• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ponawiam moje pytanie o to, czy Wiedźmin obsługuje również platforme crossfire... A i jeszcze jest jeden mały szczegół. Pod Windows Vista nie da się włączyc EAX-a. Mam zainstalowane ALchemy w najnowszej wersji, ręcznie dodałem lokalizację gry do profili i ciągle nic. Chyba że zrobiłem coś źle. Może ktoś z chłopaków z CDP odpowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi od jakiegoś czasu pojawia mi się przy wyłączaniu błąd "Program wykonał błędną operację" czy coś w tym guście, ale chodzi mi o to, że są do wyboru opcje Debuguj, Nie wysyłaj. Błąd pojawia się po ok. 1-2 godz. grania. Mam upatchowaną grę do wersji 1.1a.
Oto konfig kompa (może się przyda): Core 2 Duo 1.86 Ghz, 2 GB RAM, GeForce 7950 GT 512 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam CDP i resztę furumowiczów!


Pragnę powiadomić, że znalazłem bug(błąd) w grze wiedźmin. A mianowicie: zadanie kościany poker: zawodowiec jak wygram w kości z Talarem i pójde grać i wygram z ochroniarzem z karczmy "Miś Kudłacz" Munro, zapisze grę, następnie wczytam to w dzienniku pisze że wygrałem tylko z Talarem.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ILOSCIĄ jednostek pixel i vertex , oraz taktowaniem zegara i pamięci. Co wpływa na osiągi.
@Winni666
po 1. ZAMAŁO RAMU , po 2 SŁABA KARTA , która pod dx9 co najwyzej moze tylko pobierać prąd bo do niczego innego się nie nadaje. po 3 . procesor tez nie superowy. Na moje oko granie w granicach 9fps w kaer morhen , i z 2-3 w wyzimie handlowej. Przy okazji płynna gra to około 20-24klatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra to ja sie spytam o wymagania. Są oczywiście już oficjalne wymagadzia Wiedźmina lecz wiele osób twierdzi że są one znacznie mniejsze. Mój komp to: Sempron 2800 512 RAM GeForce 5500. Wież że słaby komp ale dajeciu mu jakąś szanse? Chętnie3 kupiłbym tą gre ale musze wiedzieć czy wogóle pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest problem uruchamiam gre a ona tylko pomiga cos jakby zmienaiła rozdzielczośc i wyskakuje że "program has stoped working..." i dalej nie da rady. Sciągnąłem patch, najnowszego catalysta i tą łatke na Viste. Nic nie pomaga...

Jakieś rady?

Intel Pentium D 2.8
1GB
Saphire ATi Radeon 9600pro 256 ram
Vista 64 bit Buissnes

Walcze z tą grą już pół dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Gra odmowila mi zapisania stanu gry z powodu braku miejca. Okazalo sie ze wiedzmin potrzebuje na 1 save srednio 10-20 MB
Niewiadomo dlaczego wiesiek trzyma katalog z save''ami na dysku C ktory u mnie jest przeznaczony tylko na system i ma niewielki rozmiar.
Jak zmienic miejsce docelowe trzymacia zapisow stanu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja gram na Athlon XP 2000+ @1860MHz, 768 MB RAM, GeCube Radeon 9550 GT 128 MB (trochę kręcony za pomocą AtiTool). Ustawienia graf: rozdziałka 1024x768 wszystko na low poza oświetleniem i cieniami. Gra chodzi w miarę płynnie, znaczy mam średnio powyżej 15 fps (na oko), kolejne lokacje wczytują się ok 2 min lub więcej, a potem przez ok 1 min trwa doczytywanie (znacznie strasznie chodzi po dysku). Aha zapomniałem dodać że wiedźmina odpalam przy ubitych praktycznie wszystkich programach działających w tle (w momencie klikania w logo użytkownika przy logowaniu wciskam shift i trzymam do momentu załadowania systemu do końca a potem ubijam programy koło zegara). Na szybkość pomaga zdefragmentowanie dysku i wykasowanie zbędnych sejwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 20:48, Wulfgar napisał:

Witam.
Gra odmowila mi zapisania stanu gry z powodu braku miejca. Okazalo sie ze wiedzmin potrzebuje
na 1 save srednio 10-20 MB
Niewiadomo dlaczego wiesiek trzyma katalog z save''ami na dysku C ktory u mnie jest przeznaczony
tylko na system i ma niewielki rozmiar.
Jak zmienic miejsce docelowe trzymacia zapisow stanu gry?


Trzymanie sejwów na dysku C: jest coraz popularniejsze, mówiąc szczerze to dawno nie widziałem gry która sewy trzymała by w swoim folderze, gdyż zapisywanie ich na C: pozwala na to, że każdy użytkownik komputera będzie posiadał własny zestaw zapisanych stanów gier.
PS. Dysk C: powinien mieć moim zdaniem nie mniej jak 5 GB a optimum to ok 15, gdyż wiele programów nawet jeśli nie instaluje się na C: to potrafią dopisywać w katalogu systemowym wiele plików. Dowód to np czysty system zajmuje poniżej 1 GB a po instalacji kilku niezbędnych programów potrafi dość szybko osiągnąć rozmiar ponad 2 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 21:10, Nufiko napisał:

Trzymanie sejwów na dysku C: jest coraz popularniejsze, mówiąc szczerze to dawno nie widziałem
gry która sewy trzymała by w swoim folderze, gdyż zapisywanie ich na C: pozwala na to, że każdy
użytkownik komputera będzie posiadał własny zestaw zapisanych stanów gier.
PS. Dysk C: powinien mieć moim zdaniem nie mniej jak 5 GB a optimum to ok 15, gdyż wiele programów
nawet jeśli nie instaluje się na C: to potrafią dopisywać w katalogu systemowym wiele plików.
Dowód to np czysty system zajmuje poniżej 1 GB a po instalacji kilku niezbędnych programów
potrafi dość szybko osiągnąć rozmiar ponad 2 GB.


ja mam maly dysk i nigdy nie mialem problemow z programami. sorry ale specialnie dla wieska nie bede zmienial prartycji. katalog z saveami wieska prawie dobil do 3GB. w innych grach takie rzeczy jak sciezka do folderu jest do zmodyfikowania np w pliku.ini
prosze tez bez odpowiedzi w stylu - kasuj savey. to jest rpg i to na dodatek taki gdzie sa rozwidlenia fabularne, wiec prosze bez takich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 20:48, Wulfgar napisał:

Jak zmienic miejsce docelowe trzymacia zapisow stanu gry?


Gra zapisuje save''y w katalogu:
Moje Dokumenty\TheWitcher

możesz przenieść cały katalog Moje Dokumenty na inny dysk.
Na pulpicie kliknij prawym-klawiszem-myszy na Moje Dokumenty, wybierz Właściwości, następnie wpisz nowy adres dla katalogu, np:
d:\Wulfgar - Dokumenty\
i kliknij na Przenieś

pozdro

PS. A tak odnośnie configu kompa, na którym "uruchomiłem" Wiedźmina. Sempron 2400+ ATI 9550 128 MB 128 bit + 512 MB RAM. Uruchomiłem i poszedłem na górny dziedziniec (bodajże). Tyle pograłem, bo "troszkę" się gra zacinała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moj problem: Jestem w 2 akcie gry. Wszedlem do kanalow pod wyzima i nie moge stamtad wyjsc. Za kazym razem jak probuje (miejsce mocy i teleport, lub wyjscie do wyzimy) Windows wywala informacje ze gra spowodowala blad i zostanie zamknieta itp. W kanalach normalnie moge zmieniac lokacje (krypta itp).

latka 1.1a jest, komp spelnia wymagania, sa najnowsze sterowniki do grafy, win xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety, Witcher sie obraził...

Konf:
GF 6600 GT ( stery nie najnowsze, ale ok.)
P4 3 GHz
1,5 GB RAM (wspieram do 3GB na stronicowanie z dysku)

Problem: Rozpoczynam rozdział drugi. Morduję kuroliszka. Napadają mnie goście. Wychodzę z kanałów (klikam, zęby wyjść). Wyłącza mi się komp.

Sytuacja się ponawia, gdy wczytuję ostatni autosave - gaśnie mi nawet zanim wyskoczą zbiry.

Miał ktoś podobnie? W czym może tkwić problem?
Wcześniej Witcher działał bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest jakiś kod na przenikanie przez obiekty? Bo niestety patcha 1.1a instalowałem już na cmentarzu na bagnach. Jak wróciłem do starej wyzimy, to przy kapitanie Jean Pierre znowu stoją barykady, których nie moge niczym usunąć :/ A mam do skończenia zbroję i dwa questy dla Kalksteina.

Da się bez tego grę skończyć... ale co z tego... jak te bugi mnie denerwują

Zwłaszcza, że patch 1.1a jest cholernie niestabilny i instalowałem go tylko po to, by nie mieć problemów z barykadami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powtórzę swoje pytanie, bo mam nowe poszlaki:

"na początek, jak przy każdym zgłaszanym problemie- konfig kompa:
Win XP
NVIDIA GeFroce 8800 GTX
Realtek AC 97 Audio
2048 RAMu

poinstalowane najnowsze sterowniki do wszystkiego, co je posiada. Patch rzecz jasna 1.1a na pokładzie.


A teraz problem natury takowej:
Otóż wszystko działa ślicznie, gra śmiga bez zadyszki, lokacje wczytują sie w miarę szybko, i do tej pory miałem jeden wyskok do windowsa (po swojej pierwszej wygranej w kości, potem już się nie powtarzał). W Akcie III jednak wszystko działa swietnie, dopóki... nie próbuję wejść na cmentarz. Czy to od strony wyzimy handlowej, czy też od wyzimy klasztornej, gra bez ustanku wyskakuje mi na pulpit w trakcie wczytywania obszaru."

Dodam, ze z ciekawości wczytałem save z rozdziału 2, bo wtedy na cmentarz mogłem wejść bez żadnych problemów. Tym razem jednak, po wgraniu zapisu i próbie przejścia do lokacji, gra znów wywaliła mnie na pulpit.

Oznacza to, że za chiny ludowe nie chce mi wczytać lokacji, mimo, że wcześniej robiła to bez problemu. Gdzie pies pogrzebany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Parę dni temu podczas zwiedzania krypty na cmentarzu w Wyzimie gra wysypała mi się do Windowsa, dzisiaj ten błąd się powtórzył tym razem w krypcie na polach. Tym co łączyło oba te wypadki było to że nastąpiło to w chwili kiedy rozwalałem ścianę przy pomocy znaku Aard, zważywszy że w ciągu 10 dni zabawy gra wysypała mi się tylko przy tych dwóch okazjach sądzę że jest z tym związany jakiś bug - zdarza się on co prawda tak rzadko że nie utrudnia w żaden sposób gry być może jednak warto by było go uwzględnić w jakimś przyszłym patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować