszystkie programy antywirusowe i antywłamamiowe, które chodzą non stop,
4. dopiero teraz zainstaluj Wieśka - jeżeli już masz zainstalowanego to usuń i zainstaluj jeszcze raz (zapisane stany gry zostaną nie ruszone:),
5. graj przy wyłączonym programie antywirusowym, albo dodaj go dolisty programów nieskanowanych...
Wcześniej wywalało mnie co 5 minyt
Teraz wywala mnie co 10 szybki zapis, więc generalnie można pograć ze 4 godziny bez wywalenia:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 19:15, Volvox napisał:

> Kupiłem Wiedźmina a mój komp to : Intel Pentium 4 2,7 GHz, 512 RAM i Radeon x300/x550
z
> 256 MB oraz Win XP SP2
. Gra nawet na najniższych detalach tnie mi się niemiłosiernie
a
> wczytywanie lokacji zajmuje ok.5 min. Co mam zrobić? Może problem tkwi w niaktualnych

> sterownikach? Prosiłbym o pomoc.

Problem tkwi w malej ilosc pamieci RAM (wymagane minimum to 1 GB). Karta graficzna tez na granicy.
Mozesz sproboowac uruchoomiic komputer z wylaczonymi wszystkimi zbednymi uslugami (w pomocy
technicznej na gram sa poradniki jak to zrobic), wylaczyc wszytkie programy dzialajace w tle
(GG, antywirusa, firewall itp) i moze troche pomoze ;)


Dzięki ,ale nie moge znaleść tych poradników. może dać ktoś linka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:45, Akashi napisał:

Zastosuj się do porad podanych w e-mailu wysłanym do ciebie wczoraj jeśli nic nie pomogło odpisz
proszę na niego.


W mailu który otrzyamłem było info żebym wysłał raport z dxdiag, nie było porady.
Raport wysłałem dziś rano i jak narazie nie mam żadnej odpowiedzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

LK30 mam w związku z Twoją radą prośbę - mianowicie czy mógłbyś mi wysłać link do tych poprawek, bo ja żadnych oprócz tej podanej przez CDP nie mogę znaleźć, natomiast system nie wyszukuję mi żadnych aktualizacji... Acha i jeszcze jedno czy mógłbyś mi powiedzieć na jakich ustawieniach grasz (tylko prosiłbym o dokładne informacje - co na maxa a co zmniejszone i oczywiście w jakiej rozdziałce) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować