• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.10.2007 o 14:34, BuuBuu napisał:

Witam. Jakim programem albo w jaki sposób moge przejzec materiały dostępne na bonusowym dysku,
bo mam tym problem ??


Windows Media Player :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak stara babcia. A wnioskuje, że nie poprawili. Chociaż może autorzy gry zrozumiali ten defekt biustu z bitwy po Sodden, jako właśnie takie "wały"? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chciałem kupić wiedźmina ale jest ryzyko że gra mi nie pujdzie Intel pentium 4 CPU 3.00GHz, 512 RAM, Radeon 9550 (128MB) DirectX 9.0c Gothic 3 na minimalnych ustawieniach jako tako chodził czy Wiedźmin też będzie działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem trochę w kropce... Posiadam Radka X1950PRO, do tej pory grałem na ustawieniach: 1280x1024 wszystko na max, brak AA, anizo x4 i wszystko było ok, a teraz wg. info z patcha 1.1 po "poprawie wydajności" na X1950 mogę zagrać w 1024x768 w średnich detalach?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wymagania gry są lekko zawyżone, ja mam identycznego kompa, jak twój tylko karte graficzną GF 6200 GT 256 ram/ 3.0 shreader. I działa praktycznie bez zacięć na minimalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak ponieważ w dalszych etapach gry przy tej karcie możesz odczuwać że nie grasz tylko oglądasz pokaz slajdów... podana jest 6600 z tego powodu gdyż na niej da się "bezpiecznie grać" bez żadnych problemów przy tej karcie było sporo problemów i nie ma 100% pewności że gra będze działać płynnie i czy przy generowaniu bardziej zaawansowanej grafiki nie wysypie Ci się gra lub rozjedzie grafika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

na tym sprzęcie przeszedłem NWN2, Dark Mesiah i Gothic 3 momentami praktycznie grać się nie dało a niekiedy działały płynnie mam nadzieje że z wiedzminem bedzie taksamo bo lepiej napewno nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mój konfig to AMD Athlon 4200+ , Nvidia 8600GT, 3 GB RAM. Mam na tym obecnie Viste Home Premium 64 bit. Gra wykłada się praktycznie co około 2 minuty. Wcześniej miałem najnowesze stabilne stery NVIDII, to nie mogłem nawet obejrzeć intra gry, wywalało od razu jak tylko pojawiła się twarz Geralta. Po zainstalowaniu najnowszych sterów w wersji beta intro da się obejrzeć, ale grać dalej nie. Wszystkie patche dla Visty 64 bit są wgrane. Produkt praktycznie nie nadaje się do użycia - co mogę z tym zrobić ( poza zwrotem do sklepu oczywiście, nad którym się naprawdę poważnie zastanawiam ) ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam chciałem się zapytać czy ta gra pójdzie mi na komputerze: AMD sempron 3000+ 2,0ghz 1gb ram ddr 400mhz karta graficzna radeon x800gto 400/350 @ 500/400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ech no nie mam siły link przypięty... procesor ponizej wymagań = notoryczne zwieszki, problemy ze stabilnością gry i wychodzenie do pulpitu... w najlepszym wyjściu pokaz slajdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jak wcześniej post przypięty...info o sklepie!
To wątek Techniczny firmy CD Projekt a nie Sklepu.gram.pl

post zostanie usunięty

Tu opisujemy tylko bugi samej gry i podajemy rozwiązania tych problemów innych kwestii czy rozmów tu nie prowadzimy.

"Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po zainstalowaniu patha, podobno niektóre rzeczy ulegną uaktualnieniu dopiero po rozpoczęciu gry od nowa. Wiadomo może o jakie rzeczy chodzi, bo nigdzie nie znalazłem takich informacji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem Wiedźmina, ignorując błąd CRC. Po isntalacji zażądało oryginalnej płyty DVD. Zastosowałem się do instrukcji w Pomocy. Nic to nie dało. Co więcej, płytka z grą Wiedźmina w ogóle już nie jest czytana w napędzie. Inne działają bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować