• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.10.2007 o 12:51, yawor napisał:

> > To pytanie bardziej do RED''a ja takich informacji nie posiadam niestety.
>
> ok
>
> jeszcze takie małe pytanko dotyczące łatki bo właśnie wyczytałem że gdy ją zainstaluje
możliwe
> że będzie wymagana gra od nowa bądź od początku rozdziału ? tylko czy sam sie wczyta od
nowa
> rodziła czy trzeba szukać w zapiskach tego save który jest od rozdziału jeśli taki w ogóle

> jest ?? :>
>

mnie rowniez interesuje odpowiedz na to pytanie. jestem co prawda dopiero mniej wiecej w polowie
1 rozdzialu, ale wolalbym wiedziec juz teraz czy powinienem zaczac grac od poczatku po zainstalowaniu
patcha czy tez gra bedzie dzialala prawidlowo jesli bede kontynuowal wczesniej zapisane gry

wszyscy czekamy na ta odpowiedz. Byloby milo, jedno zdanie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 23:34, rogal13 napisał:

I tu pojawia się moje pytanie. Jutro premiera, a ja koniecznie chcę tą grę kupić. Jednak mój
komputer ma Athlona XP 2500+ , Radeona x1600, 2 GB RAM. Jak widać konfiguracja nie jest
tragiczna. Problemem jest jednak procesor. Gra nie wspiera tego modelu, to znaczy, że nie pójdzie
mi Wiedźmin czy pojawią się inne problemy?

Ja gram na Athlonie XP 2600+ i nie ma z nim żadnych problemów. Musisz się tylko liczyć z tym, że gra będzie chodzić na niskich (z kilkoma średnimi) ustawieniami, bo ani procek, ani karta do najmocniejszych nie należą...

A przy okazji wielkie dzięki Akashi za rozwiązanie problemu z weryfikacją płyty :) Dzięki temu mogłem już wczoraj zagrać w Wiedźmina; trochę się namęczyłem czekając na możliwość zagrania, ale mam nadzieję, że gra mi to wynagrodzi i zapomnę o całej sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

prawdopodobnie coś zakłóciło ci instalacje patcha np. antywirus... kilka stron wcześniej podałem poradę odnośnie instalacji gry... zrób to samo a następnie w tym trybie zainstaluj także patch.

Raylin każdy problem da sie rozwiązać jeśli ktoś okaże minimum chęci i podeśle nam wymagane raporty :) no i odrobinkę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akashi czy znane sa informacje na temat działania saveow sprzed patcha? Bo to dosc wazna sprawa, czy jest sens dalej grac. Czy moga wystepowac tylko niedociagniecia w lokalizacji czy np. zupelnie sie sypnie wszystko? Albo np czy zeby patch poprawil crashe czy cos w tym stylu trzeba czac gre od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 13:09, Akashi napisał:

prawdopodobnie coś zakłóciło ci instalacje patcha np. antywirus... kilka stron wcześniej podałem
poradę odnośnie instalacji gry... zrób to samo a następnie w tym trybie zainstaluj także patch.

Raylin każdy problem da sie rozwiązać jeśli ktoś okaże minimum chęci i podeśle nam wymagane
raporty :) no i odrobinkę cierpliwości.


O Bogowie!!! Czy każdy ma indywidualnie wysyłać do was raporty i czekać, aż komuś się zechce odpisać na maila???

Ludzie kochani, miarą wielkości firmy jest to, jak potrafi działać w sytuacjach kryzysowych... a tu... prośby o odrobinkę cierpliwości....

Vista 32bity wywala u wielu osób, wiec zróbcie coś z tym, bo tracimy cierpliwość (poprzednie rady nie skutkują, patch nie skutkuje, operacje na systemie w różnych konfiguracjach nie skutkują... ewidentnie zwalony kod programu)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam


Staram się kolejny raz zainstalować Witchera.

Przy jakiś 80% wywala mi się instalacja z komuniaktem

składnik CZE

błąd: katastroficzny błąd.

Co mogę zrobić ??

Pomoc techniczna poleciła mi już masę wariantów ale żaden nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 13:34, mass23 napisał:

Witam


Staram się kolejny raz zainstalować Witchera.

Przy jakiś 80% wywala mi się instalacja z komuniaktem

składnik CZE

błąd: katastroficzny błąd.

Co mogę zrobić ??

Pomoc techniczna poleciła mi już masę wariantów ale żaden nie działa


hm u mnie wystepowal taki blad podczas instalacji z dysku twardego. instalowalem z dysku zeby ominac inny blad (CRC na data6.cab) ;). sproboj instlowac z innego czytnika dvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety ale w tych właśnie wypadkach jest to kwestia indywidualna, ponieważ także na tym forum zgłaszali nam użytkownicy iż na Viscie 32 i 64 śmiga im bez problemów.

powtarzać się nie będę iż nie podajemy na forum zaawansowanych rozwiązań z powodów oczywistych. Oczywiście możesz czekać aż ktoś o identycznej konfiguracji do twojej wyśle nam zgłoszenie a później opublikuje odpowiedz na forum, lub możesz skontaktować się z nami.

Wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 13:43, yawor napisał:

> Witam
>
>
> Staram się kolejny raz zainstalować Witchera.
>
> Przy jakiś 80% wywala mi się instalacja z komuniaktem
>
> składnik CZE
>
> błąd: katastroficzny błąd.
>
> Co mogę zrobić ??
>
> Pomoc techniczna poleciła mi już masę wariantów ale żaden nie działa

hm u mnie wystepowal taki blad podczas instalacji z dysku twardego. instalowalem z dysku zeby
ominac inny blad (CRC na data6.cab) ;). sproboj instlowac z innego czytnika dvd.


Niestety posiadam combo-napęd więc mam chyba przechlapane.

Wiedzmin wykończył mnie mimo że nie jestem strzygą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

odpisz w takim wypadku na e-maila z poradami i opisz dokadnie w jakim momęcie podczas instalacji gry pojawia się problem i czy podczas isnstalacji z dysku twardego także on się pojawia czy jakiś inny błąd.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 13:47, mass23 napisał:

> > Witam
> >
> >
> > Staram się kolejny raz zainstalować Witchera.
> >
> > Przy jakiś 80% wywala mi się instalacja z komuniaktem
> >
> > składnik CZE
> >
> > błąd: katastroficzny błąd.
> >
> > Co mogę zrobić ??
> >
> > Pomoc techniczna poleciła mi już masę wariantów ale żaden nie działa
>
> hm u mnie wystepowal taki blad podczas instalacji z dysku twardego. instalowalem z dysku
zeby
> ominac inny blad (CRC na data6.cab) ;). sproboj instlowac z innego czytnika dvd.

Niestety posiadam combo-napęd więc mam chyba przechlapane.

Wiedzmin wykończył mnie mimo że nie jestem strzygą.



ja rozwizalem ten problem udpostepniajac sobie plytke z kompa wspolokatora. jesli masz jakas siec w mieszkaniu ew znajomego w sieci lokalnej, ktory moze Ci udostepnic naped to mozesz tak sprobowac.
pozniej gra prawidlowo dziala i weryfikuje oryginalnosc plyty jesli masz ja w swoim napedzie podczas uruchamiania.
niestety to nadal nie rozwiazuje problemu z bledem na Twoim/moim napedzie dvd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie dostałęm odpowiedź od pomocy technicznej, nawet w miarę szybko :) Teraz tylko powrót do domu
i sprawdzić, ale to jeszcze 3godziny :( No dobra, ale teraz inna kwestia bo cały czas nie moge namierzyć odpowiedzi na to pytanie :

Co się stanie z savami po wgraniu patcha do wersji 1.1 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 13:53, yawor napisał:

> > > Witam
> > >
> > >
> > > Staram się kolejny raz zainstalować Witchera.
> > >
> > > Przy jakiś 80% wywala mi się instalacja z komuniaktem
> > >
> > > składnik CZE
> > >
> > > błąd: katastroficzny błąd.
> > >
> > > Co mogę zrobić ??
> > >
> > > Pomoc techniczna poleciła mi już masę wariantów ale żaden nie działa
> >
> > hm u mnie wystepowal taki blad podczas instalacji z dysku twardego. instalowalem
z dysku
> zeby
> > ominac inny blad (CRC na data6.cab) ;). sproboj instlowac z innego czytnika dvd.

>
> Niestety posiadam combo-napęd więc mam chyba przechlapane.
>
> Wiedzmin wykończył mnie mimo że nie jestem strzygą.
>
>

ja rozwizalem ten problem udpostepniajac sobie plytke z kompa wspolokatora. jesli masz jakas
siec w mieszkaniu ew znajomego w sieci lokalnej, ktory moze Ci udostepnic naped to mozesz tak
sprobowac.
pozniej gra prawidlowo dziala i weryfikuje oryginalnosc plyty jesli masz ja w swoim napedzie
podczas uruchamiania.
niestety to nadal nie rozwiazuje problemu z bledem na Twoim/moim napedzie dvd :/


Kurcze i co mam teraz robić szukać napędu między znajomymi?? ojjj ktoś tu dał ciała.

Gra się wywala przy jakis 80% - zawsze


Co do tej pory robiłem:

Instalowałem z płyty
Instalowałem z dysku
Instalowałem z konta nie administratora
Czyściłem pliki TEMP itp.
Zmieniałem ścieżkę dostepu do TEMP i TMP
Zmieniałem we właściwościach środowisko XP na środowisko 2000

I jeszcze pewnie coś ale teraz nie pamiętam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 26.10.2007 o 14:02, Zdzirek napisał:

Co się stanie z savami po wgraniu patcha do wersji 1.1 ???


Hmm ja jestem w 3 akcie i po zainstalowaniu łatki nic się nie stało gram tam gdzie mam ostatni zapis i wszystko jak do tej pory działa poprawnie a zmiany wprowadzone z latki nawet da się zobaczyć w nie których przypadkach dość szybko ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować