• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.10.2007 o 16:11, RobeN napisał:

Nie wspierany oznacza, że mogą być kłopoty - nie gwarantują Ci działania/płynności.
Gra długo ładuje lokacje, są czasami cięcia pierwszych kwestii CutScenek, zamula przy wchodzeniu
do lokacji co czasami utrudnia sprawę gdy z miejsca trzeba walczyć (np. wnętrza budynków).

Ale nie jest coś takiego, jak w Colin McRae Dirt, że bez procesora z SSE2 gra nie ruszy? A Ty miałeś jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Orientujesz się może, czemu wraz z czasem grania lokacje wczytują się szybciej? :-)

Jak biegam dom->wyzima->karczma->wyzima->karczma->wyzima przy włączeniu gry to muli strasznie, ale jak robię to samo po ok. godzinie grania to przyspiesza z 200% ;P

I orientuje się ktoś dlaczego czasem Geralt rzuca cień np. na stojące obok niego drzewo (a powinien co prawda w tę stronę, ale z metr niżej) :p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 15:33, Akashi napisał:

Uczciwie mówiąc powodów może być mnóstwo... postaraj się wykonać porady które wcześniej podawałem
użytkownikom jeśli one Ci nie pomogą wyślij do nas zgłoszenie z raportem diagnostycznym bez
tego nie da się za bardzo ruszyć z miejsca.

pozdrawiam

dlatego czekam cierpliwie. Na razie przez 2 dni zaliczyłem jednego crasha wiec da sie grac. Troche meczaca jest swiadomosc ze gra moze sie wywalic w kazdje chwili (musze robic savey co 5 minut srednio). Zobaczymy co przyniesie najblizszy czas. Mam nadzieje ze programisci cos znajda, bo zbyt duzo osob ma crashe zeby byla to kwestia mojego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że nie spełniam wymagań, (athlon 1900+ i radek 9550 Ultra +1gb ram), ale do początku 3 aktu nie miałem żadnych problemów z grą, a nawet mogłem przy niskich ustawieniach grać w natywnej rozdzielczośći monitora. Jednak po wyjściu z domu Triss, gra zaczyna strasznie żabkować i wywala mnie do windowsa ("wystąpił błąd z aplikacją The Witcher i zostanie ona zamknięta...bal,bla" i pytanie czy chce wysłać do MS raport o błędach). Czy da się jakoś zaradzić (zabawa z plikiem ini, alboco) bo mnie już bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam jeszcze czasem problem, że drzwi mi znikają :D. Nie mogę wtedy wejść do żadnej lokacji, muszę albo obrócić się, spojrzeć na coś innego i znów obrócić się w stronę drzwi, albo zwyczajnie trochę poczekać. Czy u innych robi się podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 16:12, DamianPL napisał:

hej mam pytanie. MAm service pack 2 ale kompletnie żadnych aktualizajcji czy gra będzie dzaiałac
pytam tych co próbowali nie tych cp czytali wymagania



widze nikt nie zna odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Małe pytanko dotyczące patchy.
Otóż ściągnąłe łatkę 1.1 w sobotę, jeszcze przed ukazaniem się aktualizacji 1.1a. Czy istnieje możliwość ściągnięcia jedynie tego hotfixa, który usuwa błąd uniemożliwiający ukończenie gry? Posiadam dość wolny internet, ściągnięcie po raz drugi ponad 100MB przekracza moje możliwości... Wolałbym ściągnąć małą łatkę, jedynie dodatek do patcha 1.1, zamiast zasysać jeszcze raz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

patch między innymi poprawia także stabilność silnika gry... powiedziałbym iż jest to aktualizacja krytyczna na niektórych konfiguracjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, niewiem jakim prawem ale CDP kasuje moje posty wstydzicie sie tego co sie stalo? Wsomie macie racje ale niema prawa kasowac postow ktora sa na temat chodzi o to ze obiecali mi dzisiaj kontakt tel do 17 w sprawie NIE PRZYSLANEJ PRZESYLKI NADAL CHOC DOSTALEM GWAR DOSTAWY PRZED PREMIERA jestem ciekaw jaka rekompenstate otrzymamy bo gwarancja zostala zlamana! Do was tez jeszcze gry nie doszly? ONi co zadzwonie mowia ze to sprawdza sprawdza i zadzwonia do 17 i tak od 3 dni zenada zenada zenada zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 17:49, Akashi napisał:

patch między innymi poprawia także stabilność silnika gry... powiedziałbym iż jest to aktualizacja
krytyczna na niektórych konfiguracjach.

Nikt mi nie odpowiada , więc spytam sie ciebie. Czy to normalne ze wyzima handlowa wczytuje mi się ponad 5minut(czasami i 10) a fpsy skaczą od 5 do 10? W innych lokacjach wczytywanie trwa ponizej 1m i fpsy są powyzej 30. A wyzima handlowa ska cze, tnie się i w ogóle jaka kolwiek walka kończy się moim zejsciem gdyz nie trafiam w ogóle(co chwile mam "za szybko" , ale sory gdy geralt u mnie nadal stoi bo gra muli , a teoretycznie juz atakuje). Czy to wina mojej konfiguracja czy Wyzima handlowa jest tak wymagająca/ słabo zoptymalizowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Pisze z pytaniem co moze byc przyczyna takich bledow/dziwnych rzeczy na ekranie?(przedstawione na zdjeciach).
Poza tym gra dziala dobrze.
Mam Geforce 7300 GS 512 mb, 1 GB ram pamieci, Pentium 2.8 GHz (duo).
Sterowniki aktualne. Czy ktos wie o co chodzi?Gra oryginalna, path najnowszy zainstalowany.

20071029182246

20071029182252

20071029182257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 18:27, Dagmara19 napisał:

Witam. Pisze z pytaniem co moze byc przyczyna takich bledow/dziwnych rzeczy na ekranie?(przedstawione
na zdjeciach).
Poza tym gra dziala dobrze.
Mam Geforce 7300 GS 512 mb, 1 GB ram pamieci, Pentium 2.8 GHz (duo).
Sterowniki aktualne. Czy ktos wie o co chodzi?Gra oryginalna, path najnowszy zainstalowany.

Imo reinstalacja gry , reinstalacja sterowników(ale imo nie najnowsze tak z kilka numerów wyzsze niz te które są firmowow dołączone, gdyz sterowniki najnowsze w większości są robione pod 8800 i ich pochodne , a 7xxx mają co najwyzej tylko gorzej) , no i reinstal direct x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

eee ja mam problema bo zaisnatlowalem patcha 1.1a no i instaluje w tej samej wersji jezykowej czyli po polsku i co sie stao? a wlasnie znikly guziki nowa gra wczytaj gre opusc gre itd. i musialem reinstalowac giere a podobno bez tego patcha nie da sie gry ukonczyc ;(
ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najnowsze najnowsze, u znajomego po wymianie sterowników półrocznych na najnowsze gra zaczeła szybciej chodzić i płynniej. Ma g6600gt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 17:49, Akashi napisał:

patch między innymi poprawia także stabilność silnika gry... powiedziałbym iż jest to aktualizacja
krytyczna na niektórych konfiguracjach.

Mówisz o patchu 1.1 czy 1.1a? Jak rozumiem, 1.1a różni się od 1.1 tylko hotfixem, po co więc mam ściągać jeszcze raz to samo? Chciałbym tylko uaktualnienie do wersji 1.1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować