• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.10.2007 o 12:24, mateusz_3_1_3 napisał:

A kiedy demo się ukaże??
Na innych forach czytałem że na Sempronach jednak gra się uruchamia i działa

Być może działa, nie posiadam, mam czystego AMD Athlon 64, piszę natomiast co jest podane oficjalnie przez twórców gry - ryzyko zakupu Twoje oczywiście.

Dokładny cytat: "3) Gra nie działa z następującymi procesorami: seria AMD Duron, AMD Athlon XP od 2400+ do 3200+, AMD Sempron od 2400+ do 2800+ oraz seria INTEL Celeron."

Z tego co słyszałem demo miałoby wyjść do końca tego roku, w okolicach grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 12:07, bartek0700 napisał:

> > Gra zadziała na Athlonie XP 3000+?
> Tak ponieważ sam takiego mam :]
A nie wiesz czemu jest na liście niewspieranych procesorów?


aaa nie przeczytałem dokładnie twojego posta chodzi ci o AMD XP ?? aaa to ja mam AMD Athlon 64 3000+, sorki małe nie dopatrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

i w koncu pojawil sie problem przy najnowszym patchu ...118 wczesniej tego nie bylo, otoz przy wylaczaniu gry pojawia sie blad zwiazany z debugowaniem pamieci, pamiec nie moze byc "read" wiecie moze co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc mam problem a mianowicie moja konfiguracja to:
Athlon 64 3800+
1GB ram( 2 x 512 333mhz)
Geforce 7900GS Asus(520/1560)

No i Wyzima Handlowa wczytuje się z 5minut , A i po wczytaniu straszliwie się tnie , a max FPSY to z 10. W innych lokacjach wszystko smiga az miło a FPSY są powyzej 30. Ta wyzima handlowa jest zle zoptymalizowana, cyz uzywa hiper mega uber shaderów .. i dlatego komp mi się krztusi. Własnie dlatego skonczyłem grac w wiedzmina narazie bo to się nie da , grac w takich warunkach gdyz zanim wyciągne bron to 1 slamandra mi 3/4hp zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cześć
mój sprzęt to:
Radeon 9600
Athlon XP 2500 +
1 gb ram

po zainstalowaniu gry, włączam ją i wyskakuje mi błąd

(APILOADER) - Entrypoint'' takie kwadracikii'' in '' znów takie kwadraciki'' not found!

co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam
mam taki problem i proszę o pomoc.

Problem 1
jestem w pierwszym akcie. zapaliłem wszystkie świeczki na kapliczkach, wielebny prosi mnie o udanie się do wiedźmy. to znów prosi mnie o 5 płatków jakiegoś kwiatu. lecę szybko do zielarza koło karczmy, kupuje płatki, wracam do wiedźmy i nic, jedyną nową opcją dialogową jest to, że ona sie nie przyznaje do przyprowadzenia bestii, nie mogę dalej ruszyć z fabułą.

Problem 2
Czasem podczas zapisy gre wywala mi do windowsa. po wgraniu patcha 1.1a gre wywala mi nawet podczas normalnego brania.

sprzet:
athlon x2 3800
1gb ram ddr2 677
8600GT palit sonic

winda vista ultimate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 12:40, Dybi92 napisał:

cześć
mój sprzęt to:
Radeon 9600
Athlon XP 2500 +
1 gb ram

po zainstalowaniu gry, włączam ją i wyskakuje mi błąd

(APILOADER) - Entrypoint'' takie kwadracikii'' in '' znów takie kwadraciki'' not found!

co jest?


http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1833 , jak już zagrasz ,napisz jak gra chodzi na Radku 9600 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla tych których nadal się wywala, opisałem co zrobiłem na 36 stronie tego wątku i nie wywaliło się od 14 godzin... jedyne co jeszcze zrobiłem to usunołem stare savy i dograły się jakieś pliki do direxta przy instalacji crysis. Mi się zdaje że gra przy każdym wczytywaniu lokacji sprawdza orginalność płyty w napędzie bo jak się ją wyjmie to wyskakuje do windowsa i peanie dlatego to tyle trwa.

Czy ktoś zna jakiś program do zablokowanie ilości klatek tak żeby mi nie smużyło... taka opcja była w Bioshocku np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
>
> Mam pytanie czy na takim kompie:
> Intel Celeron 2.4ghz
> Karta graficzna GeForce FX 5200
> !,5 giga ramu
> Windows Xp
> Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a nie mam
> chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Pisze jeszcze raz post poniewaz nikt z obslugo technicznej na niego nie odpisal a musze miec pewnosc czy bede mogl grac na tym sprzecie czy poprostu wyrzuce 100 zl w bloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 13:29, Dj Deszczu napisał:

Witam
>
> Mam pytanie czy na takim kompie:
> Intel Celeron 2.4ghz
> Karta graficzna GeForce FX 5200
> !,5 giga ramu
> Windows Xp
> Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a
nie mam
> chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Pisze jeszcze raz post poniewaz nikt z obslugo technicznej na niego nie odpisal a musze miec
pewnosc czy bede mogl grac na tym sprzecie czy poprostu wyrzuce 100 zl w bloto


Witam,
I odpowiadam oczywiście że niepograsz. Bo po pierwsze to celeron po drugie karta graficzna bardzo cieniutka .
Sam mialem celerona i wiem co to oznacza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie o co chodzi z tymi wymaganiami?Napisane jest na pudełku że wymaga xp service pack2 plus najnowsze aktualizacje, a ja mam service pack 1, brak aktualizacji i gram sobie spokojnie. To błąd w druku czy magia?A pozatym na celeronach wiedźmin śmiga, wiem bo sam mam celerona i nie mam zastrzeżeń co do pracy procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 13:40, Ice Lolek napisał:

> Witam
> >
> > Mam pytanie czy na takim kompie:
> > Intel Celeron 2.4ghz
> > Karta graficzna GeForce FX 5200
> > !,5 giga ramu
> > Windows Xp
> > Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze
a
> nie mam
> > chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp
>
> Pisze jeszcze raz post poniewaz nikt z obslugo technicznej na niego nie odpisal a musze
miec
> pewnosc czy bede mogl grac na tym sprzecie czy poprostu wyrzuce 100 zl w bloto
>

Witam,
I odpowiadam oczywiście że niepograsz. Bo po pierwsze to celeron po drugie karta graficzna
bardzo cieniutka .
Sam mialem celerona i wiem co to oznacza :D



Odnosnie tego Celerona znaczy ,że nie jest on obslugiwany i wogole nie mam szans na gre czy poprostu jest slaby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[.../M/O]
Celetony to bardzo mało wydajne processory słabo radzą sobie szczegulnie w grach.

Co do postu jano4 niemówie ze niechodzi na nowszych celeronach typu D ale jestem pewien ze na 2,4 celeronie ta gra nieruszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok.,niezrozumiałem dokładnie o co chodzi,a co do tego sp2 to jak? mam się spodziewac kłopotów z powodu braku?Przeszedłem na razie I akt i jest bezproblemowo(po zainstalowaniu patcha też) więc nie wiem co o tym sądzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 14:28, Jano4 napisał:

Ok.,niezrozumiałem dokładnie o co chodzi,a co do tego sp2 to jak? mam się spodziewac kłopotów
z powodu braku?Przeszedłem na razie I akt i jest bezproblemowo(po zainstalowaniu patcha też)
więc nie wiem co o tym sądzic


Co do sp2 gra może poprostu nieruszyć ale sp2 mozna calkowicie zadarmo sciagnąć ze strony Microsoftu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

z tym że jak pisałem ja już gram na sp1 bez aktualizacji więc nie wiem czy to może w czymś przeszkadzac w przyszłości skoro na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie czy gra ruszy na Athlonie XP 2000+ oraz czy karta Ati 9550 starczy do dosyć komfortowego grania? Nie chcę tracić pieniędzy na grę która może po prostu nie uruchomić się na moim komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.10.2007 o 14:35, MajorZero napisał:

Mam pytanie czy gra ruszy na Athlonie XP 2000+ oraz czy karta Ati 9550 starczy do dosyć komfortowego
grania? Nie chcę tracić pieniędzy na grę która może po prostu nie uruchomić się na moim komputerze.


Co do karty to raczej niepujdzie gdyz karta ta jest na liscie nieobslugiwanych przez gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować