• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czy jest możliwe żeby przerwy między poziomami szybciej się wczytywały? Bo u mnie tak wolno się wczytują, że załamka po prostu a sama gra chodzi dość płynnie na średnich detalach. Mój komp to Pentium D 2,8 GHz,1GB RAM i GF 7600GT. Może jest jakiś sposób, bo wiem, że w innych grach był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 22:31, pitors89 napisał:

Czy jest możliwe żeby przerwy między poziomami szybciej się wczytywały? Bo u mnie tak wolno
się wczytują, że załamka po prostu a sama gra chodzi dość płynnie na średnich detalach. Mój
komp to Pentium D 2,8 GHz,1GB RAM i GF 7600GT. Może jest jakiś sposób, bo wiem, że w innych
grach był.


Może dorzuć kość RAM-u ?
Trudno powiedzieć czy coś się da tu zrobić to zależy od silnika samej gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Trochę się rozpiszę jak u mnie gra działa, a trochę tego będzie:
Tak więc posiadam sprzęt:

Core 2 Duo 6750 2,66Ghz
2GB ram Geil Ultra 800Mhz
Geforce 7900GS od Galaxy 540/1500
całość siedzi na Asusie P5K

Zainstalowany jest Windows XP Pro z service packiem 2 i latkami o ktorych krzyczał aktualizator po instalacji systemu. W tray''u siedzi Nod 32, firewall ZoneAlarm i sterowanie głosem od Sound Blastera Audigy LS. Direct X jest w wersji z sierpnia, grafika 162.18. Do tego najnowsze stery do chipsetu ze strony intela.

Teraz najlepsze: mam też zainstalowanego Deamon Tools''a w wersji 4.10 i wiedźmin nie zgłasza sprzeciwu. :PP
Ogólnie gra działa w 1280 x 1024 ze wszystkimi opcjami ustawionymi na max (wszystkie suwaki maksymalnie w prawo). Podczas instalacji gra sama zainstalowała jakieś C++ i to wszystko, oczywiście zaraz po instalce wrzuciłem ostatnią łatkę Wiedźmina.

Ogólnie gra działa dobrze, tylko denerwują mnie głosy w grze- tacy aktorzy? :/ no i zwalnianie grafiki podczas filmików:/
Poza tym nie zgłaszam żadnych sprzeciwów przeciwko grze (jak na razie).\
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja dodam że po moich długotrwałych zabawach ze stabilnością wiedzmina zainstlowałem nowe sterowniki nvidii 169.01 (beta więc nie ręcze za nią) ale w każdym razie gram już z 5h i jeszcze się gra nie wywaliła... dla tych którzy nie czytają tego co już było napisane kiedyś dodam że zaczynałem od wywalania się co 10 min... po przeinstalowaniu gry w trybie czystego bootowanie i zainstalowaniu patcha (wypróbowałem też patcha zanim ponowanie przeinstalowałem gre - nic nie dał)grałem ze 4h bez problemów (z wyłączonymi wszystkimi programami), potem po włączeniu avsta itd. było troche gorzej ale dziś po zainsalowaniu nowych sterów wywałki jeszcze nie miałem (patch 1.1a dopiero zainstaluje). Teraz gram z włączonymi : g data; avast; dap; download manager i internetam (więc nie sądze żeby było trzeba grać z wyłączonymi wszystkimi programami)

Konfig: E6600; 8800 gtx; 2gb ram 800Mhz OCZ; Abit ab9 QGT i Vista Home Premium 32-bit. Dzięki Akashi za pomoc bo bez niej już bym wywalił tą gre (sama w sobie jest chyba najlepszym rpg w jakiego grałem ale te problemy ze stabilnością doprowadzały mnie do myśli samobójczych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam geforce 8800gtx i zamówiłem wiedźmina, pisze że trza mieć najnowsze sterowniki, czyli jakie w moim przypadku. Pytam się bo w niektórych grach miałem po prostu za nowe i pojawiały mi się różne artefakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 23:55, Emilek177 napisał:

Mam geforce 8800gtx i zamówiłem wiedźmina, pisze że trza mieć najnowsze sterowniki, czyli jakie
w moim przypadku. Pytam się bo w niektórych grach miałem po prostu za nowe i pojawiały mi się
różne artefakty


whql 163.71 lub beta 169.01 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam takie pytanie. Kiedy gram przy szybkim poruszaniu kamerą następuje lekkie zacięcie obrazu w liniach poziomych czyli po prostu smurzenie, podobnie było w Bioshocku dopóki nie odkryłem opcji zblakuj ilość klatek na 60, 30, 15 w zależności od danego momentu gry co spowodowało całkowity zanik smurzenia. Zapewne taka opcja nie pojawi się w Wiedzminie ale czy może ktoś zna jakiś program który wywoływałby taki sam efekt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z uruchomieniem gry.
W momencie uruchamiania gry ekran zmienia się na czarny mruga kilkakrotnie i pojawia się ekran blędu.
"Wystąpil problem z aplikacją The Witcher i zostanie ona zamknieta.
Sygnatura błędu
AppName: witcher.exe AppVer: 1.0.0.1103 ModName: d3dx9_35.dll
ModVer: 9.19.949.1104 Offset: 0021c731"
Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty a także directx 9.0.c z płytki z grą i ze strony MW.Niestety nie pomogło.
Komputer to:
Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2
System Manufacturer: NVIDIA
System Model: AWRDACPI
BIOS: )Phoenix - Award WorkstationBIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+, MMX, 3DNow, ~1.8GHz
Memory: 2048MB RAM
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode
Card name: NVIDIA GeForce 7900 GT/GTO
Display Memory: 512.0 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Porównanie - proc C2D 6600 (2.4GHz)
2GB RAM Kingstone 800MHz
GF 8800 GTX 768MB inno3d na sterach 163.71
Płyta Asus Commando
napęd LG
zainstalowany Alcohol120% i jeden dysk wirtualny
XP Pro SP2 ze wszystkim zalecanym
SB Audigy
DirectX z 2007-09-17
w tle NOD32, gg, steam, karta TV (włączona!)
gra 1.1a
1600x1200, wszystko na max-a bez EAX.
...i śmiga. Dubbing jest niezły tylko lip-sync chyba do wersji angielskiej jest. Czasy ładowania znośne.
Nadzwyczaj dobrze znosi Alt+Tab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 01:36, flymar napisał:

...i śmiga. Dubbing jest niezły tylko lip-sync chyba do wersji angielskiej jest. Czasy ładowania
znośne.
Nadzwyczaj dobrze znosi Alt+Tab


Przypominam, ze to temat zwiazany z pomoca techniczna do Wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A moze te wywalenia do windowsa sa spowodowane TAGES-em.
Z postow wynika iz wylatuje glownie przy odczycie lyb zapisie stanu gry a w tym momencie prawdopodobnie gra sprawdza swoja "oryginalnosc" (zaczyna krecic dvd).
Czyzby "legalni inaczej" znowu mieli lepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po defragmentacji dysku gra przestala sie uruchamiac... luncher i witcher.exe nie odpalaja gry.

po kliknieciu witcher.exe pisze ze konfiguracja jest niewlasciwa i ze mam sobie gre PRZEINSTALOWAC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 08:13, Wulfgar napisał:

Po defragmentacji dysku gra przestala sie uruchamiac... luncher i witcher.exe nie odpalaja
gry.

po kliknieciu witcher.exe pisze ze konfiguracja jest niewlasciwa i ze mam sobie gre PRZEINSTALOWAC!!!

To ją przeinstaluj, może pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
>
> Mam pytanie czy na takim kompie:
> Intel Celeron 2.4ghz
> Karta graficzna GeForce FX 5200
> !,5 giga ramu
> Windows Xp
> Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a nie mam
> chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Pisze jeszcze raz post poniewaz nikt z obslugo technicznej na niego nie odpisal a musze miec pewnosc czy bede mogl grac na tym sprzecie czy poprostu wyrzuce 100 zl w bloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować